Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

On 6/24/2019 at 12:00 AM, goldberg said:

Pomoc. Bio je jedan film o distopiji u buducnosti u kojoj prave ubice koji se kontrolisu putem misli. Film je imao pristojan budzet, samo ne mogu da se setim ni naziva, ni glavnog glumca, nicega.

Quote

Storyline

Darryl Revok is the most powerful of all the scanners, and is the head of the underground scanner movement for world domination. Scanners have great psychic power, strong enough to control minds; they can inflict enormous pain/damage on their victims. Doctor Paul Ruth finds a scanner that Revok hasn't, and converts him to their cause - to destroy the underground movement.

https://www.imdb.com/title/tt0081455/

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

5 hours ago, The Walking Dravot said:

Kako mislis nije? :classic_laugh:

Jeste.

Nego si ti lose opisao svoj film.

 

Nije lose, nego nepotpuno. Gamer:

 

Quote

In a future mind-controlling game, death row convicts are forced to battle in a 'Doom'-type environment. Convict Kable, controlled by Simon, a skilled teenage gamer, must survive thirty sessions in order to be set free. Or won't he?

 

Svakako je trebalo navesti jos informacija, ali je ovaj film bio toliki promasaj da sam ga u potpunosti potisnuo.

Link to comment
Share on other sites

Po drugi put odgledah ovaj film (doduše sada samo kraj na nekom TV kanalu): Looking for Eric (2009) Za navijače Manchester Uniteda film bi trebao biti poznat, a slavni francuski golgeter naravno glumi samog sebe. Zanimljiv britanski film, doduše, više muškom dijelu populacije koji preferiraju praćenje najvažnije sporedne stvari na svijetu. U suštini je drama, ali naravno ima i komedije, priča govori o običnim ljudima. Moglo bi se reći jedna crtica iz života običnih ljudi Engleske u prvoj dekadi 21. vijeka.

Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Chaos Is Me said:

Moonlight (2016)

 

https://www.imdb.com/title/tt4975722/?ref_=nv_sr_1?ref_=nv_sr_1

 

Veoma tanak film. Nisam impresioniran ni glumom, ni dijalozima, ni generalno atmosferom. Dosta nepovezano i nekoherentno, sa nekim izlizanim klišeima. Nije sad ni neko smeće od filma, daleko od toga, ali celokupan utisak je mlak i neubedljiv. 5/10

 

Јесте да често оскар за најбољи филм године оде у погрешне руке, али ово је баш, баш промашај био. А није ни да је мјерило нечега

Морало се реаговати након оптужби да није довољно афроамериканаца добило номинацију годину прије. Иде у лудост то љевичарско форсирање афроамеричке популације. Бојим се да се контра ефекат код нормалних људи постиже. Ја који сам се расправљао с људима који су имали расистичке ставове, полако губим вољу, иако се наравно ништа у мом гледишту није променило. Масу политички коректних одлука је у последње вријеме донешено на уштрб квалитета.

 

Елем, Мјесечина је изузетно плитак филм, из 3. покушаја сам га одгледао.

 

 

Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

Sta ovo uopste znaci?

У реченици послије цитиране сам објаснио. Једноставно искулирам расистичке испаде, док сам некад на њих скакао. Чекам да се појави неки Дензелов, Фрименов или став неког сличног да ми опет ентузијазам да да се у кошртац хватам. Сматрам да је овај начин "истицања" проблема с којим се афроамериканци суочавају погрешан. Награде и слично треба заслужити, а не давати их сажаљења. Ужас!

 

Отприлике мој став на тему, пошто сам написао нешто, што кад поново прочитам може да се погрешно протумачи дефинитивно.

https://youtu.be/GeixtYS-P3s

Link to comment
Share on other sites

Iskuliras rasisticke ispade zato sto je los film nezasluzeno osvojio Oskara?

Cekas dobre filmove sa dobrim crnim glumcima da bi ti se vratio entuzijazam da se suprotstavljas rasizmu?

Majko mila... :classic_ninja:

To sto ti smatras da je nesto los nacin borbe protiv problema je potpuno nebitno zato sto problem ne pogadja direktno tebe.

Tvoj je samo izbor da se protiv problema boris ili ne, na nacin za koji smatras da je ispravan ako da.

A ovo sto pises nema nikakvog smisla.

 

 

 

 

Edited by The Walking Dravot
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ima mnogo smisla, samo se čovek nespretno izrazio. Tvoj cilj nije ni bio da pokušaš da razumeš napisano nego da odmah đonom kreneš na semantičke greške. Film je ispodprosečan, a dobio je nagrade po osnovu "manjinskih prava" a ne po osnovu kvaliteta. Evo, na primer mene to iritira. Ni po jednom kriterijumu ovaj film nije više od prosečnog. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Koga zabole za Oskara?

I otkad je Oskar merilo bilo cega osim prestiza?

Kvalitet ne ide uvek uporedo sa nagradama, to valjda svi znamo.

Poenta je da se film koji dobije nagradu procuje brze i dalje, pa cak iako nije neko grandiozno umetnicko delo, kao sto ovaj film nije, problem o kome govori ce doci do vise glava, pa mozda i pokrenuti vise ljudi da mu se suprotstave.

 

Sto se tice nespretnog izrazavanja, nemoguce je naci vezu izmedju iritiranosti nekakvim filmom i odbijanja da se suprotstavis jednom civilizacijskom problemu kao sto je rasizam.

 

I jos jednom da napomenem, kad postoji neki globalni problem, kao sto je problem ljudskih sloboda i prava, on se ne moze resiti preko noci. Sve greske napravljene u prelaznom periodu do konacnog resenja su dopustive i u njegovoj su sluzbi.

Neshvatljivo mi je da se sam problem postavlja u drugi plan, zato sto je nacin na koji se problemu suprotstavlja nedovoljno estetski ili stilski prijemciv istancanim ukusima.

Potpuno neshvatljivo.

Los je film, ok. Who gives a fuck?

Film je dobio Oskara iz pogresnih razloga. Da, ni prvi ni poslednji.

Menja mi percepciju o polozaju manjinskih grupa i odvraca me od borbe za njihova prava zbog toga. Neshvatljivo.

Edited by The Walking Dravot
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, The Walking Dravot said:

 

 

Sto se tice nespretnog izrazavanja, nemoguce je naci vezu izmedju iritiranosti nekakvim filmom i odbijanja da se suprotstavis jednom civilizacijskom problemu kao sto je rasizam.

 

Забоље доста људи за Оскара, али то нека буде небитно у овом тренутку. Нагласио сам да сматрам да је овакав вид истицања проблема погрешан. И онда сам и клипом дао свој став. Да константним потенцирањем из сажаљења се неће ништа постићи. Али ти ћеш опет једну реченицу извући и добиће погрешан контекст.

 

Link to comment
Share on other sites

On 6/13/2019 at 2:35 PM, Pletilja said:

Bohemian rhapsody.....

Lepo su mi rekli da ga ne gledam.....šta mi bi da ne poslušam - ne znam, valjda mi se plakalo.....

Rano je, ako će ikad i biti pravo vreme za film o Frediju Merkjuriu. 

Šta da kažem o glavnom glumcu? Trudio se i nije mu bilo lako sa perikama, lažnim zubima.....još onako nejak, mršav pa mu oni slip kostimi vise....

I potpuno pogrešan pogled.....da sam ja radila casting, birala bih najsličnije oči, pogled....harizmu. Ovde nema 3 dimenzije, nema Fredija, ima samo priča.

 

Legendu treba ostaviti na miru. 

 

I love you Freddie....

 

 

 

On 6/13/2019 at 2:46 PM, Luchifer89 said:

Remi je bio 2nd pick.
Sacha Baron Cohen je započeo priču sa Brianom i Rodgerom, al je napustio projekat zbog nesuglasica.
Da je Hugo ostao do kraja, to bio posao , mada je meni film i ovako sasvim solidan i rado ću ga opet pogledati

 

meni lično je najmanji problem bio glavni glumac, zapravo nikakav (problem)

 

film je jednostavno loš, toliko da sam na pola bio u fazonu da mi se više isplati da dremnem sat vremena u nedelju popodne nego da odgledam do kraja.

nothing to write home about što kažu ameri

  • Thanks 1
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 
meni lično je najmanji problem bio glavni glumac, zapravo nikakav (problem)
 
film je jednostavno loš, toliko da sam na pola bio u fazonu da mi se više isplati da dremnem sat vremena u nedelju popodne nego da odgledam do kraja.
nothing to write home about što kažu ameri
Idi gledaj aRĐžeBe ;)
Link to comment
Share on other sites

Zajebah se pravo pa odgledah "Shazam!". Totalno deciji film, nekako sam naterao sebe da gledam do kraja, valjda da se kazim sto sam uopste pocinjao.  STrasno je koliko je Marvel ozbiljniji u ovom zanru filmova. 

 

Odmah posle odgledam i "Captain Marvel" , film nista posebno, ali je gledljiv. Malo predvidljiv, glavna glumica se nije u potpunosti snasla, fali malo harizme, nekako mi deluje sve usiljeno kod nje, ali opet je nesto izvuceno iz tog filma, bar se moze odgledati do kraja. 

Link to comment
Share on other sites

Nekakvim (svakako nesrecnim) spletom okolnosti pogledam La La Land. Gospodi pomiluj. Na stranu zanr i tematika koji nikad nisu isli uz moj senzibilitet, ovo je jos jedan fenomenalan primer sveobuhvatnog srozavanja Oscara (zasto li uopste pisem kao da je taj proces jos uvek u toku, a ne vec zaokruzen... ko ce ga znati). Seze to vec duzi niz godina unazad, s tim da su ovi sada (uz Oscare za Lawrence i Larson npr) definitivno all time lowlightsi. Film je definicija mediocrea, tesko je naci reci uopste za komentarisanje diskrepance izmedju  onolike pompe i venaca kojima je zakicen i samog krajnjeg produkta. Emmi kapa dole, vrhunska je glumica, to je samo potvrdila i ovde i sa njenom nagradom nemam nikakav problem. Ovo definitivno znaci da nismo uopste daleko od dana kada ce Avengersi i razni Deadpoolovi biti isto ovako obasipani najvecim priznanjima koja postoje u svetu filma. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...