Jump to content

Dokumentarci


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

 

Ovo baš i nije dokumentarac ali nije ni daleko. Obzirom da nemamo YT temu a nisam hteo ovo u serije ovde će. Julia Luis Drajfus (Elejn) i Džejson Aleksander (Džordž) su napravili stream da prikupe 50k $ u dobrotvorne svrhe. Tema : "Seinfeld". Totalna preporuka za ljubitelje serije, komentarišu događaje iz epizoda, druge glumce sa sve pikanterijama. Izdvojiću Džejsonovu ideju za spinof seriju za koju je on smatrao da bi bila hit. A to je da Džordžovi roditelje odu na Floridu i postanu komšije Džerijevim roditljeima 🙂

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 

 

Dokumentarac o borbama na ostrvu Ivo Džima 1944. godine. Rađen je na nivou borbi običnih vojnika od kojih njih nekoliko učestvuje u emisiji prepričavajući događaje iz prve ruke. Ovo je nešto što mi je uspelo dočarati pravi ambijent tog rata protiv protivnika kakvi su bili Japanci. Izuzetne priče pune emocija. Dakle nije emisija koja opisuje operacije nego sudbine par desetina vojnika.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
On 11/1/2020 at 2:40 PM, Magia said:

Odlican dokumentarac o David Attenborough, njegovom zivotu i planeti zemlji.

 

https://www.imdb.com/title/tt11989890/

 

Pogledao ga i nakon toga citao ovu temu https://forum.b92.net/topic/74244-interstellar/ (jer sam u medjuvremenu opet gledao Interstellar) 

Neki su se tamo pitali kako mozemo doci do situacije sa pocetka Interstellara a David je to sasvim jasno pokazao...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...
  • 1 month later...
  • 7 months later...

Gledao sinoc na otvaranju Slobodne zone Roadrunner: A Film About Anthony Bourdain 

 

Odlican je stvarno, ja nisam bas bio neki poznavalac njegovog dela, lika jesam. Vrlo dobar prikaz uspona karijere ali i emocionalnih lomova koji su ga na kraju i odveli u samoubistvo. Parada interesantnih likova koji se pojavljuju u filmu. Ako neko moze da kaze da je ziveo zivot punim plucima onda je mr Bourdain definitivno jedan od takvih.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Uh,kako bih ja voleo da ga pogledam..prilican sam Tonijev "fan",pogledao sam mnostvo (mozda cak i sve?) njegovih jedinstvenih putopisnih,ali i drugih emisija,procitao nesto njegovih intervjua i vec iz pobrojanog se moze reci da si u pravu sa konstatacijom da je ziveo zivot punim plucima. 

Ovaj dokumentarac bi mi bio cherry on the top,pa se nadam da cu ga negde i uhvatiti. 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

Mystify - Michael Hutchence, muzicko-dokumentarni film,2019

Sjajan dokumentarac o tragicno premunulom frontmenu australijskog benda INXS. "On je oduuvek zudio za zadovoljstvom i imao je nezasitu znatizelju,uvek u potrazi za novim osecajima" jedna je od recenica koje opisuju njegovu licnost i zivot,a dolazi od jednog od brojnih sagovornika u ovom dokumentarcu izuzetno bogatom do sada nevidjenim kucnim snimcima. 
Harizmatican i ambiciozan,Hutchence je jednako zudio i za porodicom i za umetnickim uspehom. U filmu o tome svedoce,izmedju ostalih,i njegove velike ljubavi Kyle Minogue i Helena Christensen,koje kreiraju intimni portret coveka iza statusa boga seksa - etikete koja je istovremeno hranila njegovu popularnost,ali ga i osudila. 

Naravno,posto volim muziku INXS,meni je film bio posebno zanimljiv,gledljiv,emotivan,ali i razotkrivajuci.
Trejler:
 

 

Edited by Drug Crni
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 2 months later...
  • 2 months later...

Konacno (posle dugo cekanja) pogledah muzicki biografski dokumentarac o Tini Turner, jednostavnog imena - "Tina" (2021)

Sad..ja nisam pravi fan njenog muzickog opusa,ali sam deo generacije koja je odrastala uz njenu mjuzu u kuci. Jednostavno,Tina je bila neizbezna na tv i radio stanicama tokom '80-ih godina, pre svega..
U filmu je dat sveobuhvatan prikaz njenog privatnog zivota i karijere,porodicnih odnosa i muzike. U pitanju je autorizovani dokumentarac u kojem Tina gledaoce vodi kroz svoju zivotnu pricu,ali sadrzina je u prilicnoj meri determinisana cuvenim intervjuom kojeg je Tina dala magazinu "People" 1981.godine.

Kao i u njenom zivotu,i u filmu se vise puta vracamo njenom traumaticnom iskustvu koje je obelezilo vreme provedeno sa Ikeom Turnerom. Ipak,moj najveci utisak nakon odgledanog filma je kako je Tina,against all odds,u zrelim godinama, uspela da se potpuno ostvari i na profesionalnom i ljubavnom planu. To je postigla na krajnje neuobicajen,pa i nacin suprotan ocekivanjima: pevacica koja je silno zelela da postane rokenrol ikona - najvece hitove je snimila u zanru pop muzike; dugogodisnja stanovnica Los Angelesa i Las Vegasa - karijeru je nastavila (ili bolje reci zapocela) u Londonu; devojcica koja je odrastala na poljima pamuka u Tenesiju - svoju pricu je dovrsila na obali Zenevskog jezera sa muskarcem 17 godina mladjim od nje..

Film je topla i nadasve iskrena prica o promeni, neodustajanju i dostojanstvu,na momente teska,ali i zabavna. On je i svojevrsni (definitivni) oprostaj Kraljice rokenrola od svoje publike. Od mene preporuka i ocena 8/10.

Trailer:

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt15119154/

 

Dokumentarac koji prati živote troje narkomana i usput ih snima sa porodicama, prijateljima, u krađi ,u prostituiasanju, u zatvoru, pri izlasku iz zatvora... Dokumentarac je rađen od 1984 do 2020. godine, i za mene je odličan, ali mi je jako mučno bilo da ga odgledam, jer su scene u kojima su snimani zaista potresne. Trebalo je da bude snimljen kao prilog za tv emisiju, ali su, po rečima autora shvatili, da bi bila vest od 5 dana i senzacionalizam, te su nastavili da ih snimaju na svakih par godina i na pozive samih ljudi koji su bili snimani, kako bi pravili preseke njihvog života. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
  • 1 month later...
  • 2 months later...
  • 2 weeks later...

Topcina od dokumentarca ^ :Hail: Hvala Sprivele. :thumbsup:
Odlicno je prikazan i ceo americki pravosudni sistem u kojem (takodje) novac igra ogromnu ulogu (jer kupuje vrhunske advokate),jel tako @Baby? Jesi gledala film i da li ti je poznat slucaj?
(ako nije,kao sto Sprivel rece,nemoj da guglas..upropastices dozivljaj)

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 10/31/2022 at 4:57 PM, Drug Crni said:

Topcina od dokumentarca ^ :Hail: Hvala Sprivele. :thumbsup:
Odlicno je prikazan i ceo americki pravosudni sistem u kojem (takodje) novac igra ogromnu ulogu (jer kupuje vrhunske advokate),jel tako @Baby? Jesi gledala film i da li ti je poznat slucaj?
(ako nije,kao sto Sprivel rece,nemoj da guglas..upropastices dozivljaj)

 

Hej, poznati mi je slucaj, ali nisam bas znala toliko detalja dok nisam pogledala film. 

Ja to za pravosudni sistem i govorim stalno. Skoro sam procitala knjigu o nefunkcionisanju sa one druge strane, kada nemas priliku a osudjen si, da dokazes da si nevin pa oslobadjanje traje decenijama. Kogod je sumnjao da para vrti gde burgija nece... 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...