Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

4 minutes ago, Sector said:

Sprda on sam sebe. Vec godinama istupa iz EL ali malo sutra. Da nece mozda u Fiba CL? 

A zasto ne bi? Ta liga je trenutno bolja od Fibine lige jedino zato jer su klubovi kakav je PAO u njoj.

PAO moze povuci i ostale.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

"Ali, imaju Gasprom iza sebe. Jake ljude. A to nije poklon? Ako je već do poklona, po meni je džentlmenski bilo da se dodaju još dva kluba. To su oni koji su najbolji u Evrokupu. Na taj način svom takmičenju daješ na značaju i dva, u ovom slučaju, Partizan i Bolonja da uđu u ligu", kaže Maljković.

 

Sta ovaj Maljkovic lupeta?

Kako moze Virtus da bude najbolji u EC, ako nisu osvojili ni 1. mesto u svojoj grupi?

 

 

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Dropkick Murphys said:

Za šta da ih povuče? 

 

Možda da im plati penale za raskid ugovora sa EL? Neka časti gazda Janaćko. 

Da ih povuce da izadju iz tog cirkusa od lige. 

A gazda kog nazivas "Janaćko" ima za 10 raskida ugovora

 

Link to comment
Share on other sites

On 5/25/2020 at 11:34 PM, Vamos Laki said:

Par utisaka oko epiloga.

Ocekivano skroz, previse je prepreka bilo da bi se nastavilo.

Cak i da se nastavilo, regularnost bi bila upitna. Od toga da je domaci teren ponisten do momenta da mnoge ekipe ne bi imale ful roster. Vecina Amera ne zeli da igra.

Apsolutno ne postoji resenje po kojem bi svi bili zadovoljni.

S druge strane i ovo zadrzavanje ucesnika od prosle sezone, pa meni neocekivano. Ocekivao sam da Djordi zameni 2 do 3 ekipe. Ne bi to bilo previse cudno. Ne znam, mozda su mogle i neke kvalifikacije u septembru da se igraju, sta znam.

I poslednje. Nije ovo nista tata stajl al moram da se osvrnem. Mozda mi je sad malo jasnija kampanja iz kkP redova u ova 2 meseca. Pravila se namenska kampanja jer su sanse bile male, pa se islo na taj agresivan pristup. Pritom opravdanje kod navijaca ce biti vucic i drzava, kako kaze trener rumunskog velikana. Osoba koja ima elementarnu logiku i bar malo razmisli moze da zakljuci da nikakav vucic ili covic imaju veze s odlukom.

Ovo je prosto splet okolnosti.

 

Tako je. Samo budala moze da misli da je Covicev uticaj toliki da ne udje Virtus. Jednostavno, zadrzali su sve ekipe iz 19/20

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Laki21 said:

Pa ne baš. Sem što su upucali određenu količnu para njihov i Partizanov značaj u evropskoj košarci je apsolutno neuporediv. Dupe i oko.

 

Apsolutno tacno. Zenit je potpuno nebitan za evropsku kosarku, ali je Maljkovic ispao veoma bezobrazan u svom pokusaju da se ulizuje Partizanu, time sto je pomenuo Zenit. Ako cemo tako, pola ekipa koje igraju Evroligu nisu bas previse zaduzili kosarku. Zasto je Alba ili Bajern bitan... u krajnjoj meri ni Zvezda nije evropska kosarkaska velicina. Velicine su oni koji su bili evropski prvaci.

 

Ali kriterijum ulaska u Evroligu niti su previse sportski niti su nepoznati. Zenit je dobio ucesce kao sto je onomad dobila Darusafaka? I sta sad? Jel su ljudi krivi zbog toga nesto? Kupili su svoje mesto, to nije nelegalno.

 

To pozivanje na neku istoriju je degutantno. Po tome bi FK Crvena Zvezda morala stalno u Ligu Sampiona, kao i recimo KK Split u Evroligu. Manite se bre toga. Sport je dokazivanje svakodnevno. Istorija je za ponos ali nema konkretnu tezinu u datom momentu. Ona je za muzeje.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Apsolutno tacno. Zenit je potpuno nebitan za evropsku kosarku, ali je Maljkovic ispao veoma bezobrazan u svom pokusaju da se ulizuje Partizanu, time sto je pomenuo Zenit. Ako cemo tako, pola ekipa koje igraju Evroligu nisu bas previse zaduzili kosarku. Zasto je Alba ili Bajern bitan... u krajnjoj meri ni Zvezda nije evropska kosarkaska velicina. Velicine su oni koji su bili evropski prvaci.

 

Ali kriterijum ulaska u Evroligu niti su previse sportski niti su nepoznati. Zenit je dobio ucesce kao sto je onomad dobila Darusafaka? I sta sad? Jel su ljudi krivi zbog toga nesto? Kupili su svoje mesto, to nije nelegalno.

 

To pozivanje na neku istoriju je degutantno. Po tome bi FK Crvena Zvezda morala stalno u Ligu Sampiona, kao i recimo KK Split u Evroligu. Manite se bre toga. Sport je dokazivanje svakodnevno. Istorija je za ponos ali nema konkretnu tezinu u datom momentu. Ona je za muzeje.

Ti si kontradiktoran. 

Kazes da je tačno da je Zenit nebitan za kosarku, a u zadnjem pasusu kazes da je pozivanje na istoriju degutantno i da je sport svakodnevno dokazivanje 🤔

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, propolis said:

Ti si kontradiktoran. 

Kazes da je tačno da je Zenit nebitan za kosarku, a u zadnjem pasusu kazes da je pozivanje na istoriju degutantno i da je sport svakodnevno dokazivanje 🤔

 

Jesam kontradiktoran posebno ako pogresno shvatis upis.

Pozivanje na istoriju je degutantno jer to Djordiju uopste nije vazno, a mi se tu nesto pozivamo na tradiciju. Svi znaju pravila. Svi znaju sta je Evroliga, svi znaju sta su A licence (pokusaj stvaranja elitisticke zatvorene lige), a sablaznjavamo se na poteze Djordija.

 

Za neku sezonu niko sa ovih prostora ionako nece biti u Evroligi.

Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Laki John Terry said:

 

Jesam kontradiktoran posebno ako pogresno shvatis upis.

Pozivanje na istoriju je degutantno jer to Djordiju uopste nije vazno, a mi se tu nesto pozivamo na tradiciju. Svi znaju pravila. Svi znaju sta je Evroliga, svi znaju sta su A licence (pokusaj stvaranja elitisticke zatvorene lige), a sablaznjavamo se na poteze Djordija.

 

Za neku sezonu niko sa ovih prostora ionako nece biti u Evroligi.

 

Kul, samo ne mogu da vidim tvoj stav po ovom pitanju. 

Ti se ustvari slažeš sa Bozom samo što je truo jer se kao ulizuje Partizanu? 

Link to comment
Share on other sites

Hines je daleko ispod svog nivoa, a nije ni čudo jer je u 34toj godini zivota,nema više tu eksplozivnost i brzinu. 

Verujem da je ubo kvalitetniji, bar dvogodišnji, ugovor. 

 

Edit, veće iznenadjenje je sto su se rastali sa Delavaleom. Izgledalo je kao da Mesina zna šta želi od njega, a i on je fino odigrao sve minute što je dobio. 

Edited by propolis
Link to comment
Share on other sites

Maljkovic je ispao kontradiktoran jer je imao stav da je protiv kupovanja mesta u Evroligi, a onda je pomenuo Virtus i Partizan kao klubove koji bi trebalo da imaju mesto u tom takmicenju.

 

Jasno je da Virtus moze da se nadje u EL samo zbog finansija, jer nisu bili cak ni prvoplasirani u grupi.

 

Maljkovic je to rekao samo zato sto je to popularan stav. Da se drzao cinjenica bilo bi mu jasno da u EL, ovakvoj kakva je, nema mesta za dva tima iz ABA lige. Bartomeu je i uzeo mesto ligi da bi mogao da trguje sa njim u slucaju da Partizan osvoji EC.

Link to comment
Share on other sites

6 hours ago, propolis said:

 

Kul, samo ne mogu da vidim tvoj stav po ovom pitanju. 

Ti se ustvari slažeš sa Bozom samo što je truo jer se kao ulizuje Partizanu? 

 

Slazem se sa Bozom da Zenit nije nista doprineo kosarci ali se ne slazem sa pominjanjem Zenita u negativnom kontekstu jer nista lose nisu uradili. Pravila odredjuje Djordi. Samo pominjanje Zenita mi je ulizivacki i apologisticki. Mogao je da pomene jos barem 5-6 klubova osim Zenita, ukljucujuci i Zvezdu koji nisu preterano veliki klubovi istorijski gledano, ali bi i to bilo ruzno i nefer. Nije Zenit kriv Partizanu sto ne igra Evroligu. Izuzetno mi je idiotsko to kukumavcenje Partizanovaca. Razumem da su bili prvi, ali desilo se ovo sranje sa virusom. Visa sila, teraj dalje.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Derrick Williams is Olimpia Milano’s main target at the power forward position, Sportando has learned. The Italian powerhouse has been working to acquire Williams since February for next season.

Actually, contacts between Olimpia and Williams began last summer, as the former NBA forward was close to joining Milano before Fenerbahce broke into negotiations and signed him.

Milano has already announced the signing of Davide Moretti and reportedly reached an agreement with Kyle Hines.

 

Krenuo Mesina jako ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...