Jump to content

Poslednji utisci sa posla


Doorn

Recommended Posts

Odlepio ti komp, poslao si gomilu istoh odgovora.
 
U svakom slucaju, ja sam on line 24/7, ne znam nikog u mom poslu ko ode na odmor, par nedelja i nema ga. Mogu da budem off line 1-2 dana.  A inace, mogu da uzmem koji god hocu dan slobodan.Potpuno mi je nebitno sta je placeno a sta ne.
 
cela godina mi je placena. Ako se razbolim, placeno, ako odem na odmor placeno.
 
razlicite profesije imaju razlicita pravila.
Pa vidi, imaš pravo, svaki job ima svoje specifičnosti. Mogu i ja da kažem sad svojim šefovima, idem sutra na planinu na 14 dana, biću na MS Teams, ali ne radi se to. Imam cca 20-25 fixnih dana godišnje kad je red da budem tu a ne da pričam sa ekrana. Svi mesečni obračuni, kvartalni, polugodišnji, godišnji, 3x godišnje budgeti, 4x godišnje enlargened committee, desetak Tender Commissions i tako. Druga stvar, ja moram (moram kao priroda posla, ne kao pod moranje, volim svoj posao) da se srećem sa puno ljudi uživo, manje više na daily basis.

U principu, moj posao je da mojim ljudima donesem posao a akcionarima profit.[emoji16]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Amigo said:

Mrzim kada neko salje emailove poslije radnog vremena, vikendom i slicno, kao da spasavamo zivote.

Sjecam se kada je jedan Kinez imao infarkt i covek salje email iz bolnice :classic_ohmy: 

Pa jbga nekad I spasavamo zivote 😊Naravno da saljemo mailove posle "radnog vremena", sta je to radno vreme? Vikendom takodje, praznicima....

Ja radim u vise vremenskih Zona, pa imam I conf call u 3 ujutru kad treba. 

Ti zvucis ko moji roditelji....jao kako radis za vikend? 

U nekim poslovima nema 9-5.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Moje misljenje je ko ne moze da odradi posao u toku redovnog radnog vremena, tj 8 sati, tu nesto nije u redu.

I mi imamo 4 vremenske zone, od zapadne do istocne obale, ali ja kada zavrsim radno vreme vise ne odgovaram na zahteve, osim ako nesto zaista nije hitno, nije problem, ali ne zelim da navikavam ljude da me zivkaju kad im je ceif.

Mora da bude neki red :classic_biggrin:

Pogotovo sada od kada se radi od kuce, primetio sam da ljudi u stvari vise rade, od ranog jutra pa do ponoci. :smiley24:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Odmor? :wicked:

 

U poslednjih evo skoro 2 godine, radio sam non-stop, pa cak i one dve nedelje na letovanju ove godine. Naravno, ne 8 sati dnevno, nego tek koliko da pojedini klijenti i ne osete, a onim vecima sam najavio da cu imati manje mogucnosti za sastanke (ali da ce posao biti odradjen). 

 

Ali isto tako, mogu da ustanem ako hocu u podne, mogu da doruckujem i rucam sa porodicom, da se poigram sa decom, da nigde ne jurim i obavim po gradu sta imam kad nije spic, iliti u radno vreme. I ne gubim 2 sata u kucao-pos'o - pos'o-kuca. Eto, meni je samo tih 2 sata zapravo godisnji odmor.  

 

E sad, to sto sam ja mamlaz pa radim sastanke sa Australijancima/Singapurom u 7-8 ujutru, pa sa Amerikancima u 8-9 uvece, i evo zaglavim sada sa radom  do 3am kad je mir i tisina i svi spavaju, to je neka druga prica. 😄 Danas sam poceo u 8:45 i evo sad zavrsavam uz nekih 3-4 sata pauze tu i tamo. Koliko to dodje, 14-15 sati. Cool 😄 

 

A kad sam bio korporativno pseto, imao sam uglavnom izmedju 4-5 nedelja. I iskreno nisam znao sta da radim sa tim, ono kad te primoravaju da ides na odmor u neko odredjeno vreme. Pa se uskladi sa kolegama, da mozete da pokrijete posao. 

 

To je moj danasnji utisak sa posla. 😄 Laku noc ili dobro jutro!

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

56 minutes ago, Amigo said:

Moje misljenje je ko ne moze da odradi posao u toku redovnog radnog vremena, tj 8 sati, tu nesto nije u redu.

I mi imamo 4 vremenske zone, od zapadne do istocne obale, ali ja kada zavrsim radno vreme vise ne odgovaram na zahteve, osim ako nesto zaista nije hitno, nije problem, ali ne zelim da navikavam ljude da me zivkaju kad im je ceif.

Mora da bude neki red :classic_biggrin:

Pogotovo sada od kada se radi od kuce, primetio sam da ljudi u stvari vise rade, od ranog jutra pa do ponoci. :smiley24:

To je onaj sistem radim kolko mora. Imas dosta poslova gde se posao "ne odradjuje", nego ga uvek ima.

Zamisli da sad kazes slikaru da radi 9-5, jer treba da moze da odradi posao u 8 sati :lol_2: Nije valjda da ne znas da postoje zanimanja koja jednostavno zahtevaju da se radi vise sati? Ili nekom traderu na Wall St da objasnis tu teoriju kako "nesto nije u redu ako nije odradio posao za 8 sati" 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kooineeperk said:

 

E sad, to sto sam ja mamlaz pa radim sastanke sa Australijancima/Singapurom u 7-8 ujutru, pa sa Amerikancima u 8-9 uvece, i evo zaglavim sada sa radom  do 3am kad je mir i tisina i svi spavaju, to je neka druga prica. 😄 Danas sam poceo u 8:45 i evo sad zavrsavam uz nekih 3-4 sata pauze tu i tamo. Koliko to dodje, 14-15 sati. Cool 😄 

Amigo skontao vremenske zone kao istocna-zapadna obala.

Najgore kad treba da uklopim sastanak on line, sa ljudima na +7 sati I -3 u isto vreme....

Srecom pa svi funkcionisu kao I ja.

 

2 hours ago, Kooineeperk said:

To je moj danasnji utisak sa posla. 😄 

 

Zasluzeno otisao na spavanje

 

7 hours ago, alberto.ascari said:


U principu, moj posao je da mojim ljudima donesem posao a akcionarima profit.emoji16.png

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Ja sam zato I odlucila da se selim na Floridu, posto cu da se resim dela koji zahteva fizicku prisutnost. Sad cesce na sastanke idem avionom, a skoro ostalo ide preko telefona, Zuma I mailova. Naravno u nekim stvarima moram I fizicki da budem.

Na neki nacin smo u istoj prici. Bio jedan kratki period u UK, oko godinu, kad sam radila 9-5, moji ljudi imali po 5 nedelja odmora, ja nisam. Ali mi bilo uzasno dosadno.

 

Trazila da predjem u US, obrisala sve nakupljene dane, I zadrzala da nadgledam UK ....toliko mi je bilo dosadno.

Link to comment
Share on other sites

Ej, bre i prosvetari rade do kasno ako su dobri. Imaš ti tu đaka koji pošalju email i treba im odgovoriti uveče. Neki to ne rade ali zbg takih je i prosveta u krizi, svuda u svetu. :)

Poenta je da možeš posao da radiš i ne radiš. Kad zatvoriš vrata i zaboraviš na posao, bolje da kosiš travu, onda nećeš ništa da zezneš. Ko radi intelektualan posao taj ne zatvara vrata i zaboravlja na posao, taj ga sanja i rešava probleme.

No opet nije bitno. 9-5 je super za molere nema tu puno da se zabrlja. I ako zabrljaš okrečiš ponovo.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ja bogami kad završim smenu, nema posla... Doduše, ne znam kako bi to i izgledalo, da primam pacijente kod kuće [emoji16].

Različite profesije, različiti modeli...

Ali, opet zavisi šta čovek radi, mislim da bi trebalo da postoji određena granica između posla i kuće, jer ako se posao donosi kući, uglavnom trpi kuća.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Eddard said:

Ja bogami kad završim smenu, nema posla... Doduše, ne znam kako bi to i izgledalo, da primam pacijente kod kuće emoji16.png.

Različite profesije, različiti modeli...

Ali, opet zavisi šta čovek radi, mislim da bi trebalo da postoji određena granica između posla i kuće, jer ako se posao donosi kući, uglavnom trpi kuća.

Kad posao zahteva odredjenu kreativnost, I inicijativu a ne desava se samo u kajcelariji, nema te granice.

Zamisli da si samostalan lekar koji gradi svoju kliniku...svaki pacijent pa I onaj koji se pojavi u ponoc bi ti bio bitan. 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Eddard said:

Ja bogami kad završim smenu, nema posla... Doduše, ne znam kako bi to i izgledalo, da primam pacijente kod kuće emoji16.png.

Različite profesije, različiti modeli...
 

Zavisi i od sredine u kojoj se radi. Moja zena mora da odgovara na pozive ako pacijent zavrsi u ER ili u bolnici i nakon radnog vremena. Vikendom i praznicima to preuzima dezurni specijalista, ko je po rasporedu dezurni  za taj dan.

Link to comment
Share on other sites

Kad posao zahteva odredjenu kreativnost, I inicijativu a ne desava se samo u kajcelariji, nema te granice.
Zamisli da si samostalan lekar koji gradi svoju kliniku...svaki pacijent pa I onaj koji se pojavi u ponoc bi ti bio bitan. 
Naravno, ne sporim, to je i jedan od razloga zašto je sebe ne vidim u privatnoj praksi, meni je bolnica super, kad završim, završio sam, ne želim da nosim tako stresan posao kući.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Meni je dosta ovih 8 sati, tako da ne zelim da moj zivot bude samo posao, imam i neka druga interesovanja u zivotu.

Amerikanci su tu zaista presli sve granice, cak i mnogi rade po dva posla. Sto bi rekli neki zive da rade, umjesto da rade da bi zivjeli.

Za vecinu ljudi da bi bili produktivni mora da postoji i vrijeme za odmor.

Kcerka mog prijatelja je pocela da radi u Deloitte, kao finansijski kontrolor i takoreci nije bilo radnog vremena, od jutra do sutra, a navlaka je bilo da je ona dobra, sto i jeste, i da ce da jednog dana postane partner sa nekom velikom lovom, I tako prodje 4-5 godina, udala se, zapostavila porodicu, skoro da se razvede i tada je neko spazio na LinkedIn i ponudi joj drzavni posao i napokon prihvati, u 4 kuci, mala se preporodila.

Mozda nekada za karijeru se mora raditi tako, sve po licnom izboru. Ja sam sa svojom karijerom zavrsio, nemam nikakvih vise ambicija, ono sto sam postigao je sasvim dovoljno, nemam neke velike pare, ali uglavnom mogu da priustim sve sto mi je potrebno.

Edited by Amigo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

58 minutes ago, Eddard said:
8 hours ago, Angelia said:
Kad posao zahteva odredjenu kreativnost, I inicijativu a ne desava se samo u kajcelariji, nema te granice.
Zamisli da si samostalan lekar koji gradi svoju kliniku...svaki pacijent pa I onaj koji se pojavi u ponoc bi ti bio bitan. 

Naravno, ne sporim, to je i jedan od razloga zašto je sebe ne vidim u privatnoj praksi, meni je bolnica super, kad završim, završio sam, ne želim da nosim tako stresan posao kući.

Hm, vidi: vi od hecimske struke ste duzni da pomazete svakom ko vam pomoc zatrazi - na to vas obavezuje Hipokratova zakletva da ce te pomoci svakom i da nikom necete uciniti zlo.

Sa Vladanom sam sam imao puno ideoloskih nesuglasica, ali sam mu vecno zahvalan sto me je pripremio na ono sto me ceka sa pokojnim ocem pre 7 godina (progresivvno oduiranje mozdanih celija - uradio sve moguce dijagnoze i preglede) - poslao mu na mail i odgovorio mi ono sto je bila najbolja istinia u tom trenutku: to ce se razvijati tako i tako i strajace toliko, po tim i tim fazama.

E, to me je pripremilo na to da ocu obezbedim palijativnu negu (nisam zeleo da ga unuci pamte po tim zadnjim danima) i da sve pripremim za taj neminovan dan kad cu pozvati popa i lokalne Topalovice.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

45 minutes ago, Amigo said:

 

Mozda nekada za karijeru se mora raditi tako, sve po licnom izboru. Ja sam sa svojom karijerom zavrsio, nemam nikakvih vise ambicija, ono sto sam postigao je sasvim dovoljno, nemam neke velike pare, ali uglavnom mogu da priustim sve sto mi je potrebno.

I to je legitiman izbor, radi za tebe. Cesto to vidjam kod ljudi koji se priblizavaju penziji, i vec vide sebe kako igraju golf.

Ali isto tako su i ostali izbori legitimni, i rade za druge ljude. Kome ne radi, menja karijeru.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Angelia said:

I to je legitiman izbor, radi za tebe. Cesto to vidjam kod ljudi koji se priblizavaju penziji, i vec vide sebe kako igraju golf.

 

Razlika izmedju mene i njih je da ja i sada zelim da igram golf, tj ne zelim da cekam peMziju da bi radio i neke druge stvari.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

 
Razlika izmedju mene i njih je da ja i sada zelim da igram golf, tj ne zelim da cekam peMziju da bi radio i neke druge stvari.
Golf ne bih igrao u životu, godinama me zovu prijatelji i kolege, nikad nisam bio. Nema glupljeg načina da potrošiš slobodno vreme, imho.

Uglavnom, šta želim da radim, radim i sad, nešto ne primećujem da me sprečava posao ili karijera. Idem na more, idem na skijanje više puta u sezoni, pravimo tripove po Evropi, iz Praga mi je sve blizu, svako čas izlet u Nemačku, Austriju, Poljsku, pre covid time, naravno. Btw, što se tiče karijere, ne osećam potrebu da se negde pomeram u ovom trenutku, ako ostne ovako, sasvim sam zadovoljan.

A koliko sam ispratio Andjeliju za sve ove godine, nemam utisak da ne zna ni za šta drugo osim laptopa.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites



Hm, vidi: vi od hecimske struke ste duzni da pomazete svakom ko vam pomoc zatrazi - na to vas obavezuje Hipokratova zakletva da ce te pomoci svakom i da nikom necete uciniti zlo.


Naravno, nisam ni rekao da ne bih pomogao nekome van bolnice, svašta.

Golf ne bih igrao u životu, godinama me zovu prijatelji i kolege, nikad nisam bio. Nema glupljeg načina da potrošiš slobodno vreme, imho.


Kako znaš ako nikad nisi bio ;)... I ja sam to mislio, dok nisam počeo da igram. Nekoliko sati šetnje kroz uglavnom lepu prirodu, sport koji je jako tehnički zahtevan, a i psihički jer te tera da se stalno poboljšavaš inače postaje frustrirajuće... Veoma zanimljiva igra.
Link to comment
Share on other sites






Kako znaš ako nikad nisi bio ;)... I ja sam to mislio, dok nisam počeo da igram. Nekoliko sati šetnje kroz uglavnom lepu prirodu, sport koji je jako tehnički zahtevan, a i psihički jer te tera da se stalno poboljšavaš inače postaje frustrirajuće... Veoma zanimljiva igra.
Radije sam na biciklu [emoji16][emoji605][emoji605][emoji605]

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, alberto.ascari said:

Golf ne bih igrao u životu, godinama me zovu prijatelji i kolege, nikad nisam bio. Nema glupljeg načina da potrošiš slobodno vreme, imho.

 

Golf je tu samo simbolicno spomenut, jer je to Andja spomenula kao dio americkog sna, cekas penziju da igras golf. 

Inace da li je glupo ili ne, zavisi od coveka, za mene nije glupo iako ga licno ne igram.

 

Nije poenta sta ko radi u slobodno vrijeme, svako po svom izboru, nego koliko imas slobodnog vremena.

9 minutes ago, Eddard said:

Kako znaš ako nikad nisi bio ;)... I ja sam to mislio, dok nisam počeo da igram. Nekoliko sati šetnje kroz uglavnom lepu prirodu, sport koji je jako tehnički zahtevan, a i psihički jer te tera da se stalno poboljšavaš inače postaje frustrirajuće... Veoma zanimljiva igra.

 

Ja bih dodao da je jako tesko pogoditi tu lopticu i ako mozda ne izgleda tako.

Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, Angelia said:

Kad posao zahteva odredjenu kreativnost, I inicijativu a ne desava se samo u kajcelariji, nema te granice.

Zamisli da si samostalan lekar koji gradi svoju kliniku...svaki pacijent pa I onaj koji se pojavi u ponoc bi ti bio bitan. 

A šta kad izgradi karijeru, hoce li opet biti dostupan u ponoc?

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...