Jump to content

Eurocup 19/20


laki pepe

Recommended Posts

  • 2 weeks later...
  • 3 weeks later...

Sad vec deluje kao prva sezona gde je FIBA nanela malo ozbiljniju stetu evrokupu. Maltene evrokup ostaje bez ozbiljnih turskih timova. A to je bitno trziste. Kad na to dodamo Ritas, Hapoel, Bamberg I Aek gde su tradicionalno kosarkaski gradovi I pune dvorane... Doduse, jos uvek nemaju Spaniju, nas region,  jace nemacke , francuske i italijanske timove. Ali kad uporedimo sa onim smesnim pocetkom, stvari idu u dobrom pravcu. 

 

Sad, da li je to iskljucivo zbog njihovog dobrog rada ili zato sto klubovi vide evroligu koja se zatvara.... Videcemo za par godina

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, propolis said:

Jos se sprdaju sa njima hahaha.

Dali Makabiju wc i sad kad je frka ajde Hapoele dodji u EC. 

Da, baš idiotski komentari Đordija. Na to dodati kako su se jadno poneli prema Bambergu i isključili iz priče jedan klub koji je godinama igrao EL, iskopavao odlične Amere..a sve u korist KK Bajern koji se "juče" pojavio na sceni. Ne vidim šta je čudno u tome što su se ti klubovi definitivno okrenuli FIBA.

 

51 minutes ago, feanorlfc said:

Sad vec deluje kao prva sezona gde je FIBA nanela malo ozbiljniju stetu evrokupu. Maltene evrokup ostaje bez ozbiljnih turskih timova. A to je bitno trziste. Kad na to dodamo Ritas, Hapoel, Bamberg I Aek gde su tradicionalno kosarkaski gradovi I pune dvorane... Doduse, jos uvek nemaju Spaniju, nas region,  jace nemacke , francuske i italijanske timove. Ali kad uporedimo sa onim smesnim pocetkom, stvari idu u dobrom pravcu. 

 

Sad, da li je to iskljucivo zbog njihovog dobrog rada ili zato sto klubovi vide evroligu koja se zatvara.... Videcemo za par godina

 

Ako se EL definitivno zatvori za EK - moći će opušteno da ugase to drugo takmičenje, ukoliko ne izmene bar nešto u pogledu nagrada. Jasno je da klubovi koji sada igraju EK, učestvuju u istom samo iz razloga što su im na taj način donekle odškrinuta vrata EL i što žele da se takmiče sa najboljima. Sam prosečan kvalitet takmičenja dosta opada i približava se FIBA LŠ iako tu još ima nekih jakih timova (Unikaha, Lokomotiva, Virtus, Uniks, Venecija, Monako, Partizan...).

Naleteo sam negde na ovu fotku sa uporednim prikazom nagrada u oba takmičenja. Jasno je da EK, ukoliko se zatvori, jedino kako će moći da odgovori na LŠ je da poveća ove nagrade i da ostavi neku nadu tim klubovima da su i dalje u nekakvoj back-up ulozi za EL, ukoliko neko ispadne.
 

IMG-4004.JPG

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

FIBA ima nekog novog čovjeka koji je neka vrsta komesara /menadžera takmičenja koji je ranije u fudbalu radio i ima dosta iskustva iza sebe pa se to odmah da i vidjeti kad je u pitanju ovo dovodjenje klubova. Dok god ECA ima najjace klubove ne mogu oni mnogo da ih ugroze, medjutim na duži rok i uz dobar rad, mogu vjerovatno više da ponude tim top timovima da bi razmislili ostali dal vrijedi igrati to ko do sada i da li postoji bolji model od onog što trenutno imaju.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

46 minutes ago, MrTwister said:

FIBA ima nekog novog čovjeka koji je neka vrsta komesara /menadžera takmičenja koji je ranije u fudbalu radio i ima dosta iskustva iza sebe pa se to odmah da i vidjeti kad je u pitanju ovo dovodjenje klubova. Dok god ECA ima najjace klubove ne mogu oni mnogo da ih ugroze, medjutim na duži rok i uz dobar rad, mogu vjerovatno više da ponude tim top timovima da bi razmislili ostali dal vrijedi igrati to ko do sada i da li postoji bolji model od onog što trenutno imaju.

 

Onog trenutka kada FIBA prevagne sa parama, sa TV pokrivenoscu, ostalim benefitima, tada ce i masovno timovi poceti da prelaze u FIBA takmicenje... 

EL/EC se drma polako, ali jos imaju backup u sponzorskim ugovorima i dogovorenim pravima prenosa. 

 

FIBA LS i EC ce biti sve priblizniji po kvalitetu a kada bude FIBA privolela prva 2-3 EL tima da predju u CL, tu ce se pokrenuti lavina. Nije dovoljan jedan PAO. 

Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, MetalHead said:

 

Onog trenutka kada FIBA prevagne sa parama, sa TV pokrivenoscu, ostalim benefitima, tada ce i masovno timovi poceti da prelaze u FIBA takmicenje... 

EL/EC se drma polako, ali jos imaju backup u sponzorskim ugovorima i dogovorenim pravima prenosa. 

 

FIBA LS i EC ce biti sve priblizniji po kvalitetu a kada bude FIBA privolela prva 2-3 EL tima da predju u CL, tu ce se pokrenuti lavina. Nije dovoljan jedan PAO. 

Ništa se neće desiti dok traju desetogodišnji ugovori ekipama sa A licencom, mislim da niko nije spreman da plati 10m za izlaz. Nakon isteka toga, mislim da će FIBA preuzeti primat, ipak je novac na njihovoj strani, uz dobru organizaciju do tada, mislim da se neće ni postavljati pitanje.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Green23 said:

Ništa se neće desiti dok traju desetogodišnji ugovori ekipama sa A licencom, mislim da niko nije spreman da plati 10m za izlaz. Nakon isteka toga, mislim da će FIBA preuzeti primat, ipak je novac na njihovoj strani, uz dobru organizaciju do tada, mislim da se neće ni postavljati pitanje.

 

Mislim da moze i FIBA u nekom momentu da odluci to da plati... ali isto tako, moze se desiti i da se ugovor raskine i pre kraja, tako da klubovi ne moraju to da plate. Ne moze niko da te primora na nesto ako neko s druge strane ne ispunjava svoj deo dogovora i u tome mogu da traze izlaz. Pa ja nesto cenim da moze dodji to takve situacije. 

Link to comment
Share on other sites

33 minutes ago, MetalHead said:

 

Mislim da moze i FIBA u nekom momentu da odluci to da plati... ali isto tako, moze se desiti i da se ugovor raskine i pre kraja, tako da klubovi ne moraju to da plate. Ne moze niko da te primora na nesto ako neko s druge strane ne ispunjava svoj deo dogovora i u tome mogu da traze izlaz. Pa ja nesto cenim da moze dodji to takve situacije. 

Pa ne izlazi se tek tako iz tih ugovora. Verujem da su i ugovori o TV pravima potpisani na nešto duži period, makar još par godina.

Link to comment
Share on other sites

Jedino resenje za Djordija j da napravi A i B ligu i da se ide na ispadanje. EC nema nikakv smisao, pola klubova i nema uslove za EL a jos veci deo da uopste dodje o PO. Evo Mornar igra EC i sta ce oni ako udju u EL, da igraju u Moraci? Mora malo spustiti kriterijume i pokusati dizati sto vise klubova gore. Rusi imaju prljave pare koje peru i to im je ocigledno dozvoljeno.

 

Mora da se drze pravila da koliko zaradis, pa neki procenat da trosis. Ovako ce CSKA igrati F4 do 2156.. sto je besmisleno. Isto tako prvo mesto ili cetvrto ne znace nista, kao ni 5-8 a onda ni od 9-18. Velike su tu rupe i lose organzacija, tako da je pola meceva besmisleno.

 

Isto tako i za EC. Ne moze se ovaj format odrzati u EL i da se igra lige,kupovi i ostala sranja. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Green23 said:

Pa ne izlazi se tek tako iz tih ugovora. Verujem da su i ugovori o TV pravima potpisani na nešto duži period, makar još par godina.

Sigurno postoje neki uslovi. 

Ali kao sto rekoh, ako druga strana ne ispunjava svoje obaveze, a lako moze da se desi da EL dodje do tog momenta, klubovi mogu da raskinu te ugovore... Ali sve je to pomalo nagadjanje, ne znamo bas kako izgleda ugovor osim par informacija medju kojima je i izlazna klauzula od 10mil. Verujem da postoje i druge klauzule. Kao kod igraca - mozes da izadjes iz ugovora ako neko plati obestecenje ili ako druga strana ne postuje ugovor (citaj ne daje plate). 

Link to comment
Share on other sites

Djordi odjebao Mornar, nece ih u EC, pozivnicu dobila Cedevita... 

 

Bas bezveze da se dele pozivnice, trebalo je da igraju isti kao i prosle godine a u slucaju da neko nece, da pozovu nekog drugog (najbolje po nekom sportskom kriterijumu a ne trzisnom). 

 

Puca sebi Djordi u stopala... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 10/17/2019 at 10:54 AM, propolis said:

Za sada primetih par zanimljivih igraca koji bi mogli napraviti fine karijere. 

 

Tarik Filip iz Tofasa, zanimljiv bek koji popunjava sve statistike kolone. 

Butsiele iz Limoza, snazna odl school petica. 

Čini se da je i Oktavius Elis spreman za veliku scenu. 

Martin Hasan iz Buducnosti. 

Bonzie Kolson iz Darusafaka. 

 

Svakako najbolji igrač do sada koji bas odskače kvalitetom je Dzonatan Hamilton iz Darusafaka, brutalna petica. 

 

Nekako se izdvojise unutrašnji igraci, nisam primetio nekih kvalitetnih rešenja na 1 i 2. 

 

 

 

 

@Kosjan Willavić  posle par kola sta sam snimio 🤠

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...