Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

12 minutes ago, Del Piero said:

Zalgiris je u poslednjih 8 kola najbolji napad u EL. Trebalo je vremena da se uhoda sve to, puno je novih igraca, ali dolazi to na svoje. Ne bih se iznenadio da udju u playoff opet.

Meni oni nisu bili u autu ni kada su bili zadnji. Svake godine imaju bar po mjesec kada najbolje igraju u EL. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, laki pepe said:

Meni oni nisu bili u autu ni kada su bili zadnji. Svake godine imaju bar po mjesec kada najbolje igraju u EL. 

Nikad ne znas kad ce se sloziti to i kada ce krenuti da igraju, ne treba ih otpisivati. Uostalom nisu oni bili toliko losi koliko je taj prvobitan skor pokazivao, imali su maltene nultu kos razliku sa nekim 3-12 skorom. 

Da se nadovezem na Chaosov post, za mene je Saras najbolji trener u Evropi u protekle 3 sezone.

Vazna utakmica za Fener danas. Oni jesu dobili 6 od poslednjih 7, ali kada ih gledas i dalje se vidi da to nije to i cesto imaju prazne hodove, ali igraju bolju odbranu, kompletni su i ima vise igraca koji mogu da povuku kad ne ide. Uz jos podatak da je od tih 6 ekipa koje su dobili samo Armani u tom trenutku imao pozitivan skor (sada ni on), tako da njima predstoji tezak raspored i morace jos bolje da igraju kako bi se ugurali u 8.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Sta znam, meni se cini da su prije bili na svome a da sad igraju nerealno dobro.

 

Saras je vrhunski trener i jasno da ce Zalgiris igrati iznad mogucnosti dok je on tu ali roster im je skroman. Juce Leday i Hayes sutirali trojke 6/6, tezak proser.

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, NMX said:

Fener vola ne moze da ubode. Zeljko ljubicast.

On ih je i unistio moze da se crveni koliko hoce.Vecina tih suteva je iz ocajne selekcije.4 igraca mu se samo upisalo  u strelce,sramota.Igra sa 6-7 igraca ceo mec.Ovakvu grupu individualaca je toliko uplasio da su svi izgubili samopouzdanje i igraju kosarku 90-ih.

Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, 12Laki said:

Koji put Fener prima koseve u poslednjim sekundama meca?

4-ti valjda. Nemaju samopouzdanja navukli su luzerski mentalitet. Niko se ne osvrce na to koliko Mauricio G. radi los posao zadnjih par sezona.80%igraca su im totalni promasaji. 

Link to comment
Share on other sites

Lepo je Sfairopoulos nacrtao poslednju akciju, ispraznio se reket za Huntera, nije moglo da se pomaze, sve 5, ali sta radi Malcolm Thomas? Kako bih ga isutirao posle ovoga iz kluba, tip nije ni pokusao da odbrani sut, Hunter polozio pored njega kao da ga nema.

Link to comment
Share on other sites

Hunter se posrao po sudjenju Boltauzera&co.

Trenutno stanje - odnos odigranih utakmica na domacem terenu i broja ukupnih pobeda:

 

Efes   9

Barsa, Real   6

CSKA, Macabi   4

PAO, Valensija   1

Armani, Fener   -1

Oly, Himki, Basconia   -2

CZV, Zalgiris, Alba   -3

Asvel   -4

Zenit, Bajern   -5

Link to comment
Share on other sites

Kako su ovo bile lepe godine Evrolige.
Kada je sistem takmicenja drugacije izgledao. 
Vise Timova,dosta kvalitetnijih nego danas...
Danas Evroliga kako izgleda sa tim licencama za igranje je po meni najgori sistem do sada...
image.thumb.png.c91951e4b3bba82471552652694c89ef.png

Edited by Partizan_
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Partizan_ said:

Kako su ovo bile lepe godine Evrolige.
Kada je sistem takmicenja drugacije izgledao. 
Vise Timova,dosta kvalitetnijih nego danas...
Danas Evroliga kako izgleda sa tim licencama za igranje je po meni najgori sistem do sada...
image.thumb.png.c91951e4b3bba82471552652694c89ef.png

 

Prejaka je ovo EL bila. Kakva je samo timcina bila grcki velikan Marusi...a tek super mocni Prokom, vlasnik A licence koji neki danas mogu samo da sanjaju. Prava kosarka se igrala, mecevi se zavrsavali 60:55 za razliku od ovih divljaka sada i rezultata 105:100. Danasnja EL je pickin dim za ovu.

Edited by MrTripleDouble
Link to comment
Share on other sites

Ja iskreno mislim da je stari sistem bio bolji. Manji broj utakmica je znacajno i povecavao vaznost istih. Ako ne prodjes grupu, ispadas i mozes se koncentrisati na domace takmicenje ili vec sta ko igra (ABA, VTB).

Obzirom da ce klubovi tesko odustati od domacih liga, mislim da koncept evropske NBA divizije tesko moze ozbiljno zazivjeti. Ovako imamo situaciju da cak i Real i Efes gube (tankuju) utakmice u domacoj ligi (sa jedne strane), a sa druge strane imamo klubove koji tankuju EL jer im je (realno) neko drugo takmicenje vaznije.

Cinjenica da imamo vise utakmica kvalitenih timova ne znaci automatski da su i te utakmice kvalitetne (regularni dio sezone u NBA?).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Sistem je sasvim dobar, problem je uzasno veliki broj utakmica u toku sezone kad se saberu sva takmicenja. Da se igra samo EL i domace prvenstvo bez kupa i kvalifikacija raspored bi bio sasvim normalan i kvalitet igre ne bi ovoliko varirao tokom sezone. 

Drugi problem koji kvari sliku je manjak kvalitetnih igraca, a to nije nuzno samo do EL i njenog formata.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...