Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

Au goldberze...

Zenit pravi jako dobar tim , ukoliko uspeju sve da poslože. Stoji da su K.P , B.B i G.M prilične rupe u odbrani ali mislim da nije to nešto nenadoknadivo. Baš mi ulijeva povjerenje trener i tu su najjači.

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, goldberg said:

Htedoh reci, nije se pokazao u Zenitu.

Čovek je vodio Zenit u samo 5 utakmica, 4 u EL. I dobio je Žalgiris koji je u tom trenutku bio u odličnoj formi. 

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Borca said:

 

Mislim da mozes da ubacis Gudaitis-a u startnih 5, ne znam mogu li bolju opciju da dovedu od njega.

nista se ti ne brigaj, imam preciznije infomracije nego misko taxista, mada je on skaut za fudbal, al missim kapiras poentu..:default_coffee:

1 hour ago, Romantik said:

Prica se poslednjih nedelja o Zenitu kao najboljem platisi, a oni ako izbore plejof sa ovim sastavom to ce biti cudo nevidjeno.

to sto preplacuju igrace ne znaci da ce i cilj biti ostvaren.. 10-o mesto im je maximu imo.. nemaju oni podrsku u ruskim igracima da bi mogli nesto znacajnije napraviti...:default_coffee:

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, n4l1m said:

nista se ti ne brigaj, imam preciznije infomracije nego misko taxista, mada je on skaut za fudbal, al missim kapiras poentu..:default_coffee:

to sto preplacuju igrace ne znaci da ce i cilj biti ostvaren.. 10-o mesto im je maximu imo.. nemaju oni podrsku u ruskim igracima da bi mogli nesto znacajnije napraviti...:default_coffee:

Kakvu podršku ima Cska u ruskim igračima? 

Sto je to bitno? 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, propolis said:

Kakvu podršku ima Cska u ruskim igračima? 

Sto je to bitno? 

bitno je zato, sto su stranci u cska mnogo kvalitetniji, a nije da su preterno skuplji od onih koje placa zenit.. :default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, propolis said:

Kakvu podršku ima Cska u ruskim igračima? 

Sto je to bitno? 

Pa dobro, potcenjuje se malo uticaj domacih igraca koji su tu da drze svlacionicu punu stranih dobro placenih legionara. CSKA je tu npr godinama unazad imao Voroncevica, Kurbanova, Fridzona, Hrijapu. Realno je da i oni nose dobar deo zasluge za rezultate i titule.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, n4l1m said:

bitno je zato, sto su stranci u cska mnogo kvalitetniji, a nije da su preterno skuplji od onih koje placa zenit.. :default_coffee:

 

Pa tesko da nisu preterano skuplji.

 

James, Clyburn, Milutinov, Shengelia, sve su to skuplji igraci od onih koje ima Zenit.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, n4l1m said:

bitno je zato, sto su stranci u cska mnogo kvalitetniji, a nije da su preterno skuplji od onih koje placa zenit.. :default_coffee:

 

Nije mi jasno to tvoje objasnjenje, but nevermind. 

 

1 hour ago, MrTripleDouble said:

Pa dobro, potcenjuje se malo uticaj domacih igraca koji su tu da drze svlacionicu punu stranih dobro placenih legionara. CSKA je tu npr godinama unazad imao Voroncevica, Kurbanova, Fridzona, Hrijapu. Realno je da i oni nose dobar deo zasluge za rezultate i titule.

 

Moje mišljenje je da samo trener moze da drzi disciplinu i gradi hemiju, a igrači mogu da pripomognu. Eto primera bas u Cska da ne moraju domaći igrači biti ti koji prave hemiju. Hajns je bio kapiten i lider ekipe, a bio je "plaćeni legionar" u čak je Voroncevic izjavio:

Hines was strong not only on the court but also outside of it. He performed his function as captain perfectly. He led the team and I, as vice-captain, tried to support him. Help him to preserve our “chemistry” within the team, the mood to fight, to win the championship. 

 

20 minutes ago, goldberg said:

 

Pa tesko da nisu preterano skuplji.

 

James, Clyburn, Milutinov, Shengelia, sve su to skuplji igraci od onih koje ima Zenit.

Ova 4 su duplo više od celog budžeta Zenita.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, propolis said:

 

Nije mi jasno to tvoje objasnjenje, but nevermind. 

 

 

Moje mišljenje je da samo trener moze da drzi disciplinu i gradi hemiju, a igrači mogu da pripomognu. Eto primera bas u Cska da ne moraju domaći igrači biti ti koji prave hemiju. Hajns je bio kapiten i lider ekipe, a bio je "plaćeni legionar" u čak je Voroncevic izjavio:

Hines was strong not only on the court but also outside of it. He performed his function as captain perfectly. He led the team and I, as vice-captain, tried to support him. Help him to preserve our “chemistry” within the team, the mood to fight, to win the championship. 

 

Ova 4 su duplo više od celog budžeta Zenita.

Dobar roster ima Zenit, ali mi se cini da ce im trebati dosta vremena da se organizuju. Imaju poene u rukama, na beku imaju Riversa, Pontiku, Berona cak i Zaharov je odlican suter.. a to kad se doda Pangos i Holins lupace trice iz svih uglova a dole imaju dva dobra centra u vidu Ayona i Gudaitisa. Na papiru to deluje dobro, ofanzivno ce biti bas mocni..defanziva sa Tomasom, Pojtresom, Pontikom, Gudiatisom pa i Ayonom .....fino samo mi deluje neka sudbina Milana. Anemicna je tamo publika i to ce im biti jedan od problema.

 

Kad udju u suterski mode nece ih niko moci braniti. Pangos moze vrteti odlican pik sa Gudaitisom i Ayonom a spolja sve sami suteri a dobro znaju centri da rade i iz short rolla. Paskval ih moze usporiti posto je on pored Mesine trener kojije igrao na najmanje poseda u EL...Videcemo, svakako interesantan tim, ali ovo kosta bas mnogo,neuspeh je za njih ako ne udju u F8.

Link to comment
Share on other sites

36 minutes ago, LosmiSK said:

Dobar roster ima Zenit, ali mi se cini da ce im trebati dosta vremena da se organizuju. Imaju poene u rukama, na beku imaju Riversa, Pontiku, Berona cak i Zaharov je odlican suter.. a to kad se doda Pangos i Holins lupace trice iz svih uglova a dole imaju dva dobra centra u vidu Ayona i Gudaitisa. Na papiru to deluje dobro, ofanzivno ce biti bas mocni..defanziva sa Tomasom, Pojtresom, Pontikom, Gudiatisom pa i Ayonom .....fino samo mi deluje neka sudbina Milana. Anemicna je tamo publika i to ce im biti jedan od problema.

 

Kad udju u suterski mode nece ih niko moci braniti. Pangos moze vrteti odlican pik sa Gudaitisom i Ayonom a spolja sve sami suteri a dobro znaju centri da rade i iz short rolla. Paskval ih moze usporiti posto je on pored Mesine trener kojije igrao na najmanje poseda u EL...Videcemo, svakako interesantan tim, ali ovo kosta bas mnogo,neuspeh je za njih ako ne udju u F8.

 

Meni su Zenit i Milano prvi favoriti koji će biti na pozicijama ispod 8. 

Sa obzirom da će Efes, Cska, Barsa, Real, Makabi sigurno medju 8 po do sada prikazanom ostaju još 3 slota za plej of. Neozbiljno je očekivati da Zenit mora biti u ta 3 pored recimo Fenera, Olija, Himkija,Paoa, Baskonije...drugi krug kandidata predvode Milano, Valensija, Zvezda i tek onda Zenit. 

Žalgiris bez Sarasa sigurno neće biti ista ekipa i neće biti te energije 1000 %

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, propolis said:

 

Meni su Zenit i Milano prvi favoriti koji će biti na pozicijama ispod 8. 

Sa obzirom da će Efes, Cska, Barsa, Real, Makabi sigurno medju 8 po do sada prikazanom ostaju još 3 slota za plej of. Neozbiljno je očekivati da Zenit mora biti u ta 3 pored recimo Fenera, Olija, Himkija,Paoa, Baskonije...drugi krug kandidata predvode Milano, Valensija, Zvezda i tek onda Zenit. 

Žalgiris bez Sarasa sigurno neće biti ista ekipa i neće biti te energije 1000 %

Pa nisam siguran da ce Makabi biti bas toliko jak, posebno sto nece biti publike, to je prednost Zenita. U prncipu se slazem sa tobom, ali  ovo ako se bude igralo bice skroz nesto drugacije. Imaju dovoljno vremena da se uigraju i sve je moguce.  Oli mi izgleda bas slabo, Pao isto mislim da ce imati problema. Himki i Baskonija mogu svasta sigurno.  Alba, Bayern, Zvezda, Valensija ce biti topovska hrana mislim.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

 

Nije mi jasno to tvoje objasnjenje, but nevermind. 

 

 

Moje mišljenje je da samo trener moze da drzi disciplinu i gradi hemiju, a igrači mogu da pripomognu. Eto primera bas u Cska da ne moraju domaći igrači biti ti koji prave hemiju. Hajns je bio kapiten i lider ekipe, a bio je "plaćeni legionar" u čak je Voroncevic izjavio:

Hines was strong not only on the court but also outside of it. He performed his function as captain perfectly. He led the team and I, as vice-captain, tried to support him. Help him to preserve our “chemistry” within the team, the mood to fight, to win the championship. 

 

Ova 4 su duplo više od celog budžeta Zenita.

Koliko god da trener ima autoriteta, ne moze da sam drzi disciplinu i gradi hemiju ekipe bez par igraca za jakim karakterom u svlacionici. Moje misljenje da igraci imaju veci udeo u tome.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

Kakvu podršku ima Cska u ruskim igračima? 

Sto je to bitno? 

 

1 hour ago, goldberg said:

 

Pa tesko da nisu preterano skuplji.

 

James, Clyburn, Milutinov, Shengelia, sve su to skuplji igraci od onih koje ima Zenit.

 

once again, ja sam i rekao da su cska-ovi stranci mnogo kvalitetniji od zenitovih, kao i da su zenitovi stranci preplaceni u odnosu na realni kvalitet..

npr pangos, baron, gudaitis etc su placeni duplo skuplje u odnosu na to koliko bi bili placeni u drugim el klubovima.. te u tom smislu, kad preplacujes igrace koji jesu kvaliet al nisu 5 star kvalitet, bez podrske domestik baze(kao sto imamo zalgiris i mi), slaba vajda od preplacenih stranaca..

by the way, ayonu je istekao ugovor sa zenitom kolko znam..

sa druge strane, za razliku od ranijih sezone, armani je opet pukao tonu paru, al su ovaj put napravili ne jednu nego nekoliko par dobrih kupovina.. sad druga stvar, sto treba 6-7 egoista treba uklopiti u jednu celinu, ne bi to mogli ni puno bolji trenere od mesine, al opet imaju toliko kvalteta da je dovoljno da dvojici bude dan i moce da rese vecinu el timova..:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, LosmiSK said:

Dobar roster ima Zenit, ali mi se cini da ce im trebati dosta vremena da se organizuju. Imaju poene u rukama, na beku imaju Riversa, Pontiku, Berona cak i Zaharov je odlican suter.. a to kad se doda Pangos i Holins lupace trice iz svih uglova a dole imaju dva dobra centra u vidu Ayona i Gudaitisa. Na papiru to deluje dobro, ofanzivno ce biti bas mocni..defanziva sa Tomasom, Pojtresom, Pontikom, Gudiatisom pa i Ayonom .....fino samo mi deluje neka sudbina Milana. Anemicna je tamo publika i to ce im biti jedan od problema.

 

Kad udju u suterski mode nece ih niko moci braniti. Pangos moze vrteti odlican pik sa Gudaitisom i Ayonom a spolja sve sami suteri a dobro znaju centri da rade i iz short rolla. Paskval ih moze usporiti posto je on pored Mesine trener kojije igrao na najmanje poseda u EL...Videcemo, svakako interesantan tim, ali ovo kosta bas mnogo,neuspeh je za njih ako ne udju u F8.

Mislim da se Ayon gotovo sigurno nece naci u rosteru za sledecu sezonu. Sto tice anemicne publike, naprotiv. Bas sam pozitivno bio iznenadjen po tom pitanju. Oni su prosle sezone igrali u najmanje 3 hale. Protiv Zvezde su npr igrali u Kazanju i tamo je normalno atmosfera bila mlaka, ali kada igraju u onoj Sibur Areni to izgleda sasvim pristojno.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, n4l1m said:

 

 

once again, ja sam i rekao da su cska-ovi stranci mnogo kvalitetniji od zenitovih, kao i da su zenitovi stranci preplaceni u odnosu na realni kvalitet..

npr pangos, baron, gudaitis etc su placeni duplo skuplje u odnosu na to koliko bi bili placeni u drugim el klubovima.. te u tom smislu, kad preplacujes igrace koji jesu kvaliet al nisu 5 star kvalitet, bez podrske domestik baze(kao sto imamo zalgiris i mi), slaba vajda od preplacenih stranaca..

by the way, ayonu je istekao ugovor sa zenitom kolko znam..

sa druge strane, za razliku od ranijih sezone, armani je opet pukao tonu paru, al su ovaj put napravili ne jednu nego nekoliko par dobrih kupovina.. sad druga stvar, sto treba 6-7 egoista treba uklopiti u jednu celinu, ne bi to mogli ni puno bolji trenere od mesine, al opet imaju toliko kvalteta da je dovoljno da dvojici bude dan i moce da rese vecinu el timova..:default_coffee:

O kojim ciframa se radi?

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, MrTripleDouble said:

Mislim da se Ayon gotovo sigurno nece naci u rosteru za sledecu sezonu. Sto tice anemicne publike, naprotiv. Bas sam pozitivno bio iznenadjen po tom pitanju. Oni su prosle sezone igrali u najmanje 3 hale. Protiv Zvezde su npr igrali u Kazanju i tamo je normalno atmosfera bila mlaka, ali kada igraju u onoj Sibur Areni to izgleda sasvim pristojno.

Moguce da imas pravo. Samo ja sam kupio karte, ali avionske za Petersburg da gledam Zvezdu i posle nisam prebacio za Kazanj,mrzelo me, imao sam i neko drustvo tamo. Znam da imaju tri hale tamo i da su sve tri imale predstavu za decu mesto EL meca. Kad sam pricao sa Rusima nekim tamo, bukvalno nista o kosarci, mada sam mozda pogresio. Ipak je to mala hala za 8M grad.

 

Nisam znao ni za Ayona, mislio sam da ostaje. A dobro svakako nije promenilo puno cinjenicu o timu, zatvorice oni to dobro svakako.

 

 

Link to comment
Share on other sites

59 minutes ago, MrTripleDouble said:

Koliko god da trener ima autoriteta, ne moze da sam drzi disciplinu i gradi hemiju ekipe bez par igraca za jakim karakterom u svlacionici. Moje misljenje da igraci imaju veci udeo u tome.

 

Da, ali nije nužno da to bude domaći igrac I zato sam naveo primer Hajnsa. 

58 minutes ago, n4l1m said:

 

 

once again, ja sam i rekao da su cska-ovi stranci mnogo kvalitetniji od zenitovih, kao i da su zenitovi stranci preplaceni u odnosu na realni kvalitet..

 

Kul, ali to ne mora ništa da znači. 

Quote

npr pangos, baron, gudaitis etc su placeni duplo skuplje u odnosu na to koliko bi bili placeni u drugim el klubovima.. te u tom smislu, kad preplacujes igrace koji jesu kvaliet al nisu 5 star kvalitet, bez podrske domestik baze(kao sto imamo zalgiris i mi), slaba vajda od preplacenih stranaca..

 

Da, ali u tome im sigurno neće pomoći ispodprosecni domaći igrači tipa Kvostov ili indijanac Ponkrasov koji kad udje u igru sve usere. 

 

Beron, Pengos, Gudaitis su igrači koji itekako mogu da se podrede timu I ulozi tako da i to nije problem. 

 

Žalgiris I Zvezda su specifične ekipe i sigurno ne mogu da se porede sa ruskim ekipama, a pogotovo navijačima koji u Rusiji bas slabo prate i poznaju kosarku. Čak bi rekao da ne postoji košarkaški pismenija publika u Evropi od Zalgirisove. 

 

Quote

by the way, ayonu je istekao ugovor sa zenitom kolko znam..

sa druge strane, za razliku od ranijih sezone, armani je opet pukao tonu paru, al su ovaj put napravili ne jednu nego nekoliko par dobrih kupovina.. sad druga stvar, sto treba 6-7 egoista treba uklopiti u jednu celinu, ne bi to mogli ni puno bolji trenere od mesine, al opet imaju toliko kvalteta da je dovoljno da dvojici bude dan i moce da rese vecinu el timova..:default_coffee:

 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Žalgiris za sada izgleda ovako

Walkup-Vasturia-??-Rubit-Lauvergne

Lekavičijus je tu kao i Grigonis , Geben, Milaknis, Dimša ,mladi Jokubaitis , Marek Blažević i Nigel Hayes. Na klupi je zaista pravo osveženje, mlad a već uspešan trener Martin Schiller. Hvali im ovde jedan igrač na dva i jedna dobra trojka i to je to. Bombonica ekipa , možda iz drugog plana i mogu nešto.

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...