Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

On 12/16/2019 at 7:49 PM, Plavi Golub said:

 

Sad primetih da ima jos zaludjenih 😂.

 

 

Nabavila sam sebi disk. Jedan od omiljenijih filmova iz detinjstva. The right stuff (1983). Mislim da su ga kod nas prevodili sa Put u kosmos, ali davno je bilo.

 

 

 

 

 

 

 

Jebeno remek delo. Prevodili su ga kod nas sa "Ljudi pravog kova."

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno si u pravu. Ja sam vec pocela da zaboravljam te prevode osim onih doslovnih.

 

 

Ipak nisam 😀. Nece me Alchajmer jos uvek, fala mu.

 

 

https://tvprofil.com/rs/film/6950/put-u-kosmos

 

Moguce je da je u drugim delovima one bivse zemlje distributer imao drugi prevod. Ovo je bio u Srbiji.

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Kronostime said:

 

I tu otprilike sva priča o filmu prestaje. Jedan od najlošijih filmova koje sam odgledao u ovoj godini. Ne znam za koji profil publike se snimaju ovakvi filmovi ali je meni isti, uvreda za inteligenciju. Nit je zabavan, nit je smešan. Rajan Rejnolds kao da se tipizirao za iste uloge nakon Deadpool-a. Ista mimika, ista dikcija, iste otrcane fore koje nikom nisu smešne. Baš loše. 🙄

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Elem odgledah novi "Midway" i moram reći da sam razočaran pa možda čak i prevaren. Zašto prevaren ? Sećate se reklame za film "Pearl Harbour" ? U toj reklami 90% trailera je bombardovanje Perla i Japana a u filmu to je nekih tričavih pola sata od 3 sata koliko traje film i koji je praktično ljubavna drama. E to se i ovde desilo, Bitka za Midvej se događa u nekih 10 minuta a ostatak samo kupimo informacije o događajima iz sporednih događaja koji su se desili oko bitke. Osim te posade Cataline sve ostalo je urađeno ekstra loše a da stvar bude još gora skoro smo imali filmove "USS Indianapolis" i onaj kada posada bombardera bude oborena iznad pacifika sa gotovo istom tematikom ali za razliku od ovog filma oni su bar rađeni po memoarima. To je ono zašto sam razočaran. Ovde glavna radnja prestavlja fikciju što je prilično smela odluka za jedan istorijski film, ako ga uopšte tako možemo nazvati. Elem neću da "spojlujem" ljudima pa ću ostati ovako polujasan ali ko je "gledao" film "zna" šta sam hteo da kažem.

 

Dok sam o ovome razmišljao, tog dana kada odgledah film, pomislih "Kako nisam Vudija Harelsona nigde video ?". Negde sam čitao da je on dobio čast da glumi Nimica a nigde ga nema. Sednem za komp, proguglam i imam šta da vidim. Ja sam u stvari odgledao film "Dauntless: The Battle of Midway". Danas pre kucanja sam pogledao Trailer za taj film tako da ostaje ovo gore samo računajte da sam opisao Dauntlesa 🙂 a meni preostaje da ovaj vikend vidim da li negde ima "Midway" u narodnoj verziji pa da idem na popravni 🙂

 

Edit: Ah da zaboravih da kažem da je i prevod bio katastrofalan. carriers - prevoznici, flattops - ravni krovovi, pola dijaloga u žesnkom rodu iako nema ni jednog ženskog glumca i da ne nabrajam uglavnom skoro ništa od tih ratnih i mornaričkih stručnih termina nije prevedeno kako treba.

Edited by Klotzen
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Star Wars, masovne projekcije u BKK. Dva bioskopa (sa po 15 sala) u shopping malls Central i Mega, samo ova dva zajedno imaju 43 projekcije dnevno a razdaljina je 5km jedno od drugog

 

Central Bangna

2019starwarscentral01.jpg

 

Mega Bangna

 

2019starwarsmega01.jpg

 

2019starwars03.jpg

 

Cepkacice karata bozicno dekorisane

 

2019starwars05.jpg

 

Film je 1 sat predug (traje 2:20). Na kratko se pojavljuje Harisson Ford, izgleda isto kao Julian Assange.

Edited by Yoyogi
Link to comment
Share on other sites

Moneyball (2011)

 

https://www.imdb.com/title/tt1210166/?ref_=fn_al_tt_1

 

A šta znam, moglo je ovo dosta bolje, ali je ok i ovako za neko lagano gledanje koje ne iziskuje bilo kakav napor. Nisam baš impersioniran prikazom psiholoških lomova, nedoumica u vezi preuzimanja rizika i sl. Sve teče nekako holivudski linearno. Ako ništa, dijalozi su dosta dobri i super mi je bio taj prikaz kancelarija generalnih menadžera u vreme trade deadlinea. 6/10

Link to comment
Share on other sites

Dok čekam Midway (kvalitetniju kopiju) pogledah stari Midway iz 1976. godine. Nije loš, naravno kadrovi borbe su katastrofalni, ono malo kadrova što ima skoro da se vidi lavor 🙂 ali ok to je bio standard tog vremena. To su donekle zamaskirali koristeći originalne snimke eksplozija iz rata na nosačima. Istorijski gledano film je korektan, samo korektan jer je prilično osakaćen od događaja iz prostog razloga da uspeju da strpaju bitku u 2 sata a da prosečan gledalac razume kakav-takav kontekst. No to je možda dovoljno za prosečnog amerikanca ali za prosečnog evropljanina sigurno nije jer mi imamo mnogo manji prag znanja o ratu na pacifiku od njih. Elem pošto u zadnje vreme gledam dosta tih starih filmova odlgedah i ovaj pa mogu reći da ga preporučujem isključivo ljubiteljima ww2 filma. Nadam se da je ovaj novi ispravio neke od falinki koje 76. nisu imale bolje rešenje i da je malo bolje objasnio bitku tako da i prosečan evropljanin može da je shvati.

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, Tamburinjo said:

Сродна слика

 

Po prvi put sam gledao ovaj film... jednostavno sjajno, od price, glume, svakakvih sitnica pa samim tim i krajnja ocena ne moze biti nista manja. 10

 

Ti prvo da klečiš na kukuruzu dva sata u ćošku što si dozvolio sebi tek sad da odgledaš ovo remek delo.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Kriv sam Laki priznajem 🙂  jedan od onih filmova o kojima znas sve, i pricu i glumce i hiljadu puta si gledao neke delove a nikada od pocetka do kraja. 

 

 

elem u NG se uslo sa The Irishman i cujem da krecis kuce. 

Ko kaze da je ovo klasican Skorceze ili Skorseze kako vam je draze, jednostavno nije u pravu. Osim De Nira i mafijaske sage malo sta ima zajednicko sa ranijim radovima ovog reditelja. Za razliku od Dobrih momaka i Kazina koji voze 200 na sat ovo je spora prica. Moglo bi se reci da cak nema ni neki klimaks u filmu, jednostavno tece kao reka. I samo ubistvo Hofe oko kog se vrti vecina naslova u novinama vezanih za ovaj film je usputno i samo jedna od mnogih ravnopravnih scena o zivotu Frenka Sirana. 

 

Podmladjivanje je ok uradjeno mada konstantno oci glumaca izgledaju vestacki, neka sociva su valjda koriscena pa bas izgleda neprirodno. 

Veci problem je sto reditelj od De Nira koji ima 80godina skoro, zahteva pokrete 40-godisnjaka pa to bas jadno izgleda. U sceni kada prebija nekog tipa jedva nogu pomeri da ga sutne.

 

Ono sto je fenomenalno je gluma. Jednostavno nema loseg ili nepotpunog lika. Od Al Pacina koji fenomenalno prezentuje megalomansku licnost Dzimija Hofe koji ne zna kad da ucuti, preko Dzoa Pesija (ako ste mislili da je manijakalni krestavac sve sto ovaj covek moze prevarili ste se) do sporednih likova koji se pojavljuju na kratko ali ostavljaju bas jak utisak i svesni ste njihove vaznosti u celokupnoj prici. Da Rej Romano je u filmu i vrlo je dobar. 

 

Od mene tople preporuke i ne dajte da vas duzina filma odvrati od gledanja. Kao sto napisah nije 200 na sat prikovan si za stolicu rasirenih zenica film ali ce vam prica svakako drzati paznju. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam Džokera jutros. Atmosfera i Finiks su iskidali, kao što sam i mislio da će biti. Sviđa mi se kako Džoker lagano ludi ali ono što mi se nije svidelo je to što skoro sve loše stvari koje mu se desile su normalne i/ili je on kriv za njih. Imam utisak da film pokušava da napravi neku poentu kako je društvo loše ali opasno je maši po mom mišljenju. Često sam viđao kako je to film o prihvatanju sebe, meni više izgleda kao film o bežanju od svega

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, Nicklord said:

Pogledao sam Džokera jutros. Atmosfera i Finiks su iskidali, kao što sam i mislio da će biti. Sviđa mi se kako Džoker lagano ludi ali ono što mi se nije svidelo je to što skoro sve loše stvari koje mu se desile su normalne i/ili je on kriv za njih. Imam utisak da film pokušava da napravi neku poentu kako je društvo loše ali opasno je maši po mom mišljenju. Često sam viđao kako je to film o prihvatanju sebe, meni više izgleda kao film o bežanju od svega

 

 

my thoughts exactly 

film o mentalnim bolestima koji je nekako na silu uguran u taj joker/batman/dc univerzum

Link to comment
Share on other sites

9 hours ago, Nicklord said:

Pogledao sam Džokera jutros. Atmosfera i Finiks su iskidali, kao što sam i mislio da će biti. Sviđa mi se kako Džoker lagano ludi ali ono što mi se nije svidelo je to što skoro sve loše stvari koje mu se desile su normalne i/ili je on kriv za njih. Imam utisak da film pokušava da napravi neku poentu kako je društvo loše ali opasno je maši po mom mišljenju. Često sam viđao kako je to film o prihvatanju sebe, meni više izgleda kao film o bežanju od svega

 

 

 

 

Nisam siguran uopste da je namera reditelja bila da film posalje poruku kako je samo drustvo krivo za radjanje manijaka i psihopata. To je prilicna banlizacija teme. Mislim da su takvo znacenje filmu pridali ovi 'radikalno osvesceni' kriticari koji su film ocenili izuzetno niskim ocenama upravo zbog te konotacije i price o justifikaciji nasilja. 

 

All it takes is one bad day je, na kraju, ipak referenca iz stripa na koji se Phillips tek naslonio, pored ostalih filmskih ostvarenja iz kojih je vukao inspiraciju i oblikovao pricu.

 

"skoro sve loše stvari koje mu se desile su normalne i/ili je on kriv za njih"

 
Je li Arthur kriv zbog toga sto mu je majka mentalno poremecena? Je li on kriv sto je usvojen ili sto je maltretiran kao klinac? Je li njegova krivica sto dobija batine i prezrenje na javnim mestima zbog svoje dijagnoze? Da li je sam uzeo pistolj kojim je kasnije stosta uradio ili ga je dobio iz ruku i uz preporuku kolege? Je li sam sebe otkucao sefu ili je to ucnio isti taj brizni kolega koji ga je utokom i snabdeo?

Naravno, sva ova pitanja i odgovori na njih validni su samo pod pretpostavkom da sve sto smo videli nije cista Arthurova uobrazilja i projekcija (a videli smo da je kao narator nepouzdan na nizu situacija), u kom slucaju je sve vidjeno samo niz opravdanja kojima on prenstveno sebi racionalizuje  i argumentuje svoju transformaciju i svojim postupcima daje smisao/uzrok.
 

 

 

 

 

 

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Sa velikim zakasnjenjem sam pogledao La La Land 

Svakakve kritike sam o filmu cuo i procitao,ali meni se film definitivno dopao. 
Mada se radi o mjuziklu,songovi nisu ugusili film niti udavili gledaoca. Iako se radnja odvija u danasnje vreme,jasna je poveznica sa zlatnim dobom Holivuda...provejava takva atmosfera. Film nije pretenciozan,vec je magican na neki nacin - i radostan i tuzan istovremeno,a nadasve lep i topao. Posebno mi se dopao zavrsetak filma,tih poslednjih petnaestak minuta u kojima se pokazuje kako je zivot Sebastijana (R.Gosling) i Mie (E.Stone) mogao da se odvije da su drugacije razvili svoj odnos,da su doneli neke druge odluke ili iskoristili neki drugi trenutak. Reditelj i scenarista (D.Chazelle) kao da je hteo da nam kaze da ponekad slucajnost moze da determinise nas put,da i najmanja sitnica moze da utice na zivot i usmeri ga u jednom ili drugom pravcu.

Bravo za reditelja i glavne glumse,film ima neki poseban shmek. 
Od mene ocena osam (8)

Edited by Crni Bombarder
  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Ja imam traume od mjuzikla još iz tog "zlatnog doba" holivuda 🙂 . Verovatno ga zato nisam ni gledao niti imam želju. Predpostavljam da ga je Crni gledao na TV, ja sam ga video u rasporedu i razmišljam da li da ga gledam i na kraju sam ipak odlučio da ne gledam.

Link to comment
Share on other sites

Dzoker...

 

+ svakako odlicna gluma glavnog aktera, njegova transformacija iz minuta u minut filma je fenomenalna

+ prica koja ostavlja prostora za razlicite interpretacije, kako zavrsetka tako i celokupnog filma

+ muzika i efekti koji rade prave stvari na pravim mestima

+ sjajan omaz Skorcezeu, kako njegovim filmovima tako i rediteljskim forama

+ film ne pada niti u jednom trenutku, drzi intenzitet i paznju svake sekunde

 

- dijalozi... potpuno neupecatljivo, 

- previse De Nira u filmu. Mozda bi upecatljivije resenje bilo da se pojavio samo u sceni kada Artur ulazi na snimanje, i da ga tada i on 

vidi prvi put, publika bi imala taj zajednicki osecaj euforije sto konacno srece heroja, ovako je njihov susret potrosen u jednoj bledoj sceni 

iz garderobe. 

- spomenuta scena gostovanja u emisiji... nekako mi je ostala mlaka. Po svemu sudeci ta scena treba da bude kresendo price i vrhunac ludila, kada Artur pred celim svetom 

obznanjuje da je potpuno skrenuo, a narod pogresno shvatajuci njegove porive ga pogresno razume... i time postavlja za heroja.  

- Betmen, Dzoker, Brus Vejn, cela ta ekipa i prica... ni Taksista nema veze sa stripom pa je opet odlican film. Navlacenje publiciteta. Legitimno al meni se ne svidja

 

 

Mislio sam da ce biti jos mucnih scena transfera blama da bi se osetilo koliki je Artur gubitnik, ali pretpostavljam da reditelj nije bas hteo da preteruje, sto bih

ja prvo uradio. Dve scene, ona u restoranu kada prica vic, i kada mu majka kaze zar za stendap ne treba da budes smesan, oslikavaju koliko Artur nema veze sa realnoscu

kada je njegov humor u pitanju. Nesto kao ja na forumu. 

Ko mu je smislio onaj smeh oskara da dobije samo zbog toga. 

 

  • Like 5
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

13 hours ago, Tamburinjo said:

. Po svemu sudeci ta scena treba da bude kresendo price i vrhunac ludila, kada Artur pred celim svetom 

obznanjuje da je potpuno skrenuo, a narod pogresno shvatajuci njegove porive ga pogresno razume... i time postavlja za heroja.  

mensecini da je zapravo i narod prilicno skrenuo...i da najvecim delom zbog toga prihvata ludaka za heroja...prakticno jedan omaz zemlji svrbiji

 

Quote

Ko mu je smislio onaj smeh oskara da dobije samo zbog toga. 

 

 

pricao je joaquin u nekom intervjuu da je taj smeh kreirao na osnovu ljudi koji pate od tog poremecaja

 

Quote

In an interview with Italian newsmagazine Il Venerdí ahead of the film’s premier at the Venice Film Festival, Phoenix revealed that he’d “watched videos of people suffering from pathological laughter,” a rare neurological disorder that causes sufferers to uncontrollably laugh, cry, or both. It’s sometimes seen in people who have multiple sclerosis or Parkinson's, or have suffered strokes or traumatic brain injuries.

 

Edited by Knjizevnik_Laki
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Klotzen said:

Ja imam traume od mjuzikla još iz tog "zlatnog doba" holivuda

Nista,ti pogledaj "Chicago" veceras :classic_biggrin:

 

22 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Sto se mene tice, La La Land je jedan tragicno isprazan film

Da,secam se da si slicno napisao na proslom forumu.
Ukusi i senzibiliteti se razlikuju,nemam sta drugo da kazem. 

Link to comment
Share on other sites

On 1/2/2020 at 9:44 PM, SteveFrancis#3 said:

 

  Hide contents

 

Nisam siguran uopste da je namera reditelja bila da film posalje poruku kako je samo drustvo krivo za radjanje manijaka i psihopata. To je prilicna banlizacija teme. Mislim da su takvo znacenje filmu pridali ovi 'radikalno osvesceni' kriticari koji su film ocenili izuzetno niskim ocenama upravo zbog te konotacije i price o justifikaciji nasilja. 

 

All it takes is one bad day je, na kraju, ipak referenca iz stripa na koji se Phillips tek naslonio, pored ostalih filmskih ostvarenja iz kojih je vukao inspiraciju i oblikovao pricu.

 

"skoro sve loše stvari koje mu se desile su normalne i/ili je on kriv za njih"

 
Je li Arthur kriv zbog toga sto mu je majka mentalno poremecena? Je li on kriv sto je usvojen ili sto je maltretiran kao klinac? Je li njegova krivica sto dobija batine i prezrenje na javnim mestima zbog svoje dijagnoze? Da li je sam uzeo pistolj kojim je kasnije stosta uradio ili ga je dobio iz ruku i uz preporuku kolege? Je li sam sebe otkucao sefu ili je to ucnio isti taj brizni kolega koji ga je utokom i snabdeo?

Naravno, sva ova pitanja i odgovori na njih validni su samo pod pretpostavkom da sve sto smo videli nije cista Arthurova uobrazilja i projekcija (a videli smo da je kao narator nepouzdan na nizu situacija), u kom slucaju je sve vidjeno samo niz opravdanja kojima on prenstveno sebi racionalizuje  i argumentuje svoju transformaciju i svojim postupcima daje smisao/uzrok.
 

 

 

 

 

 



Ne znam šta su pričali kritičari. Bukvalno jedino o filmu što sam znao je: "Finiks iskidao. Nije običan stripski film. Prikazuje se njegovo ludilo." 😄 

 

Ne znam šta je bila namera ali meni je tako izgledalo. Džoker koji baš poludi nakon što nema lekove, Džoker koji direktno krivi society za sve što uradi gde ne mislim da to znači da i scenaristi to misle ALI to što mu se niko nije suprodstavio makar na trenutak ili to što ga slavi običan narod kao njihovog predstavnika mi govori da su to hteli da urade. Ako nisu, svejedno ako sam ja to pomislio više puta (a vidim i još nekoliko ljudi na forumu) to nije dobar znak.

 

Ovaj deo gde sam napisao da je sam kriv. To sam više mislio do onog dela kada je ubio ljude. Posle toga kada je krenuo deo sa majkom, ćaletom i svim tim stvarima je drugo. On je do ubistva vodio relativno normalan (ali svakako loš) život i bio ubeđen da je nešto što nije, gde nikada nije pomislio da je problem u njemu nego je problem u svim drugim. On jeste tako racionalizovao sebe ali nije naišao nikad na "ti si loš čovek" nego je naišao na odobravanje mase. To je meni malo problem, znam da je ovo po stripu i da se u nekom stripu tako desilo ali meni se to slaže sa filmom nikako. Poruka koju je meni film poslao je loša

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

23 minutes ago, Nicklord said:

 

  Hide contents

 

 


Ne znam šta su pričali kritičari. Bukvalno jedino o filmu što sam znao je: "Finiks iskidao. Nije običan stripski film. Prikazuje se njegovo ludilo." 😄 

 

Ne znam šta je bila namera ali meni je tako izgledalo. Džoker koji baš poludi nakon što nema lekove, Džoker koji direktno krivi society za sve što uradi gde ne mislim da to znači da i scenaristi to misle ALI to što mu se niko nije suprodstavio makar na trenutak ili to što ga slavi običan narod kao njihovog predstavnika mi govori da su to hteli da urade. Ako nisu, svejedno ako sam ja to pomislio više puta (a vidim i još nekoliko ljudi na forumu) to nije dobar znak.

 

Ovaj deo gde sam napisao da je sam kriv. To sam više mislio do onog dela kada je ubio ljude. Posle toga kada je krenuo deo sa majkom, ćaletom i svim tim stvarima je drugo. On je do ubistva vodio relativno normalan (ali svakako loš) život i bio ubeđen da je nešto što nije, gde nikada nije pomislio da je problem u njemu nego je problem u svim drugim. On jeste tako racionalizovao sebe ali nije naišao nikad na "ti si loš čovek" nego je naišao na odobravanje mase. To je meni malo problem, znam da je ovo po stripu i da se u nekom stripu tako desilo ali meni se to slaže sa filmom nikako. Poruka koju je meni film poslao je loša

 
 

 

 

 

 

Imali smo prilike da vidimo i pre nego sto je prvi put ispalio iz pistolja nekoliko situacija u kojima od 'drustva' dobija samare iako ih nije svojom krivicom isprovocirao ili zasluzio. Skretanje u ludilo se intenzivira nakon prestanka uzimanja terapije, za sta smo saznali da je opet krivo drustvo/drzava.



 

Dalje, narod se ne poistovecuje sa njim iz saosecanja, zato sto je propatio, vec zbog toga sto je ustao protiv establismenta (bogatih) koje oni preziru. Jedan od nas je konacno rekao NE!. Njegovu licnu pricu niko ne zna, van onih nekoliko recenica izgovorenih u emisiji koje nisu ni delic citave slike. Zbog toga je pitanje da li je drustvo krivo za Arthurovun licnu tragicnu pricu irelevantno za talas anarhizma koji pokrece. Film je pokazao u kojoj meri mi ucestvujemo u stvaranju ovakvih poremecaja i granicnih slucajeva, sto delanjem sto upravo odsustvom istog. 

 

Rekao bih da je ideja filma bila da se prikaze sam mentalni poremecaj, sa svim spoljnim faktorima koji na njega uticu, oblikuju ga. Ovo je epika ludila, mnogo vise nego sto je pruzanje gotovih odgovora, uzroka ili krivaca.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...