Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

47 minutes ago, MrTwister said:

Ono sto se moze primjetiti da slabo ce ko u EL uloziti neke velike pare u centre koji su defanzivno problem, cak i Monroe jedan sto je napadacki odlican i dalje je free agent.

Zar nije Monroe potpisao za Zenit? Čini mi se da sam juče video tu vest.

 

Edit: evo vest

https://www.eurobasket.com/Euroleague/news/637185/Greg-Monroe-(ex-Bayern)-is-a-newcomer-at-Zenit

Edited by Knipex
Link to comment
Share on other sites

@MrTwister

 

Volkap, Garino, Rabit bi trebala biti trojka koja čini okosnicu čvršće odbrane. 

Mozda Lovernj nije moderan tip centra, ali ima kvalitet i verujem da ce imati mnogo bolju sezonu nego kod zahtevnog Zoca. 

 

Iskreno sam iznenađen da Baskonija nije produžila Garina. 

Recimo petorka Walkup, Lekavicius, Garino, Hejs, Rubit mi deluje kao veoma dinamična petorka gde maltene svi mogu sve da preuzmu u odbrani. 

 

Ukoliko bi gledali idealno, onda fale jos jedan kvalitetan bek suter i petica tipa Tyus, Noko... 

Link to comment
Share on other sites



Zar nije Monroe potpisao za Zenit? Čini mi se da sam juče video tu vest.
 
Edit: evo vest
https://www.eurobasket.com/Euroleague/news/637185/Greg-Monroe-(ex-Bayern)-is-a-newcomer-at-Zenit


Ja mislim da taj transfer nije uopšte potvrđen ni bilo dje ozvaničen iako se o tome spekulisalo, a neki dan vidjeh da su roster praktično zatvorili za sada bez njega.

[mention=31]MrTwister[/mention]
 
Volkap, Garino, Rabit bi trebala biti trojka koja čini okosnicu čvršće odbrane. 
Mozda Lovernj nije moderan tip centra, ali ima kvalitet i verujem da ce imati mnogo bolju sezonu nego kod zahtevnog Zoca. 
 
Iskreno sam iznenađen da Baskonija nije produžila Garina. 
Recimo petorka Walkup, Lekavicius, Garino, Hejs, Rubit mi deluje kao veoma dinamična petorka gde maltene svi mogu sve da preuzmu u odbrani. 
 
Ukoliko bi gledali idealno, onda fale jos jedan kvalitetan bek suter i petica tipa Tyus, Noko... 


Rubit nikad nije bio neki prejak defanzivni igrač, ni kad je bio mladji a ne sad. Dobar napadacki al u odbrani to šteka. Hayes takodje je previse pogubljen u def. rotacijama i čitanju igre da bi bio dobar defanzivno. Walkup moze se reci da je ok defanzivac ali i on igra na poziciji gdje je njegov defanzivni učinak da se tako izrazim, manje bitan i značajan od nekih drugih pozicija u timu. Odlaskom nekih ključnih igrača na njega će isto pasti i veći napadački teret pa sumnjam da nece biti tu energije za oboje. Svidja mi se Jokubaitis njihov klinac al ne znam koliko je spreman za EL uopste ali u mladjim kategorijama je pokazivao dosta znaka da moze od njega ispasti dobar igrač.

Ne znam koliko je pametno pokusavati da se igra na isti način kao i dosad sa Sarasom ali bi volio da prvo vidim neki reprezentativan uzorak sa novim trenerom da se neki zaključci izvedu.

Centri bez odbrane u EL kao i u NBA polako gube na značaju iako su neki od njih bili i dalje dosta produktivni na drugom kraju terena. Osnova svakog napada i većina stvari sto se igra je PnR, bez nekog takvog centra koji nudi neku zaštitu obruča ili switch defanzivca, ekipama je dosta teže da izgledaju dobro defanzivno u EL. Top 5 ekipa prošle sezone ( Barsa, Real, Efes, Makabi, CSKA) su imali takvog igrača.Može se to nekako kompenzovati agresivnom odbranom spolja na perimetru i usmjeravanjem, ali ti za to treba dosta raznovrstan roster sa igračima odredjenih karakteristika koji bi mogli da nadomjeste to.
Link to comment
Share on other sites

 

19 minutes ago, MrTwister said:

Centri bez odbrane u EL kao i u NBA polako gube na značaju iako su neki od njih bili i dalje dosta produktivni na drugom kraju terena. Osnova svakog napada i većina stvari sto se igra je PnR, bez nekog takvog centra koji nudi neku zaštitu obruča ili switch defanzivca, ekipama je dosta teže da izgledaju dobro defanzivno u EL. Top 5 ekipa prošle sezone ( Barsa, Real, Efes, Makabi, CSKA) su imali takvog igrača.Može se to nekako kompenzovati agresivnom odbranom spolja na perimetru i usmjeravanjem, ali ti za to treba dosta raznovrstan roster sa igračima odredjenih karakteristika koji bi mogli da nadomjeste to.

 

 

Ima jedan centar koji niti nudi zaštitu obruča, niti je switch defanzivac, ali ima unosne ponude iz Evrolige, samo nikako da prelomi.

 

Spoiler

giphy.gif

 

Edited by The Seventh Seal
Spoiler
  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Cuti, dobro je da nam nisu i Stimca stavili 🙂 pominju Nenandica a nista Jovanovica... ccc... 

 

Nego Zenit, jbt 8 novih igraca. Armani 7... Efes 0, Makabi 0 (ovo je bas neobicno) 😄 Bayern barem doveo trenera ali i 0 igraca. 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, MrTwister said:


 

 


Ja mislim da taj transfer nije uopšte potvrđen ni bilo dje ozvaničen iako se o tome spekulisalo, a neki dan vidjeh da su roster praktično zatvorili za sada bez njega.



Rubit nikad nije bio neki prejak defanzivni igrač, ni kad je bio mladji a ne sad. Dobar napadacki al u odbrani to šteka. Hayes takodje je previse pogubljen u def. rotacijama i čitanju igre da bi bio dobar defanzivno. Walkup moze se reci da je ok defanzivac ali i on igra na poziciji gdje je njegov defanzivni učinak da se tako izrazim, manje bitan i značajan od nekih drugih pozicija u timu. Odlaskom nekih ključnih igrača na njega će isto pasti i veći napadački teret pa sumnjam da nece biti tu energije za oboje. Svidja mi se Jokubaitis njihov klinac al ne znam koliko je spreman za EL uopste ali u mladjim kategorijama je pokazivao dosta znaka da moze od njega ispasti dobar igrač.

 

Umesto KC Riversa-Vasturia, umesto Ulanovasa - Garino, umesto Leday-Rubbit I umesto Landale-Lovergne. 

Ne vidim da su oni izgubili neki defanzivni potencijal kada se pogedaju ove rokade. Negde je plus, negde minus, ali manje vise slično. 

Ne znam kakav je ovaj Vasturia defanzivno @LosmiSK, ali ne verujem da je lošiji od KC.

 

Zato ima fali jos jedan spolja da rastereti Walkupa, videcemo kako će Jakubaitis izgledati ove sezone, a moguće i da Dimsa pruži neke zanimljive sekvence. 

Quote


Ne znam koliko je pametno pokusavati da se igra na isti način kao i dosad sa Sarasom ali bi volio da prvo vidim neki reprezentativan uzorak sa novim trenerom da se neki zaključci izvedu.

Centri bez odbrane u EL kao i u NBA polako gube na značaju iako su neki od njih bili i dalje dosta produktivni na drugom kraju terena. Osnova svakog napada i većina stvari sto se igra je PnR, bez nekog takvog centra koji nudi neku zaštitu obruča ili switch defanzivca, ekipama je dosta teže da izgledaju dobro defanzivno u EL. Top 5 ekipa prošle sezone ( Barsa, Real, Efes, Makabi, CSKA) su imali takvog igrača.Može se to nekako kompenzovati agresivnom odbranom spolja na perimetru i usmjeravanjem, ali ti za to treba dosta raznovrstan roster sa igračima odredjenih karakteristika koji bi mogli da nadomjeste to.

 

Nema više centara iz osamdesetih i devedestih u modernoj kosarci jer je sada takav trend u svetu generalno. Sadu su takvi igraci obično treće rešenje na centru. 

Generalno I u napadu se ne igra vise na niskom postu tako da se traže centri koji mogu lagano da preuzimaju u odbrani. 

Zato im i tu fali jedan moderan tip centra. 

Sa takva dva igrača je moguće da dodju u borbu za Top8, a ovako verujem da ce biti kompatitivni, a pogotovo kuci. 

Quote

 

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Chaos Is Me said:

Po meni je ispod radara prošao ovaj povratak Slukasa u Oly. On tu treba da uzme ulogu startera, a Spanulis sa klupe da ulazi, to mu je primerenije u ovoj fazi karijere. Ne verujem da će tu da bude neki dug period prilagođavanja. Olimpijakosu je baš trebao takav igrač jer su mnogo lutali sa Amerikancima a Bili više ne može kao nekada.

Spanoulisu je u ovoj fazi karijere jedina primjerena uloga plaža ili vikendica.

 

Iako na prvi pogled ima solidne brojke već dvije sezone je teška štetočina na oba kraja parketa. Slično kao Barca sa Navarrom.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

sastav zalgirisa je za nas spejs satl..:default_coffee:

 

a tinki linki izgleda prodao partizan za 100k(posto ne verujem da ima preko milion tamo) i igranje u el..  a budzet partizana i bayerna za igrace  bara bar:default_coffee: 

Edited by n4l1m
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, realno *w said:

Meni je ovo baš tanko, Šaras je to dizao na nivo iznad realnih mogućnosti, ali sa ovom ekipom mislim da bi se i on mučio.

 

Pre svega mi fali tu neko sa loptom u rukama i poenima.

 

Pa nije ta ekipa nesto mnogo losija od proslogodisnje.

 

Otisli su Rivers, Landale, LeDay, dosli Lauvergne, Rubitt, Garino. Borio bi se sa Saras sa njima opet za TOP 8, uveren sam u to.

 

Gledajuci sastave, Barcelona mi se cini ubedljivo najveci favorit. Petorka Calathes - Higgins - Hanga - Mirotic - Davies je medju najboljim u ovom veku. Real, CSKA, Efes bi trebalo da budu te ekipe koje bi igrale F4, a dobar je i Maccabi, dobar trener i mnogo korisnih igraca.

 

Videcemo kako ce izgledati Armani i Zenit, Himki mi ne deluje ozbiljno, Fenerbahce i Olympiacos svakako vidim u borbi za neko 6. ili 7. mesto, kao i Velencia. Baskonia i Bayern deluju da ce opet da imaju meh sezone sa brdo teskih poraza. Ovo ostalo je za dno tabele.

 

Dakle,

 

Barcelona

 

 

Real, Efes, CSKA

Maccabi

 

Olympiacos, Fenerbahce, Valencia

Zenit, Khimki, Armani

 

Baskonia, Bayern

 

Panathinaikos, Alba, Asvel, Zalgiris, Zvezda

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

@propolis mislim da je slabiji defanzivno. Nece tu nista dobiti, ali ce dobiti kreaciju sa dvojke.

9 minutes ago, goldberg said:

 

Pa nije ta ekipa nesto mnogo losija od proslogodisnje.

 

Otisli su Rivers, Landale, LeDay, dosli Lauvergne, Rubitt, Garino. Borio bi se sa Saras sa njima opet za TOP 8, uveren sam u to.

 

Gledajuci sastave, Barcelona mi se cini ubedljivo najveci favorit. Petorka Calathes - Higgins - Hanga - Mirotic - Davies je medju najboljim u ovom veku. Real, CSKA, Efes bi trebalo da budu te ekipe koje bi igrale F4, a dobar je i Maccabi, dobar trener i mnogo korisnih igraca.

 

Videcemo kako ce izgledati Armani i Zenit, Himki mi ne deluje ozbiljno, Fenerbahce i Olympiacos svakako vidim u borbi za neko 6. ili 7. mesto, kao i Velencia. Baskonia i Bayern deluju da ce opet da imaju meh sezone sa brdo teskih poraza. Ovo ostalo je za dno tabele.

 

Dakle,

 

Barcelona

 

 

Real, Efes, CSKA

Maccabi

 

Olympiacos, Fenerbahce, Valencia

Zenit, Khimki, Armani

 

Baskonia, Bayern

 

Panathinaikos, Alba, Asvel, Zalgiris, Zvezda

Zamenis Zalgiris i Bayern.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Heket, James, Klajburn, Sengelia  Milutinov je moj favorit. 

Vasa, Larkin, Simon, Moerman, Danston

mi je petorka koja je uz rame Cska. Bili su finalisti prošle godine, a očekujem i ove isto bez da im bilo ko bude blizu. 

 

Posle ove dve ekipe ko god... 

Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2020 at 12:42 AM, Borivoje said:

Malo se zanemaruje da je Valensija igrala opaku košarku pre prekida prvenstva i da je gotovo sigurno imala TOP 8 u džepu, možda čak i na 7. poziciji.

Kad se samo setim komentara na našem ciganjskom topiku kako bi Kalina došao kod nas da nije sukoba sa navijačima, kao da nije otišao u najbolje mesto za pikanje basketa trenutno u Evropi.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...