Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

El Cuento De Las Comadrejas [The Weasel's Tale] (2019)

 

Simpatican film. Seniorska ekipa je stvarno odradila vrhunski glumacki posao. Dosta dobar zaplet-rasplet, u dobroj meri originalno i bez previse oslanjanja na nekakve tipicne formule kod ovog zanra. Jedan od najboljih i najfinijih prikaza ljudske sujete, tastine i egoizma, iako film sam sebe uopste ne shvata toliko ozbiljno, sto daje dodatne poene kod mene. Skidam kapu, zaista.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Iako je SF moj omiljeni zanr svedoci smo kako ih u zadnje vreme ima sve manje i manje a i kad se pojave to su sve neke mejnstrim superherojske gluposti. Stoga mogu da napomenem 10 SF-ova koje sam gledao tj. izvukao negde `ispod radara` u poslednje vreme....svakako iako produkcijski jeftiniji, zavredjuju mnogo vise paznje od raznoraznih mejnstrim gluposti koje nam serviraju.

 

1) The Signal (2014)

 

Izvrstan u svakom pogledu, a pojavljuje se i Morfeus.

 

2) Infinity chamber (2017)

 

Survival SF kao u prethodno pomenutom Oxygen i miksom Groundhog Day.

 

3) Other Life (2017)

 

Odlicna ideja i prica....mozda je neko ukacio na Netflixu.

 

 

4) Archive (2020)

 

Jos jedna odlicna prica sa (ne)ocekivanim krajem.

 

5) Clara (2018)

 

Divna prica, sta god da kazem pokvario bih. Hejteri New Age-a stop!

 

6) Equals (2015) 

 

Futuristicko distopijsko "non-emotion" drustvo - deja vu romanticni Plot koji smo videli dosta puta ali je izvedba prilicno dobra. Slicno upozorenje kao i za prethodni.

 

7) Exit (2020)

 

I Nemci umeju da naprave dobar niskobudzetni SF....

 

😎 Sputnik (2020)

 

 

A ni Rusi bogami ne zaostaju.....

 

9) I am Mother (2020)

 

Ovo vec i nije toliko nepoznato ko prati Netflix....odlicno uradjeno.

 

10) Passengers (2016)

 

 

Dirljiva romanticna SF prica.

 

To je otprilike to da ne duzim previse.....a ima ih i jos, neka neko vice ako oce part2.

Edited by mmajstor
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

fen sam tarantina al tek juce sam odgledao kill bill 1 i 2  😄

nego sta kazu, rezirace samo jos jedan film?

mada ako ce mu biti ko zadnji bolje da ga ni ne rezira, mada mozda i valja, al ja sam bukvalno pod prisilom puske izdrzao do nekog 60-og minuta i onda prekinuo, reko pucaj nista ja tu ne vidim..

 

  • WOW 2
Link to comment
Share on other sites

Definitivno je svojim zadnjim filmom izasao iz svog prepoznatljivog vajba, na koji nas je podsetio samo zadnjom scenom. Da li je to bila njegova zelja ili manjak kreativne energije ne znam. Cekam da se jos slegne pa da ga nakon bioskopa odgledam jos jednom.

U secanju su mi ostala samo atmosfera 60ih u koju nas je uspesno uvukao, ta neka njegova poruka holivudu sa likovima i alternativnom verzijom istinitog dogadjaja - i naravno stopala. 

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, mmajstor said:

Definitivno je svojim zadnjim filmom izasao iz svog prepoznatljivog vajba, na koji nas je podsetio samo zadnjom scenom. Da li je to bila njegova zelja ili manjak kreativne energije ne znam. Cekam da se jos slegne pa da ga nakon bioskopa odgledam jos jednom.

U secanju su mi ostala samo atmosfera 60ih u koju nas je uspesno uvukao, ta neka njegova poruka holivudu sa likovima i alternativnom verzijom istinitog dogadjaja - i naravno stopala. 

Dopao mi se film. Uvuče te nekako.

Link to comment
Share on other sites

About Adam (2000)

 

Simpa dramica o momku koji je uspeo da zavede čitavu familiju. Dobra uloga Stuarta Townsenda. Minus bodovi na prisustvo iritantne Kate Hudson, nju iz nekog razloga ne mogu da podnesem nikako. Kraj je pomalo banalan, kao da je film nedovršen. Nisam imao nikakva očekivanja, tako da sam u principu solidno zabavljen. 6/10

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 8/29/2021 at 4:15 PM, mmajstor said:

Definitivno je svojim zadnjim filmom izasao iz svog prepoznatljivog vajba, na koji nas je podsetio samo zadnjom scenom. Da li je to bila njegova zelja ili manjak kreativne energije ne znam. Cekam da se jos slegne pa da ga nakon bioskopa odgledam jos jednom.

U secanju su mi ostala samo atmosfera 60ih u koju nas je uspesno uvukao, ta neka njegova poruka holivudu sa likovima i alternativnom verzijom istinitog dogadjaja - i naravno stopala. 

Tarantino veze nema...snimaa je jedan dobar film i ostali su zivo sranje, mrzim da gledam njegove filmove..

Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Devil In My Pants said:

Tarantino veze nema...snimaa je jedan dobar film i ostali su zivo sranje, mrzim da gledam njegove filmove..

 

pa dobro, ima vremena da porastes 🙂

Cudno je da ti se jedan dopao a ostali nisu kad svi imaju taj prepoznatljiv stil...koji je taj jedan? 

Meni su uglavnom svi dobri, a najomiljeniji Inglorious Basterds.  

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Jeste dobar reditelj, posjeduje enciklopedijsko znanje o filmu, piše zabavne nekonvencionalne dijaloge, nelinearni storytelling dobro koristi, itd. Samo što mislim da je prešao granicu između davanja omaža i plagiranja. Nekad je to baš klasičan copy-paste. Precijenjen je generalno, ali njegovi filmovi su sa druge strane filmska lektira i kulturna atrakcija. Jak legacy će ostati iza njega.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Pocela sam pre neki dan da gledam film "Cosmic Sin

Naletela na Brus Vilisa i reko nisam nista dugo gledala sa njim, iako mislim da su mu svi filmovi posle Sin City 2 (one koje sam gledala) totalni promasaji i pokazuju ustvari koliko je los glumac, ali ovaj je nezamisliv u svakom pogledu. Ne zna se sta je gore, gluma, dijalozi, scenografija, prica... znaci totalna katastrofa, valjda gori film nisam u zivotu gledala (iako nisam odgledala do kraja jer je bilo previse mucno). Za izbegavati nasiroko i nadaleko... Brusu je doslo a i proslo vreme da se dostojanstveno penzionise, a on jos 12 aktivnih projekata. 😧

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Utiska sam da ljudi koji hejtuju  Hollywood  u stvari ne kontaju Tarantina do kraja.

 

To je tako lep film čoveka koji je rešio da snimi film sebi za dušu i da priušti sebi da bude dosadan dok teče taj Love letter to Hollywood of late sixties.

 

Znate li za onaj kadar sa Batom Živojinovićem? :classic_biggrin:

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

35 minutes ago, CheshireCat said:

Ako mene pitaš vrlo sam srećan što smo dobili taj film

Neki ljudi su srećni kad čuju zvuk motorne testere.Neki pak vode da čuju detonaciju petarde.

Da li to znači da je takav zvuk muzika ?

 

Elem šta je to bitno u poznoj Tarantinovoj karijeri.

Prva dva su dobri filmovi to priznajem i rado ih gledam.

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, sasa965 said:

Elem šta je to bitno u poznoj Tarantinovoj karijeri.

 

 

Kako bi Balašević rekao ovima što treba objašnjavati ionako se ne može objasniti, a ovima što im se može objašnjavati se ionako ne treba ništa objašnjavati.

 

 

Ali ajde da kažem:

  • Prvo što je ostao jedan od retkih sineasta u Holivudu u vremenu generičkog štancovanja filmova koji će imati veći box office.
  • ZANIMLJIVOST - njegovi filmovi su zanimljivi, gledaju se od početka do kraja bez razmišljanja o proteklom vremenu. 
  • Ta pomerena naracija istorijskih događaja, često brutalnih ili bolnih istorijskih nasleđa od koji se pravi sprdnja ili bajka.
  • Višesmisleni dijalozi, scene i simbolika koje naizgled ne znače puno, a u stvari znače dosta.

 

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tarantino ima različite filmove. Mislim da se nikom ne sviđaju svi njegovi filmovi. Meni se recimo sviđaju Pulp Fiction, Reservoar Dogs, The hatefull eight, From dusk till down. Đanga i Kill Bill se nikad nisam nakanio da pogledam, mada Đanga ću sigurno pogledati jel volim S.L. Džeksona. Pretpostavljam da i kod drugih otprilike pola filmova im legne a pola ne. Džeki Braun je takođe dobar film ali mislim da je komotno mogao jedno pola sata da izreže iz sredine filma, to mi je tu jedina zamerka, malo sam zevao na toj deonici.

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, CheshireCat said:
  • Prvo što je ostao jedan od retkih sineasta u Holivudu u vremenu generičkog štancovanja filmova koji će imati veći box office.
  • ZANIMLJIVOST - njegovi filmovi su zanimljivi, gledaju se od početka do kraja bez razmišljanja o proteklom vremenu. 
  • Ta pomerena naracija istorijskih događaja, često brutalnih ili bolnih istorijskih nasleđa od koji se pravi sprdnja ili bajka.
  • Višesmisleni dijalozi, scene i simbolika koje naizgled ne znače puno, a u stvari znače dosta.

Kako bi ovo moglo da se primeni na The hatefull eight?

Pošto sam ga gledao.

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

Tarantino ima različite filmove. Mislim da se nikom ne sviđaju svi njegovi filmovi. Meni se recimo sviđaju Pulp Fiction, Reservoar Dogs, The hatefull eight, From dusk till down. Đanga i Kill Bill se nikad nisam nakanio da pogledam, mada Đanga ću sigurno pogledati jel volim S.L. Džeksona. Pretpostavljam da i kod drugih otprilike pola filmova im legne a pola ne. Džeki Braun je takođe dobar film ali mislim da je komotno mogao jedno pola sata da izreže iz sredine filma, to mi je tu jedina zamerka, malo sam zevao na toj deonici.

django je brukica, to treba pogledati, iako traje 3 sata.. 

kill billove sam kao sto rekoh tek sad pogledao, i ona, njegov zonfic sto se kaze.. verovatno bi jaci gas bio da sam ga gledao pre 18 dina, al nie los ni sada ga pogledati ako se ima vremena jelte 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...