Jump to content

Poslednji utisci sa posla


Doorn

Recommended Posts

 
Samokvotovacu se - negde sam to cula, ali stvarno je tako [emoji20]
 
Secam se leta 2009. ja dala otkaz u mojoj kompaniji, jer sam bila dobila ponudu za posao od druge kompanije, stigao email dok sam bila na odmoru u Italiji. Sta cu, ceka me novi posao, bile neke rasprodaje po Italiji, nakupujem "poslovnih odeca" poprilicno. Vratim se s odmora, moja kompanija mi ponudi da radim od kuce....prihvatim, i mislim se:"Sad ce ti trebati kojekakve trenerke i helanke i komotne majice za po kuci". Ono poslovno visi jos po ormarima, a ja k'o strasilo po kuci! Vezem rep, nenasminkana, strah me da otvorim kad neko zvoni na vratima.
 
 
Uvedi radno odelo dok radiš i presvlači se u kućno kad si off.
Osećaćeš se mnogo bolje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, mrd said:

Uvedi radno odelo dok radiš i presvlači se u kućno kad si off.
Osećaćeš se mnogo bolje.

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk
 

 

'si lud? Da me davi kosulja dok zavaljena u sofi drzim laptop na krilu? 

 

Jedino sto redovno radim je da si nalakiram nokte - kad kuckam, deluje poslovnije 😄

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

Podkresao sam bradu samo zato sto sam morao da prisustvujem sastanku preko Zooma - nece se ponoviti.

Doduse, uz istu mi outfit bese Fila crno-crvena majca, pa me par kolega pozdravi sa dite e mire zoteri.

:s_d:

Ja striktno odbijam zoom - necu valjda da stavljam sminku i oblacim se tip-top da bi sedela u kuci.

 

Sunshine me sad podsetila - mogla bi da nalakiram nokte, nisam odavno, a to nema veze sa pandemijom, ali kad vec imam vremena za praznike.:classic_biggrin:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Angelia said:

Ja striktno odbijam zoom - necu valjda da stavljam sminku i oblacim se tip-top da bi sedela u kuci.

 

Sunshine me sad podsetila - mogla bi da nalakiram nokte, nisam odavno, a to nema veze sa pandemijom, ali kad vec imam vremena za praznike.:classic_biggrin:

 

3 hours ago, Kronostime said:

Podkresao sam bradu samo zato sto sam morao da prisustvujem sastanku preko Zooma - nece se ponoviti.

Doduse, uz istu mi outfit bese Fila crno-crvena majca, pa me par kolega pozdravi sa dite e mire zoteri.

:s_d:

 

4 hours ago, Sunshine State said:

 

'si lud? Da me davi kosulja dok zavaljena u sofi drzim laptop na krilu? 

 

Jedino sto redovno radim je da si nalakiram nokte - kad kuckam, deluje poslovnije 😄

Al'ste konformsisti. Svako jutro obucem radnu formu, i posle podne se svlacim. Probao sam samo s'kosuljom, ali mi se par puta desilo da moram da ustanem i shvatio sam da pantalone moraju da budu fit. 🙂

Nekako sa tim presvlacenjem cepam i radno u neradno vreme inace bih bez prestanka i posle sastanaka radio.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pa sad...nije ni samo zbog cestih zoom sastanaka, ali ja sam i kod kuce nastavila da se oblacim kao da idem na posao. Jedino sto nosim svoje omiljene papuce 🙂. Moj rezon je da mi to daje dostojanstvenost i neku vrstu normalnosti, to u smislu da samo zato sto je mesto kuca, to ne znaci da moram da se opustim. Smatram da bih se vrlo brzo navikla na to i ulenjila, a to nikako ne zelim u vreme pandemije. To je moj nacin ignorisanja neobicnog perioda svog zivota. Ali, razumem vas koji ne morate da imate te kontakte. Ponovo imam priliku da zatrazim rad od kuce za 2021, ali cu nastaviti ovakav nedelju tamo/nedelju ovde ritam. Ako nista drugo, zaboravicu da vozim svoju tojoticu a uzivam da slusam audio books tamo vamo i pobegnem od stvarnosti.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, ControlFreak said:

@Sunshine State. @Angelia

Da ne ispadne da sam uobražena pa da dodam da ste vas dve mlade, a ja u srednjim godinama moram da se potrudim da izgledam dostojno, jer šta ću jadna da oblačim u svojih 90, kad u 60 krenula da nosim pidžame 😀

:lol_2: Pa nije da se bas setam u kuci u pidzami, a totalno razumem i tvoj sentiment. Zato ja recimo kad god imam priliku da izadjem pokusavam da to vratim u neku normalu

Link to comment
Share on other sites

23 hours ago, ControlFreak said:

 

Da ne ispadne da sam uobražena pa da dodam da ste vas dve mlade, a ja u srednjim godinama moram da se potrudim da izgledam dostojno, jer šta ću jadna da oblačim u svojih 90, kad u 60 krenula da nosim pidžame 😀

 

Nema potrebe da se ogradjujes uzimajuci takve obzire. Sasvim razgovetno i bez prestiza si formulisala svoj manner.

Pokusaj da se odrzi dostojanstvo, spirit i privid normalnosti u vanrednim okolnostima je pitanje elementarnog samoodrzanja koje ima i biolosku i psiholosku osnovu. To je pitanje opstanka sto je utemeljeno i u naucnoj teoriji i u ljudskom iskustvu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 8 months later...

Dobijem danas email od menadzmenta firme o promjenama u vezi duzine godisnjeg odmora.

3 sedmice ko tek pocne da radi, poslije 5 godina sluzbe 4 sedmice i poslije 10 godina 5 sedmica, sto je maksimum.

Ja sam poceo sa 2 sedmice, poslije 5 godina 3 sedmice, poslije 10, 4 i petu sedmicu sam dobio poslije 15 godina.

 

To se ne odnosi na zaposlene u proizvodnji, oni imaju union (sindikat) i posebne ugovore sa kompanijom.

 

To je lijep pomak i ja vjerujem da firma nece nista da izgubi time, jer produktivnost ne moze biti dobra, ako zaposleni nemaju odgovarajuce vrijeme za odmor.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, John Dies at the End said:

 

Nisi jedini :classic_laugh:        + imam mesecno cca 30+h   prekovremenih koje uglavnom pretvorim u "mini" odmor 😄


Ja dobijem godišnje još 4 dana na noćna dežurstva, plus što kažeš prekovremeno, kod mene u proseku 2 dana mešečno… Evropa 😎

Link to comment
Share on other sites

A svako malo udare u kuknjavu kako su im teski uslovi rada, kao da rade kod Staljina u kamenolomu. 

Ne greši dušu, negde su uslovi rada očajni. Međutim svi imaju ovoliki odmor + možeš da čuvaš ovih 10 sick days i da ih koristiš za raniju penziju.

 

Sent from my LM-G710VM using Tapatalk

 

 

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih imala pojma sta da radim sa toliko nedelja odmora, I tu ne mislim na mrd-a nego na vas koji ste naveli par nedelja. Mi oficijalno imamo 10 poslovnih dana, plus nesto nakon odredjenih godina, nemam pojma koliko imam sada. Ali to je nebitno jer mogu da uzmem odmor kad god hocu. Posao se radi I na odmoru, jednostavno ne ceka da se vratis sa nekog odmora.

 

Razlicite profesije.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne bih imala pojma sta da radim sa toliko nedelja odmora, I tu ne mislim na mrd-a nego na vas koji ste naveli par nedelja. Mi oficijalno imamo 10 poslovnih dana, plus nesto nakon odredjenih godina, nemam pojma koliko imam sada. Ali to je nebitno jer mogu da uzmem odmor kad god hocu. Posao se radi I na odmoru, jednostavno ne ceka da se vratis sa nekog odmora.
 
Razlicite profesije.
Naravno da bih šta s tim. Kod mene su 4 nedelje po zakonu + 1 nedelja za otežane uslove rada. Inače, slažem se, komp nosim na svaki odmor.

A ovo gore da učitelji sviraju qrtzu, radije ne komentarišem.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, alberto.ascari said:

Naravno da bih šta s tim. Kod mene su 4 nedelje po zakonu + 1 nedelja za otežane uslove rada. Inače, slažem se, komp nosim na svaki odmor.

A ovo gore da učitelji sviraju qrtzu, radije ne komentarišem.

 

Odlepio ti komp, poslao si gomilu istoh odgovora.

 

U svakom slucaju, ja sam on line 24/7, ne znam nikog u mom poslu ko ode na odmor, par nedelja i nema ga. Mogu da budem off line 1-2 dana.  A inace, mogu da uzmem koji god hocu dan slobodan.Potpuno mi je nebitno sta je placeno a sta ne.

 

cela godina mi je placena. Ako se razbolim, placeno, ako odem na odmor placeno.

 

razlicite profesije imaju razlicita pravila.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...