Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

10 hours ago, goldberg said:

 

Trolovanje i klubastvo ne bi smelo da se tolerise na ovoj temi, a ni na forumu.

 

Tvoj prvi post pocinje sa: "Vise timova, dosta kvalitetnijih nego danas...", a onda nevesto pokusavas da skrenes paznju na pitanje formata (koji jeste problematican, ali to nema veze sa kvalitetom timova). Pritom, naravno da si postavio sezonu u kojoj se Partizan plasirao na f4, a bezvezna Zvezda ne ume da ode ni u TOP 8 u ovako lakoj konkurenciji. Sto puta ispricana prica od odredjenih navijaca Partizana, evroliga je vredela dok se Partizan takmicio u njoj.

 

Ako zelis da pricas o kvalitetu timova, slobodno, ali mi se cini da si se sam diskvalifikovao sa "osim Olympiacosa, ovi klubovi zajedno sa Valenciom su daleko od nekadasnjeg kvaliteta evrolige". Jer, ove sezone Olympiacos ni na sta ne lici, a ta Valencia je napravila odlican tim koji je dugo zajedno i skoro sigurno ce proci u TOP 8.

Ja trolujem? Pogledaj pod ispod,sta vi pisete:

 

"Ako Partizan bude igrao EL sledece sezone, a nastave se iste tendencije (a ne vidim zasto i kako ne bi) gotovo je izvesno da ce ta EL biti kudikamo slabija od ovogodisnje."

 

Ajde mi sada iskreno reci,i ti i ovi sto ovo pisu, da li smatras da ste ovih sezona na nivou kao Partizan kada je  2010e igrao final4?

Edited by Partizan_
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Partizan_ said:

Ja trolujem? Pogledaj pod ispod,sta vi pisete:

 

"Ako Partizan bude igrao EL sledece sezone, a nastave se iste tendencije (a ne vidim zasto i kako ne bi) gotovo je izvesno da ce ta EL biti kudikamo slabija od ovogodisnje."

 

Ajde mi sada iskreno reci,i ti i ovi sto ovo pisu, da li smatras da ste ovih sezona na nivou kao Partizan kada je  2010e igrao final4?

Taj post ti je napisao navijač Partizana, samo kažem...

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Partizan_ said:

Ja trolujem? Pogledaj pod ispod,sta vi pisete:

 

"Ako Partizan bude igrao EL sledece sezone, a nastave se iste tendencije (a ne vidim zasto i kako ne bi) gotovo je izvesno da ce ta EL biti kudikamo slabija od ovogodisnje."

 

Ajde mi sada iskreno reci,i ti i ovi sto ovo pisu, da li smatras da ste ovih sezona na nivou kao Partizan kada je  2010e igrao final4?

Ne. Tripkovic, Tepic, Lorens i Vranjes su nedostizni za sve generacije Zvezde.

Link to comment
Share on other sites

@Sector  Da se pohvalim, poceo sam malo da gledam Jurolig basketball lately.

 

   Odusevljava me Larkin, gledao sam  Efes-Zalgiris, koja je bila sasvim korektna. Posle i II poluvreme Fener-Makabi, gde mi se isto svidelo kako igraju 'Izraelci'. Izneverovao sam kada sam video STATa i dalje aktivnog u profesionalnoj kosarci. Bacio sam pogled i na starog majstora s mora, Mirotu, bas je dominantan u ovoj konkurenciji. FMP-Khimki bese divlja utakmica, koja je mogla da pretegne i na stranu gostujuce ekipe. Tu sam malo izneverovao, nisam video Ficu Covica u postavi ??!  Nedelju dana pre toga, pogledao sam i Maccabi-Real, i opet mi Madridjani deluju kao prvi favoriti i najjaci tim, kao i gotove svake sezone. Cak sam video i kako Teodosic prodaje u clutchu protiv Partizana! A da, to je Evrokup, otkud to da igrac koji je bolji od Rubia igra u jednom EC timu 😞 

 

    U svakom slucaju, ja se trudim, a tebe i dalje na nba temi nema da pruzis podrsku meni, Mikiju i povremeno Hammeru. Razumem te da pogodio prelazak kouc Lua u Clipperse, kao i svakog postenog i kome je kosarka u srcu coveka, ali navrati malo, a mis ju bro : )

 

    

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/12/2020 at 8:03 AM, MrTripleDouble said:

Prava kosarka se igrala, mecevi se zavrsavali 60:55 za razliku od ovih divljaka sada i rezultata 105:100. Danasnja EL je pickin dim za ovu.

 

Znam da je post posprdan, ali cu se osvrnuti na ovaj narativ generalno jer je interesantan iz prostog razloga sto te poslednje 2-3 sezone na ulasku u drugu deceniju 21. veka uopste ne oslikavaju EL dvehiljaditih. To su uglavnom bile high scoring utakmice, sa kosarkom na poen vise, narocito izmedju najboljih ekipa. Secam se onog ludackog f4, ne znam je li sezona 02/03 ili 03/04, kad Montepaschi i Skipper igraju semis gde obe ekipe ubacuju stotku (tacan rez ne znam sad bez gledanja), u drugom semisu Maccabi i CSKA isto po 90 i nesto cini mi se, pa onda mec za trece mesto opet Montepaschi i CSKA dobacuju skoro do 100 oba, da bi u finalu Maccabi ugazio Skipper sa milion razlike i fazon 150 postignutih poena. Ili recimo ono cetvrtfinale isto negde tih godina kad Scavolini ne uspeva da izbori trecu tekmu kod kuce protiv Maccabia gde opet pucaju 2 stotke. Ili opet jos ranije, ne znam protiv koje talijanske ekipe je igrala Tau Ceramica seriju sa 5 tekmi gde se isto u proseku postizalo sigurno oko 80 poena. Pogledacu sad bas pa cu editovati post.

 

EDIT: evo nasao sam:

Ceramica je u sezoni 00/01 igrala protiv Kindera finale koje je izgubila 3-2 sa rezultatima tekmi 65-78, 94-73, 80-60, 79-96, 82-74

Taj ludacki f4 je iz sezone 03/04, Skipper je dobio Montepaschi 103-102, Maccabi CSKA 93-85, mec za trece CSKA 97-94 dobio Monte, a u finalu Maccabi nabio Skipper 118-74

Scavolinijevo koprcanje protiv toga brutalnog Maccabia je bilo odmah sledece sezone, 04/05, mec se zavrsio 103-100

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Partizan_ said:

Ja trolujem? Pogledaj pod ispod,sta vi pisete:

 

"Ako Partizan bude igrao EL sledece sezone, a nastave se iste tendencije (a ne vidim zasto i kako ne bi) gotovo je izvesno da ce ta EL biti kudikamo slabija od ovogodisnje."

 

Ajde mi sada iskreno reci,i ti i ovi sto ovo pisu, da li smatras da ste ovih sezona na nivou kao Partizan kada je  2010e igrao final4?

 

To sto si stavio pod navodnike ja nisam napisao i upravo je zato takav nacin na koji razgovaras i pises na ovoj temi za mene neprihvatljiv.

 

Ovo je tema koja se tice evrolige, klubova koji se takmice tamo, odluka koje donose Bartomeu & co. i zato je tvoje poslednje pitanje krajnje irelevantno za temu. Shvatam da te takve rasprave jedino i interesuju, ali ces za te "Dule je sa kikirikijem pravio mnogo vece uspehe od Radonje sa trezorom Baje Patka" teze morati da nadjes neki forum gde se okupljaju takvi, verujem da ces tamo sa odusevljenjem biti prihvacen.

 

@SteveFrancis#3 Partizan je 1998. ucestvovao na f4 evrolige, tako da ne mozes da kazes da je doslo do otvaranja tek krajem dvehiljaditih. Dusko Vujosevic i Partizan su prolazili kako su prolazili pocetkom ovog veka jer su imali slabe i nekonkurentne timove, sa 6-7 igraca koji su mogli igrati evroligu, pa sa Milojevicem kao jedinom zvezdom koji je obarao rekorde u mecevima koje je njegov tim gubio vec na pocetku.

 

Tek kasnije, kad su mladji igraci stasali i ostali nekoliko sezona, doslo je i do onih velikih uspeha.

 

Kvalitet je i sad na vrhunskom nivou, jedino sam koncept sa jedne strane omogucava dosta vise pobeda i dosta vise polurevijalnih meceva, a sa druge strane postaje esktremno tesko otici na f4. Konkretno, ove sezone, imamo Barcelonu koja je nikada jaca i mozda i najbolja Barcelona u ovoj deceniji, Real koji je zadrzao isti tim, Efes koji je u vrhunskoj formi, CSKA koji je doveo neke dobre igrace, a imamo i Maccabi koji je najvise ulozio do sada i ima jako dobrog trenera, Valenciu koja igra najbolju sezonu u EL, da ne nabrajam dalje.

 

Sva ova rasprava nije ni pocela zbog formata, jer sam i sam u svojim postovima cesto kritikovao format, pocela je zbog jos jednog "inteligentnog" pokusaja da se na mala vrata opet provuce Partizan - Zvezda rasprava. Obrati paznju da ovde nema reci o pokusaja ocene kvaliteta tih timova od pre 10 godina, a, recimo, ja se secam Maroussija i njihovih 6-7 igraca: na 1 i 2 su imali dva amerikanca koji nisu bili nista posebno, Pelekanos na 3, a pod kosem Nadjfeji, Jared Homan, Mavroeidis i Kajmakoglou (?).

 

Tema je otvorena za raspravu o evroligi, razumem sto neko drzi na zidu sliku Duska Vujosevica umesto ikone, ali to ne znaci da bi trebalo svakome da se dozvoli da prica sta je njemu na srcu, nevezano za temu, jedino sto ce komentari korisnika Partizan_ da pokrenu neku raspravu, pa eto da ih ostavimo.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, goldberg said:

 

@SteveFrancis#3 Partizan je 1998. ucestvovao na f4 evrolige, tako da ne mozes da kazes da je doslo do otvaranja tek krajem dvehiljaditih. Dusko Vujosevic i Partizan su prolazili kako su prolazili pocetkom ovog veka jer su imali slabe i nekonkurentne timove, sa 6-7 igraca koji su mogli igrati evroligu, pa sa Milojevicem kao jedinom zvezdom koji je obarao rekorde u mecevima koje je njegov tim gubio vec na pocetku.

 

Ako tako gledamo, Partizan je i osvojio EL 91. kao i Jugoplastika i Cibona vise puta nekoliko godina ranije. To su potpuno druge ere - taj f4 98. pripada jos uvek tom vremenu izuzetno jakih (ex)yu klubova u kojima listom igraju najbolji dostupni domaci igraci i to u kontinuitetu, tek poneki je u NBA ili u drugoj top evropskoj ekipi. Sasvim druge okolnosti i neuporedivo sa stanjem tokom dvehiljaditih, narocito njihovom prvom polovinom. Znacajno dublji jaz u budzetima u odnosu na danas iako su to opet cifre koje su smesne za drustvance sa vrha. Timovi koje su tih godina imali Partizan, Olimpija i Cibona u vakuumu (uglavnom) uopste nisu bili toliko losi, ali je tada to bilo potpuno nedoraslo nivou takmicenja. A paradoxalno KKP je tih godina imao pojedine igrace koji su pojedinacno bolji od bilo kojeg koji je nosio dres kasnije, u godinama najvecih uspeha u ovom veku. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Napisao si da je Partizan bio neuspesan pocetkom dvehiljaditih, 98' se desila nekoliko godina ranije. Meni to lici na "sa 21 je mlad, sa 28 je mlad, sa 32 - mator".

 

Partizan mozda jeste imao Milojevica, ali je to bio los tim, prepun mladih igraca, jednu sezonu opterecen povredama. Cim su dovedeni iskusni Cummings, Kecman, Drobnjak (igraci koji igraju za tim, a ne za sebe), odmah ste usli u TOP 16, a sledece sezone i u TOP 8. Na f4 ste otisli zato sto je Maccabi bio najbolji moguci protivnik, ekipa koja je mnogo bolje igrala na svom terenu, a previse nadmeno su usli u mec nakon sto su poveli ogromnom razlikom. Da ste imali nesrecu da kao Baskonia stalno igrate sa CSKA nikada ne biste prosli na f4.

 

Ne bih zato uopste gledao taj odlazak na f4 kao nekakvu potvrdu da je bas ta sezona bila najkvalitetnije vodjena, sa najkvalitenijim igracima. Partizan je i sezonu pre i onu jos pre bio kvalitetan, a i sistem takmicenja je bio humaniji prema timovima sa manje kvaliteta - dovoljno je pogledati plasman Laborala i Lokomotive na f4 ili osvajanja titula Maccabija 2014. Od kada je uveden sistem sa 16 (ove sezone 18) klubova koji igraju svako sa svakim, stalno isti klubovi igraju na f4: 3x Real, 3xCSKA, 3xFenerbahce, uz Efes, Olympiacos i Zalgiris kao jedino iznenadjenje.

 

 

Link to comment
Share on other sites

37 minutes ago, goldberg said:

#1 Napisao si da je Partizan bio neuspesan pocetkom dvehiljaditih, 98' se desila nekoliko godina ranije. Meni to lici na "sa 21 je mlad, sa 28 je mlad, sa 32 - mator".

 

#2 Partizan mozda jeste imao Milojevica, ali je to bio los tim, prepun mladih igraca, jednu sezonu opterecen povredama. Cim su dovedeni iskusni Cummings, Kecman, Drobnjak (igraci koji igraju za tim, a ne za sebe), odmah ste usli u TOP 16, a sledece sezone i u TOP 8. Na f4 ste otisli zato sto je Maccabi bio najbolji moguci protivnik, ekipa koja je mnogo bolje igrala na svom terenu, a previse nadmeno su usli u mec nakon sto su poveli ogromnom razlikom. Da ste imali nesrecu da kao Baskonia stalno igrate sa CSKA nikada ne biste prosli na f4.

 

#3 Ne bih zato uopste gledao taj odlazak na f4 kao nekakvu potvrdu da je bas ta sezona bila najkvalitetnije vodjena, sa najkvalitenijim igracima. Partizan je i sezonu pre i onu jos pre bio kvalitetan, a i sistem takmicenja je bio humaniji prema timovima sa manje kvaliteta - dovoljno je pogledati plasman Laborala i Lokomotive na f4 ili osvajanja titula Maccabija 2014. Od kada je uveden sistem sa 16 (ove sezone 18) klubova koji igraju svako sa svakim, stalno isti klubovi igraju na f4: 3x Real, 3xCSKA, 3xFenerbahce, uz Efes, Olympiacos i Zalgiris kao jedino iznenadjenje.

 

 

 

#1 Bio sam jasan u prethodnom postu. Sezona 97/98 u kojoj je igran f4 samo je vremenski bliza dvehiljaditim, a sto se tice sveukupne kosarkaske paradigme i opsteg stanja u to vreme zapravo je samo nastavak te iste ere jakih i izuzetno konkurentnih exyu klubova koji zadrzavaju gotovo sve najbolje od domacih igraca, a novac i budzeti klubova nisu alfa&omega uspeha. Nema hiperkoncentracije kvaliteta u najbogatijima. To se iz korena menja nekoliko godina kasnije.

 

#2 Milojevic je dosao tek u sezoni 04/05 cini mi se, to je vec sredina decenije i to tek nakon sto nas je gadno istlacio u dresu Buducnosti. Mogu se sloziti da tih prvih sezona KKP nije imao dovoljno iskusan i kvalitetan tim oko njega, ali ja nisam ni pricao o tim godinama. U periodu 00-04 i KKP i Olimpija i Cibona su imali sasvim korektne ekipe i nista vredno pomena nisu mogli da naprave. Ovo oko sbbkbb i plasmana na f4 2010. ne bih komentarisao, vrlo je moguce da je tako, ali nikad necemo znati zasigurno pa to ostavljam.

 

#3 Da je najkvalitetnije vodjena tesko je reci, ali bez dileme je to jedna od najkvalitetnijih ekipa Partizana ikada. To sto su te godine odigrali nosioci je za divljenje svake vrste.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

19 hours ago, Partizan_ said:

Upravo je to vas problem. Gledate pojedince a ne tim kako je sastavljen i kako funkcionise!
Nije sve u novcu i pojedincu,koliko god ova evroliga na to licila

Red prvi: Nemamo mi problema. Red drugi: Ti si, Dule?

Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...