Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

6 hours ago, Radoznalko said:

Pretpostavljam da misliš na ovaj sa Anthony Hopkinsom. Ima i film Otac sa Goranom Bogdanom što ide pješke za BG, isto prilično dobar film - jedan od boljih srpskih filmova u zadnjih par godina. A siguran sam da ima i još poneki film sa tim nazivom.

Da, sa Hopkinsom.

Link to comment
Share on other sites

Ray (2004) muzicka biografska drama

Kao sto naslov kazuje,film je o cuvenom muzicaru Rayu Charlesu,koji je tokom duge karijere uspesno kombinovao R&B, rokenrol, kantri, gospel i druge zanrove. Film prati njegovu karijeru tokom '50-ih i '60-ih godina proslog veka. Pored svoje muzike,Ray je bio figura upecatljive pojave i stila koja se zalagala i protiv rasne segregacije,ali je zagovarao i veca prava muzicara tokom produkcije,deljenja prihoda i zastite intelektualne svojine.

Scenario nije uspeo izbeci klasicnu strukturu od siromastva do bogatstva,ali je jasno predstavio sve probleme,uspone i padove sa kojima se muzicar suocavao tokom svoje karijere. Iako je scenarista i reditelj (Taylor Hackford) pristupio sa ljubavlju i postovanjem prema glavnom liku,nije ulepsavao Raya,koji se borio protiv heroinske zavisnosti, koji je bio pomalo egoisticna osoba i koji je zanemarivao porodicu. Sa druge strane,njegov hendikep nije bio izgovor za sazaljenje i milost,vec pokretacka snaga i motiv.

U odlicnoj sporednoj ulozi je Regina KIng,ali je film prosto ukrao fenomenalni Jamie Foxx. Ni on ni reditelj nisu bili toliko ludi da zamene glas Raya Charlesa njegovim,ali je Jamie naucio da svira klavir za potrebe filma,a mimikom i gestikulacijom je postigao to da pevacev glas dobije harizmu i upecatljivost. Bravo,bravo..i to je odlika sjajnog glumca.

Veoma volim muzicke biografske filmove,posebno one sa cijom sam muzikom makar delimicno upoznat. Tada oprastam i osrednje scenarije i ono sto mi inace zasmeta,jer to manje primecujem pored harizmaticnih glumaca i sjajne muzike. Hit The Road Jack, Mess Around i I Got A Woman samo su neki od hitova koje slusamo tokom filma.

Od mene ocena: 7,5/10

Edited by Drug Crni
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Competencia oficial (2022)

 

Dobre premise. Vrlo dobri glumacki uraci svih iz ekipe, nekoliko zaista kreativnih scena. Da je reditelj uradio malo bolji menadzment glede screen timea i strukture filma, verovatno bi bolje preneo sve ideje i mnogi dijalozi i dogadjaji bi bili znatno upecatljiviji i sustinskiji za finalno odmotavanje. Snazan utisak je da je film trebalo zavrsiti ranije, te da poslednjih 5,6,7 minuta predstavljaju epilog koji nije bio ni potreban, odnosno nekakvo objasnjavanje publici sa jeftinijim ulaznicama sta se zapravo htelo reci, a to nikako ne volim. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 7/1/2022 at 6:35 PM, DJORDJE said:

Odlicna gluma, dobra prica, ali film na momente dosadan do bola.

 

 

 

spacer.png

 

Složio bi se. Kada sam čitao o ovom događaju prošlo mi kroz glavu pa ovo je ekstra događaj za jedan film. Međutim gledajući ga skontao sam da tu ima materijala za 30-45 minuta koji su ekstra zanimljivi a ostalo je bilo onako.... Pride su ubacili i lične priče glavnih likova da bi napabirčili 2 sata. Sa druge strane film se otvorio za ljubitelje drame pa pored istoričara mogu da ga gledaju i ljudi koji vole ljubavne drame 🙂 , no mišljenja sam da će i jedni i drugi više da zameraju nego što će da hvale onaj deo filma koji im se svideo.

 

Naravno operacija nije imala baš odlučujući efekat Nemce, ima tu i drugih razloga zašto Sicilija nije pojačana još više. Ali za neke jedinice se zna da su zbog ove operacije završile u Grčkoj no nema dokaza da bi inače završile na Siciliji. No ako pričamo o tom momentu 1943. godine i atmosferi tada to verovatno jeste bio osećaj koji su oni tada imali.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Fear street trilogy: 1994, 1978, 1666 (2021)

 

 

Solidna Netflix produkcija slešer trilogije, mada je treći deo maaalčice suptilniji. Inače nisam preveliki fan slešer horora, ali mi je ovo nekako leglo. 

 

Odlično je što su prošle godine izbacili sva tri dela jedan za drugim pa se tako mogu gledati kao jedan šestočasovni film. Radnja je jako dobro uvezana i nema mnogo rupa u priči, meni se plot twist jako dopao jer je dodao dozu realnosti na natprirodno. Filmovi su rađeni prema romanima poznatog američkog horor pisca R.L.Stine-a i puni su referenci na pomenute knjige. Takođe, u filmu se referencira na Kinga (njegove romane Carrie, Insomnia) i druge klasike horor žanra tog doba (slično radi i Stranger things). Koga bude zanimalo:

 

Spoiler

 

 

U poslednjem delu trilogije su na odličan način raspleli priču i ukazali na glavnog heroja iste:

 

Spoiler

"The truth shall be your curse

I will shadow you for eternity

I will follow you forever

and everything you take

and everyone you harm

you will feel the grip of MY hand

I will show them what you've DONE

I will never let you go"

 

Sarah Fier

 

Realna ocena 6.5/10 ali dajem ipak 7/10, zbog fantastičnog soundtrack-a.

 

https://www.youtube.com/playlist?list=PLO8vxv5ieOOUc-Dx6R5esAVw9Jt8_G65d

 

Edited by DameTime
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nakanih se da pogledam novog Batman-a.

 

Odličan, atmosfera prava gotham-ovska, mračna i sumorna. Pattinson dorastao zadatku, može se reći i da je Zoe bila solidna.

 

8/10

 

Rekao bih da će ovdje biti nastavak sigurno. 

  • Love 1
Link to comment
Share on other sites

 

S obzirom da sam frišak na ovom forumu, ne znam da li je bilo reči o ovome filmu.

Poslednji film koji sam pogledao, takođe poslednji u nizu iz Sorrentinijevskog opusa. 

 

Takođe najtoplije preporuke i za njegove ostale filmove, pre svega The Great Beauty, The Consequences of Love The Hand of God (kao Napolitanac, veliki je Maradonin fan. Maltene ga u svakom filmu spomene)

Edited by Gavran
  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Issey said:

Everything Everywhere All at Once

 

Uffff... pogledah jedva (iz 3 puta) samo zbog onolike ocene na IMDB-u... definitivno originalno, sa nekim finim i ludačkim scenama, ali nije moja šolja čaja...

 

Previše nabacanih scena, teško je pohvatati šta i kako... možda nekad pokušam ponovo, ali ne bih se kladio...

 

Pise lepo u naslovu 😅

Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, Issey said:

Everything Everywhere All at Once

 

Uffff... pogledah jedva (iz 3 puta) samo zbog onolike ocene na IMDB-u... definitivno originalno, sa nekim finim i ludačkim scenama, ali nije moja šolja čaja...

 

Previše nabacanih scena, teško je pohvatati šta i kako... možda nekad pokušam ponovo, ali ne bih se kladio...

Zvuči kao Linč :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Fresh (2022)

 

Gospodi pomiluj... Kako mi je palo na pamet da gledam ovo, posle 22h, dok sam potpuno sama u stanu... J***** me da me j***** one Facebook grupe Predlagači ovakvih i onakvih filmova gde uvek naletim na neku grozotu koju ja jednostavno moram da pogledam, jer jbn morbidna znatiželja...

 

Ali, kad svoje gađenje stavim po strani... Stvarno odličan film, što bi se reklo feministički manifest koji pokazuje da žena ženi može ali ne mora biti vuk, da nas muškarci neće spasiti i da su, nažalost, u velikoj meri govna. Ne tako romantičan film koji počinje na romantičan način.

 

P.S. Uvodna špica se pojavljuje tek u 33. minutu filma. 

 

P.P.S. Sebastian Stan je lud k'o struja.

 

Spoiler

 

 

Spoiler

 

 

Ocena 7/10

  • Like 1
  • Ha-ha 2
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/24/2022 at 5:29 PM, DameTime said:

Fresh (2022)

 

Gospodi pomiluj... Kako mi je palo na pamet da gledam ovo, posle 22h, dok sam potpuno sama u stanu... J***** me da me j***** one Facebook grupe Predlagači ovakvih i onakvih filmova gde uvek naletim na neku grozotu koju ja jednostavno moram da pogledam, jer jbn morbidna znatiželja...

 

Ali, kad svoje gađenje stavim po strani... Stvarno odličan film, što bi se reklo feministički manifest koji pokazuje da žena ženi može ali ne mora biti vuk, da nas muškarci neće spasiti i da su, nažalost, u velikoj meri govna. Ne tako romantičan film koji počinje na romantičan način.

 

P.S. Uvodna špica se pojavljuje tek u 33. minutu filma. 

 

P.P.S. Sebastian Stan je lud k'o struja.

 

  Hide contents

 

 

  Hide contents

 

 

Ocena 7/10

 

Gledam ovo i procitam plot. Podsetilo me na film Boxing Helena. Komadanje je slicno, ali motivi razliciti. Nemam vise stomak da ovako provedem slobodno vreme. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

29 minutes ago, Baby said:

 

Gledam ovo i procitam plot. Podsetilo me na film Boxing Helena. Komadanje je slicno, ali motivi razliciti. Nemam vise stomak da ovako provedem slobodno vreme. 

 

Film je dobar, ali zaista treba imati stomak za ovo.

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

"Gucijevi" (House of Gucci) biografska drama,2021

Srecom pa sam gledanju pristupio sa niskim ocekivanjima..jer film je bas prosekana. Pre svega,ne vidim potrebu da ovo ostvarenje traje..i traje..i traje. Citava dva i po sata. :cigar: Scenario tankoza. Gluma ispodprosecna,na momente trivijalna. Ne znam zasto je i kako nekome palo na pamet da glumci u filmu (pretpostavljam da se zelelo dobiti na "autenticnosti" likova) pricaju italo-engleski,ali je sve na kraju rezultovalo upravo suprotnim efektom - kao da sam gledao parodiju na clanove ove poznate dizajnerske porodice.
Ne bi me uopste zacudilo da,inace vrsni glumci,ovde pokupe nominacije za Zlatnu malinu.

Film inace prati jedan pad ove modne imperije,uzrokovan pre svega pohlepom,gramzivoscu i mediokritetstvom clanova porodice,te njihovim neslogama i sukobima,a sto ce za kulminaciju imati (ne)poznati tragicni dogadjaj iz 1995.

"Gucijevi" su takodje dokaz da i najveca imena svetske kinematografije (u ovom slucaju Ridley Scott) umeju prilicno da omanu. Od mene ocena 5/10 i to samo zato sto sam darezljiv lik.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Drug Crni said:

Ne znam zasto je i kako nekome palo na pamet da glumci u filmu (pretpostavljam da se zelelo dobiti na "autenticnosti" likova) pricaju italo-engleski,ali je sve na kraju rezultovalo upravo suprotnim efektom - kao da sam gledao parodiju na clanove ove poznate dizajnerske porodice.
 

 

Skroz iritantno i sigurno jedan od vecih razloga zasto je film los. Pogotovo sto je radnja filma u Italiji, samim tim oni ne pricaju na pokvarenom engleskom, tako da uopste nisu morali da forsiraju promasene akcente. Jos su Lady Gagu hvalili za akcenat i kako se potrudila, valjda oni koji nisu culi kako pravi Italijani pricaju engleski. 

 

Inace, porodic Guci se uvredila filmom i rekla da su ih prikazali kao monstrume. https://www.forbes.com/sites/ceciliarodriguez/2021/04/17/horrible-and-ugly-why-the-gucci-family-dislikes-upcoming-house-of-gucci-movie-with-al-pacino-and-lady-gaga/?sh=5df12a751690

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...