Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Kad god neko spomene Plodove gneva moram da se ubacim. Jednostavno sjajna knjiga. Plodovi gneva je jedna od najboljih knjiga 20 veka. Za mene licno u najuzem izboru svih vremena. Nesto kao Orvel, napisana u odredjeno vreme ali je njena prica univerzalna kroz ceo 20 vek. 

 

Dzon Stajnbek je inace trpeo ogromne kritike od konzervativnog licemernog americkog drustva zbog ove knjige, ima na netu svasta da se nadje kako su ga proganjali kao komunistu, samo zato sto se

usudio da pise o obespravljenim radnicima. Zato se i na top listama tek u poslednje vreme Stajnbek kotira kako zasluzuje, mada opet staviti Getsbija ili Lovac u razi ispred ovog remek dela je blasfemija ako mene pitate.

 

U to ime... 

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Hillbilly_Elegy_(film).png

 

Hillbilly Elegy (2020)

 

Teška drama o jednoj teškoj sudbini porodice kroz tri generacije. Film počinje tako što student prava dobija poziv da se vrati kući jer mu se majka ponovo drogira. Rastrzan između faksa, trke za poslom da plati školarinu vraća se u najgore vreme i paralelno gledamo priču o sve tri generacije članova porodice. Film je snimljen po kontroverznoj knjizi glavne uloge istovetnog naziva koja je u stvari njegova autobiografija. Knjiga je naišla na crno-bele recenzije pa se to preslikalo i na film. Obzirom da knjigu nisam čitao ostaje mi samo da kažem da mi se čini da je film iskasapio radnju da bi sve strpao u dva sata, ako nije onda se bojim i da knjiga ima žestokih propusta. To je doduše uzrokovalo malo bržu radnju tako da mislim da je gledljiv za sve koji mogu da gledaju teške drame. U svakom slučaju moram priznati da ne razumem preteranu kritiku na samu radnju, ja bi je čak i pohvalio jer se radi o istinitom događaju. Gluma je ok, osim što je Glen Klouz odlično odglumila vrlo tešku ulogu prilično namćoraste žene. To je i razlog zašto sam ga gledao jer je dobila nominaciju za sporednu ulogu za ovaj nastup.

Link to comment
Share on other sites

On 4/21/2021 at 1:41 PM, Betolingar Misdongard said:

The Grapes of Wrath je najbolja socijalna drama svih vremena. Teško dajem najveću ocjenu, ali ovaj film apsolutno zaslužuje. 10/10

Odgledao.Iako neki detalji koji su ostavili jak utisak iz knjige nisu prikazani,film je stvarno odličan.Nije ni realno da se sve prikaže.

Henri Fonda i ekipa su dobro izneli priču.

 

I od mene najveća ocena.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

DakleTM,raspetljao sam galamatijas oko Justice League..

Ispostavilo se da se na HBO striming servisu nalaze dve verzije filma,ali ne iz 2017 i 2021,vec su obe verzije Zeka Snajdera. Razlika je ta sto je jedan film "sivi",a drugi u boji. Valjda je neko mislio da ce,time sto je postavio i "sivu" verziju,film uciniti artisticnim,sta li? E,pa nije vam ovo "Sin City" rodjaci,ovde to ne pali..bar ne kod mene..pogledah verziju u koloru.

LM..
"Justice League" verzija Zeka Snajdera,2021,trajanje 402 minuta
Postavljam samo jedno (logicno) pitanje:kakva je onda verzija od 200 minuta,kad je ova (hvaljena) ovoliko losa? Da se razumemo,odgledao sam film bez pauza,cackanja telefona i slicno,ali jednostavno (glasom Pikca): Nista..ali nisssta..ni da me takne..
Necu da grdim film i gadim ga ljudima koji vole ovaj zonfa i cekaju da ga pogledaju,ali ovo jednostavno nije moja soljica caja..nikako nije. A mala ironija je u tome da ja zapravo nisam gadljiv na komercijalne block-bustere,ali ovo nije niti islo niti proslo kod mene

Sad jos vise cenim Nolanovu "Batman" trilogiju..o kojoj cu napisati nesto vise uskoro jer je pogledah opet prethodnih dana..
(iako je Nolan jedan od producenata i JL)

 

Link to comment
Share on other sites

Novi Mortal Kombat je prilično loš. Ima par dobrih scena ali generalno tankosava. Radnja je baš zbrzana, likovi uopšte ne izgledaju ozbiljno i više vuku na parodiju nego na MK. Lik Cola je baš izforsiran iako je najslabija karika u filmu. Sa Goro-om i Reptilom su se posprdali realno. Da ne bude sve tako crno, Sub Zero je prilično dobar kao i Scorpion. Jax onako, solidan. Ukupno 5.5/10.

 

Što se tiče Danaca, ni meni nije legao Another Round ali zato Riders of Justice odličan. Akcija sa elementima dobre komedije, u glavnoj ulozi Mad Mikkelsen koji sveti svoju ženu a tu je i dobro poznati Nikolaj Lie Kaas. Sve u svemu preporuka, 7.5/10.

Link to comment
Share on other sites

Amerikanci snimaju njihovu verziju Another round. Glavni glumac ce biti najverovatnije Leonardo Di Kaprio. 

 

Razumem da se pravi rimejk filma posle nekoliko decenija jer je tehnologija napredovala, da subse okolnosti u svetu promeile pa bacile mozda novo svetlo na obradjenu temu, ali ovo mi je sluludo. Jel im je toliko tesko da citaju titlove? 

Edited by Tamburinjo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Sector said:

Novi Mortal Kombat je prilično loš. Ima par dobrih scena ali generalno tankosava. Radnja je baš zbrzana, likovi uopšte ne izgledaju ozbiljno i više vuku na parodiju nego na MK. Lik Cola je baš izforsiran iako je najslabija karika u filmu. Sa Goro-om i Reptilom su se posprdali realno. Da ne bude sve tako crno, Sub Zero je prilično dobar kao i Scorpion. Jax onako, solidan. Ukupno 5.5/10.

 

 

10/10 film

Skoro nisam ovako uživao 😄 Priča? Ne sećam se. Glavni (izmišljeni) lik? Loš. Da li me je zanimalo nešto od toga? Jok, zabavili smo se svi dok smo gledali jako, upravo zbog toga što je konstantno na toj granici između parodije i ozbiljnog filma. Ne shvata sebe ozbiljno ni najmanje. Jako mi se svidelo što nije kao skoro svaki novi akcioni film gde imam utisak da mi vređaju mozak. Ovde imam utisak da su stvari glupe zato što eto, to se tako radi u tom svetu 😄 Izgubiš turnir i onda je Zemlja zbrisana? Ok, važi. To je tako. Potrudili su se da ubace milion stvar iz igara što mi se jako svidelo.

  • Like 2
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Knipex said:

Ja bih rekao da nisi naveo glavnu stvar, da ste koristili neki kvalitetan mango pre gledanja filma :classic_biggrin:

Sprdam se malo ali stvarno mi se svideo film iz navedenih razloga. Jako je prost, ima krvi i fatalitija, skoro svako je uradio svoj prepoznatljiv udarac, izgovorio svoju rečenicu, nisu mnogo skretali sa teme, loša Outworld stvorenja hoće da unište Zemlju da bi sprečili proročanstvo, plus Scorpion vs Sub Zero. To je to, to je Mortal Kombat 😄

 

Edited by Nicklord
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kineska cetvrt (Chinatown) (1974), krimi

Konacno pogledah (prvi put;prastajte) hvaljeni film Romana Polanskog. Odmah da kazem kako sam ocekivao vise od filma obzirom na reputaciju,status i jako dobar prijem i kod publike ali i kritike. Mozda su mi visoka ocekivanja ovaj put i napravila neku vrstu medvedje usluge? U svakom slucaju,film koji skoro 50 godina (bokte,kako je to mnogo!) izdrzava test svakog vremena sigurno ima svoje kvalitete. Film ima dobru pricu,ali nisu mi svi njeni delovi (price) legli kako treba - da ucine slagalicu savrsenom. Nekako mi je to preklapanje,preplitanje glavne price (istraga o ubistvu) i pojedinih delova iz privatnih zivota nekih likova delovalo pomalo "iscaseno"..nije mileglo kako treba..nisam stekao utisak o savrsenoj nadopuni.

Mnogi smatraju Chinatown i L.A.Confidential dvama najboljim neo-noir filmovima,ali ako bih dao sebi slobodu da ih poredim,ovaj drugi bih istakao kao bolji.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Šta se zapravo dogodilo u Chinatownu? Dobijamo background glavnog lika koji je radio na tom mjestu, ali nije mi dovoljno jasno šta mu se tačno tamo desilo. Jasno je po njegovom ponašanju da je navukao neku traumu dok je tamo radio kao policajac. Na kraju se film sudbinski upravo tamo i završava sa novom tragedijom. I dok Jake nemoćno stoji i posmatra sve to, prilazi mu jedan ortak policajac i ispaljuje ono čuveno: Forget it, Jake, it's Chinatown. Kao da su tamo tragedije dio svakodnevnice, a organi reda nemaju baš veliku obavezu da rješavaju te slučajeve. 

 

 

 

@Crni Bombarder

Ako voliš noir film pogledaj Out of the past. Meni je to omiljeni film iz tog žanra.

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Da,ovo sto si spomenuo je takodje jedna rupa u prici..nekoliko puta se glavni lik osvrce na proslost,a mi do kraja ne saznamo sta se tamo dogodilo. Bezveze pomalo.
 

10 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Ako voliš noir film pogledaj Out of the past.

Potrudicu se :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Crni Bombarder said:

Ja na IMDB vise gledam ocenu na levoj strani..metascore. To je ocena kritike.
A ovu ocenu od publike tek registrujem

 

Posto si u kratkom vremenskom intervalu na 2 razlicita topika izneo ovo, moram da reagujem.

 

Bez zelje da kazem da ocena kritike kao takva nema svoju vrednost, mislim da je potpuno pogresno posmatrati filmove kroz tu prizmu i na osnovu toga donositi sud o njima ili odlucivati da li im treba dati sansu ili ne. Uopste sam taj termin 'kritika' je prilicno sirok i opskuran - svega i svacega ima pod tim kisobranom, a narocito poslednjih godina je toliko nabijen politickim agendama koje sve vise gutaju smisao i sustinu filmskog stvaralastva (sto ce reci i integritet i kvalitet same kritike), da je teze nego ikad pokloniti poverenje 'kriticarima'. Metascore... Po njemu (onako prvi naslovi iz glave) Joker ima 59, Se7en 65, Ghost Dog i Gladiator 67, Juice 60, dok La La Land sedi opusteno na 94 ili Black Panther na 88. Lista ovakvih primera je gotovo beskonacna. Prakticno ista stvar je i sa video igrama, stendapovima... Iz mog iskustva, ocena publike je uvek daleko bliza realnoj, bez obzira na to sto je daje 'neuki puk' (naravno, uz veliki broj izuzetaka, sto je neminovno).

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...