Jump to content

Eurocup 19/20


laki pepe

Recommended Posts

15 hours ago, mirko_pet said:

Interesantno da je Pitino poslije slicne utakmice "jedan veliki gospodin" 🙄

Pitino je osvojio dve NCAA titule, a protiv Zbezde prodao ga je prvi plej Kalates koji nije mogao da pogodi okean sa broda. Đorđević nikad nije mogao, niti će kad moći, ni da čisti cipele Pitinu. Da se razumemo, taj isti Pitino ima 13-10 u EL sa osrednjom ekipom i rade odličan posao.  Ne možeš nikako porediti EL i EC, koliko zbog broja utakmica toliko i zbog kvaliteta protivnika.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Sector said:

Slabo pratim EC, jel gledao neko kako igra Alex Poythress? Statisticki djeluje kao dobar evropski debi.

 

Ja na preskoke par puta, odlično to izgleda. 

 

 

2 hours ago, Del Piero said:

Za mene je Teo i dalje vrhunski igrac, pa sta je juce radio, covek u svakom posedu napravi ogromnu prednost, bilo direktno ili indirektno, samo mu ovde gomilu dobrih poteza upropaste ovi mediokriteti sa kojima igra. Cista magija je ovo sto on radi i treba uzivati dok traje.

 

Ma naravno, smešno je o tome pričati. Kad god mi se čini da će pas na jednu stranu, lopta ode na drugu. A još bi trebalo da bude lakše da procenim gde će lopta, iz ugla kamere. Konstantno pravljenje viška, ali konstantno.

Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Liska Manjina said:

Pitino je osvojio dve NCAA titule, a protiv Zbezde prodao ga je prvi plej Kalates koji nije mogao da pogodi okean sa broda. Đorđević nikad nije mogao, niti će kad moći, ni da čisti cipele Pitinu. Da se razumemo, taj isti Pitino ima 13-10 u EL sa osrednjom ekipom i rade odličan posao.  Ne možeš nikako porediti EL i EC, koliko zbog broja utakmica toliko i zbog kvaliteta protivnika.

Bold1 - Svaka cast, to niko i ne poredi.

Bold 2 - Za razliku od Sase, koji ima evroligasku ekipu koja kosta xyz meleona, a ne moze ni prsli Partizan, sa prevarom Trinkijerijem da pobjedi.

Bold 3 - Pa naravno, vidjeli smo prosle godine kako se Zvezda prosetala po EC, ne zove se to za dzaba cipiripi kup.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, mirko_pet said:

Bold1 - Svaka cast, to niko i ne poredi.

Bold 2 - Za razliku od Sase, koji ima evroligasku ekipu koja kosta xyz meleona, a ne moze ni prsli Partizan, sa prevarom Trinkijerijem da pobjedi.

Bold 3 - Pa naravno, vidjeli smo prosle godine kako se Zvezda prosetala po EC, ne zove se to za dzaba cipiripi kup.

b2. Saša ima vrhunsku ekipu u odnosu na takmičenje u kojem nastupa, čak su bili i prvi favoriti sa osvajanje EC pre samog početka. Pitino sa druge strane ima osrednju ekipu za takmičenje u kojem se takmiči, a bolje rezultate od projektovanih, dok se isto ne može reći za Đorđevića koji je na pragu ispadanja, a tek je top 16 faza. E o tome se radi mili moj!

b3. Niko ne kaže da je EC slabo takmičenje, ne znam sa kim se ti ovde mačuješ i izvaljuješ gluposti. Ako nisi u stanju da pročitaš i shvatiš ono što je napisano onda je to tvoj problem. Ja samo kažem da se EC i EL ne mogu porediti u pogledu kvaliteta protivnika i intenziteta takmičenja. Npr EC ekipa koja ispadne iz top 16 odigraće samo 16 utakmica, dok će SVI EL timovi odigrati 34 utakmice u takmičenju. Finalisti EC mogu odigrati MAKSIMALNO 25 UTAKMICA, što je i dalje za 9 utakmica manje od običnog učesnika ligaškog dela EC. Da li ti je sad jasnije ili i dalje treba da crtam? To je neuporedivo veći broj utakmica/putovanja/potrošnje, a mnogo manje odmora/treninga/uigravanja. Da ne pričamo o intenzitetu košarke na dva nivoa koji nemerljiv.

Edited by Liska Manjina
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

28 minutes ago, Liska Manjina said:

b2. Saša ima vrhunsku ekipu u odnosu na takmičenje u kojem nastupa, čak su bili i prvi favoriti sa osvajanje EC pre samog početka. Pitino sa druge strane ima osrednju ekipu za takmičenje u kojem se takmiči, a bolje rezultate od projektovanih, dok se isto ne može reći za Đorđevića koji je na pragu ispadanja, a tek je top 16 faza. E o tome se radi mili moj!

b3. Niko ne kaže da je EC slabo takmičenje, ne znam sa kim se ti ovde mačuješ i izvaljuješ gluposti. Ako nisi u stanju da pročitaš i shvatiš ono što je napisano onda je to tvoj problem. Ja samo kažem da se EC i EL ne mogu porediti u pogledu kvaliteta protivnika i intenziteta takmičenja. Npr EC ekipa koja ispadne iz top 16 odigraće samo 16 utakmica, dok će SVI EL timovi odigrati 34 utakmice u takmičenju. Finalisti EC mogu odigrati MAKSIMALNO 25 UTAKMICA, što je i dalje za 9 utakmica manje od običnog učesnika ligaškog dela EC. Da li ti je sad jasnije ili i dalje treba da crtam? To je neuporedivo veći broj utakmica/putovanja/potrošnje, a mnogo manje odmora/treninga/uigravanja. Da ne pričamo o intenzitetu košarke na dva nivoa koji nemerljiv.

b2. Ko su vrhunski igraci u Sasinoj ekipi (za to takmicenje). Ako su bas vrhunski, pozelio bi nekog u Zvezdi?

b3. Ne kazes da je slabo, nego da je puno slabije od EL? Mislis, u odnosu na KLS je vrhunskog kvaliteta. Izvini ondak, sto sam zlonamjerno pogresno protumacio napisano. Pa eto, ne mogu se porediti. Sto niste osvojili prosle godine?

 

Sasa je na pragu ispadanja, iz EL se ne moze ispasti, cini mi se, bez obzira na rezultat. Koliko revijalnih utakmica ima donji dom tabele u EL? Eto, Sakota rece da ni vama nije prioritet EL, sto bi se onda umarali?

 

Na kraju krajeva, niti ja zelim ovu raspravu, niti je onaj prvi post bio napisan zbog toga. Ne zamjeri, nemam namjeru vise o ovome polemisati jer znam da se ne mozemo sloziti, a tvoja je patka duza, u to sam siguran :lol_2:.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, mirko_pet said:

Ako su bas vrhunski, pozelio bi nekog u Zvezdi

Cuj koga :lol_2:

 

Ali pored ociglednog mislim da bi EL dobro mogao igrati i Gembl. 

 

Vims i Hanter su vec igrali EL, ali oni bi se morali uklapati sa ostatkom rostera. Italijane ne znam, cijenim da je to lako potrosna roba 

Link to comment
Share on other sites

15 minutes ago, mirko_pet said:

b2. Ko su vrhunski igraci u Sasinoj ekipi (za to takmicenje). Ako su bas vrhunski, pozelio bi nekog u Zvezdi?

b3. Ne kazes da je slabo, nego da je puno slabije od EL? Mislis, u odnosu na KLS je vrhunskog kvaliteta. Izvini ondak, sto sam zlonamjerno pogresno protumacio napisano. Pa eto, ne mogu se porediti. Sto niste osvojili prosle godine?

 

Sasa je na pragu ispadanja, iz EL se ne moze ispasti, cini mi se, bez obzira na rezultat. Koliko revijalnih utakmica ima donji dom tabele u EL? Eto, Sakota rece da ni vama nije prioritet EL, sto bi se onda umarali?

 

Na kraju krajeva, niti ja zelim ovu raspravu, niti je onaj prvi post bio napisan zbog toga. Ne zamjeri, nemam namjeru vise o ovome polemisati jer znam da se ne mozemo sloziti, a tvoja je patka duza, u to sam siguran :lol_2:.

Za ime boga, koliko random stvari na jednom mestu.

 

Miloš Teodosić je vrhunski igrač za EL takmičenje, a kamo li za EC. Čovek je možda i najbolji košarkaš koji je igrao EC ako se računa prethodnih nekoliko godina, da ne pričamo o tome da je daleko najveće ime.

 

Ali krenimo redom:

Marbl - doveden nakon dve jako dovre sezone u Trentu, svakako da bi mogao biti u konkurenciji za 20+ mpg u naš roosteru

Geins - straaaašna prethodna sezona u Kantuu čovek je beležio 20+ ppg, neverovatan skorer. Za njega su se otimale mnoge ekipe, čovek je nabio 44 poena Milanu! Sigurno bi bio starter kod nas i jako bitna napadačka opcija.

Vims - Došao nakon odlične sezone u Tofašu, čovek je beležio 15ppg i 5 rpg uz skoro 50% šuta za tri. Na sve to strašno dobar defanzivac i vrhunska streč opcija. Jako snažan, može se koristiti i na četiri, kod nas bi bio starter, bilo da se radi o poziciji 3 ili 4.

Hanter - doveden iz Aeka kakon sezone od 14ppg i 7rpg a sezonu pre toga je bio najbolji strelac LŠ

Marković - objašnjenje nije potrebno, odbio nas

Teodosić - glupo je i pričati

edit: Gembl - njega sam zaboravio dodati

Evo ti 6*7 igrača, svaki od njih bi potencijalno mogao biti starter u Zvezdi.

 

Nismo osvojili zato što nismo bili dovoljno kvalitetni, a uz sve to smo upali u top 16 grupu grupu sa Unikahom i Valensijom. Pored Valensije niko nije imao šansu da osvoji! Kao treće prošlogodišnja Zvezda je mnooogo limitirana ekipa i slabija od ovogodišnje Partizanove ekipe.

 

Niko nema nameru da omalovaži Partizanove uspehe, tako da take it easy. Počeo si da posrćeš i pišeš stvari koje nemaju veze sa razumom, a sve je počelo od nesmotrenog poređenja Đorđevića i Pitina.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Samo jos jednom, da posrnem.

 

Ti nabroja cijelu petorku legitimnih EL igraca? Pitina je prodao Kalates, a Saleta nisu prodali igraci, nego on nema pojma (pri cemu je Virtusu jedini ozbiljni kiks do sada dvostruki poraz od Partizana). Bice da je i Sakota vrhunski trener, kada je dobio Pao sa mnogo jeftinijim timom.

 

Od ovoga sam poceo, sa ovim i zavrsavam.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

50 minutes ago, mirko_pet said:

Samo jos jednom, da posrnem.

 

Ti nabroja cijelu petorku legitimnih EL igraca? Pitina je prodao Kalates, a Saleta nisu prodali igraci, nego on nema pojma (pri cemu je Virtusu jedini ozbiljni kiks do sada dvostruki poraz od Partizana). Bice da je i Sakota vrhunski trener, kada je dobio Pao sa mnogo jeftinijim timom.

 

Od ovoga sam poceo, sa ovim i zavrsavam.

 

Opet ti pokušavaš da uprostiš stvari i ne uzimaš u obzir samu težinu takmičenja kakvo je EL. Obzirom na sam broj utakmica i potrošnju, ekipama poput PAO-a koje nemaju 12-13 igrača poput Reala/Barse/CSKA/Efesa se moraju desiti ovakvi porazi, jednostavno ne može ni Kalates da odigra savršeno 24 utakmice i da na svim nosi svoju ekipu. Sa druge strane. Do sad je Virtus u EC odigrao 15 utakmica, do je Panati današnji meč 25-ti. Da li si ti u stanju da razlikuješ dve očigledne stvari? Da li si u stanju da shvatiš koliko je fizički zahtevnije takmičenje u EL?

 

Pominješ prošlogodišnju Zvezdu, pa ta ekipa ne bi mogla u EL ostvariti ni 5-6 pobeda, naročitno ne sa FIlipom i Reglandom na pleju, a u EC smo bili na loptu od prolaza u top8 EC i to iz najteže moguće grupe. Toliko o tome!

Edited by Liska Manjina
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
20 minutes ago, Green23 said:

Turska zabranila ulazak ljudi iz Italije, a Evroliga preti Virtusu da će ukoliko se ne pojavi na meču sa Darušafakom, registrovaće utakmicu službenim rezultatom za Darušafaku. WTF?!

 

 

Ovo mi baš nije jasno. Šta očekuju od Virtusa, da se ilegalno ušunjaju u Tursku?

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, realno *w said:

 

 

Ovo mi baš nije jasno. Šta očekuju od Virtusa, da se ilegalno ušunjaju u Tursku?

Ne znam.

 

“Virtus ne može da putuje u Tursku, a Evroliga se prepotentno oglašava i kaže kako to nije njen problem“, kaže Petrući za italijanski Radio 1 i dodaje:
“Već sam razgovarao s Virtusovim GM Lukom Baraldijem o tom putu za Tursku. On mi je rekao da su mu ljudi iz Evrolige poručili da će Darušafaki biti upisana pobeda službenim rezultatom 20:0 ako se ne ekipa ne pojavi na parketu! Kao Federacija moramo da branimo naše klubove u evropskim takmičenjima. Oni (Evroliga) su ljudi koji nemaju osnovnu sportsku kulturu“, digao je glas Petrući.

Link to comment
Share on other sites

 

4 hours ago, djole said:

 

I opet svejedno mogu da im odbiju ulazak u državu.

 

Ovde dole kazu bas to, a igraci Virtusa su definitivno bili u Italiji u zadnjih 14 dana. Ko  je bio u Italiji (pored ostalih nabrojanih zemalja) nece moci ni privremeno da bude u Turskoj niti da tranzitno prodje.

 

ESHQMTrXUAA0gz3?format=png&name=900x900

 

6 minutes ago, Green23 said:

 

 

Taman mogu da prebace da se igra u drugoj drzavi, pa onda posle utakmice Turci da zabrane igracima Darusafake da se vrate kuci posto su se druzili sa Italijanima.

Edited by Borca
  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...