Jump to content

FC Bayern Munich


Dropkick Murphys

Recommended Posts

14 minutes ago, mmajstor said:

Kolko se ja prisecam Henes je otisao pre toga.

A tim su selektirali (ocigledno lose) Pesic i Radonjic. 

Henes je uvek tu, cuj otisao.

 

Dr je imao probleme sa povredama i to je to. Huestis, Brej, Djedovic...

 

Sto se tice Sala, pa Dejo kad je dobio otkaz, imao je 22-0.

 

Losa Evropa je razlog oba otkaza.

Link to comment
Share on other sites

Mnogo su se utripovali i u skladu sa tim placaju ceh... do juce nisu znali ni sta je to Eurokup/Evroliga a sad im je odjednom neuspeh polufinale prvog i ucesce u drugom.

 

Henes je cini mi se podneo ostavku negde u novembru 2019.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, mmajstor said:

Mnogo su se utripovali i u skladu sa tim placaju ceh... do juce nisu znali ni sta je to Eurokup/Evroliga a sad im je odjednom neuspeh polufinale prvog i ucesce u drugom.

 

Henes je cini mi se podneo ostavku negde u novembru 2019.

Sinoć je sedeo sa Pešićem na tribinama, i nervirao se ... :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

Marko Pešić, iz ove perspektive gledano, je odlučivao više srcem, patriotski nego što je gledao stručnost.
Sa Đorđevićem nije u dve sezone dobio ono što je u tom trenutku bilo primarno za klub - BBL titulu jer je tada ona vodila u EL, u drugoj Đorđevićevoj sezoni Bayern jeste bio na prvom mestu, ali rukovodstvu kluba to nije bila dovoljna garancija jer je prethodne sezone titula izgubljena, a pogotovo nakon blamantnog poraza od Fake u EC, sa Radonjićem su došli do titule i to je zadovoljilo ambicije kluba u njegovoj prvoj sezoni, međutim nakon dobijanja dvogodišnje EL licence prioriteti su se promenili i onda je bio sav fokus bio na EL, moram da kažem opravdano. I pre korone je bilo izvesno da je plejof EL nedostižan cilj i zato je bio rastanak neminovan.

Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Atila said:

pogotovo nakon blamantnog poraza od Fake u EC

 

E to je to... nisu nikad imali bolji rezultat u EC od polufinala, osvojili kup posle X godina, bili ubedljivi u sampionatu, i pored svega toga ovo je sad neki blamantan poraz koji im nesto ne pruza garanciju da ce uzeti titulu 🙂

Kad sve ovo uzmes u obzir jasno da je da rezultati nisu bili problem nego licni animozitet GM-a i trenera. 

 

Sa ovim brzopletim potezom i za Radonjica deluju mi kao neki skorojevici koji su naprasno dosli do nekih para i sada ocekuju rezultat po svaku cenu. Pa ne ide to tako rodjaci...niste vi Real. 

 

24 minutes ago, Kankkunen said:

Sinoć je sedeo sa Pešićem na tribinama, i nervirao se ... :lol_2:

 

https://www.sportbusiness.com/news/hainer-confirmed-as-bayern-munich-president-as-hoeness-steps-down/

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Nema tu emocija, imaš budžet i ciljeve u skladu sa tim budžetom, ako ih ne ostvariš onda si bivši.
To što si bivša evropska igračka zvezda, pa smatraš da treba da ti se da blanko podrška kao treneru što je potpuno drugi par čarapa je samo problem te bivše evropske igračke zvezde sa poznatim i očekivanim epilogom.
Ili, ako si trener koji je sa prethodnim klubom došao do cilja do kojeg želi da dođe tvoj sadašnji klub a završiš kao poslednji u EL takođe se rešava poznatim i očekivanim epilogom.

Link to comment
Share on other sites

GM za sad povlači prave poteze, klub je definitivno napravio iskorak u odnosu na pre pet godina, postepeno su podizali kvalitet igračkog i stručnog kadra, za nešto više potrebno je pronaći novi kvalitet i na terenu i na klupi.

Link to comment
Share on other sites

Dobro, misljenja su razlicita. Ja jedinu razliku vidim u tome sto u odnosu na pre par godina klub sada ima 15M budzeta sto nije doprinos GM-a.

 

Nacin njegovog trosenja i donosenje odluka sto jeste njegova odgovornost je za mene - amatersko.

Link to comment
Share on other sites

Ne može se do sredstava ako se ne pravi rezultat. Prvo postaneš šampion BBL pa na osnovu toga Adidas/fudbalski klub odobri dodatna sredstva za takmičenje na najvišem nivou. U kom je doći do rezultata proces.

Link to comment
Share on other sites

Ama koji rezultat - prvi put je Bajern prestigao Bamberg po budzetu u drugoj Djordjevicevoj sezoni kada je oteran. Do tada nije postojao nijedan rezultat koji bi privukao novac nego je to bila samo odluka fudbalskog kluba koji je resio da u novoj strategiji vise razvija kosarkaski klub. Dakle za ovaj uspon Bajerna je najzasluzniji fudbalski klub koji je tresnuo lovu i niko drugi. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Kakav takav rezultat je napravio Radonjić, ali nacionalna titula je umnogome obezvređena dobijenom licencom, i to nije slučaj samo u Nemačkoj nego kod većine klubova koji imaju garantovano učešće u EL.
Košarkaška mapa se promenila, sa njom i prioritet takmičenja. Što se pre prihvati nova realnost biće lakše snaći se u datim okolnostima i napraviti respektabilan rezultat.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 6/20/2020 at 1:15 PM, Atila said:

Marko Pešić, iz ove perspektive gledano, je odlučivao više srcem, patriotski nego što je gledao stručnost.
Sa Đorđevićem nije u dve sezone dobio ono što je u tom trenutku bilo primarno za klub - BBL titulu jer je tada ona vodila u EL, u drugoj Đorđevićevoj sezoni Bayern jeste bio na prvom mestu, ali rukovodstvu kluba to nije bila dovoljna garancija jer je prethodne sezone titula izgubljena, a pogotovo nakon blamantnog poraza od Fake u EC, sa Radonjićem su došli do titule i to je zadovoljilo ambicije kluba u njegovoj prvoj sezoni, međutim nakon dobijanja dvogodišnje EL licence prioriteti su se promenili i onda je bio sav fokus bio na EL, moram da kažem opravdano. I pre korone je bilo izvesno da je plejof EL nedostižan cilj i zato je bio rastanak neminovan.

Nijedan otkaz nije bio dobar za Bayern. Koliko se secam Saletov otkaz je imao veze i sa neslaganjem sa Pesicem, tako da nisu tu bili samo rezultati. Ako gledas rezultate on je u trenutku otkaza bio prvi u Nemackoj i ispao u polufinalu EC-a. To ispadanje od Darussafake je bilo ocekivano, a ne blamantno. Ta Darussafaka je posle u finalu dobila sa 2-0 Lokomotivu koja je do tad imala, koliko, 20-0 u takmicenju? 

Radonjic je doneo titulu, onda su odigrali fenomenalnu EL sezonu, doneo im je jos jednu titulu i naredne sezone, odnosno ove, imao jedan poraz u prvenstvu ili nijedan, ne secam se vise. U januaru. Jedina losa stvar je ovogodisnja Evroliga koja je odigrana vrlo lose. Bayernove ambicije za Evroligu ove sezone su mogle da budu kakve god, realnost je da je njihov sastav bio daleko ispod vrednosti budzeta o kojem se prica i za samo dno Evrolige. Ako ga je Radonja sastavljao bez ikakvih uslova onda i postoji opravdanost za otkaz, ali ne znam otkud takvo nestrpljenje kod Nemaca.

22 hours ago, Atila said:

Ne može se do sredstava ako se ne pravi rezultat. Prvo postaneš šampion BBL pa na osnovu toga Adidas/fudbalski klub odobri dodatna sredstva za takmičenje na najvišem nivou. U kom je doći do rezultata proces.

Eto u Barsi sve puca od dobrih rezultata u poslednjih 5 godina pa su dobili nikad veca sredstva za ovu sezonu. Realnost je da su jednostavno odlucili da uloze vise i onda uradili to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ako gledas rezultate on je u trenutku otkaza bio prvi u Nemackoj i ispao u polufinalu EC-a. To ispadanje od Darussafake je bilo ocekivano, a ne blamantno. Ta Darussafaka je posle u finalu dobila sa 2-0 Lokomotivu koja je do tad imala, koliko, 20-0 u takmicenju?


Čitam baš taj deo i razmišljam ako se Sale Đ. “izblamirao” šta tek reći za sadašnjeg trenera C. Zvezde koji em je iskusniji, em imao jači tim, em do tada 20-0 u EK i opet izgubio od te iste Darušafake?
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Lokomotiva je bila prvi favorit te godine u EC, i već je bilo viđeno finale sa Bayernom, a D'faka je bila treći ili četvrti favorit takmičenja. Bukvalno su dobili Bayern tako što je Wilbekin izdivljao najstrašnije, nisu uspeli u obe utakmice da ga zaustave, pritom je Bayern ispustio ogromnu prednost u prvoj utakmici od 23 poena, a u drugoj im je Scottie sasuo 41 poen usred Minhena. U mojoj svesci to su blamantni porazi, i idu na dušu trenera., i po meni su napravili promenu trenera u pravo vreme jer je pitanje šta bi bilo i sa nacionalnim prvenstvom posle tog brodoloma u EC.

Radonja je sam podigao lestvicu očekivanja, rezultatima u Zvezdi i načinom na koji je osvajao BBL titule i s pravom su očekivali minimum PO EL. Kada do toga nije došlo i nakon prilično razočaravajuće sezone u EL, čak gore nego prethodne posegli su za jedinim logičnim rešenjem.

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Del Piero said:

Nijedan otkaz nije bio dobar za Bayern. Koliko se secam Saletov otkaz je imao veze i sa neslaganjem sa Pesicem, tako da nisu tu bili samo rezultati. Ako gledas rezultate on je u trenutku otkaza bio prvi u Nemackoj i ispao u polufinalu EC-a. To ispadanje od Darussafake je bilo ocekivano, a ne blamantno. Ta Darussafaka je posle u finalu dobila sa 2-0 Lokomotivu koja je do tad imala, koliko, 20-0 u takmicenju? 

Radonjic je doneo titulu, onda su odigrali fenomenalnu EL sezonu, doneo im je jos jednu titulu i naredne sezone, odnosno ove, imao jedan poraz u prvenstvu ili nijedan, ne secam se vise. U januaru. Jedina losa stvar je ovogodisnja Evroliga koja je odigrana vrlo lose. Bayernove ambicije za Evroligu ove sezone su mogle da budu kakve god, realnost je da je njihov sastav bio daleko ispod vrednosti budzeta o kojem se prica i za samo dno Evrolige. Ako ga je Radonja sastavljao bez ikakvih uslova onda i postoji opravdanost za otkaz, ali ne znam otkud takvo nestrpljenje kod Nemaca.

Eto u Barsi sve puca od dobrih rezultata u poslednjih 5 godina pa su dobili nikad veca sredstva za ovu sezonu. Realnost je da su jednostavno odlucili da uloze vise i onda uradili to.

Pa da je bilo ocekivano i nije bas. Bayern je u tu seriju usao kao favorit. Isto kao i Loko u finalu. Sad sto se desio Wilbekin u tim serija to niko nije mogao da predvidi. Igrao je on dobro cele te sezone, ali posebno dobro odigrao u cetvrtfinalu protiv Buducnosti i u pomenutim serija. Moze se reci i da je tada postao igrac kakvih ga sada znamo. Ne verujem da bi Dacka izasla kao pobednik da on nije podigao igru na jos jedan nivo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

To kako je Wilbekin odigrao je samo jos jedan plus u korist Saleta jer ono nije moglo da se brani. Bayern tesko da je bio favorit bez domaceg terena. Lokomotiva jeste, ali upravo to sto su dva puta dobili Lokomotivu pokazuje koliko su dobra ekipa bili. U svakom slucaju daleko od nekog blamantnog, sokantnog i iznenadjujuceg ispadanja za Bayern.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Atila said:

Radonja je sam podigao lestvicu očekivanja, rezultatima u Zvezdi i načinom na koji je osvajao BBL titule i s pravom su očekivali minimum PO EL. .

Ocekivanja su jedno, realnost je drugo. Neka mu naprave tim za PO EL pa onda neka i postave neke uslove. Bayern iz 18/19 sezone je klasican tip overachiver ekipe, kao i 15/16 i 16/17 Zvezda. Ova sezona je bila losa i ispod ocekivanja (cak i mojih, a ne Pesicevih i Henesovih), ali isto tako i ekipa koja je daleko od nekog kvaliteta za top 8, i to poprilicno manje nego ona iz 2018/19 sezone.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Del Piero said:

To kako je Wilbekin odigrao je samo jos jedan plus u korist Saleta jer ono nije moglo da se brani. Bayern tesko da je bio favorit bez domaceg terena. Lokomotiva jeste, ali upravo to sto su dva puta dobili Lokomotivu pokazuje koliko su dobra ekipa bili. U svakom slucaju daleko od nekog blamantnog, sokantnog i iznenadjujuceg ispadanja za Bayern.

Bukvalno nikakav plus ako vodis 20+ na poluvremenu i izgubis, to ni mmajstor ne moze da opere.

 

U prvenstvu jeste bio prvi ali pred otkaz ga je oduvao Oldenburg mislim pa onda Alba jedno 30razlike.

 

Sale da prvenstvo traje do Decembra, imao bi vec sad vise titula od Zoca 😁.

 

To ti je cela istina.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, LosmiSK said:

Bukvalno nikakav plus ako vodis 20+ na poluvremenu i izgubis, to ni mmajstor ne moze da opere.

 

Pa valjda je trener imao nekakav uticaj i na to da mu ekipa povede 20 razlike protiv takvog protivnika, ako ga već krivimo zato što nije zaustavio kasniji pad i preokret ili hoćete da kažete da je tih +20 splet srećnih okolnosti i zasluga igrača a kasniji poraz isključiva krivica trenera?

 

Nego, nismo zaključili da li se i Sale Obradović izblamirao u finalu ili jok? Da utvrdimo kriterijume.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, pendulum said:

 

Pa valjda je trener imao nekakav uticaj i na to da mu ekipa povede 20 razlike protiv takvog protivnika, ako ga već krivimo zato što nije zaustavio kasniji pad i preokret ili hoćete da kažete da je tih +20 splet srećnih okolnosti i zasluga igrača a kasniji poraz isključiva krivica trenera?

 

Nego, nismo zaključili da li se i Sale Obradović izblamirao u finalu ili jok? Da utvrdimo kriterijume.

Uopste ne znam sto ukljucujes Saleta Obradovica na ovoj temi? Mislim da je krajnji rezultat bitan. Treba mu dati nagradu za najboljeg trenera lige sto je dosao na HT na 20+,  na kraj se necemo obazirati.

 

To sto Sale inernacionale spinuje da je bio sukob sa menadzerom, pa naravno da je bio. Izgubi je 2-0 i onda slede porazi od Albe 72-91 kuci i na strani od Oldenburga 100-77. Ekipa je pala i nema tu rizika mnogo, doveli su trenera koji ce zakrpiti te rupe.

 

Jednostavno ekipa je pala i trebale su joj promene..

Edited by LosmiSK
Link to comment
Share on other sites

Uključujem ga zbog gledanja šireg konteksta. Nije Sale O. tema ali jeste taj Evrokup. Nisam ja rekao da Sale Đ. ne snosi krivicu nego nekako vole ljudi da polivaju po njemu i više nego što treba. Prosto, zanima me tvoje i Atilino mišljenje, pošto izbegavate odgovor na to pitanje, ako se Sale Đ. izblamirao da li se i Sale O. kao iskusniji trener, sa skupljim timom koji je bio najveći favorit takmičenja i sa timom koji nije imao poraz do tada u EK takođe izblamirao u finalu porazom od Darušafake 0:2 ili ti porazi nisu bili blamiranje zato što mu ekipa nijednom nije povela sa +20?

Link to comment
Share on other sites

Ako me pitaš da li je neuspeh što Lokomotiva nije te sezone osvojila EC titulu, odgovor je potvrdan, koliki može da se raspravlja, ali je on te sezone proglašen za najboljeg trenera u EC, tako da je struka odlučila da nije preveliki neuspeh. Mi ovde pričamo o Bayernu i njegovim trenerima i rezultatima koji su postizani i razlozima zašto su vučeni određeni potezi. Po meni je svaki bio logičan o narednim ćemo pričati kada budu preduzeti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...