Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

On 4/3/2020 at 7:55 PM, Knipex said:

The call of the wild (2020)

 

https://m.imdb.com/title/tt7504726/

 

Najnovija ekranizacija, a ujedno i adaptacija pošto ima dosta razlika, knjige Džeka Londona. Simpatičan porodični film za razbibrigu i smeh. Idealan za gledanje sa decom. U očima odraslog gledaoca ima dosta mana, posebno preterana upotreba cgi ali ne treba ga previše ozbiljno shvatati i kritikovati jer je očigledno da odrasli nisu ciljna grupa gledalaca. Mi smo se lepo zabavili i ismejali sinoć.

 

Da li si prepoznao glumicu, Indijanku?   Bez guglanja.  :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Charlie Foxtrot said:

 

Da li si prepoznao glumicu, Indijanku?   Bez guglanja.  :classic_biggrin:

Naravno :classic_smile: čim sam je video u prvoj sceni. Hteo sam da te tagujem u postu za film, pošto sam zapamtio šta si napisao na topiku u serijama, ali mi bilo glupo jer kontam da ne bi gledao ovaj film, a možda bi se zbog glumice zaleteo :classic_blush: 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

32 minutes ago, Knipex said:

Naravno :classic_smile: čim sam je video u prvoj sceni. Hteo sam da te tagujem u postu za film, pošto sam zapamtio šta si napisao na topiku u serijama, ali mi bilo glupo jer kontam da ne bi gledao ovaj film, a možda bi se zbog glumice zaleteo :classic_blush: 

 

Odavno nisam video da je neko pokidao svoju ulogu ko ona u The Expanse-u, pa sam samo zbog toga planirao da odgledam još negde nešto, čisto da proverim  jel slučajno, odnosno jel to onaj slučaj kad nekom neka uloga baš legne..ili žena stvarno tako dobro glumi. Zbog toga sam planirao da gledam "The call of the wild" ovih dana, i pre nego si ti komentarisao film, a u ostalom, voleo sam Džeka Londona kao klinac. Znam da je u suštini dečiji film, ali ko ga jebe. Nije kao da imam nešto mnogo pametnijih stvari da radim ovih dana

  😄

Link to comment
Share on other sites

Film je praktično podeljen na dva dela, ako izuzmemo uvod. Prvi deo je posvećen "njoj" i njenom mužu a drugi deo Harisonu Fordu. Pojavljuje se Ford i u prvoj polovini ali to je bukvalno zanemarivo. Kara se u drugom delu uopšte ne pojavljuje, ali je zato utisak koji je ostavila u prvom delu upečatljiv. I meni je gotivna, ima tu neku harizmu i glumi sa lakoćom, ležerno, što mi je inače glavni kriterijum kod glumaca da bih odlučio da li je neko dobar ili nije.

Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Klasik bez dileme. Lee Van Cleef je jedan od najjacih negativaca u istoriji filma.

 

mislis Angel eyea, Lee Van Cleef je u vecini svojih uloga u western filmovima bio good guy

 

inace, dugo mi je Angel eyes bio avatar na pokojnom forumu

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

5 minutes ago, SunZero said:

 

mislis Angel eyea, Lee Van Cleef je u vecini svojih uloga u western filmovima bio good guy

 

inace, dugo mi je Angel eyes bio avatar na pokojnom forumu

 

Ja sam tamo dugo bio Salko Dinamitas, i naravno - Istvud kao avatar 🙂

 

Prosto ne znam sta bih izdvojio iz filma, uvek kad ga gledam osecam se kao da sam u operi. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, Laki21 koji lebdi said:

 

🙂

 

Prosto ne znam sta bih izdvojio iz filma, uvek kad ga gledam osecam se kao da sam u operi. 

 

za mene je to najveci film ikada, prakticno je i ugasio zanr posto je tu Sergio jednostavno presao igricu i nije ostalo nista da se doda, cini mi se da je nakon toga western samo zivotario jos malo dok nije potpuno umro

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, SunZero said:

 

za mene je to najveci film ikada, prakticno je i ugasio zanr posto je tu Sergio jednostavno presao igricu i nije ostalo nista da se doda, cini mi se da je nakon toga western samo zivotario jos malo dok nije potpuno umro

 

Two things.

Trebaš razlikovati klasični vestern od Leoneovih radova. Otprilike kao kad bi GOT i The Expanse stavio u istu kategoriju. Dobro, preterujem....but you catch my drift

 

Drugo...Ovo je fenomenalan, sjajan, vrhunski film. Nemam dovoljno epiteta za isti, ali svejedno više volim drugi film trilogije. 

Mada...ja sva tri posmatram kao jedno delo. Možda grešim, ali tako je. 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, SunZero said:

 

mislis Angel eyea, Lee Van Cleef je u vecini svojih uloga u western filmovima bio good guy

 

inace, dugo mi je Angel eyes bio avatar na pokojnom forumu

uhvatim na nekom od kanala 'The man who shot Liberty Valance' i tu je negativac ... jbg dva klasika, dovoljno da ga doživljavam kao negativca :classic_smile:

 

 

 

---------------------------

 

Odgledao sam 'Werk ohne autor'  skroz dobar. Moguće  da sam ovdje pokupio preporuku.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Ne sam Safete said:

uhvatim na nekom od kanala 'The man who shot Liberty Valance' i tu je negativac ... jbg dva klasika, dovoljno da ga doživljavam kao negativca :classic_smile:

Moj omiljeni vestern :heart: i meni najdraža uloga Džona Vejna, koji mi inače ne spada u posebne ljubimce.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Tango Argentino(1992)

 

Veoma potcijenjen film u okvirima domace kinematografije. Dirljiva, emotivna i poucna prica.  Legendarni Mija Aleksic je odigrao u ovom filmu svoju poslednju ulogu.

 

 

Gone girl(2014)

 

Po zanru je ovaj film triler, ali bavi se zapravo brojnim drugim pitanjima. Odnosima u braku, drustvu koje je medijski povodljivo, o medijima koji od svake price prave neku vrstu spektakla. Tehnicki je film izuzetan, fotografija i muzika su besprekorni. Radnja filma je zanimljiva, ali nije uvjerljiva do kraja. Kraj film mi je nekako nerealan. Gluma je prosjecna. Ben Aflek je stvarno skroman glumac. Ovo je generalno dobar film, ali ne bas odlican, za Fincerove standarde prosjecan.

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Shunsuke Nakamura said:

 

Gone girl(2014)

 

Po zanru je ovaj film triler, ali bavi se zapravo brojnim drugim pitanjima. Odnosima u braku, drustvu koje je medijski povodljivo, o medijima koji od svake price prave neku vrstu spektakla. Tehnicki je film izuzetan, fotografija i muzika su besprekorni. Radnja filma je zanimljiva, ali nije uvjerljiva do kraja. Kraj film mi je nekako nerealan. Gluma je prosjecna. Ben Aflek je stvarno skroman glumac. Ovo je generalno dobar film, ali ne bas odlican, za Fincerove standarde prosjecan.

 

Dobar film, bas dobar. Nije mi jasno zasto je zvao Bena Afleka da glumi, meni generalno nije jasno kako je on uspeo da snimi toliko filmova, ne racunajuci one koje je sam rezirao, tu je jasno zasto on glumi, ali i tu bi bilo bolje resenje da je angazovao nekog drugog (on uopste nije los reziser i bolje da se posvetio tome nego glumi).

 

Ovo je meni cetvrti Fincerov film po kvalitetu (Fight Club, Sedam, Igra, tim redom, su bolji). Jbg. od 1999 do 2014 on nije napravio bas dobar film, Zodiak, Panic Room, Drustvena mreza su meni prosecni, mozda cak i ispod prosecni filmovi. Ostali su mi bas losi. Tako da Fincer sem Gone Girl u poslednjih dvadeset godina nema dobar film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Charlie Foxtrot said:

Rosamund PIke je odlična u tom filmu. Ben Aflek ne glumi, on pozira...( ukradeno iz jedne filmske kritike ) 

 

Inače u tvom postu implicitno stoji da je Alien 3 "baš loš" film...što je nešto sa čim se apsolutno nikako ne mogu složiti. 

 

To je njegov prvi film ako se ne varam, sa Sigurni Viver. 

 

Meni su svi ti Alieni bezveze iskreno receno. Naravno, ja nisam filmski kriticar i ocenjujem iskljucivo na osnovu utiska koji su ostavili na mene. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...