Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

12 hours ago, melankolic said:

Probdeo sam noć gledajući Scorseseov “The Irishman” i generalno mlake utiske nosim.

Nekako mi nije leglo to bombardovanje podacima iz istorije mafije tog vremena u 3.5 sata bez prekida. Kao da se reditelj nije mogao odlučiti da li će da pravi film o “Ircu”, o Hofi ili o odnosu mafije i sindikata. Sve je nekako zgurano u taj filmski maraton.

De Niro (“Irac”) isti u svim fazama svog života (ne svojom greškom nego je reditelj želeo da Robert onako mator glumi sebe i kao mladića i kao sedog starca, što ne ide, uz sve moguće efekte), Al Pacino (Hofa) solidan i Joe Pesci sjajan.

Ne bih se slozio s tobom: film je vrhunski uradjen sto se tice scenarija, efektima se moze, uobicajeno, malo ispeglati radnja- - ali gluma De Nira, Pescija, Pacina...

Svako zasluzuje Oscara u svojoj kategoriji.

Link to comment
Share on other sites

Ne bih se slozio s tobom: film je vrhunski uradjen sto se tice scenarija, efektima se moze, uobicajeno, malo ispeglati radnja- - ali gluma De Nira, Pescija, Pacina...
Svako zasluzuje Oscara u svojoj kategoriji.


Film je tipično delo M.S. Mislim, nagledali smo se njegovih mafijaških i krimi filmova za tri života. Prosto, nema šta novo da ponudi. Naravno, uspešan je to filmski zanatlija, zaokruži on sve to lepo vizuelno, brzo mu radi mozak i to gledalac teško prati u 3.5 sata (ako ne gleda film samo kao niz događaja i paralelnih vremenskih tokova) ali generalni utisak je da je sve to nategnuto a na kraju ostadoh tako nekako bez nekog posebnog oduševljenja ( a očekivao sam puno od scenarija, glume, neki zanimljivi kadrovi i sl. ).
Eto, pogledaj recimo, “Mean Streets”, “Raging Bull” i ponovo “Taxi Driver” i reci da li je ovaj film, realno, na tom nivou?
Link to comment
Share on other sites

Meni se dopao Irac.

 

Jeste da traje pola dana ali sa onakvim glumcima vrijeme brzo prolazi. Ne mogu reci da mi je bio dosadan ni u jednom momentu.

 

Sad da li mi je bolji od Goodfellasa, Taxi Drivera ili Casina, vjerovatno nije, ali ako ga poredimo sa ovogodisnjim hitovima definitivno mi je ispred Once upon a time i Jokera.

 

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Odlican je Irac. Nekako je Forestgampovski po tome sto prica pricu o jednoj celoj epohi kroz prizmu pojedinca i njegove sudbine. Kakve face na okupu, De Niro, Pacino, Pesi, Skorceze...Za neke od njih je ovo "labudova pesma", a sigurno da ih poslednji put gledamo na okupu. Necemo mnogo ovakvih filmova gledati u buducnosti.

On 11/25/2019 at 10:29 PM, Crni Bombarder said:

Aha.
Snimanje je vec pocelo.

 

Zapravo, zavrsilo se jos letos snimanje prvog dela 🙂 Neki od nas prate svaki korak kad je Dina u pitanju 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2019 at 7:37 AM, estranged said:

Mislim da ce Irishman na neko drugo trece gledanje da bas bas legne. A sto se tice duzine ja jednom godisnje obnavljam Once upon a time in America tako da mi nije problem 🙂

 

Bas sam razmisljao da ga i ja ponovim uskoro. Irac je dobar film, ne sada za Oskara, ali dobar i solidan film.

Ipak vrijeme DeNira i Pacina prolazi, koji su svoj zenit dostigli u filmovima kao Kazino, Karlitov put, Scarface, Donie Brasco, Godfellas i naravno serijal Kum, jos da dodamo duel u Heat, ova dva glumca su obiljezila cijelu jednu epohu americkog kriminala :capone:

Link to comment
Share on other sites

 
Bas sam razmisljao da ga i ja ponovim uskoro. Irac je dobar film, ne sada za Oskara, ali dobar i solidan film.
Ipak vrijeme DeNira i Pacina prolazi, koji su svoj zenit dostigli u filmovima kao Kazino, Karlitov put, Scarface, Donie Brasco, Godfellas i naravno serijal Kum, jos da dodamo duel u Heat, ova dva glumca su obiljezila cijelu jednu epohu americkog kriminala :capone:


Lično smatram da “Heat” nije ni prineti naslovima koje si naveo. I nikako ne zaboraviti da obojica nisu snimali samo krimi i filmove o mafiji.
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, melankolic said:

Lično smatram da “Heat” nije ni prineti naslovima koje si naveo. I nikako ne zaboraviti da obojica nisu snimali samo krimi i filmove o mafiji.

 

 

Heat je malo drugaciji zanr, meni je ostao u sjecanju kao jedan od boljih filmova o pljackasima banaka.

Inace DeNiro me podsjeca na neki nacin na naseg Batu Zivojinovica koji je poslije partizanskih filmova kao i DeNiro bio i odlican komicar. Jednostavno ko zna, zna.

Link to comment
Share on other sites

 

Heat je malo drugaciji zanr, meni je ostao u sjecanju kao jedan od boljih filmova o pljackasima banaka.

Inace DeNiro me podsjeca na neki nacin na naseg Batu Zivojinovica koji je poslije partizanskih filmova kao i DeNiro bio i odlican komicar. Jednostavno ko zna, zna.

 

Pazi ovo, šta je sve ostalo iza Robert De Nira: New York, New York (1977), The Deer Hunter (1978), Raging Bull (1980), The King of Comedy (1982), Once Upon a Time in America (1984), Brazil (1985), The Mission (1986), Angel Hearth (1987), Midnight Run (1988), Awakenings (1990), Cape Fear (1991), This Boy’s Life (1993), Sleepers (1996), Jackie Brown (1997), The Good Sheperd (2006).

Sve bih ih redom preporučio za gledanje.

 

Namerno nisam naveo “Taxi Driver”, “Mean Streets”, krimi i mafijaške filmove da vidiš šta je sve radio osim tog žanra.

 

Dakle jedan svestran i izuzetan ne samo glumac nego i čovek. Bata Živojinović ne može ni da mu prismrdi.

Link to comment
Share on other sites

Baby Driver (2017)

 

Jedan od onih filmova koji imaju vrlo dobar koncept i cak krenu odlicno, ali se negde usput zagube usled nekih traljavih izvedbi sa pricom i likovima. Kao da reditelj nije imao dovoljno goriva da odveze projekat do kraja, pa je makina stala na pola puta. Naravno, mislim da ni ovde ne treba da naglasavam posebno da se opet radi o nenormalno visokim ocenama na imdb, tomatoes i metascore. Jebes mi sve ako film sa ovako banalnim krajem moze da dobija 93, 86 i slicno.

 

Hajlajt filma svakako je monstruozni fles koji me je pukao kada sam video Lily James aka Deboru u kantini. Ono nije humano uopste.

 

7de9ffaad2def82b-600x338.jpg

tumblr_oabpbmBe511tumicto7_400.png

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ajvar (2019)

 

Pre bilo kakve dalje price mora se pomenuti Natasa Ninkovic - naprosto je masakrirala ulogu i ovo svakako nije prvi put, daleko od toga. Flawless performance, head turner. Nedostaje mi komplimenata, zaista. Srpska (domaca/ex-yu/kakogod) Julianne Moore, bez dileme. 

 

Sto se samog filma tice, i da nisam ocekivao vise, opet bih se razocarao u dobroj meri. Trifunovicu sasvim sigurno ovo nije jedan od najboljih performansa, mada je uglavnom isporucio onako zanatski. Jos jedan od onih filmova sa malo dijaloga (it's a thing nowadays, isn't it), medjutim i ovo sto je izgovoreno nikako ne prati kvalitet izvedbe glavnih glumaca i ostavlja a lot to be desired, sto bi reko nas narod nebeski. Pored dijaloga tu je i nekoliko potpuno banalnih i pravo niotkuda & nista ni sa cim momenata koji gotovo nikakvu funkciju i ulogu nemaju u siroj slici, te se postavlja pitanje zasto su i ubaceni/uvedeni jer sami za sebe nemaju ni blizu neophodnu snagu ili kvalitet da stoje kao epizode unutar epizode. Motivi i simbolika kako ajvara tako i npr. fleke s pocetka filma su sasvim jasni i vidi se sta je reditelj sa njima hteo. Nije da nije vec vidjano (naravno ne mislim na sam domaci proizvod iz tegle), ali bacam respekt.

 

Na kraju dolazim do zakljucka - film iz kategorije onih koje vozi brutalan performans glavnog glumca i cini da se ukazuju boljim no sto zaista jesu (sustinski osrednji) poput vec pominjanog Phoenixovog The Mastera recimo. Ne mogu reci steta jer smo dobili materijal za buduce udzbenike i leksikone glume, ali kao celina film je ostao negde na stepenicama.

 

 

Link to comment
Share on other sites

On 12/2/2019 at 8:51 PM, Klotzen said:

De Niro ima unikatan izgled i šmek, on može da glumi i prosjaka i milijardera u istom filmu i da bude uverljiv. Jedino gde ga nismo videli su ratni filmovi, ako nisam nešto smetnuo sa uma.

 

Lovac na jelene, Majkla Cimina.

On 12/1/2019 at 3:05 PM, drgnk said:

Kuku meni, ja razmišljam kako ću izgurati to jedno gledanje, a ovde se priča o drugom i trećem gledanju. Za tu vrstu mazohizma, stvarno moraš mnogo voleti Skorsezea i De Nira. 🤣

 

Bilo jednom u Americi, Sedja Leonea je imao dve verzije koje su se i kod nas prikazivale u bioskopima. Jednu od skoro 4h, i drugu oko 2h. Necu reci koliko sam puta koju gledala 🙂, mislim samo na bioskopska gledanja. Druga vremena bila.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

On 12/1/2019 at 1:37 PM, estranged said:

Mislim da ce Irishman na neko drugo trece gledanje da bas bas legne. A sto se tice duzine ja jednom godisnje obnavljam Once upon a time in America tako da mi nije problem 🙂

 

Sad primetih da ima jos zaludjenih 😂.

 

 

Nabavila sam sebi disk. Jedan od omiljenijih filmova iz detinjstva. The right stuff (1983). Mislim da su ga kod nas prevodili sa Put u kosmos, ali davno je bilo.

 

 

 

 

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dead Snow (Død snø) - 2009

 

https://www.imdb.com/title/tt1278340/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Dok prenosim utiske o filmu, polako se pripremam da odgledam i drugi deo. Šta reći? Skandinavci su velemajstori crnog humora. Samo oni mogu da naprave film u kojem pršti krv na sve strane, ispadaju creva, a gledalac se smeje li smeje. 🤣 Ako nekoga zanima kako izgleda frontalni sudar pijanih norveških izletnika i vojske naci-zombija, ovo je film za njega. 🤣

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...