Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

2 hours ago, Nate said:

odlican!

samo mi nije jasno kako ljudi ocekuju da se bilo koja liga nastavi kad igraci vec potpisuju ugovore za sledecu sezonu.

Mozda su vec zavrsene samo se ceka sa objavom..

Edit, pa nasa ABA se jos uvek nije oglasila povodom utakmice Buducnost-Zvezda a treba da odluce sta ce biti sa sezonom...

Edited by Predragdjape
Link to comment
Share on other sites

Nasi mediji sve ucestalije objavljuju da je Obradovic na pragu da preuzme Barselonu i da Pesic odlazi u penziju. Navodno je Saras prvi kandidat da ga zameni na klupi Fenera.

Portal CDM pise da je Obradovic odbio ponudu da potpise jednogodisnji ugovor sa Fenerom za duplo manju platu nego ove sezone. Turci su mu navodno ponudili 1, 65 m €.

Edited by Zizu
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Zizu said:

Ako se nastavi ABA liga, da li ce Martin igrati za Buducnost?

Ja ne vjerujem da ce se ijedan amer sad vratiti bez obzira nastavilo se ili ne, ako se i kojim slucajem vrati neko to opet nece biti to vec neka okrnjena verzija istog igraca. Ugovori sto se sad potpisuju su za narednu sezonu, a posto u ABA ligi jos nijesu stvari okoncane nit se zna krajnji epilog on je do daljnjeg igrac Buducnosti. A oko Martina je dosta komplikovanije jer je traznja bila velika i tokom sezone a ovim prestankom sezona kosarke u Evropi je postalo samo jos vece njegovo trziste, tako da se Misko sigurno nece zajebati jer je i on svjestan da ce trziste biti tanko ovog ljeta pa je za ocekivati da klijente svoje ranije potpise dok timovi jos uvijek imaju novca.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/10/2020 at 10:16 PM, Zizu said:

Nasi mediji sve ucestalije objavljuju da je Obradovic na pragu da preuzme Barselonu i da Pesic odlazi u penziju. Navodno je Saras prvi kandidat da ga zameni na klupi Fenera.

Portal CDM pise da je Obradovic odbio ponudu da potpise jednogodisnji ugovor sa Fenerom za duplo manju platu nego ove sezone. Turci su mu navodno ponudili 1, 65 m €.

 

Bolje I Barsu, nego London jer bi tada vrv Aba sigurno izgubila mesto(wc) u EL u narednim sezonama.

Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, krzna said:

Informacije radi, ABA nema mesto (wc) u EL u narednim sezonama.

 

Za sada ima. Ne piše nigde, ali se podrazumeva da će pri dodeljivanju 3 karte Aba biti medju te tri. 

Ukoliko se London aktivira sanse Aba će biti manje nego sada da dobije jednu kartu. 

Link to comment
Share on other sites

ko sve igra u nba, nerealno mi je da nema mesta za milutinova tamo. jeste se igra malo promenila, ali opet mislim da ima kvalitet da tamo zabode neki masniji ugovor. ovo tri miliona po sezoni je presmesno kad vidim kakve rage u nba dobijaju po 10-20 miliona. 

 

nema nista od nastavka sezone. evo i cedevita raspustila pola ekipe. i da nisu ne vidim kako bi to bilo moguce

Edited by Nate
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Trener koji je zbog svoje istorije i odnosa sa navijačima Crvene zvezde prvi na listi najomraženijih trenera u Srbiji, dodao je da postoje razne opcije, a da je jedna od njih završnica u samo jednoj zemlji.

"Razmatra se igranje u jednoj zemlji koja će imati najmanje slučajeva zaraženih virusom. Kada pogledate situaciju u Grčkoj, Hrvatskoj, Češkoj, Slovačkoj, Srbiji... vidite da bi tamo krajem maja moglo da bude najbezbednije".

 

 

Link to comment
Share on other sites

Quote

Ergin Ataman, trener Anadolu Efesa, u razgovoru za turski “A spor” je otkrio da Evroliga radi na planu da sezonu nastavi u julu ili avgustu.

“Mislim da će Evroliga čekati do kraja maja i da namerava da se igra u julu, avgustu. Timovi su iz deset zemalja, a svaka od njih vodi sopstvenu politiku. Mislim da granice neće biti uskoro otvorene. Svako želi da se zaštiti. Mislim da neće biti plej-ofa. Razgovara se o igranju u julu u jednoj od zemalja sa najmanje inficiranih. Kada pogledate situacije u Grčkoj, Hrvatskoj, Češkoj, Slovačkoj i Srbiji, vidite da je tamo vrlo malo slučajeva, a kasnije bi bilo moglo da ih bude još manje”, rekao je Ataman.

Trener Efesa je dodao da sport ima značajnu ulogu u kriznom vremenu.

“Ljudi su umorni od gledanja filmova, TV serija i repriza utakmica. Mislim da bismo mogli da im vratimo uzbuđenje. Ako pomenuti plan bude pred realizacijom, klubovi bi trebalo da budu obavešteni tri ili četiri nedelje unapred kako bi se pripremili. Problem je i kako da se vrate američki igrači, ali sve je to što velike organizacije mogu da prevaziđu. Mislim da će Evroliga da sledi dluke UEFA u fudbalu“.

Trener Efesa kaže Evroliga planira da timovi sve vreme tokom nastavka sezone budu izolovani.

“Posebne dozvole za let obezbedile bi timovima da sigurno dođu do grada (u kom bi se održala završnica). Sve ekipe bi bile u karantinu u jednom ili dva hotela, a igralo bi se u dvoranama bez gledalaca, sa TV prenosom za celi svet”, završio je Ataman.

https://nova.rs/kosarka/ergin-ataman-ako-bude-nastaka-evrolige-nece-biti-plej-ofa/

Link to comment
Share on other sites

 

 

 

Inace malopre su bili update-i novinara sa Djordijeve web sesije sa njima.

 

Nista novo sto vec nije bilo oko nastvaka sezone EL i EK nije receno, tu mislim na promenu sistema eventualno, igranje u jednom gradu itd.
Jedino sto je novo je mozda kranji rok koji su predvideli da sezona moze da se nastavi/zavrsi

 

 

 

Edited by Borca
Link to comment
Share on other sites

Bertomeu za SK: Region ne treba da brine za mesto u Evroligi

Prvi čovek Evrolige Đordi Bertomeu je na pitanje Sport Kluba o statusu klubova iz regiona naglasio da ne treba da brinu i da će imati garantovano mesto u elitnom takmičenju.

 

Međutim, ništa više od toga nije mogao da precizira, a naglasio je da postoje procedure kako timovi ulaze u Evroligu. Takođe, dodao je da je mnogo veći problem kako odrediti učesnike Evrokupa.

"Nismo ni razmišljali o tome jer se foksuiramo na kraj sezone. Nemamo još na umu ko će igrati sledeću sezonu. Kada bismo završili sezone, imamo procedure kako timovi ulaze u Evroligu i jedini problem koji možemo da imamo je da se neka domaća takmičenja možda ne završe. Mesta u Evrokupu obezbeđuju se po plasmanu iz domaćih liga i ako se one ne završe to će biti veoma teško. To što su se neka prvenstva završila nama ne pomaže. To je bitno za Evrokup," rekao je Bertomeu i dodao:

"Što se tiče Evrolige, mislim da region nema razloga da se plaši da nema poziciju u takmičenju. Oduvek je imao predstavnika. Shvatamo koliko je Balkan bitan za Evropu."

Link to comment
Share on other sites

Bas ne ide da se Efesu da titula, ma koliko se izdvojili ove sezone na samom vrhu. Uostalom, od kad je uveden ovaj novi format nijednom nije osvojila ekipa koja je bila prva na kraju regularnog dela, a cak 2 od 3 puta je titulu uzela ekipa koja cak nije imala ni prednost domaceg terena u playoffu (Fener '17, Real '18, i jedni i drugi izbacili PAO).

Edited by Del Piero
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Šarac said:

Kakvu nam poruku salje Djordi ? 

 

 

Vrlo jasnu. 

18 minutes ago, Del Piero said:

Bas ne ide da se Efesu da titula, ma koliko se izdvojili ove sezone na samom vrhu. Uostalom, od kad je uveden ovaj novi format nijednom nije osvojila ekipa koja je bila prva na kraju regularnog dela, a cak 2 od 3 puta je titulu uzela ekipa koja cak nije imala ni prednost domaceg terena u playoffu (Fener '17, Real '18, i jedni i drugi izbacili PAO).

Upravo, prvo mesto u regularnom delu ne garantuje sampiona. CSKA ili Real(po meni) na F4 bi imali vece sanse za titulu iako nisu bili prvi u regularnom...

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...