Jump to content

Eurocup 19/20


laki pepe

Recommended Posts

2 hours ago, Ne sam Safete said:

Jbm mu misha, jesu li mogli uraditi nalaze za strucni stab + igrace. Ili je period inkubacije previse dug, ne pratim nista od vijesti posto je meni dovoljno da se pomjerim s mjesta 😀

Zato i jeste to "ko je bio u tim zemljama poslednjih 14 dana", pošto kažu da je period inkubacije oko 14 dana 😄 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ritas ima 17 protiv Galate posle 3/4, tako da, ako dobiju, Monako i Uniks sigurno prolaze i onda igraju sutra za prvo mesto. Ako se ne varam. 

 

U grupi F će biti zanimljivo, moguće je da sve 4 ekipe završe sa skorom 3:3. Ne znam je l' se Breša - Venecija igra sa publikom.

Link to comment
Share on other sites

I jedan ženski kvalifikacioni turnir za OI je iz Kine preseljen u BG, sada i ova utakmica Evrokupa.

 

Najbolje da i OI presele iz Tokija u Beograd, bar košarkaški turnir.:classic_biggrin:

 

Edited by bekrinjo
  • Like 3
  • Thanks 3
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Del Piero said:

Promitheas igra dobru kosarku, podsecaju na onaj Bartzokasov Maroussi - tvrdi, cvrsti, organizovani. Nastavljaju da igraju odlicno iako im je otisao najbolji igrac u sred sezone.

Pokupili su restlove iz PAO/Oly kao bazu domaćih igrača i istu nadogradili stranim igračima, Giatras je trener od 2013 što se poklapa sa usponom kluba.

Meni lično je dobra paralela sa Trentom, u smislu uspona klubova kroz rangove takmičenja (pa sve do Eurocup) a vođeni godinama istim trenerom.

Imaju i ozbiljnu infrastrukturu kao i mlađe kategorije.

 

Mnogo poznatiji klub iz Patre je Apolon ali trenutno igraju drugu ligu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Zanimljivosti u vezi sa završnicom:

  • po tri tima iz Virtusove A (Virtus, Monako, Promiteas) i Partizanove B grupe (Partizan, Venecija, Tofaš) idu u TOP 8. Preostala dva su Uniks koji je bio prvi u C i Unikaha koja je bila prva u D u prvoj fazi.
  • Ritas je ispao zbog lošijeg međusobnog duela sa Uniksom. Vrlo lako je moglo da se desi da sva 4 tima iz Partizanove grupe igraju TOP 8.
  • Andora, koja je u prvom krugu prilično dominantno zauzela drugu poziciju iza VIrtusa sa 7:3 (ispred Monaka i Promiteasa) drugu fazu je završila sa skorom 1:5 na poslednjem mestu.
  • Samo je Unikaha bila prva u grupi u obe faze. U TOP 16 grupe su osvajali timovi koji su prethodni bili drugi (Partizan), treći (Monako) i četvrti (Promiteas).
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...