Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

4 hours ago, propolis said:

 

Bilo koja petorka bez Mirotica i Larkina ne može da bude. 

Jednostavno su to dva igrača koji igraju jedan nivo iznad svih, njih dvojica su totalna dominacija. 

Poenta je da se sastavi najbolja petorka za ovaj novac. Mirotic je svakako najbolji igrac lige posle Larkina.

Link to comment
Share on other sites

Izvršni direktor Evrolige, Ed Skot, najavio je mogućnost da se preostali dio elitnog takmičenja odigra u jednom gradu sa najmanje dvije dvorane.

 

Evroliga je prekinuta šest kola prije kraja ligaškog dijela, nakon čega treba da uslijedi doigravanje i fajnl-for.

“Prva je mogućnost da se nastavi takmičenje i da svaka ekipa igra u svojoj dvorani po rasporedu, ako još budemo imali vremena za to. Druga je igranja svih preostalih mečeva sa dva duela tokom više nedjelja. Treća opcija je, ako iz zdravstvenih razloga nije moguće igrati u dvoranama svih timova, ujedinjavanje svih ekipa u jednom gradu sa jednom ili dvije dvorane. Posljednja mogućnost je promjena formata takmičenja”, izjavio je Skot za španski El Pais.

 

Gradovi u kojima bi sezona mogla da se završi su Istanbul, Madrid, Moskva ili Atina.

Evroliga bi mogla da se nastavi krajem maja i da se završi u prve dvije sedmice jula.

U trenutku prekida Anadolu Efes je bio prvi sa učinkom 24-4, ispred Real Madrida i Barselone (22-6).

Link to comment
Share on other sites

Na SK je pre koji dan prenosen mec PAO - Barca. Za Barcelonu su igrali Sada, Navarro, Rubio, Morris, Ndong, Fran Vazquez, Lorbek, Anderson. Za Panathianikos (koji je bio slabiji od proslih sezona) mladi Calathes, Perper, Drew Nicholas, Batiste, DD, kao i Tepic, Vougioukas, Romein Sato.

 

To je bilo pre skoro 10 godina. Tada su mlade nade EL (ne racunajuci igrace van Evrope) bili Vesely, Calathes, Sloukas, De Colo, Shved, Heurtel, pa i manje poznati igraci kao Papanikolau, Mantzaris, Datome je imao 22 godine, da ne nabrajam dalje.

 

Moze li mi neko nabrojati ozbiljne evropske igrace i nosioce koji su rodjeni nakon 1992. godine? Bojim se da nakon povlacenja ovog talasa igraca koji imaju 29, 30, do 35 godina ostajemo sa teskim prosecima i Amerikancima. I to ce biti kraj EL.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa da, ali je Doncic jedan pojedinac koji je kasnije otisao u NBA.

 

Evropski klubovi moraju poceti da proizvode nove talente da kroz koju godinu ne bismo ostali samo na uvozu iz USA. Mislim i da bi lige morale da ogranice broj stranaca i da nijedan Amerikanac ne moze da se vodi kao domaci cak i ako dobije neko drugo drzavljanstvo.

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, goldberg said:

Pa da, ali je Doncic jedan pojedinac koji je kasnije otisao u NBA.

 

Evropski klubovi moraju poceti da proizvode nove talente da kroz koju godinu ne bismo ostali samo na uvozu iz USA. Mislim i da bi lige morale da ogranice broj stranaca i da nijedan Amerikanac ne moze da se vodi kao domaci cak i ako dobije neko drugo drzavljanstvo.

 

8 hours ago, 21Barkley said:

Jedan Dončić ne čini proleće. Provlači se dosta istine u zabrinutosti golbergovog posta.

 

naravno da ne čini. ja htedoh da pitam goldberga zašto je baš kao granicu postavio 1992. kao godinu rođenja?

euroleague jeste možda trenutno u nekakvom raskoraku jer je doskorašnja prva liga od top 10-20 igrača omatorila ali eto pre dončića je tu bio bogdan boganović, sada shane larkin i micić (to su igrači rođeni 1992).

 

-> ako izuzmemo strance koje je goldberg naveo u postu i neke solidne timske igrače kao pto je victor sada, pa na kraju i igrače kao što je sloukas, koji je puno puno kasnije dostigao prajm, o koliko tu jako dobrih igrača zapravo pričamo?

 

Quote

 

Na SK je pre koji dan prenosen mec PAO - Barca. Za Barcelonu su igrali Sada, Navarro, Rubio, Morris, Ndong, Fran Vazquez, Lorbek, Anderson. Za Panathianikos (koji je bio slabiji od proslih sezona) mladi Calathes, Perper, Drew Nicholas, Batiste, DD, kao i Tepic, Vougioukas, Romein Sato.

 

To je bilo pre skoro 10 godina. Tada su mlade nade EL (ne racunajuci igrace van Evrope) bili Vesely, Calathes, Sloukas, De Colo, Shved, Heurtel, pa i manje poznati igraci kao Papanikolau, Mantzaris, Datome je imao 22 godine, da ne nabrajam dalje.

 

 

ovako na gomili lista boldovanih može da izgleda impresivno. međutim, kada se prisetiš da riki rubio ne igra EL već 10 godina, da su lorbek i diamantidis bili na pogrešnoj strani karijere a da su ovi koji su dolazili takođe peakovali svako u svoje vreme + je svako od tih vrhunskih imao svoju nba epizodu od par sezona (shved, vesely, decolo, možda datome), nije to baš nebo i zemlja kao što izgleda na prvi pogled.

 

slažem se da nije naivna situacija, pre svega zato što je nba na korak od toga da uzima igrače čim završe osnovnu školu. po meni bi bilo bolje za npr denija avdiju da odigra 2-3 sezone sa većom ulogom u makabiju ali šta vredi kada paradoksalno mlad igrač ponekada može da dobije više minuta i slobode u igri (uz vrhunski psihofizički tretman i lovu) u nba franšizi nego u evropi.

 

a opet, kada se pojave igrači kalibra boldovanih, verovatno će odmah dobiti šansu. samo što se takvi ne pojavljuju baš svake sezone, nego više jednom u 10ak.

Edited by uini
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, propolis said:

Mene čudi da se Veseli nije snašao u Nba. Koju je poziciju on igrao u Washingtonu? 

 

vesely se pojavio taman pre nego što je smallball opšte prihvaćen. nisam gledao čarobnjake iz vašingtona ali sam ubeđen da su ga stavljali kao i u partizanu na SF i PF

tek je po povratku zaigrao centra kod željka

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, propolis said:

Mene čudi da se Veseli nije snašao u Nba. Koju je poziciju on igrao u Washingtonu? 

Najvise vremena je provodio kao PF mada je bilo izleta kao SF, neki slasher.

C uopste nije igrao, tad je ko sto kaze uini bila druga prica u NBA.

Bacanja su mu bila nocna mora, mislim da je oko 30tak % imao

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, propolis said:

Steta sto je okasnio na smallball, kapiram da bi se odlično uklopio. 

Svaka čast Zeljku što ga stavio na 5, odlična ideja. 

Nisam toliko pratio EL zadnjih godina ali on je 4ka bio kad su uzeli EL, mozda i grijesim ali tad je Ekpe bio bog i batina pod kosem.

Atraktivno to sa Veselim izgleda ali cini mi se da Fener nije nesto profitirao sa Veselim na C

Link to comment
Share on other sites

Mislim da gresis. Igrali su on i Ekpe u paru neke minute, ali kada je Veseli bez Judoa bio na terenu, igrao je uglavnom 5.

Na 4 je gro minuta uzimao Djidji, a ostatak podelili Pero i Veseli (posle dosao Benet, ali bas je malo igrao).

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Laki Marvini said:

Mislim da gresis. Igrali su on i Ekpe u paru neke minute, ali kada je Veseli bez Judoa bio na terenu, igrao je uglavnom 5.

Na 4 je gro minuta uzimao Djidji, a ostatak podelili Pero i Veseli (posle dosao Benet, ali bas je malo igrao).

Moguce, nisam nesto posebno pratio EL zadnjih godina pa i ne mogu nesto da se sjetim.

Ocekivao sam da Fener bude sila ove sezone sa ovakvom petorkom ali im je hemija katastrofa, tesko mucenje.

 

Kad ga pomenuh, gdje je Ekpe sad?

Link to comment
Share on other sites

On 4/4/2020 at 11:12 PM, goldberg said:

 

 

Evropski klubovi moraju poceti da proizvode nove talente da kroz koju godinu ne bismo ostali samo na uvozu iz USA. Mislim i da bi lige morale da ogranice broj stranaca i da nijedan Amerikanac ne moze da se vodi kao domaci cak i ako dobije neko drugo drzavljanstvo.

 

giphy.gif

 

 

Link to comment
Share on other sites

GM Himkija o tome ukoliko se EL ne nastavi. 

Ashtakov: "The situation is only getting worse. According to experts, the peak of the epidemic hasn't passed yet. Therefore, I can't imagine how the EuroLeague wants to finish the season. What if the EuroLeague can't resume? It would be logical to keep all current participants ".

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...