Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Joker (2019)

 

Film kao film je odlican, prevazisao je moja ocekivanja. Nije ni izbliza tako spor kako se cinio u trejlerima. Mnogo toga je za pohvalu, od Phoenixove glume, preko scenografije, kamere, karakterizacije, do same ideje da se posalje mnostvo implicitnih poruka i otvori hiljadu uglova za tumacenje svega vidjenog (tome ne doprinosi samo kraj filma, vec se sve te mogucnosti postepeno pojavljuju tokom gledanja). Ako se prihvati jedna od vizura, film je doneo sasvim plauzibilnu origin pricu, cak ponesto vise nego sto bih ikada i ocekivao. Medjutim, upravo tu je i jedna od 2 najvece moje zamerke (iz perspektive konekcije sa stripom iz koga je na kraju lik i potekao)  - ovaj film se daleko vise naslanja na Nolanovog Jokera, te smo u biti opet dobili jednog anarhistu, s tom razlikom sto takvo delovanje ovde ima jasnu podlogu i racionalizaciju. Kako god, nikada nisam bio fan takvog vidjenja Jokera jer to pomalo vuce u solidnu simplifikaciju lika. Druga zamerka su dijalozi. Naravno, ne zelim reci da su losi, ali jednostavno sam ocekivao malo vecu dubinu i snazniji doprinos ostalih, sporednih likova upravo kroz tu razmenu. 

 

Mogu da razumem da film nije legao ovim hardkor Batman fanovima jer je prica poprilicno grounded i izabran bas period kada se Fleck transformise u svoje novo ja, te nema nicega od onih iconic elemenata koji su sinonim za Jokera koga svi znaju (onaj smeh, jin/jang prica, te sam Batman). Ovo jednostavno nije dovoljno Joker za tu grupu ljudi i ne moze se reci da nisu u pravu. Medjutim, to je potpuno drugi par cipela. Jos jednom se pokazuje da je tesko vaditi pipetom motive/likove/elemente iz vec formiraih i zaokruzenih svetova i bacati ih u sasvim novo okruzenje i istovremeno zadrzati onu vrstu kontinuiteta i familijarnosti da se ostavi pozitivan utisak kod svih (ili bar vecine) zanrovskih fanova.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja  Đokera gledam kao dramu koja maltene da nema nikakve veze sa stripskom ikonografijom. Mislim da ako se tako priđe filmu, bez prethodnih očekivanja i poveznica, sve funkciniše kud i kakmo bolje. A cenim da je to i bio osnovni cilj reditelja.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Džoker će imati nastavak, Hoakin Finiks opet u glavnoj ulozi

 

Quote

Reditelj Tod Filips radi na nastavku blokbastera "Džoker" koji je već zaradio milijardu dolara na bioskopskim blagajnama širom sveta, piše Holivud reporter.

 

Nastavak filma posvećen Betmenovom rivalu u pripremi je, i Tod Filips radi na drugom poglavlju priče, saznaje Holivud reporter pozivajući se na izvore.

U filmu, koji ima dobre izglede da osvoji Oskara, igraće opet Hoakin Finiks.

 

Za sada još nije poznata radnja nastavka, niti da li će se u njemu ukrstiti putevi Džokera i Brusa Vejna, koji se pojavljuje kao dečak u filmu i dalje na repertoaru u bioskopima širom sveta.

 

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Laki21 said:

Ja  Đokera gledam kao dramu koja maltene da nema nikakve veze sa stripskom ikonografijom. Mislim da ako se tako priđe filmu, bez prethodnih očekivanja i poveznica, sve funkciniše kud i kakmo bolje. A cenim da je to i bio osnovni cilj reditelja.

 

Ako tog nastavka bude, onda se dovodi u pitanje je li zaista to bio cilj reditelja, a istovremeno te poveznice ili odsusutvo istih predstavljaju potencijalno mnogo veci problem. Nije toliko tesko prihvatiti taj detachment i koncept nezavisne drame za standalone projekat, ali kada je rec o necemu sto dobija kontinuitet kroz nekoliko povezanih ostvarenja... Tu vec postaje malo nategnuto.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Chaos Is Me said:

Green book (2018)

 

https://www.imdb.com/title/tt6966692/?ref_=fn_al_tt_1

 

Simpatičan film ali svakako ne i neko epohalno delo. Ne znam čak ni šta bih specijalno napisao vezano za ovaj film. Sve već viđeno, samo prikazano na jedan pitak, nenametljiv i fluidan način. Super je kostimografija. Nategnutih 7/10.

 

Zvuči zanimljivo, vidio sam taj naslov na HBO Go. Moglo bi se pogledati jednom kad budu neki praznici i više vremena za bacanje.

Link to comment
Share on other sites

Sicario (2015)

 

Okayish akcioni trilercic, nista spec, ali za promenu nije brutalno iskliseiziran i nagruvan pucnjavom i eksplozijama do iznemoglosti poput 90% filmova sa slicnom tematikom. Ima nedorecenosti i povrsnosti sa likovima, ali uglavnom su prilicno interesantni. Ja nesto mnogo volim Emily, pa mozda mi je zbog toga i legao vise no sto sam ocekivao.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sicario (2015)
 
Okayish akcioni trilercic, nista spec, ali za promenu nije brutalno iskliseiziran i nagruvan pucnjavom i eksplozijama do iznemoglosti poput 90% filmova sa slicnom tematikom. Ima nedorecenosti i povrsnosti sa likovima, ali uglavnom su prilicno interesantni. Ja nesto mnogo volim Emily, pa mozda mi je zbog toga i legao vise no sto sam ocekivao.
Po meni bolji nastavak, ili sam možda od prvog više očekivao...
Link to comment
Share on other sites

6 minutes ago, Luchifer89 said:
14 minutes ago, SteveFrancis#3 said:
Sicario (2015)
 
Okayish akcioni trilercic, nista spec, ali za promenu nije brutalno iskliseiziran i nagruvan pucnjavom i eksplozijama do iznemoglosti poput 90% filmova sa slicnom tematikom. Ima nedorecenosti i povrsnosti sa likovima, ali uglavnom su prilicno interesantni. Ja nesto mnogo volim Emily, pa mozda mi je zbog toga i legao vise no sto sam ocekivao.

Po meni bolji nastavak, ili sam možda od prvog više očekivao...

 

Nema gdje Blunt, koliko vidim, to je instant -1. Pogledacu cim uzmognem pa se javljam vrv ovde.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Sicario: Day Of The Soldado (2018)

 

Sto se mene tice, za klasu losiji od prvog dela. Ramboizmi, nagle transformacije i rupcage u izgradnji likova, ionako odvec overused trope zblizavanja zrtve i otmicara sad jos uz masivno trpljenje zbog pomenutog aljkavog pristupa i izvedbe sa karakterizacijom. Impozantno iskasapljen lik male Isabele. Za ono je bas potreban ozbiljan talenat elouel. Sve sto je cinilo appeal (za mene) prvog dela, sa ovim je iscezlo - grounded pristup, vrlo korektan zaplet, organski razvoj price i likova (bar ovih centralnih), uz neke vrlo dobro odradjene, te genuinely napete scene (prelazak grane u eskortu npr). 

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Gledao sinoć Once upon a time in Holywood.
O filmu sam bukvalno znao samo glumačku ekipu i okvirni vremenski period u kom se radnja odvija.
Odgledao ceo film u jednom dahu, doduše na kauču ne u neudobnoj fotelji bioskopa.
Morao sam posle filma malo da guglam, jer Mensona nisam skontao, kao što mi ni slučaj ubistva Šeron Tejt nije bio poznat.
Htedoh da bacim ogroman hejt kad su krenuli titlovi, ali ispostavilo se da cela priča ima smisla.

Link to comment
Share on other sites

Realna prica (2019)

 

Vrlo korektno. Iza ponekog gimmicka i ne bas uverljive ili out of place sekvence dijaloga krije se konkretna, ozbiljna tema obradjena na sasvim zadovoljavajuc nacin. I ovde idu pohvale za uglavnom uspesno izbegavanje kliseizacije. Kicic je Kicic, ali ovde to i nije neki minus. Nini ne fali mnogo da postane bas odlicna glumica. Jos uvek je malo drvenasta, ali mislim da ce to polako otici sa kilometrazom.

Link to comment
Share on other sites

On 11/23/2019 at 6:54 PM, SteveFrancis#3 said:

Sicario (2015)

 

Okayish akcioni trilercic, nista spec, ali za promenu nije brutalno iskliseiziran i nagruvan pucnjavom i eksplozijama do iznemoglosti poput 90% filmova sa slicnom tematikom. Ima nedorecenosti i povrsnosti sa likovima, ali uglavnom su prilicno interesantni. Ja nesto mnogo volim Emily, pa mozda mi je zbog toga i legao vise no sto sam ocekivao.

Vilnev je veliki majstor.

Pisali smo dosta o ovom filmu na rahmetli forumu.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 11/24/2019 at 1:29 PM, Luchifer89 said:

Gledao sinoć Once upon a time in Holywood.
O filmu sam bukvalno znao samo glumačku ekipu i okvirni vremenski period u kom se radnja odvija.
Odgledao ceo film u jednom dahu, doduše na kauču ne u neudobnoj fotelji bioskopa.
Morao sam posle filma malo da guglam, jer Mensona nisam skontao, kao što mi ni slučaj ubistva Šeron Tejt nije bio poznat.
Htedoh da bacim ogroman hejt kad su krenuli titlovi, ali ispostavilo se da cela priča ima smisla.

 

Meni je Šeron bila najbolja riba Holivuda 60-ih. Kakva šteta.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

52 minutes ago, Ne sam Safete said:

Vilnev je veliki majstor.

Pisali smo dosta o ovom filmu na rahmetli forumu.

 

Mogu se sloziti in general. Nekoliko bas vrhunskih filmova - Blade Runner 2049, Incendies, ali isto tako ima tu i odvratno precenjenih filmova, tipa Prisoners koji je totalno random prica te tematike i Arrival kao praznjikav film, klasicni wasted opportunity. Relativno nedavno sam saznao da on rezira i ekranizaciju Dunea koji stize valjda krajem sledece godine.

Link to comment
Share on other sites

Ready Or Not (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt7798634/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Neobično zabavna kanadska horor-komedija sa Endi MekDauel, Adamom Brodijem, Henrijem Černim i Samarom Viving (bratanica Hjuga Vivinga). Šta se dogodi kad novopečena mlada, udajom dospe u familiju sociopata koja tradicionalno, za svakog novog člana porodice, sprovodi ritual inicijacije nakon kojeg isti, možda i ne pretekne. 🤣

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Probdeo sam noć gledajući Scorseseov “The Irishman” i generalno mlake utiske nosim.

Nekako mi nije leglo to bombardovanje podacima iz istorije mafije tog vremena u 3.5 sata bez prekida. Kao da se reditelj nije mogao odlučiti da li će da pravi film o “Ircu”, o Hofi ili o odnosu mafije i sindikata. Sve je nekako zgurano u taj filmski maraton.

De Niro (“Irac”) isti u svim fazama svog života (ne svojom greškom nego je reditelj želeo da Robert onako mator glumi sebe i kao mladića i kao sedog starca, što ne ide, uz sve moguće efekte), Al Pacino (Hofa) solidan i Joe Pesci sjajan.

Link to comment
Share on other sites

Ja sam smazo 3 cipsa u 3 ipo sata 🤣... sto se filma tice meni je odlican... proletilo 3 sata ko tamose... falio mi je taj smek oldskul mafijaskih filmova... Pesci i Pacino odlicni... De Nira nikad nesto posebno nisam volio.... Jedino sta mi je smetalo do jedno polovine filma (dokle je trajalo) ono cgi pomladjivanje lica, totalno mi je neprirodno a i glave im u nekim trenutcima izgledaju ogromne...a tjelo i dalje odaje konstrukciju nekog dedice... tipa Pesci ..De Nira zove boy... tamo vidi se po drzanju tjela da ima 70 godina...Ali kad zanemarim tu sitnicu odlican film i fino provedena vecer... Ukoliko se akademija odluci nominirati Netflix glumce ...Pesciju definitvno ne gine nominacija za sporednu ulogu ...

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...