Jump to content

Poslednji utisci sa posla


Doorn

Recommended Posts

20 hours ago, Eddard said:

Nikako. Jebiga, što se digitalizacije tiče, Nemačka kaska i za Rumunijom, a kamoli za Švedskom.

Ili pacijent nosi sa sobom svoje izveštaje ili zoveš bolnice po kojima je ležao, ako zna da ti kaže ili čekaš do ponedeljka kad se otvara kućni lekar.

E zato ja drzim skenirane sve svoje i kartone familije na Google driveu,  sherovane sa sifrom poslatom bliznjima - na dao  Bog da zatreba ikada.

:default_coffee:

Link to comment
Share on other sites

 

1 hour ago, ControlFreak said:

Imam odlično osiguranje, medjutim ovde moraš ti biti svoj menadžer u neku ruku. Meni nije problem, ja sam pomalo ocd za svoje zdravlje, našla doktore za sve delove😁 i naravno opšte prakse. E sad, ja uvek insistiram i proveravam da njoj idu svi izveštaji od drugih specijalista. Takodje, sad u ovo digitalno doba, imam portal kod nje gde su ti podaci unešeni tako da mogu da pogledam tu, recimo poredim krvne slike iz različitih perioda, i slično. Takodje nosim karticu sa krvnom grupom u novčaniku. Ali, čisto sumnjam da mnogi čine kao ja. Mislim da smo ovde više prepušteni da sami to povežemo, organizujemo. Čak ni ne znam da li različite bolnice dele podatke, obično je na nama da popunjavamo obrasce i unosimo podatke.

 

Ali zato da dodjes do vakcina, kada gde i cime si vakcinisan, nema sanse... ako nemas fizicki sacuvan kartoncic

Edited by Baby
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Baby said:

 

 

Ali zato da dodjes do vakcina, kada gde i cime si vakcinisan, nema sanse... ako nemas fizicki sacuvan kartoncic

Ja dobila sve iz medicinskog kartona. Sve sto treba da uradis je da preneses karton (digitalno) kod drugog lekara, ili da kod koga ides, das im podatke ko ima tvoj karton.  

Nema centralizovano, ali moze

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Baby said:

 

 

Ali zato da dodjes do vakcina, kada gde i cime si vakcinisan, nema sanse... ako nemas fizicki sacuvan kartoncic

To sam sačuvala od dece, imam, baš zbog škole. Na parčetu papira imam, datum i koje. Za mene pratim otkako sam ovde, recimo shingles 2 doze, pa onda flu shots godišnje, pre toga sam ponovila neku dečiju, ne mogu da se setim koju. Mislim da mi je tetanus sledeća. Znači, ako ne menjaš mnogo doktore, pazi da uvek zatražiš karton ako ideš kod drugog ili vodi svoju evidenciju. Jedno dete kad je išla u Afriku pre jedno 7-8, morala da se vakciniše jedno 10 puta, ceo spisak u roku od par dana. E, tad je mnogo važno da imaš negde upisano kad si koju primio. Opet, ne znam kako to sve funkcioniše Ako nema evidencije. Pretpostavljam može testom da se utvrdi? Možda doktor zna, nek se javi.

Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, ControlFreak said:

To sam sačuvala od dece, imam, baš zbog škole. Na parčetu papira imam, datum i koje. Za mene pratim otkako sam ovde, recimo shingles 2 doze, pa onda flu shots godišnje, pre toga sam ponovila neku dečiju, ne mogu da se setim koju. Mislim da mi je tetanus sledeća. Znači, ako ne menjaš mnogo doktore, pazi da uvek zatražiš karton ako ideš kod drugog ili vodi svoju evidenciju. Jedno dete kad je išla u Afriku pre jedno 7-8, morala da se vakciniše jedno 10 puta, ceo spisak u roku od par dana. E, tad je mnogo važno da imaš negde upisano kad si koju primio. Opet, ne znam kako to sve funkcioniše Ako nema evidencije. Pretpostavljam može testom da se utvrdi? Možda doktor zna, nek se javi.

 

Ma ja sam isto cuvala u fascikli. Ja imam samo dve vakcine iz US ostalo je iz Srbije pa prevedeno. I nekako mi je to nestalo, iako sam dala bila lekaru koji to nije ni kopirao ni zaveo, cak ni ove iz US, znaci niti oni imaju, niti ja znam kako i gde je moglo nestati iz fascikle koju ni ne otvaram. Nije da mi je nesto preko potrebno, ali... 

 

Gledala sam sve moguce nacine da dodjem do toga i ne postoji sanse da se nadje ako izgubis. Detetovi su na mestu... moji nestali. Magija... 

Link to comment
Share on other sites

Da skrenem sa zdravstva…primila email da su suspendovali svima u kancelariji beneficije telework jednom nedeljno. Teško mi pada pošto sam na odmoru, hahaha…pogotovo ova što me menja i tražila petak ima da se pobuni odmah.
Samo da se zna, većina njih je godinu i više radila od kuće dok je samo nas četvoro dolazilo. Mene ič ne pogadja, ja volim da dolazim pogotovo sada kada imam novu kancelariju. Ali, drago mi je da nisam tamo da slušam plač.

Link to comment
Share on other sites

On 9/15/2021 at 1:44 PM, sreta-steta said:

Meni 3. I tako 3x3, pa onda otvorio svoju firmu. Zanimljivo mi je ovo sto je @Amigo napisao za Deloitte, bili su mi klijent do skoro i pre jedno godinu dana svi su dobili u potpisu "Even if you receive this email after working hours, you are in no obligation to read or reply". Sto ce reci, posao pravi adrenalin (imam termin za kada zavrsim posao: sletanje) i kao sve sto pravi adrenalin izaziva zavisnost. Gomilu likova sam upoznao, mahom iz MNC, koji su  imali tu OCD potrebu da procitaju svaki mail, odgovore, sednu nesto da urade... Pa onda onaj odsutan pogled dok prolaze kroz mail ili neki excel, a sedimo na pivu, jer boze moj, valjda spasavaju svet. 8h je za neke ljude ili neke faze/projekte definitivno malo. Ali treba imati meru u svemu... Kada se sjebe zivot, da vidis kako posao gubi na znacaju.

 

Baš danas razmišljam o ovome... Uzela sam slobodan dan i spojila to sa vikendom, da bih popodne ušla na mejl da vidim da li je bilo nešto važno. Iako znam da bi me kolege nazvale da je bilo nešto hitno. Generalno sam shvatila kako je meni poslednjih godinu dana posao postao život i koliko je to toksično, ali je prilično teško izaći iz tog začaranog kruga. Što je jedan veliki paradoks s obzirom na moje primarno zanimanje tj. fakultet koji sam završila, a teško mi je da pomognem sebi. 😄 

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Baby said:

 

Probala, nema za vakcine, a ja izgubila moje vakcine, osim za covid 😞 

Ja sam dokaze o vakcinaciji donela iz SR, trebalo nam za UK I kad je klinac krenuo u skolu. Onda smo morali dodatne vakcine za green card, ponela I to I kad smo dosli, dala sve to lekaru ovde.

Sad kad nam je trebalo za njegov koledz otisla I izvukla sve.

Zavedeno, otstampali mi sve moje kopije. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/17/2021 at 8:39 PM, DameTIme said:

 

Baš danas razmišljam o ovome... Uzela sam slobodan dan i spojila to sa vikendom, da bih popodne ušla na mejl da vidim da li je bilo nešto važno. Iako znam da bi me kolege nazvale da je bilo nešto hitno. Generalno sam shvatila kako je meni poslednjih godinu dana posao postao život i koliko je to toksično, ali je prilično teško izaći iz tog začaranog kruga. Što je jedan veliki paradoks s obzirom na moje primarno zanimanje tj. fakultet koji sam završila, a teško mi je da pomognem sebi. 😄 

 

Ah, pa sebi je najteze pomoci. Imam primere ljudi koji su za svoje probleme trazili strucnu pomoc, ali nisu shvatili da ipak moraju na kraju sami sebi da pomognu... Burnout nije izmisljena bolest. Inace mrzim sve vrste motivacionih postova ili LujzaHejNLP selfhelp sranja, ali skoro sam nasao jedan koji mi se ipak svideo.

 

Imagine life as a game in which you are juggling some five balls in the air. You name them work, family, health, friends and spirit. And you’re keeping all of these in the air. You will soon understand that work is a rubber ball. If you drop it, it will bounce back. But the other four balls – family, health, friends and spirit – are made of glass. If you drop one of these, they will be irrevocably scuffed, marked, nicked, damaged or even shattered. They will never be the same. You must understand that and strive for balance in your life.

  • Like 4
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

17 hours ago, DJORDJE said:

Najgore je sto moze da ti se desi je baseball, kud dosadno , kud se tri sata cvaris na suncu.

 

Kada sam dosao ovde, pokusao sam da gledam bejzbol, jer generalno volim sve sportove, medjutim nije nikako islo. Cak sam otisao i na jednu utakmicu i poslije 20 minuta izasao i zauvijek se oprostio od tog sporta.

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Baby said:

Sada sam skontala da godinama nisam videla planinu uzivo 😄 (osim iz aviona). Ovo sto sam isla kolima su vise brda nego planine. 

Izgleda da je Ilinois ravan k o tepsija.....pitala sam cerku sta joj najvise nedostaje u okruzenju,  kaze da je to nas Breg, jedva 600 m nadmorske visine. Kad je letos bila ovde, prvo sto je uradila bila je setnja po Bregu i mnogo fotografija panorame, da joj se nadje usred onih kukuruznih polja Ilinoisa. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Pletilja said:

Izgleda da je Ilinois ravan k o tepsija.....pitala sam cerku sta joj najvise nedostaje u okruzenju,  kaze da je to nas Breg, jedva 600 m nadmorske visine. Kad je letos bila ovde, prvo sto je uradila bila je setnja po Bregu i mnogo fotografija panorame, da joj se nadje usred onih kukuruznih polja Ilinoisa. 

 

A zamisli Floridu koja se spoji sa morem kada padne jaca kisa, a jedino uzvisenje su brda od djubreta zatrpana zemljom i pozelenjena (koriste se kao prirodni izvor gasa). Isla sam kolima bas dosta, ali to nisu planine, nego bregovi... Nisam isla na zapad kolima gde ima planina, pa shvatih kako ustvari godinama (ja sam ravnicarsko dete koje ne voli sneg i zimu) nisam cak ni videla planinu uzivo iz zablje perspektive 😄 

Edited by Baby
  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Baby said:

 

A zamisli Floridu koja se spoji sa morem kada padne jaca kisa, a jedino uzvisenje su brda od djubreta zatrpana zemljom i pozelenjena (koriste se kao prirodni izvor gasa). Isla sam kolima bas dosta, ali to nisu planine, nego bregovi... Nisam isla na zapad kolima gde ima planina, pa shvatih kako ustvari godinama (ja sam ravnicarsko dete koje ne voli sneg i zimu) nisam cak ni videla planinu uzivo iz zablje perspektive 😄 

 

A ja? Vojvodina, Florida, Holandija - obozavam ravnicu!

Brda volim na slikama, uzivo me "guse" 

  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

On 9/26/2021 at 11:09 PM, Pletilja said:

Izgleda da je Ilinois ravan k o tepsija.....pitala sam cerku sta joj najvise nedostaje u okruzenju,  kaze da je to nas Breg, jedva 600 m nadmorske visine. Kad je letos bila ovde, prvo sto je uradila bila je setnja po Bregu i mnogo fotografija panorame, da joj se nadje usred onih kukuruznih polja Ilinoisa. 

Deo Amerike gde mozes da predjes 1000 km a jedino sto vidis  kukuruz i soja, dusu dalo za turizam.:classic_biggrin:

  • Like 2
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...