Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

https://www.imdb.com/title/tt5859238/

 

"Lucky" (2017)

 

Lucky follows the spiritual journey of a 90-year-old atheist and the quirky characters that inhabit his off the map desert town.

 

Director

John Carroll Lynch (debut as a director)

 

Writers

Logan Sparks(screenplay)

Drago Sumonja(screenplay)

 

Stars

Harry Dean Stanton

David Lynch

Ron Livingston

...

 

Lep i duhovit omaz dvojici filmskih legendi, Hari Din Stentonu (91 godinu imao kada je film sniman) i Dejvidu Lincu (nisu u srodstvu).

Atmosfera filma je takva da sam film gledala dva puta za redom.

 

I scena za pamcenje, Hari Din Stenton peva "Volver, volver.." ❤️:Hail: priceless

 

 

 

 

 

Edited by Jezebel
  • Like 2
  • Love 1
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2022 at 1:32 PM, Drug Crni said:

"Gucijevi" (House of Gucci) biografska drama,2021

Srecom pa sam gledanju pristupio sa niskim ocekivanjima..jer film je bas prosekana. Pre svega,ne vidim potrebu da ovo ostvarenje traje..i traje..i traje. Citava dva i po sata. :cigar: Scenario tankoza. Gluma ispodprosecna,na momente trivijalna. Ne znam zasto je i kako nekome palo na pamet da glumci u filmu (pretpostavljam da se zelelo dobiti na "autenticnosti" likova) pricaju italo-engleski,ali je sve na kraju rezultovalo upravo suprotnim efektom - kao da sam gledao parodiju na clanove ove poznate dizajnerske porodice.
Ne bi me uopste zacudilo da,inace vrsni glumci,ovde pokupe nominacije za Zlatnu malinu.

Film inace prati jedan pad ove modne imperije,uzrokovan pre svega pohlepom,gramzivoscu i mediokritetstvom clanova porodice,te njihovim neslogama i sukobima,a sto ce za kulminaciju imati (ne)poznati tragicni dogadjaj iz 1995.

"Gucijevi" su takodje dokaz da i najveca imena svetske kinematografije (u ovom slucaju Ridley Scott) umeju prilicno da omanu. Od mene ocena 5/10 i to samo zato sto sam darezljiv lik.

 

Promaklo mi je ovo... Jako loš film, ja sam se baš razočarala. Klasičan primer onog tresla se gora, rodio se miš. Ovo okupljanje All-Star holivudskih imena više nije nikakva garancija da će film biti makar prosečan; mislim da su svi u cast-u bili ili dobitnici Oskara i Zlatnog globusa ili barem nominovani. Ridli Skot je promašio pravac sa filmom i previše je otišlo u senzacionalizam, i to je mnogo veći problem ovog filma nego naglasak. Lejdi Gaga je bila još i najbolja u svojoj ulozi.

Link to comment
Share on other sites

Nisam je gledao tu, ali jesam u Still Alice i Cafe Society. Mislio sam da ce nakon Still Alice njena karijera da ide uzlaznom putanjom i da ce napraviti vise od svoje karijere. Mozda i da dobaci do jedne ili dve nominacije za Oskara. Sada ko zna, mozda tek kroz desetak godina krene sa zapazenim ulogama i filmovi ne budu losi ili ce samo tapka u mestu kao u ovih poslednjih 6-7 godina i povuci ce se iz glume. Mozda je samo na pauzi od svega i hoce malo duze da bude dalje od spotlighta pre nego sto se ponovo aktivira. Verujem da ce pobediti pocetak karijere, da ce izaci iz senke, da ce pokazati da je vise od toga i da ce ponovo da zasija na filmskom platnu.

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Урош19 said:

Управо гледам једно од највећих ремек дела у историји филма

 

https://www.imdb.com/title/tt1099212/

 

Kudos to the crew zbog fotografije i boja u prvom delu. Fantastično su dočarali atmosferu mračnog i kišovitog Forksa. Sve nakon toga... 

 

Kristen je sjajna glumica ali jednostavno ona ima dosta sličnosti i sa likom Belle. Ne uživa u spotlight-u, introvertna je i sama je govorila kroz karijeru o svojoj socijalnoj anksioznosti. Mislim da je zadovoljna onim što radi a da je Spencer bio samo jedan od pokazatelja šta ona može.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/11/2022 at 8:20 AM, Jezebel said:

https://www.imdb.com/title/tt5859238/

 

"Lucky" (2017)

 

Lucky follows the spiritual journey of a 90-year-old atheist and the quirky characters that inhabit his off the map desert town.

 

Director

John Carroll Lynch (debut as a director)

 

Writers

Logan Sparks(screenplay)

Drago Sumonja(screenplay)

 

Stars

Harry Dean Stanton

David Lynch

Ron Livingston

...

 

Lep i duhovit omaz dvojici filmskih legendi, Hari Din Stentonu (91 godinu imao kada je film sniman) i Dejvidu Lincu (nisu u srodstvu).

Atmosfera filma je takva da sam film gledala dva puta za redom.

 

I scena za pamcenje, Hari Din Stenton peva "Volver, volver.." ❤️:Hail: priceless

 

 

 

 

 

Samo da ponovim post, jer zaslužuje.

Pisao sam o filmu na starom forumu ... uz Volver, Volver izdvojio bih i Linčovu priču o odbjegloj kornjači :classic_smile:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On ‎8‎/‎13‎/‎2022 at 11:28 AM, Ne sam Safete said:

Samo da ponovim post, jer zaslužuje.

Pisao sam o filmu na starom forumu ... uz Volver, Volver izdvojio bih i Linčovu priču o odbjegloj kornjači :classic_smile:

 

Da, da, prica o odbegloj kornjaci Ruzveltu koja je nadzivela Howard-ove(David Lynch) dve zene a tek je na pola zivotnog veka,

prica o ptici:classic_sad: i cvrcci iz pet shop-a (Lucky)..  ❤️

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prey (2022)

 

Film za promenu nije krsina, a to je ocigledno danas dovoljno da bi se pisalo o njemu kao o nekakvom toboz novom klasiku, fantasticnom prequelu gotovo ravnom originalu i sta sve ne. Lokacije su lepe, glavna likusa je simpa, kostimi i atmosfera jako dobri. Koreografija borbi takodje za pohvalu. Likovi imaju neke naznake arc-a, medjutim to je sve tek nesto rudimentarno, a personalitija uglavnom nigde, kako kod nosecih likova, tako ni kod teskih epizodista. Smetaju neke karikaturalne predstave (poput prikaza Francuza) imajuci u vidu da je film smesten u realan istorijski kontekst i da valjda upravo tezi da bude realistican u tom delu. Poslednja borba glavne junakinje protiv Predatora je ipak too much, jako tesko za progutati bilo kome je pogledao makar 20ak minuta originalnog filma. Ne verujem da ce iko ko pogleda moci reci na kraju jao, sta sam gledao, uzese mi satipo zivota, ali jednako je i film koji ce se otprilike prekosutra zaboraviti. Klasican holivudski proizvod za konzumaciju, s tim da ce ga (za razliku od mnogih drugih ostvarenja poslednjih x godina) retko ko ispljunuti.

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, SteveFrancis#3 said:

Prey (2022)

 

Film za promenu nije krsina, a to je ocigledno danas dovoljno da bi se pisalo o njemu kao o nekakvom toboz novom klasiku, fantasticnom prequelu gotovo ravnom originalu i sta sve ne. Lokacije su lepe, glavna likusa je simpa, kostimi i atmosfera jako dobri. Koreografija borbi takodje za pohvalu. Likovi imaju neke naznake arc-a, medjutim to je sve tek nesto rudimentarno, a personalitija uglavnom nigde, kako kod nosecih likova, tako ni kod teskih epizodista. Smetaju neke karikaturalne predstave (poput prikaza Francuza) imajuci u vidu da je film smesten u realan istorijski kontekst i da valjda upravo tezi da bude realistican u tom delu. Poslednja borba glavne junakinje protiv Predatora je ipak too much, jako tesko za progutati bilo kome je pogledao makar 20ak minuta originalnog filma. Ne verujem da ce iko ko pogleda moci reci na kraju jao, sta sam gledao, uzese mi satipo zivota, ali jednako je i film koji ce se otprilike prekosutra zaboraviti. Klasican holivudski proizvod za konzumaciju, s tim da ce ga (za razliku od mnogih drugih ostvarenja poslednjih x godina) retko ko ispljunuti.

 

otprilike najbolji momentog tog filma su scenary, glumica koja je uber cute i taj diversity momenat sa Natives

kada su oni u pitanju uopste mi nije krivo sto su dobili 'svoj' film...steta jer su mogli i bolji film da zabodu.

 

Sve ostalo je lose sa bljeskovima osrednjeg. Zanatski je sve to tanko.

Link to comment
Share on other sites

Top Gun Maverick (2022)

 

Simpatican film. Ova trenutna ocena na imdb je sasvim sigurno odjek nostalgije i cinjenice da publika vapi za nekim 'klasicnijim' i uslovno receno jednostavnijim bb-om, lisenim svih tih silnih teskih tema i drustvenih poruka. Jednostavna pricica, nista posebno originalno ruku na srce, ima tu i dosta tipicnih holivudskih klisea, medjutim sve je to nekako ipak upakovano u korektan paketic. Velike pohvale za atmosferu i efekte, jos jedan u moru dokaza da cgi koliko god da je napredovao nikada ne moze dati ni blizu ono sto mogu prakticni efekti. Ne moze se pricati o nekakvim glumackim performansima, svi su ovde uglavnom isporucili tek dovoljno da se ne postavljaju pitanja ili dizu obrve, no to je za ovakav film sasvim dovoljno. Uz napomenu da se slabo i secam oridjidji Top Guna, mislim da jeste bilo referenci i oslanjanja, ali nista preko mere, sto bi davalo negativne poene filmu i dovodilo u pitanje njegovu stendalounshtinu. Ovakav projekat bi se 80ih ili 90ih verovatno gledao kao samo jedan u nizu i more of the same, a danas je on (jednako i paradoksalno i otuzno zbog tenutnog stanja u industriji) osvezenje. Think about that. Over & out.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Village of the Damned (1960) 

 

Nakon što sam odgledala seriju The Midwich cuckoos koja je izašla ove godine (pisala sam o njoj na pod-temi O serijama), istraživala sam malo o istoimenom romanu i naišla na informaciju da je već adaptiran na filmskom platnu. Naravno, morala sam pogledati ovaj film i uveriti se u njegove prednosti koje se u osvrtima navode u odnosu na seriju.

Film je dobar, ima hičkokovskih elemenata, ali nisam sad nešto bila oduševljena (mada treba uzeti u obzir period kad je snimljen). Serija mi je definitivno bolja. U filmu, koji prati roman, dr je muškarac (meni se dopalo što su u seriji promenili u ženski pol i rod, nekako mi je ona bolje "legla") i takođe deca su fizički slična - sva imaju plavu kosu i čak slične crte lica. S druge strane, u seriji su kastingovali potpuno različite klince, jedina fizička sličnost su oči koje svetle povremeno. Sa psihološke strane serija mi je daleko više creepy, iako se ne bi očekivalo na prvi pogled, jer mi je jezivije kad 10ak dece koja nemaju fizičke sličnosti formiraju Hive mind, nego kad to vidim kod dece koja i fizički liče. Sve u svemu, na redu je nastavak iz 1964. godine, Children of the Damned.

 

Ocena 6.5/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 8/15/2022 at 5:09 PM, SteveFrancis#3 said:

Prey (2022)

 

Film za promenu nije krsina, a to je ocigledno danas dovoljno da bi se pisalo o njemu kao o nekakvom toboz novom klasiku, fantasticnom prequelu gotovo ravnom originalu i sta sve ne. Lokacije su lepe, glavna likusa je simpa, kostimi i atmosfera jako dobri. Koreografija borbi takodje za pohvalu. Likovi imaju neke naznake arc-a, medjutim to je sve tek nesto rudimentarno, a personalitija uglavnom nigde, kako kod nosecih likova, tako ni kod teskih epizodista. Smetaju neke karikaturalne predstave (poput prikaza Francuza) imajuci u vidu da je film smesten u realan istorijski kontekst i da valjda upravo tezi da bude realistican u tom delu. Poslednja borba glavne junakinje protiv Predatora je ipak too much, jako tesko za progutati bilo kome je pogledao makar 20ak minuta originalnog filma. Ne verujem da ce iko ko pogleda moci reci na kraju jao, sta sam gledao, uzese mi satipo zivota, ali jednako je i film koji ce se otprilike prekosutra zaboraviti. Klasican holivudski proizvod za konzumaciju, s tim da ce ga (za razliku od mnogih drugih ostvarenja poslednjih x godina) retko ko ispljunuti.

 

 

184d78b5-f1cf-4f2e-abeb-12e69470b8b1.gif

 

Jel pobedio predator?

Link to comment
Share on other sites

On 7/26/2022 at 1:32 PM, Drug Crni said:

"Gucijevi" (House of Gucci) biografska drama,2021

Srecom pa sam gledanju pristupio sa niskim ocekivanjima..jer film je bas prosekana. Pre svega,ne vidim potrebu da ovo ostvarenje traje..i traje..i traje. Citava dva i po sata. :cigar: Scenario tankoza. Gluma ispodprosecna,na momente trivijalna. Ne znam zasto je i kako nekome palo na pamet da glumci u filmu (pretpostavljam da se zelelo dobiti na "autenticnosti" likova) pricaju italo-engleski,ali je sve na kraju rezultovalo upravo suprotnim efektom - kao da sam gledao parodiju na clanove ove poznate dizajnerske porodice.
Ne bi me uopste zacudilo da,inace vrsni glumci,ovde pokupe nominacije za Zlatnu malinu.

Film inace prati jedan pad ove modne imperije,uzrokovan pre svega pohlepom,gramzivoscu i mediokritetstvom clanova porodice,te njihovim neslogama i sukobima,a sto ce za kulminaciju imati (ne)poznati tragicni dogadjaj iz 1995.

"Gucijevi" su takodje dokaz da i najveca imena svetske kinematografije (u ovom slucaju Ridley Scott) umeju prilicno da omanu. Od mene ocena 5/10 i to samo zato sto sam darezljiv lik.

 

Gledao i ja pre neko veče, nije neki film, al nije baš ni tako loš. Tačno je to za italijanski naglasak engleskog, potpuno nepotrebno. Slažem se i sa @DameTime da je još Lady Gaga najbolje odradila posao, baš je neka Žaklina, kamiondžijska ćerka. Adama Drivera iz nekog razloga ne mogu da smislim, užasno antipatičan tip. Od mene nekih 6/10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

The Gray Man (2022)

 

Klasicna isprazna holivudska akcija. Priznajem da sam film pustio zbog Ane i da nisam imao nikakva ocekivanja osim da se zabavim. Na ono sto je trebalo da bude uvod su potrosili fazon 36 sekundi ukupno, odmah se bacaju na akciju uz koju onako usput pokusavaju da ispricaju i kao neku pricicu i setuju radnju i likove. Treba li reci da je to bio fijasko? Ne, naravno da ne treba. Jedini koji imaju nekakvu osobnost sto bi rekla nasa hrvatska braca, su Evansov i lik devojcice sticenice cija glumica je stvarno uradila sjajan posao sa tako malo linija i prostora generalno. Sto vazi za njen, vazi i sve ostale likove - nula bodova, cak nije napravljen ni pokusaja da se nesto kao izgrade ili im se udahne makar malo duse. Akcione scene su johnwickovskog tipa, ok su, ali ih je pomenuti film uradio pre, brze, jace i bolje. Nema za sta da se uhvati covek ovde, zaista. 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Orphan: First Kill (2022)

 

Ono kad prequel (pozitivno) iznenadi. Kako mu sam naziv kaže, First Kill pripoveda o događajima koji su prethodili dešavanjima u Orphan-u i prvoj porodici u kojoj je Esther (Leena) boravila. 

Nisam imala visoka očekivanja iz dosta razloga, ali neka glavni budu vremenski period koji je protekao od filma do prequel-a (13 godina) kao i odličan plot twist koji je teško ponovo dosegnuti, a kamoli nadmašiti.

Međutim, autori su uspeli da me iznenade. Dosta dobar zaplet, lepo se nadovezuje na original ili mu postavlja osnovu. Isabelle Fuhrhman je i dalje odlična u ulozi, iako više nije devojčica. Julia Stiles kao negativka je pun pogodak. Fenomenalna je u ulozi i scene sa njom i Isabelle u kadru zaista daju poseban pečat filmu.

 

7/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Advantages of Travelling by Train aka Ventajas de viajar en tren (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt8406738/?ref_=ttrel_rel_tt

 

ven.jpg

 

Film je toliko opičen, da je zapravo genijalan. Kinematografski je besprekorno urađen (odlična režija, gluma, kadrovi...). Likovi su fenomenalno koncipirani (svakom od njih fali neka daska u glavi). Teško ga je žanrovski svrstati. Naizgled omnibus različitih priča, ali zapravo predstavlja jednu koherentnu celinu. Pored neobičnih zapleta i raspleta, film se dotiče i teme ljudske psihe i različitih problema vezanih za istu.

 

Isti nije za svačiji ukus. Da bi vam se dopao, morate primeniti "thinking outside the box" iliti da ostavite po strani, ono na šta ste navikli kad je u pitanju kinematografija.

  • Like 2
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

"Nova Zembla" 2011

 

Holandski film o istraživanjima na severu. Praktično pratimo treću ekspediciju Barenca po kome će taj okean dobiti ime. U stvari put pratimo iz perspektive Gerrit de Veer-a ali izmenjenog jer taj čovek nije bio ono što je u filmu. No ono što im je zajedničko je da je na osnovu njegovog dnevnika napisana knjiga koju neki smatraju prvim bestselerom na svetu. Film preporučujem samo ljubiteljima istorije koji su kao i ja hiljadu puta čuli za barenca ali nisu znali ko je on. Dramski skroman, pozadinska radnja deja vu, preživljavanje je ok ali je baš baš zbrzano jer je skoro godinu dana preživljavanja utrpano  u 30 minuta. Ima još istorijskih netačnosti ali bi morao da spojlerišem 🙂

 

"North & South" 1985

 

Usput da se pohvalim da sam između raznih serija i filmova pogledao "North & South" stari serijal filmova iz 80-ih. Neću mu suditi sa današnjih osnova ali definitivno je to moglo dosta bolje na polju priče i glume jer nisu 80-e bile tako davno. Ako ga uporedimo sa "The Winds of War" koji je tad sniman očigledna je razlika u kvalitetu. Doduše razlika je i u produkciji i u kvalitetu glumaca. Treći serijal je osakaćen totalno tako da mi nije jasno ni zašto je sniman. Ono što je odlično urađeno u ovom serijalu je da je opisana mržnja koja je vladala između belaca sa severa i juga i kako je jačala tokom 50-ih, to se ne sećam da sam igde video do sada. Ratne sekvence su naravno dosta skromne ali ok ipak je ovo pre svega drama zamišljena da širokoj masi da povoda da gleda tako da tu verovatno na kraju niko nije zadovoljan ali su je mnogi pogledali. Sećam se 80-ih da su moji matorci pratili pa sam je ja zato škartirao 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Nope (2022)

 

Definitivno nope. Zao mi je, ali film ne dobacuje. Vrlo intrigantan pocetak, tih prvih 40ak minuta stvarno mislis da ces dobiti nesto bas dobro, osvezavajuce. Medjutim rasplet je 1 zesci mess. Jednostavno sama ideja istog je bezveze, nije zanimljiva i vrlo je razocaravajuc payoff za gledaoca posle dosta dobrog uvoda. Bas naglo i neorgansko ugruvavanje novih likova kad god je convenient da bi radnja mogla da se nastavi... Dijalozi prazni, vrlo malo doprinose napetosti i atmosferi tipicnoj za ovu vrstu filma. Ima jos stvari za pohvaliti - odlicna kamera, dobri (iako ne bas i sjajni) protagonisti, lokacije. Vizuelno, film nema greske, tu nema sta puno da se prica. Novi klasik u zanru ili sjajan pionirski projekat sa velikim buducim uticajem - nope. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nebenan (2021)

 

Meni se dosta svidela ova statična nemačka drama o džentrifikaciji u Berlinu i njenim posledicama oličenim u perverznim zanimanjem za tuđim životima. Dosta dobra atmosfera i gluma, naročito ovih starijih glumaca. Nije sad nešto epohalno novo, ali prilično dobar scenario koji omogućava likovima da dišu i da se iskažu u svojim ulogama. Jakih 7,5/10

 

Killing Bono (2011)

 

Ovo je valjda istinita priča o dva brata rođena iz Dablina koji pokušavaju da ostvare slavu sa svojim bendom Shook Up! dok njihovi prijatelji iz detinjstva zaista ostvaruju slavu sa svojim bendom U2. To vodi različitim psihičkim lomovima, lažima & co. Može da se pogleda i solidno zabavi, iako ništa specijalno nije ni u jednom aspektu. 6/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah Top Gun 2, ja sam svo vreme mislio ko je "konobarica" i kakve ona veze ima sa prvim delom i sada kada sam pročitao toga se uopšte ne sećam, no mislim da je lepo upakovana u priču. Nisu izabrali ko je protivnik što je po meni loš izbor jer će sad svi prepoznavati.

 

Spoiler

Protivnici lete na SU-57 šta aludira na Ruse, zatim imamo F-14 što aludira na Irance, meta je nešto u stilu Severne Koreje tako da smo sve žive reference imali.

 

Bolje da su ga locirali negde nego "svuda".

 

Film je u suštini kopija prvog dela ali velika je razlika kako se u ono vreme gledalo na pilote a kako danas. Današnja omladina sigurno nije impresionirana time kao mi onda. Kraj filma je baš preterivanje, to će garantovano biti tema pljuvačine, prvi deo nije išao u ovakve krajnosti i opet je postao kultan. Referenci je definitivno bilo pre svega preko Maverika ali i Gus je iz očiglednih razloga dosta prisutan kao i još par likova iz prvog dela. Sve u svemu da ovo nije Top Gun 2 da bih mu nižu ocenu nego ovako. Ovako zbog nostalgije mislim da je ok film. Kome je kec bio makar OK film sigurno se neće pokajati ako ga odgleda a ostalima teško ga je preporučiti, možda ljubiteljima avijacije ali de ne očekuju realnost nego da samo uživaju u kadrovima 🙂

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...