Jump to content

Euroleague 2019/20, I FEEL DEVOTION


Chaos Is Me

Recommended Posts

Fenerbahce na 1 i 2 ima samo Sloukasa, Dixona i Mahmutogloua.

 

Pritom su Sloukas, Vesely, Datome i Kalinic u losoj formi, ne mogu da se sastave, Williams deluje kao zalutao, a ako nema Sloukasa ko ce da organizuje igru? Mahmutoglou? To deluje smesno, on mucenik nikada nije igrao sa loptom u rukama, krene levo, desno i promasi za tri poena.

 

Bice to bolje kada se vrati De Colo, ali za neko 13. ili 14. mesto, za vise nisu.

Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, realno *w said:

Mahmotoglu da je rođen na ovim prostorima, igrao bi ABA2 i to bez nekog značajnijeg učinka.

Tesko preterivanje. On je elitni suter na nivou aba lige.

Sve ostalo tankoza. Al dovoljno da bude 4. Ili 5.opcija na 1 i 2 u Feneru.

Link to comment
Share on other sites

Mahmutoglu je čak sasvim solidno igrao sa loptom u rukama za Tursku reprezentaciju. Nije lako prešaltati se iz uloge igrača za 10 minuta max koji igra isključivo off the ball na neku kreatorsku ulogu. Dixon je propao, a osim toga on u Feneru osim u prvoj sezoni manje više i igra SG, a mnogo manje sa loptom i da kreira nešto. Bukvalno im je ostao samo Sloukas. Takođe, deluje mi da koncept dva tornja nešutera u petorci dolazi na naplatu. Melli im je davao mnogo ispod radara prošle sezone. Williams je možda overall bolji igrač i versatilniji ali možda bi Feneru bolje došao klasičan skakač i prangijaš ala Melli, koji je i dosta viši a rekao bih i pametniji igrač. 

 

Jednostavno, previše jako bitnih igrača u lošoj formi - Vesely, Datome, Dixon, Kalinić... Ne mogu to da nadoknade ovi turski igrači.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, losmi17 said:

Tesko preterivanje. On je elitni suter na nivou aba lige.

Sve ostalo tankoza. Al dovoljno da bude 4. Ili 5.opcija na 1 i 2 u Feneru.

 

sve ostalo? Misliš ostalih 50 košarkaških elemenata 😄

 

Bek kojem je jedini kvalitet da pogodi trojku kad je sam kao duh. Šut za dva 3-12 na 8 tekmi, ukupno 3 asistencije na 8 utakmica. Ovo možemo da poredimo sa Filipovom statistikom i to je to, kada su EL igrači sa 15+ minuta, u pitanju.

 

Dikson jednako loš, možda i gori. 

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Green23 said:

Biće 3 WC umesto direktna mesta za šampione ABA, Nemačke, VTB i Španske lige. I umesto za šampiona EK, idu finalisti. A dvogodišnje licence imaju Bajern i Asvel, koje će verovatno biti produžene. 

 

Znam da je ova diskusija vec negde vodjenja, ali ne mogu da nadjem na kom topicu, pa cu postaviti opet pitanje. 

Znaci ako Ostende i Solnok kao finalisti EK udju sledece god u EL, sta se desava sledece godine, moraju da se vrate nazad, ili igraju neki baraz protiv novih finalista? Ili ako oba prodju tipa u Top 8, onda se finalisti sushe, ili ako jedan prodje u TOP 8, onda taj ostaje i sl god u EL, drugi ispada, a na njegovo mesto dolazi sampion EK?

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, realno *w said:

 

sve ostalo? Misliš ostalih 50 košarkaških elemenata 😄

 

Bek kojem je jedini kvalitet da pogodi trojku kad je sam kao duh. Šut za dva 3-12 na 8 tekmi, ukupno 3 asistencije na 8 utakmica. Ovo možemo da poredimo sa Filipovom statistikom i to je to, kada su EL igrači sa 15+ minuta, u pitanju.

 

Dikson jednako loš, možda i gori. 

Melih sad pati jer mnogo mora da igra sa loptom, sto nije njegova igra. Bar ne u tolikom obimu. Dao je 28 poena Tofasu u prvenstvu neki dan. 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, AgroUrban said:

 

Znam da je ova diskusija vec negde vodjenja, ali ne mogu da nadjem na kom topicu, pa cu postaviti opet pitanje. 

Znaci ako Ostende i Solnok kao finalisti EK udju sledece god u EL, sta se desava sledece godine, moraju da se vrate nazad, ili igraju neki baraz protiv novih finalista? Ili ako oba prodju tipa u Top 8, onda se finalisti sushe, ili ako jedan prodje u TOP 8, onda taj ostaje i sl god u EL, drugi ispada, a na njegovo mesto dolazi sampion EK?

Jedino logično ...  videćemo za 15-ak dana kad bude predstavljen taj novi format.

Quote

"Za dve nedelje ćemo imati važne vesti. Budućnost ćemo skrojiti tako da postavimo više standarde za klubove, za kvalitet proizvoda i za bolje iskustvo navijača. Cilj nam je ekonomski održiva liga. Biće to liga sa 16 timova, sa 16 višegodišnjih licenci, ali ona neće biti zatvorena jer će uvek biti omogućen prolaz kroz Evrokup. Znaćemo više o tome za 15 dana".

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, realno *w said:

 

sve ostalo? Misliš ostalih 50 košarkaških elemenata 😄

 

Bek kojem je jedini kvalitet da pogodi trojku kad je sam kao duh. Šut za dva 3-12 na 8 tekmi, ukupno 3 asistencije na 8 utakmica. Ovo možemo da poredimo sa Filipovom statistikom i to je to, kada su EL igrači sa 15+ minuta, u pitanju.

 

Dikson jednako loš, možda i gori. 

 

Ne vidim po cemu je Mahmutoglou losiji igrac od Kruslina koji takodje ima samo sut i igra u trenutno najboljoj ekipi ABA lige?

 

Ne mozemo da gledamo samo trenutnu formu, ako bismo tako gledali, Lauvergne bi bio igrac za Krku, a Datome za Igokeu.

 

Moje misljenje je da bi Melih bio pojacanje za sve ekipe osim za veliku cetvorku, a cak i tu bi mogao da ima neku svoju ulogu.

 

1 hour ago, AgroUrban said:

 

Znam da je ova diskusija vec negde vodjenja, ali ne mogu da nadjem na kom topicu, pa cu postaviti opet pitanje. 

Znaci ako Ostende i Solnok kao finalisti EK udju sledece god u EL, sta se desava sledece godine, moraju da se vrate nazad, ili igraju neki baraz protiv novih finalista? Ili ako oba prodju tipa u Top 8, onda se finalisti sushe, ili ako jedan prodje u TOP 8, onda taj ostaje i sl god u EL, drugi ispada, a na njegovo mesto dolazi sampion EK?

 

Nisam siguran da Oostende i Szolnoki uopste mogu da igraju i EC, a jedino tako bi mogli da se kvalifikuju u EL.

 

Kada bi igrali i usli u finale, po ovom trenutnom formatu bi pobednik igrao EL, po novom bi igrala oba kluba osim ako se neko bez licence ne plasira u TOP 8.

 

Format je, naravno, glupost i nece trebati vremena da se opet promeni u nesto novo i otvorenije.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, AgroUrban said:

 

Znam da je ova diskusija vec negde vodjenja, ali ne mogu da nadjem na kom topicu, pa cu postaviti opet pitanje. 

Znaci ako Ostende i Solnok kao finalisti EK udju sledece god u EL, sta se desava sledece godine, moraju da se vrate nazad, ili igraju neki baraz protiv novih finalista? Ili ako oba prodju tipa u Top 8, onda se finalisti sushe, ili ako jedan prodje u TOP 8, onda taj ostaje i sl god u EL, drugi ispada, a na njegovo mesto dolazi sampion EK?

Cini mi se ovako, 18 klubova u EL, od toga 16 sa licencom (dakle ne mogu da "ispadnu" iz EL) i 2-je finalista prethodne EK sezone.

Po okoncanju sezone EL:
1) Ukoliko se ni jedan od ova 2 sto su usli preko EK nije plasirao u plej-of EL onda ta 2 kluba "ispadaju", a ulaze novi finalisti EK.

2) Ukoliko se jedan od ova 2 sto su usli preko EK plasirao u plej-of EL onda taj ostaje da igra EL i naredne sezone, a preko EK ulazi samo osvajac

3) Ukoliko su se oba kluba koji su usli preko EK plasirala u plej-of EL onda bolji od njih (tipa jedan bio 5-ti na tabeli, a jedan 7-mi) ostaje da igra EL i naredne sezone, losiji "ispada" iz EL, a preko EK ulazi samo osvajac

Link to comment
Share on other sites

Al' aj da si rekao nema kvalitet za neki tim u vrh ABA lige, ali ti si ga uporedio sa ABA 2 ligom?! Bas ono... ne potcenjivacki nego ultra potcenjivacki...Ume on da pogodi i iz izlaska iz bloka, ume i sa velike udaljenosti iz mesta, cesto sam to vidjao kod njega. U EL sigurno ne moze sebi da stvori prostor za sut, ali to i nije njegov posao. Za tursku ligu je on tata mata, uostalom na 8 utakmica ove sezone ima 11 poena, 52% za 2, 45% za 3. Tesko da bi takvu statistiku imao neki ABA 2 igrac pa makar i bio sam kao duh pri sutu?

Link to comment
Share on other sites

Just now, Wingwalker said:

Ali Hanga sa kakvim samopouzdanjem je sinoć prodo 5-6 brutalnih driblinga i prodora na kecu leptejebo...okle mu sad taj skil...jako nizak dribling...? Svaka čast matore.

Послато са SM-J330F помоћу Тапатока
 

Zna Kari da prepozna, nije mu prvi put ...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, realno *w said:

Jeste, samo Uroš istrči iz blokova i skoči na visinu da su mu mošnje na visini sa koje Mehmut šuta. I opet, da nije igrao u Partizanu, i kod Duleta, uveren sam da ne bi previše ljudi znalo za njega.

Znaci Uros vise skace pa je zato bolji od Meliha.

Po drugoj logici i da Melih ne igra kod Zoca u Feneru sumnjam da bi ovoliko ljudi znalo za njega. 😛

Link to comment
Share on other sites

Jeste, samo Uroš istrči iz blokova i skoči na visinu da su mu mošnje na visini sa koje Mehmut šuta. I opet, da nije igrao u Partizanu, i kod Duleta, uveren sam da ne bi previše ljudi znalo za njega.
Tripkovićev šut, Carterova kucanja, Nashove asistencije, crossover Tima Hardawaya, blokade Williama Mosleya su nešto najlepše što ovaj sport ima da ponudi...
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...