Jump to content

C Liga NBA Fantasy 2019/2020


Gaga

Recommended Posts

Igramo na espn platformi.Mozes da odigras neki mock draft pa vidi da li ti se svidja.Igramo h2h,imamo i Play off,jos cemo videti u zavisnosti od broja igraca koliko ce ih ici u B ligu.Svaka kategorija se racuna zasebno,ko osvoji vise kategorija,taj dobija.

Edited by Bobby Axelrod
Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Bobby Axelrod said:

svaka kategorija se racuna zasebno,ko osvoji vise kategorija,taj dobija.

 

da pojasnimo malo, skupljaju se kategorije iz nedelje u nedelju pa se prema tome pravi plasman na tabeli, u zavisnosti od broja osvojenih kategorija

 

pošto ima i i mod po kome se nakon svakog matchup-a u zavisnosti od toga ko skupi više kategorija piše pobeda ili poraz pa se tako vrši rangiranje, pa onda tu uopšte nije bitno kojom razlikom si pobedio/izgubio

Link to comment
Share on other sites

On 10/12/2019 at 5:17 PM, Bobby Axelrod said:

Ovo je trenutni spisak ucesnika,uz napomenu da cekamo Quada i Davaia da se jave ovde za prijavu.

 

1 Gaga

2.Green

3.Onion

4.Marejosip

5.Greenenvy

6.Milos 3.14

7.Del Piero

8.Ta'veren

9.Referent

10.Igor 028

11.Hummers

12.Scepan mali

13.Cvrle 14

14.LMX

15.Predragdjape

 

 

 

 

 

 

Zamolicu sve sa spiska da mi posalju e-mail u moj inbox da bi vam poslao invite za ligu.

Videcu sa komesarima B i A lige oko pravila lige,sto se tice promocije gore to ce zavisiti od broja ucesnika.

 

Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, nlavrnja said:

Tesko pitanje, mata kaze 3, ali koliko nepoznatih ljudi razum kaze 2... 😄

 

dajte na kraju konacni spisak pa da vidimo... Mada sa 16 definitivno 3

 

Mnogo mi je 3 na 14, jebeš ga. Pogotovo što ima mnogo novih.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Predragdjape said:

Pa nije ps4 fazon pa da moramo svaku utakmicu biti prisutni i odigrati ili je bas tako?😂😂😂 

 

Nije bas taj fazon, ali moras da budes aktivan 🙂 U toku nedelje imas pravo na 7 izmena, dakle da izbacis igraca sa svog rostera i da ga ubaci sa FA. To nije neophodno da radis, ali moze da bude korisno, dok je u playoff-u cak i neophodno. Ali to je do tebe.

E sad, ono sto moras da radis jeste da sredjujes roster. Znaci ti imas ekipu sa 12 igraca. Od tih 12, 9  ti je prvi tim koji ti donosi poene u toku veceri, ostatak je bench i ne donosi poene, te je bitno da te igrace rotiras u zavisnosti ko to vece igra od njih. Doduse, to mozes i trebas da namestis za narednih nedelju, dve i onda ne razmisljas.

 

10 hours ago, Igor028 said:

Kako svaka kategorija zasebno? Ako ima neki link sa pravilima nek okaci neko i ja sam Rooki sto se tice NBA fantazija.. 

 

Ajde ovako, pokusacu ja sto sazetije, od pocetka:

 

Kategorije:

Dakle, timovi se takmice u 13 kategorija: FG, FT, 3PM, Off Reb, Def Reb, Ast, Stl, Blk, TO, DD, TD, Pts, PPM (points per minute). Svake nedelje (matchup traje nedelju dana, od pon do pon), ti igras protiv drugog tima i trudis se da sakupis sto vise kategorija. Dakle, gleda se svaka kategorija zasebno. Tipa, tvoji igraci su skupili 300 poena, igraci protivnika 280, ti dobijas kategoriju points. Tvoji igraci imaju 120 ass, njegovi 130, on dobija kategoriju. I tako za svih 13 kategorija.

E sad, ono sto je bitno ovde jeste da se u toku regularnog dela tabela pravi na osnovu ukupnog broja kategorija. Postoje lige gde se poeni dobijaju na osnovu pobede u toku nedelje. Ovde nije bitno da li si pobedio tokom nedelje, vec je bitno da skupljas sto vise kategorija za sto bolji plasman. Tek kada dodje PO, onda je bitno da odneses pobedu nad protivnikom, do tada samo sto vise kategorija.

 

Draft:

Pre pocetka sezone radi se draft, verovatno i vi u nedelju u 22h. Sat vremena pre zakazanog drafta kompjuter ce nasumicno da odredi redosled. U pitanju je snake draft, sto znaci da onaj ko je birao prvi u prvoj rundi, u drugoj bira poslednji i tako do kraja. Na draftu se bira 12 igraca, mora da se popune sledece pozicije: PG, SG, SF, PF, C, G (moze SG ili PG), F (moze SF ili PF), 2x Utility (bilo koja pozicija), 3 x Bench (bilo koja pozicija). Takodje, na draftu je maksimum 4 centra, ako vam tako podesi komesar, a verovatno hoce. 

U sklopu rostera postoje i dva IR spota. Tu se drze povredjeni igraci i otvara mesto za FA. Medjutim, povredjeni igraci se na IR stavljaju posle drafta. Dakle, na draftu se svakako bira 12 igraca, cak i ako uzmete povredjene igrace da ih stekate (na primer Oladipo ove sezone).

Na ESPN sajtu imate opciju da radite mock draft. Ako prvi put igrate, najbolje je da to odradite nekoliko puta da vidite kako draft izgleda. I ja sam na primer vec odradio 3-4 mock drafta cisto da provezbam, plus je zabavno 🙂

 

FA i Trade:

Igraci koji nisu daftovani idu na FA listu. Pre nego sto igrac zvanicno postane FA, bilo posle drafta ili nakon sto ga neka ekipa izbaci, on je Waiver 48h. Igrac koji je Waiver moze da se claim-uje. Ako jedan takmicar claim-uje igraca, on postaje njegov kada mu istekne waiver period. Ako vise takmicara claim-uju jednog igraca, takmicar koji je bolje plasiran na Waiver Listi dobija igraca. Waiver lista se odredjuje obrnuto od redosleda na draftu. Na primer, ako ja dobijem prvog pika, ja cu na pocetku sezone na wavier listi biti poslednji. Ako dobijem poslednjeg pika na draftu, na waiver listi cu biti prvi. Kada takmicar iskoristi waiver pravo, tj. pokupi igraca putem ove opcije, on ide na poslednje mesto na waiver listi. Nakon sto istekne 48h waiver period za odredjenog igraca, on postaje FA i moze da ga pokupi bilo koja ekipa po principu ko prvi devojci njemu devojka.

Sto se trejdova tice, tu je stvar prilicno jasna. Ako se dve ekipe dogovore oko trejda, ostaje samo da prodje 48h tokom kojih ostali clanovi mogu da stave veto na trejd ako misle da je trejd neposten, odnosno ako sumnjaju da je tu doslo do nekog necasnog dogovora. Da bi trejd bio vetovan, potreban je odredjen broj glasova. Ako se ne varam, 50% ekipa mora da glasa za veto da bi trejd bio oboren.

 

Eto, ukratko 😄 slobodno pitajte ako vam nesto jos nije jasno 🙂

 

 

 

 

Edited by vladaboss90
  • Like 13
  • Thanks 5
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...