Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

Quote

The 2020-21 Turkish Airlines EuroLeague season will count upon the participation of the same 18 teams, namely: ALBA Berlin, Anadolu Efes Istanbul, AX Armani Exchange Milan, Crvena Zvezda mts Belgrade, CSKA Moscow, FC Barcelona, FC Bayern Munich, Fenerbahce Beko Istanbul, Khimki Moscow Region, KIROLBET Baskonia Vitoria-Gasteiz, LDLC ASVEL Villeurbanne, Maccabi FOX Tel Aviv, Olympiacos Piraeus, Panathinaikos OPAP Athens, Real Madrid, Valencia Basket, Zalgiris Kaunas and Zenit St Petersburg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

@pendulum

 

Za sve se slazem. Sustina sporta je takmicenje - pobednik slavi, porazeni tuguje.

 

EL bi jednostavno mogla da se igra kao i LS - u Spaniji ide dalje sampion i 1., 2. i 3. na tabeli nakon regularnog dela. Na taj nacin se ne bi moglo lako desiti da mnogi bogati klubovi izvise za ucesce u evroligi zbog jedne lose runde PO - ali bi trebalo da postoji mogucnost.

 

Mogli bi uvesti i kvalifikacije. Ako im je bas stalo do ligaskog formata, neka uvedu ispadanje i ulazenje. Bukvalno je sve bolje od ovoga i bukvalno se ni u jednom sportu u Evropi ne radi na ovakav nacin kao u evropskoj kosarci.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, pendulum said:

 

O ovome sam i ja razmišljao. Ko će se za tih 5% cimati...

 

 

Pa to je to. Licence mogu da prihvatim na način kako je to realizovano u fudbalu (mada se i tamo bogati bune svake godine sve više). Neka svaka liga na osnovu rezultata klubova ima određeni koeficijent i mesta u EL, pa kako se pokažu. Ukoliko imaju godinama niz slabijih rezultata, izgubiće jedno, dva, tri... mesta, pa će tu upasti neki treći ruski klub, drugi iz ABA, četvrti iz Turske itd. Možda sutra ABA dobije na osnovu rezultata u EL i EC tri mesta u EL? Zašto bi to bila utopija? Klubovi bi imali motiv više kada bi znali da su stvari tako postavljene. Zašto bi KLUB imao zagarantovano mesto bez obzira na rezultate? Samo zbog stabilnih finansija i popularnosti/ "veličine"? To nije sportski i tužno mi je kada se čak i ljudi iz ovog našeg regiona zalažu za taj sistem...

 

Ok ali zašto licence za klubove? Treba neko da ti garantuje učestvovanje jer se plašiš da možda jedne sezone nećeš biti dobar? Pa jbt that's the fucking point takmičenja!

Imao je Đordi priču oko piramidalne strukture takmičenja, ali kako zabog da to uklopiš sa licencama?

 

Hoćeš piramidalno - nema frke. Ukini SVE licence. EL je na vrhu, EC ispod, a ispod njega nacionalne/regionalne lige. Nultu godinu neka igraju eto klubovi sa najboljim koeficijentom otkad postoji EL. Iz nacionalnih/regionalnih liga napreduješ u EC, iz EC u EL. Iz EL ispada recimo 4 poslednja tima a ulaze 4 iz EC. Nema POVLAŠĆENIH. Ukoliko je Real M. među tih 4, igraju lepo EC naredne godine. Igrali su i ranije. Neće nestati.

 

Ovo je jedino moguće rešenje za evropsku kosarku i podržavam takav sistem 100%

 

Kao što se fudbal nikad neće primiti u Americi, tako Nba nikad neće da se primi u Evropi. Velike su kulturoloske I socijalne razlike da bi evropska košarka mogla da liči na Nba organizaciju. 

 

Takodje ne kapiram zasto bi se igrao Nba u Evropi kada već postoji Nba.

To me podseca na jednu zanimljivu priču. Dosao Spanulis u Hjuston(traži veću minutaza) i kaže pa ja sam evropski Trejsi Mekrejdi, a trener mu kaže, pa mi imamo pravog Trejsija Mekgrejdija. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, pendulum said:

Hoćeš piramidalno - nema frke. Ukini SVE licence. EL je na vrhu, EC ispod, a ispod njega nacionalne/regionalne lige. Nultu godinu neka igraju eto klubovi sa najboljim koeficijentom otkad postoji EL. Iz nacionalnih/regionalnih liga napreduješ u EC, iz EC u EL. Iz EL ispada recimo 4 poslednja tima a ulaze 4 iz EC. Nema POVLAŠĆENIH. Ukoliko je Real M. među tih 4, igraju lepo EC naredne godine. Igrali su i ranije. Neće nestati.

 

Meni je ovo jedino smisleno. Cak ne bi mnogo ni promenilo tim bogatijim klubovima, posto nijedan od njih nije bio u poslednja 4 mesta od kad pratim kosarku.

A sa druge strane znacaj EC bi porastao.

Cak bi mozda tih 4 povecao i na 6, pa da 5. i 6. (od nazad) u EL igraju neki plej aut sa 5. i 6. ekipom iz EC. Bas zabavan scenario a sve u duhu sporta.

Edited by Laki Marvini
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Sve je to lepo samo sto klubovi sa licencom to prosto ne zele. Meni je blize da postoje prva i druga EL liga, nego EC i EL u starom formatu.  Razlike su prevelike u evropskoj kosarci da bi se tako nesto desilo.

 

Jedina nada za tako nesto jeste da FIBA oduva  ECA, prosto receno,ovo im je idalna sansa da za tako nesto. Ocigledno je da EL nema novca da bi bila dominantna.

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Pavaroti said:

Sve je to lepo samo sto klubovi sa licencom to prosto ne zele. Meni je blize da postoje prva i druga EL liga, nego EC i EL u starom formatu.

 

Ovo sto je pisao Pendulum a na sta sam se ja nadoveza bi EC ucinilo de facto EL2. Uz razliku da eto imas neki trofej.

Jedino sto EC ima previse ekipa da bi se igralo u ligaskom formatu, mozda eventualno neka podela na istok - zapad ili sl.

Link to comment
Share on other sites

27 minutes ago, Laki Marvini said:

 

Meni je ovo jedino smisleno. Cak ne bi mnogo ni promenilo tim bogatijim klubovima, posto nijedan od njih nije bio u poslednja 4 mesta od kad pratim kosarku.

A sa druge strane znacaj EC bi porastao.

Cak bi mozda tih 4 povecao i na 6, pa da 5. i 6. (od nazad) u EL igraju neki plej aut sa 5. i 6. ekipom iz EC. Bas zabavan scenario a sve u duhu sporta.

 

Mislis na ovaj novi format?
 

On se igra od sezone 2016./17. i na poslednjim mestima su bili:

 

Armani i Unics, pa Efes i Armani, pa Darusafaka i Buducnost. Ove sezone su najgori bili Zenit, Bayern, Alba, Asvel.

 

Problem je sto mozda te ekipe ne bi ni bile poslednje da postoji rezultatski znacaj. A i ako bi bile, onda sledece sezone treba da potraze svoju sansu u EC - to vazi i za Fenerbahce i za CSKA i za Efes i za Zalgiris.

 

I onda dodjemo do toga da je Zvezdi bitnija ABA, nego EL - umesto da ABA vodi u EC, a EC u EL. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

 

Mislis na ovaj novi format?
 

On se igra od sezone 2016./17. i na poslednjim mestima su bili:

 

Armani i Unics, pa Efes i Armani, pa Darusafaka i Buducnost. Ove sezone su najgori bili Zenit, Bayern, Alba, Asvel.

 

 

U pravu si. Mada sam mislio i na stari format, nesto ne mogu da se setim da je neko od velikana (CSKA, Real, Barsa, Fener, PAO, Oly...) bio poslednji u grupi.

 

Sa ostatkom posta se svakako slazem

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitanje je kako ce ovo uticati na EL. Sigurno ima zadovoljnih klubova, ali i onih nezadovoljnih. Za igrace nije ni bitno, oni su dobili svoj odmor i pare i oni su u principu nebitni u celoj prici oko EL. 

 

Djordi je uradio par extremno glupih poteza, pitanje je da li ih je uradio namrno. Naplatu igraca od 80% bez igre i 85% sa igrom je kriminalno losa odluka za nastavak Evrolige. Onda i sednica 24.maja kad je probio sve zive rokove. Mi cak kao navijaci ne znamo sta je on ponudio timovima,koje uslove. Sve je ostalo pod velom tajni i to nije dobro. 

 

Cak negde mislim da on najvise nije zeleo nastavak, ako nisam u pravu, onda su ovo stvarno losi potezi. Na kraju je pozar ugasen, nebitno je njemu Zvezda ili Partizan, ali je ostavio klub kojije maovise prava bez igre. Bolonji ce verovatno nesto obecati za sledecu sezonu kad dve wild karte izlaze za Lyon, Albu i Bayern ili tako nesto, vise i ne pamtim.

Ima srecu sto nema puno klubova koji mogu da igraju EL sad, pa mu je odluka bila veoma laka.

 

Videcemo za ekonomski deo, kaze da ce Turkish A ostati sponzor. Dosta toga se desilo na brzinu ali mislim damu problemi tek dolaze. Jasno da je odluka mozda bila ranije iz prostog razloga zato sto nema para za bacanje i tu je bio kraj. To opet znaci da qrca nije uradio sve ove sezone po tom pitanju.

Link to comment
Share on other sites

Par utisaka oko epiloga.

Ocekivano skroz, previse je prepreka bilo da bi se nastavilo.

Cak i da se nastavilo, regularnost bi bila upitna. Od toga da je domaci teren ponisten do momenta da mnoge ekipe ne bi imale ful roster. Vecina Amera ne zeli da igra.

Apsolutno ne postoji resenje po kojem bi svi bili zadovoljni.

S druge strane i ovo zadrzavanje ucesnika od prosle sezone, pa meni neocekivano. Ocekivao sam da Djordi zameni 2 do 3 ekipe. Ne bi to bilo previse cudno. Ne znam, mozda su mogle i neke kvalifikacije u septembru da se igraju, sta znam.

I poslednje. Nije ovo nista tata stajl al moram da se osvrnem. Mozda mi je sad malo jasnija kampanja iz kkP redova u ova 2 meseca. Pravila se namenska kampanja jer su sanse bile male, pa se islo na taj agresivan pristup. Pritom opravdanje kod navijaca ce biti vucic i drzava, kako kaze trener rumunskog velikana. Osoba koja ima elementarnu logiku i bar malo razmisli moze da zakljuci da nikakav vucic ili covic imaju veze s odlukom.

Ovo je prosto splet okolnosti.

 

Edited by Vamos Laki
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, propolis said:

 

Ovo je jedino moguće rešenje za evropsku kosarku i podržavam takav sistem 100%

 

Kao što se fudbal nikad neće primiti u Americi, tako Nba nikad neće da se primi u Evropi. Velike su kulturoloske I socijalne razlike da bi evropska košarka mogla da liči na Nba organizaciju. 

 

Takodje ne kapiram zasto bi se igrao Nba u Evropi kada već postoji Nba.

To me podseca na jednu zanimljivu priču. Dosao Spanulis u Hjuston(traži veću minutaza) i kaže pa ja sam evropski Trejsi Mekrejdi, a trener mu kaže, pa mi imamo pravog Trejsija Mekgrejdija. 

 

Pročitah intervju sa Pesicem na SK I videh da ima slično mišljenje o Nba i El:

" Praviti od Evrolige NBA nema potrebe. Treba Evroligu razvijati dalje kao najbolje takmičenje koje postoji, ali nama NBA ne treba da bude uzor. No, to je druga tema“.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Pavaroti said:

Efes imamnogo duzu tradiciju nego sto su neki ovde navijaci iz kosarkaske zemlje i vrsni poznavaoci kosarke mislili. Da li su placali ili sta su radili, ljudi se bore godinama protiv mocnih klubova koji imaju ogromne baze navijace posebno u Turskoj i samom Istanbulu.

 

Oni su cak doneli i prvi evropski trofej Turskoj i da osvoje titulu ove sezone bice jaci po svemu od odredjenih institucija koje cak i ne igraju EL GODINAMA UNAZAD. 

 

Meni su svakako takvi timovi dragulji kosarke i ima ih jos takvih, doduse nesto manjih, ali u tom pravcu i treba da se ide. Kosarka je suvise vezana za fudbal da bi mogla da napreduje i to jeste jedan od problema..

 

Na nasim prostorima je vestacki klub Cedevita npr, koja daje svoje pare, ulaze u mlade a institucije su klubovi u koje drzava baca tonu para zarad politickih populistickih poteza...treba razumeti svako misljenje, ali ne treba pljuvati po dobrim projektima, koji traju..

bold: pričalo se već o tome na raznim temama. Košarka u Evropi ima jebenu poziciju jer je jedini od kolektivnih sportova koji su popularni u Evropi a da centar svetske aktivnosti nije u samoj Evropi, pa da tako privlače pažnju celog sveta. Pritom, stariji brat, NBA je daleko finansijski i marketinški moćniji i ništa se neće promeniti niti mogu da ga pristignu, šta god da urade. 

 

Efes je prvak Evrope u ulupavanju novca uzalud i kao takav teško da može da bude uzor za bilo šta. Slično kao i Cedevita, ali ona u razumljivo manjem obimu. Hemofarm je druga priča, lokalni, lepo organizovan klub, koji je imao zapažene rezultate i da je priča potrajala možda je mogao da bude pravi domaći primer toga o čemu pričaš. 

 

3 hours ago, Pavaroti said:

Videcemo za ekonomski deo, kaze da ce Turkish A ostati sponzor.

S obzirom na haos koji vlada na tom tržištu, ovo može da bude veliki problem. Ko zna u kakvom će stanju Turkiš biti do jeseni. Videćemo.

Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Barkley#34 said:

Pričalo se već o tome na raznim temama. Košarka u Evropi ima jebenu poziciju jer je jedini od kolektivnih sportova koji su popularni u Evropi a da centar svetske aktivnosti nije u samoj Evropi, pa da tako privlače pažnju celog sveta. Pritom, stariji brat, NBA je daleko finansijski i marketinški moćniji i ništa se neće promeniti niti mogu da ga pristignu, šta god da urade.

Kosarka je u Evropi popularna samo relativno govoreci, pricali smo vec o tome: U koliko zemalja nije ni medju nekoliko najpopularnijih sportova, u kojim zemljama je poprilicno nebitan sport, a gde je situacija da skoro i ne postoji. Sa posebnim osvrtom na to da najbogatije zemlje na zapadu i severu nemaju previse interesovanja (od malo do nimalo). A ponegde na kontinentu je i u odredjenom padu.

Edited by Marko
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...