Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

3 hours ago, n4l1m said:

once again, ja sam i rekao da su cska-ovi stranci mnogo kvalitetniji od zenitovih, kao i da su zenitovi stranci preplaceni u odnosu na realni kvalitet..

 

Ne razumem, zasto Zenit mora da pretplacuje svoje igrace, a CSKA ne mora?

 

Nije bas da je St.Petersburg neka divljina u odnosu na Moskvu. Pa ako se igracima ne odlazi u Rusiju, ne odlazi im se ni u CSKA ni u Zenit. A jasno je da James, Clyburn, Shengelia i Milutinov na trzistu vrede mnogo vise od Pangosa, Barona ili Gudaitisa.

Preteruje se sa tom pricom o budzetu klubova. Uopste me ne zanima koliko para daje koji klub za plate igraca, zanima me njihova realna cena na trzistu kada bi svi igrali za isti tim. Evo, prosle sezone je tim Zenita objektivno bio medju najslabijim kada se gledaju realne cene igraca na trzistu. Bili su dosta slabiji od grckih klubova, od Fenerbahcea, Efesa i mnogih drugih klubova.

Takodje, Crvena zvezda je prosle sezone imala igracki jaci tim od Albe, Asvela i Zalgirisa iako razni izvori kazu da ima ubedljivo najmanji budzet.

Link to comment
Share on other sites

jes' da su neki bitni igrači van prajma ali ne sećam se da sam video puno nakrcanijih rostera od ovoga

neki feneri, cska i barce, pao ranije ali svakako se retko viđa 10ak ovakvih igrača, makar po imenima

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

Meni se baš sviđa i sa zanimanjem pratim ove roster pretumbacije kod Evroligaša. Neće tu biti neozbiljnih ekipa osim možda Asvela. Zenit će biti duplo jači nego prošle sezone a opet ni to im ništa ne garantuje. Fener se baš lepo popunio, a bilo najava da "krešu" budžet. Bajern mi je nepoznanica za sad, još uvek su jako mirni na tržištu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, uini said:

jes' da su neki bitni igrači van prajma ali ne sećam se da sam video puno nakrcanijih rostera od ovoga

neki feneri, cska i barce, pao ranije ali svakako se retko viđa 10ak ovakvih igrača, makar po imenima

 

Od tih 10 igraca njih 5 su 35+ tako da nije čudno  da su izmenjali toliko klubova😂😂😂

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, propolis said:

 

Od tih 10 igraca njih 5 su 35+ tako da nije čudno  da su izmenjali toliko klubova😂😂😂

 

znam da su rodrigez i hajns matori. al za ostale nisam u toku. i kao guglam - dilejni 31 a micov 35!

da me je neko pitao, rekao bih da ima 31-32

 

al' dobro, baš zato što je krcat roster, ne bi trebalo da bude problem što imaju 4-5 matoraca

Link to comment
Share on other sites

22 minutes ago, uini said:

 

znam da su rodrigez i hajns matori. al za ostale nisam u toku. i kao guglam - dilejni 31 a micov 35!

da me je neko pitao, rekao bih da ima 31-32

 

al' dobro, baš zato što je krcat roster, ne bi trebalo da bude problem što imaju 4-5 matoraca

 

Veliko je pitanje kakav oni motiv imaju i koliko energije mogu da daju. Okej je da imas jednog, dvojicu, ali 5 veterana je previse. 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, propolis said:

 

Veliko je pitanje kakav oni motiv imaju i koliko energije mogu da daju. Okej je da imas jednog, dvojicu, ali 5 veterana je previse. 

 

to su sve likovi koji su dokazani profesionalci (čak i micov : )) & sigurno je da žele da pobede kad god je to moguće.

armani u skorijoj istoriji ima uglavnom razočarenja, tako da lestvica definitivno nije previsoko. drugi motiv je dobra lova.

takođe, mesina bi u teoriji trebalo da zna da upravlja veteranima. videćemo.

 

edit: sastav po imenima i nije baš da gađa moj ukus, da se razumemo. čisto onako sa strane razmišljam

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, uini said:

 

to su sve likovi koji su dokazani profesionalci (čak i micov : )) & sigurno je da žele da pobede kad god je to moguće.

armani u skorijoj istoriji ima uglavnom razočarenja, tako da lestvica definitivno nije previsoko. drugi motiv je dobra lova.

takođe, mesina bi u teoriji trebalo da zna da upravlja veteranima. videćemo.

 

edit: sastav po imenima i nije baš da gađa moj ukus, da se razumemo. čisto onako sa strane razmišljam

 

Nemam ideju kolika im je lestvica u ciljevima, ali je sigurno "sky is the limit" kada je lova u pitanju unazad 5,6 godina. 

 

Nisam ljubitelj preiskusnih ekipa i ja im ne verujem, ali videćemo. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Chaos Is Me said:

Meni se baš sviđa i sa zanimanjem pratim ove roster pretumbacije kod Evroligaša. Neće tu biti neozbiljnih ekipa osim možda Asvela. Zenit će biti duplo jači nego prošle sezone a opet ni to im ništa ne garantuje. Fener se baš lepo popunio, a bilo najava da "krešu" budžet. Bajern mi je nepoznanica za sad, još uvek su jako mirni na tržištu. 

Pa i jeste dosta skresan budzet kad uporedis samo plate onih igraca koji su otisli sa novopridoslim. Ne znam za ostale, ali kad su se pojavile informacije oko smanjenja budzeta ja nisam ocekivao da padnu na nivo neke Albe ili Asvela. Upravo sam ovako nesto ocekivao. Lorenzo, Barthel, Ulanovas ce sigurno za klasu nizu platu imati nego sto su imali Sloukas, Lovernj, Kalinic. Sa ogromnim platama su tu ostali samo De Colo i Veseli koji prema nekim informacija zeli da napusti klub. Verovatno zbog ambicija, a moguce i da mu je ponudjena redukovana plata. Sve u svemu verujem da bar za 30% manji budzet imaju nego ranijih sezona. 

Link to comment
Share on other sites

On 7/16/2020 at 9:25 AM, Chaos Is Me said:

Meni se baš sviđa i sa zanimanjem pratim ove roster pretumbacije kod Evroligaša. Neće tu biti neozbiljnih ekipa osim možda Asvela. Zenit će biti duplo jači nego prošle sezone a opet ni to im ništa ne garantuje. Fener se baš lepo popunio, a bilo najava da "krešu" budžet. Bajern mi je nepoznanica za sad, još uvek su jako mirni na tržištu. 

 

I Alba i Zalgiris su neozbiljni, a ni Crvena zvezda nije daleko od toga.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Mile1 said:

Kalina u Valensiji

cudnovat izbor, but on the other hand, maybe not.. fin gradic, suncan, nema pritiska i ludaka kao u srbiji il turskoj, doduse nisu bas zagarantovani za svaku godinu u el, a i postavlje se pitanje, odakle im sad odjednom pare?:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Valensiju drzi najbogatiji čovjek u Španiji i bilo je pitanje vremena kada će početi nemilice da sipa.

Žalgiris je daleko od neozbiljnog , biće žilavi i dogodine sa Schillerom za koga čujem samo reči hvale. Asvel ima bolji igrački kadar , a lošijeg trenera , Alba će opet igrati run and gun i nema neke ambicije u EL.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Zuba said:

Valensiju drzi najbogatiji čovjek u Španiji i bilo je pitanje vremena kada će početi nemilice da sipa.

Žalgiris je daleko od neozbiljnog , biće žilavi i dogodine sa Schillerom za koga čujem samo reči hvale. Asvel ima bolji igrački kadar , a lošijeg trenera , Alba će opet igrati run and gun i nema neke ambicije u EL.

po sastavu, mi mu tu dodjemo najveca sprdnja.. al jbg i ovaj put veci deo kolaca otisao u komsiluk:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

Istina. Sa strane gledano jesmo najneozbiljniji po sastavu, osim ako ne dovedemo na 1 i 4/5 neke zveri mada teško. Paklena će biti Ebroliga ako Korona dozvoli da se igra , mnogo jakih ekipa i kandidata za top 8 , teško mi tu možemo šta da tražimo.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...