Jump to content

Koeficijenti naših klubova u Evropi


Boujee

Recommended Posts

Ovde sam čitao ali izgleda da nisam dobro upratio https://www.uefa.com/memberassociations/news/newsid=1592815.html

 

Quote

Round of 16 participation – 4 points

Clubs are awarded an additional point if they reach the round of 16, quarter-finals, semi-finals or final.

Tako da je 5, samo što su odmah mogli napisati 5 😄 Ništa onda, da prezimimo u LŠ i to će valjda biti dovoljno.

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Stondisha said:

Postoji li šansa da se igra derbi u LE ako CZV bude treća, a PFC prođe grupu, na prvo kolo proleća u LE mislim.

 

Kakav pesimista, Boze me sacuvaj i sakloni i pomiluj njezno!!!

Edited by Duh koji lebdi
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Vredni mrav said:

Meni deluje da sigurno stizemo na to 15. mesto ako Zvezda ne izgubi u Atini.

Mene vise od Grcke brine da usrani Apoel moze da prodje grupu.

 

Olimpijakos i da pobedi jednu utakmicu do kraja, to je samo 0.400 dodatak na trenutno stanje.

 

Trebalo bi nam onda 2 pobede ili 1 pobeda i 2 remija (Zvezda+Partizan) i presli bismo ih. 

Link to comment
Share on other sites

15. mesto...hmmm... pa šta znam. Mislim, sve je to lepo ali šta mi stvarno dobijamo sa tim.

 

Prvo, mi se trkamo sa Hrvatskom, Kiprom i Grčkom ali ja ne bih otpisao Škotsku i Švajcarsku koji imaju 2 odnosno 3 predstavnika koji sasvim dobro guraju i nikako se ne mogu isključiti iz ove trke.

 

Drugo, puno se u poslednje vreme priča i piše o tom 15. mestu ali ja iskreno ne vidim šta dobro ono može da nam donese u ovom trenutku. 2 predstavnika u LŠ? Šampion će svakako u kvalifikacije za LŠ stazom šampiona kao i do sad što bi trebalo da bude lakši put makar do LE. Vicešampion će u kvalifikacije stazom pratilaca što znači put preko klubova iz najjačih liga što je za naše klubove u ovom trenutku još uvek skoro pa nemoguća misija. Imaćemo predstavnika u kvalifikacijama za LE. A šta će nam? Mislim, to će da bude neki Radnički koji videli smo ne može da prođe ni prvo kolo kvalifikacija tako da ja stvarno ne vidim realnu potrebu za tim. I dobićemo još 2 predstavnika u LK što bi bilo ukupno 5 predstavnika a to samo znači da se osvojeni bodovi (koje praktično donose samo Zvezda i Partizan) dele sa 5 umesto sa 4 kao do sada. Sve to bi dovelo do toga da bismo odmah izgubili to 15. mesto bez da smo iz toga imali ikakav realan benefit.

 

Nama prioritet treba da bude podizanje kvaliteta lige i jačanje ostalih timova do nivoa da mogu da urade nešto u Evropi, uđu po nekad u grupu nekog takmičenja, otkinu neki bod...Tek tada bi to famozno 15. mesto imalo neki značaj. A kada nam klubovi budu na tom nivou mi nećemo ni morati da jurimo to mesto već će ono doći samo po sebi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Podizanje kvaliteta lige i ambicije najboljih klubova (da igraju u jačoj konkurenciji, prestižnijem takmičenju, koje se usput i bolje plaća) jesu povezane ali ne i potpuno zavisne aktivnosti.

 

Dva predstavnika u Q za LŠ znače i dve šanse da se ti timovi makar uguraju u LE, ako propadnu u bici za LŠ. LŠ i LE će bolje plaćati od te treće lige, igraće se sa atraktivnijim protivnicima što znači i veći prihod od karata i prava (osim ako se u tom domenu ne prave gluposti kao CZ ove sezone). To je prilika da se dovedu bolji igrači a i bolji izlog za postojeće.

 

Ako se ispostavi da su kante za napucavanje, lako će se vratiti u treću ligu, sistem će ih šutnuti tamo. Međutim, ne sme se propustiti šansa da se uhvati korak sa jačima. Da li ćemo je iskoristiti odmah i da li ćemo ostati na tom nivou ili će se sve raspasti posle sezonu-dve, druga je stvar.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, 34Barkley said:

Podizanje kvaliteta lige i ambicije najboljih klubova (da igraju u jačoj konkurenciji, prestižnijem takmičenju, koje se usput i bolje plaća) jesu povezane ali ne i potpuno zavisne aktivnosti.

 

Dva predstavnika u Q za LŠ znače i dve šanse da se ti timovi makar uguraju u LE, ako propadnu u bici za LŠ. LŠ i LE će bolje plaćati od te treće lige, igraće se sa atraktivnijim protivnicima što znači i veći prihod od karata i prava (osim ako se u tom domenu ne prave gluposti kao CZ ove sezone). To je prilika da se dovedu bolji igrači a i bolji izlog za postojeće.

 

Ako se ispostavi da su kante za napucavanje, lako će se vratiti u treću ligu, sistem će ih šutnuti tamo. Međutim, ne sme se propustiti šansa da se uhvati korak sa jačima. Da li ćemo je iskoristiti odmah i da li ćemo ostati na tom nivou ili će se sve raspasti posle sezonu-dve, druga je stvar.

 

Dva predstavnika u LS bi u bilo kojem normalnom takmicenju znacilo i vise klubova spremnih da uloze vise i podignu budzet da bi pojurili bar to 2. mesto.

 

Kod nas ce se to svesti na staro dobro da svaki klub zna gde mu je mesto, ova dva u koja se najvise ulaze ce mafija da upropasti, preostala tri ce ispadati cim naidje na klub koji nije sa Malte ili Farskih ostrva (da, nasi klubovi su uspeli da ispadnu od predstavnika Estonije i Lihtenstajna).

 

Cak i ta borba za 4. mesto se svede na sudiju sto svira bizaran penal ne bi li se neki Spartak tamo ugurao.

 

1 hour ago, Ace Rimmer said:

Najveća glupost je tome šta se onda bodovi djele na 5 klubova i onda pobjeda više nije 500 bodova nego 400 i remi nije 250 nego 200.

 

Pa nije glupost, imas klub vise i bodovi se dele na jedan klub vise.

Edited by goldberg
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, goldberg said:

Dva predstavnika u LS bi u bilo kojem normalnom takmicenju znacilo i vise klubova spremnih da uloze vise i podignu budzet da bi pojurili bar to 2. mesto.

 

Kod nas ce se to svesti na staro dobro da svaki klub zna gde mu je mesto, ova dva u koja se najvise ulaze ce mafija da upropasti, preostala tri ce ispadati cim naidje na klub koji nije sa Malte ili Farskih ostrva (da, nasi klubovi su uspeli da ispadnu od predstavnika Estonije i Lihtenstajna).

 

Cak i ta borba za 4. mesto se svede na sudiju sto svira bizaran penal ne bi li se neki Spartak tamo ugurao.

Nije samo kod nas. Rumunija je imala i tri kluba u LŠ, koliko se sećam, pa je sad na tridesetom mestu. Hrvatska isto blago nazaduje. Zatim imaš dosta liga u Evropi koje se svedu na trku udvoje, čak i u uređenim zemljama - Škoti, Holanđani, Skandinavci...

 

Stvar je jednostavna - ako hoćeš da plivaš moraš iznova da se potvrđuješ. Dobijaš potporu u novcu, nacionalnom i klupskom koeficijentu koji nosi povlašćen status, ali nema zezanja. Taj klupski koeficijent je jako bitan, zaboravio sam da ga pomenem u prethodnom postu. Nezavisno od toga šta urade ostali klubovi iz države, ako si ozbiljan igrač on ti obezbeđuje povlašćen status u kvalifikacijama. Eto, CZ je ove godine imala skoro pa obezbeđeno mesto u LE, čak i da je propala u Q za LŠ. Sledeće će i FKP i FKCZ imati super poziciju u kvalifikacijama i potencijalno slabije protivnike, zahvaljujući svojim uspesima, nezavisno od propasti ostalih naših klubova. Naravno, uvek je moguće da neslavno zabrljaš, ali tu ti niko nije kriv - sistem nagrađuje konstantnost i blagi napredak. Pojedinačni i nacionalni.

 

Kao što reče kolega iznad, ove tri sezone su nam opasno napumpale koeficijent za 2022 i dalje. Ako ćapimo još nešto ove (a sve su prilike da hoćemo) i ne zabrljamo u naredne dve bićemo iznenađujuće visoko na listi. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...