Jump to content

Poslednji utisci sa posla


Doorn

Recommended Posts

5 hours ago, alberto.ascari said:

To još i nije takva pljačka kao daily ski pass, od 170$ pa naviše. Opasno vas briju tamo.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Aspen je bukvalno selo od nekih 7000 stanovnika, ako ih uopste i ima toliko, tako da nema kapaciteta za sve snobove koji bi hteli da tamo budu vidjeni, zato je eliminacija putem dranja za hotelski smestaj, ski pass i ostalo. Ima gomila mesta po UT i MT sa normalnim cenama, mada ja slabo idem na skijanje od kada sam zasao u godine. Bojim se da ne zeznem koleno ili kuk,  pa da se patim jos sa tim.

 

Link to comment
Share on other sites

Aspen je bukvalno selo od nekih 7000 stanovnika, ako ih uopste i ima toliko, tako da nema kapaciteta za sve snobove koji bi hteli da tamo budu vidjeni, zato je eliminacija putem dranja za hotelski smestaj, ski pass i ostalo. Ima gomila mesta po UT i MT sa normalnim cenama, mada ja slabo idem na skijanje od kada sam zasao u godine. Bojim se da ne zeznem koleno ili kuk,  pa da se patim jos sa tim.
 
Pa jbg, Cortina i Schladming imaju po 6k a neslavno poznati korona Ischgl 1,5k. 7k je velegrad za alpske resorte. I u tim megaposh centrima je daily ski pass za manje od 60 ojrića. Ima doduše u Zermattu kod Pirmina Zurbrüggena u hotelu soba za 1500CHF za noć, ali 80% kapaciteta je za normalne cene. Polupansion 70-100 ojra, apartmani ili pola kuće ako želiš 100-200 ojra.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, alberto.ascari said:

Pa jbg, Cortina i Schladming imaju po 6k a neslavno poznati korona Ischgl 1,5k. 7k je velegrad za alpske resorte. I u tim megaposh centrima je daily ski pass za manje od 60 ojrića. Ima doduše u Zermattu kod Pirmina Zurbrüggena u hotelu soba za 1500CHF za noć, ali 80% kapaciteta je za normalne cene. Polupansion 70-100 ojra, apartmani ili pola kuće ako želiš 100-200 ojra.

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk
 

Vi imate vise tih mondenskih mesta gde Dua Lipa moze da se slika sa  skijama. Ovde je to  Aspen i kraj. Ja sam pre nekih  10 godina prozujao  kroz  Cortinu, a zena i klinci  zapeli da rucamo tamo. Vec sam se  psihicki pripremio da ostavim 500E , a sve se zavrsilo sa nekih 120E. Secam se da mi se raspolozenje znatno popravilo cim sam otvorio jelovnik.:classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...
10 hours ago, Eddard said:

I hate you!

 

Nego, jesi bila da oslobodiš Jesus-a kad si već tu 😜?

 

Ja I Jesus se bas ne mirisemo - imala sam bitnija posla 😀 ah  yamashiro sinoc, preporuka kad navratis. Pogled je fenomenalan

7 hours ago, alberto.ascari said:

 

 

Tamo mi je dete 🙂

Lepo vreme, uzas saobracaj

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

24 minutes ago, Angelia said:

Ja I Jesus se bas ne mirisemo - imala sam bitnija posla 😀 ah  yamashiro sinoc, preporuka kad navratis. Pogled je fenomenalan

Lepo vreme, uzas saobracaj


Thanks, but no thanks. Ja jedem skoro sve, al suši ne mogu. Ja sam bre za steakhouse :).

Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Eddard said:


Thanks, but no thanks. Ja jedem skoro sve, al suši ne mogu. Ja sam bre za steakhouse :).

Francuski restoran danas isto super. Naleteh na Trampovu zvezdu, nisam nista slikala tamo. Vise ono privatne stvari, nisam turista 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 months later...

ne znam da li je ovo odgovarajuci topik, ali nisam nasao bolji

ukoliko ima forumasa koji zive u svajcarskoj, zanima me koja je dobra cifra za jednog Senior IT Managera tamo?

dakle, ne zanima me prezivljavanje, vec dobar zivot

rekao bih da imam dobar zivot i ovde, ali selidbu razmatram pre svega zbog dece i njihove buducnosti

otvorila mi se skoro opcija da u okviru svoje korporacije odem u Basel na tu senior mng poziciju, pa bih pre daljih intervjua malo da se edukujem na temu zivota, troskova, standarda i ostalo

 

bacio sam pogled na glassdoor, ali nisam nasao previse podataka, figurira neka cifra od 150k CHF bruto

numbeo.com kaze da treba 3x vise novca nego u beogradu da bi se zadrzao isti standard

ako ima neko da podeli dodatni info bio bih zahvalan

 

 

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, NikadProtivKaline said:

ne znam da li je ovo odgovarajuci topik, ali nisam nasao bolji

ukoliko ima forumasa koji zive u svajcarskoj, zanima me koja je dobra cifra za jednog Senior IT Managera tamo?

dakle, ne zanima me prezivljavanje, vec dobar zivot

rekao bih da imam dobar zivot i ovde, ali selidbu razmatram pre svega zbog dece i njihove buducnosti

otvorila mi se skoro opcija da u okviru svoje korporacije odem u Basel na tu senior mng poziciju, pa bih pre daljih intervjua malo da se edukujem na temu zivota, troskova, standarda i ostalo

 

bacio sam pogled na glassdoor, ali nisam nasao previse podataka, figurira neka cifra od 150k CHF bruto

numbeo.com kaze da treba 3x vise novca nego u beogradu da bi se zadrzao isti standard

ako ima neko da podeli dodatni info bio bih zahvalan

 

 

 

Cestitke za mogucnost napredovanja 🙂

 

Ne zivim u CH, ali sam s nemacke strane CH granice, i muz je radio za Nestle (CH kompanija) - ono sto znam je da su troskovi zivota skoro 30 % veci nego u DE.

 

Koliko dece imas i kog uzrasta? Vrtici su dosta skupi, tako da i to uzmes u obzir.

 

Ja bih rekla da ne ides ispod 150 k CHF - to ti je oko 8500 CHF netto

Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Sunshine State said:

 

Cestitke za mogucnost napredovanja 🙂

 

Ne zivim u CH, ali sam s nemacke strane CH granice, i muz je radio za Nestle (CH kompanija) - ono sto znam je da su troskovi zivota skoro 30 % veci nego u DE.

 

Koliko dece imas i kog uzrasta? Vrtici su dosta skupi, tako da i to uzmes u obzir.

 

Ja bih rekla da ne ides ispod 150 k CHF - to ti je oko 8500 CHF netto

hvala

imam dvoje dece, godine 6 i 3

za vrtice znam, i moja rodbina u cirihu se snalazi sa tim, tipa 2 dana nedeljno vrtic, ostalo se snalaze kako umeju

svakako supruga na pocetku ne bi ni mogla da radi, pa bi bila uz malog na pocetku, a starija je taman za skolu...posle toga bi videli

tako sam i ja negde kontao 150k+ 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ovi restorani po Sjevernoj Americi su mi nekako previse mracni. Sreca pocese da otvaraju ove baste, kada se zabranilo pusenje, pa kada vreme dozvoljava obavezno sednem u bastu.

Evo jedan primer, random slika sa fejsbuk strane jednog malo boljeg restorana ovde kod mene. 

 

16806648_1627505964224021_79901202044414

 

Priguseno svetlo, prava atmosfera :whistling:

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...