Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Peterloo_(2018_movie_poster).png

 

"Peterloo" (2018)

 

Odlična istorijska drama. Engleski film o događajima koji su vodili ka masakru u Mančesteru 1819. godine. Film je snimljen povodom 200 godina od tog događaja. Peterloo je veliki miting na kom su se ljudi borili za pravo glasa i opštu reformu izbornog sistema. Tada je tek oko 10% ljudi imalo prava glaso i većina sa juga. Ovde gledamo događanja posle ratova sa Napolenom koia su vodila ka ovom mitingu. Film prati jednu porodicu i preko nje pokušava da nam dočara motive običnih ljudi a paralelno sa tim delom filma imamo i istorijske ličnosti koje su direktno učestvovale u tom masakru. Preporuka za istoričare, malo poznat događaj ali vrlo važan tako da nije loš da popunite znanje. Dramski ne briljira ali nije ni loš tako da ljubitelji drame neka sami promisle da li ih ova tema zanima. Po meni koga tema ne zanima smoriće ih film.

 

 

Charlatan_poster.jpg

 

"Charlatan" (2020)

 

Krstiću ga kao Češki mada vidim da se pominje još par država. Drama o Janu Mikolašeku, češkom travaru koji je lečio ljude tako što bi gledao u njihov urin i davao dijagnozu. Film prati njegov život kroz različite periode Austro Ugarska, demokratska Čehoslovačka, Nemačka okupacija i komunistička Čehoslovačka i njegov odnos prema tim sistemima. Pored toga pratimo njegov lični odnos prema ljudima koji ga okružuju. Vrlo kompleksna ličnost, uz napomenu do je čovek prilično urban lik iako sam ja očekivao nekog brđanina u stilu naših travara. Reč je o ličnosti koja je postojala ali je finiš filma izmenjen u odnosu na stvarne događaje. No obzirom da taj finiš daje filmu bolju dramatizaciju nije za zameriti. Preporuka za ljubitelje drame mada mogu i ostali da ga gledaju jel ima prilično brz tempo i nema mnogo smarajućih kadrova koji bi zasmetali ovima što nisu u "drama fazonu".

 

 

1615290355Nobody-za-web-360x618_c.jpg

 

"Nobody" (2021)

 

Vrlo dobar akcioni film. Počinje fenomenalno, tu je vibe i iz BB i nešto malo iz BCS serija. Radnja nema veze ni sa jednom od te dve serije nego samo taj filing glavnog lika. No onda film menja trasu i saznajemo više o glavnom liku i do kraja gledamo klasičnu akcionu pucačinu, sa malo više preterivanja. U suštini to mi kvari utisak ali potpuno razumem šta su hteli da urade. Hteli su akcioni film sa malo ozbiljnijom radnjom ali mislim da nisu uspeli. No uspevaju da nas prevare sa glavnom ulogom u prvom delu filma tako da pohvale za to. Ovaj glumac (lažni Kostner 🙂 ) je odličan, dobro glumi i ima taj neki šmek Kostner meets Willis. Ne može se ništa više reći a da vam ne spojlujem drugi deo filma tako da je to to. Prepruka za ljubitelje akcije i za one koji su zavoleli ovog glumca kroz serije (mi ćemo oprostiti filmu propuste koje ima). Ostali onako, film je brz, ne smara mnogo i traje standardnih 90 minuta.

 

U svakom slučaju ovaj film mi je taman seo sada kao uvod u zadnju sezonu BSC 🙂

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Klotzen said:

 

 

1615290355Nobody-za-web-360x618_c.jpg

 

"Nobody" (2021)

 

Vrlo dobar akcioni film. Počinje fenomenalno, tu je vibe i iz BB i nešto malo iz BCS serija. Radnja nema veze ni sa jednom od te dve serije nego samo taj filing glavnog lika. No onda film menja trasu i saznajemo više o glavnom liku i do kraja gledamo klasičnu akcionu pucačinu, sa malo više preterivanja. U suštini to mi kvari utisak ali potpuno razumem šta su hteli da urade. Hteli su akcioni film sa malo ozbiljnijom radnjom ali mislim da nisu uspeli. No uspevaju da nas prevare sa glavnom ulogom u prvom delu filma tako da pohvale za to. Ovaj glumac (lažni Kostner 🙂 ) je odličan, dobro glumi i ima taj neki šmek Kostner meets Willis. Ne može se ništa više reći a da vam ne spojlujem drugi deo filma tako da je to to. Prepruka za ljubitelje akcije i za one koji su zavoleli ovog glumca kroz serije (mi ćemo oprostiti filmu propuste koje ima). Ostali onako, film je brz, ne smara mnogo i traje standardnih 90 minuta.

 

U svakom slučaju ovaj film mi je taman seo sada kao uvod u zadnju sezonu BSC 🙂

Ovo ako nisi gledao John Wick, bukvalno jeftina verzija, samo ubacena porodica, dok Wick celu pricu vrti oko izgubljene "porodice" sve ostalo manje vise isto.

Sto nije ni cudno posto je producentski tim isti. Osnove su iste. Da ne pravim spoiler. Bio mi je dosadan.

Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, deez nuts. said:

Heh, secam se kad sam gledao John Wick-a. Ugasio posle 10 minuta.

Pa to je ok. Stvar ukusa, ja prvi racunam kao relativno dobru obradu komiksa, ne neku vrhunsku umetnost. Ali gledanje jeftine verzije iste price je ko jesti podgrejan krompir.

Nema isti ukus, a I nutriciiona vrednost je niza.

Link to comment
Share on other sites

On 4/25/2022 at 10:05 AM, Klotzen said:

Ja nisam ni čuo za ovaj film pa sam pišući o "Nilu" pisao "novi Poaro". Ocena prelazna ali nisam siguran za preporuku, možda samo die hard fanovi Agate Kristi čisto da i ovaj film imaju u kolekciji odgledanih.

Die hard fanovi Agate mogu samo da se iznerviraju od Branine interpretacije. Bolje to vreme potrošiti na verzije sa Justinovim ili Sišeom.

Edited by alcesta
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Moonfall_film_poster.jpg

 

Moonfall (2022)

 

SF film o scenariju gde mesec menja kretanje i preti da se sudari sa Zemljom. Tema je fantastična, iako se tokom filma čini da je daja vu, na kraju ipak saznajemo priču koja odvaja ovaj film od gomile sličnih scenarija o uništenju planete. Dakle radnja je skormna, akcija je ok. Radnja ide brzo tako da nije loš za razbribrigu. U filmu glumi debeli iz GoT, i to poprilično dobro, čak bih rekao da je nadmašio glavne uloge svojom rolom.

 

The_Northman.png

 

The Northman (2022)

 

Istorijska fikcija o vikinzima. Film jeste interesantan ali nije ništa specijalno kako se očekuje obzirom na reklamu koju je imao. Svakako je dobro opisano to vreme i kako su ljudi živeli, pogotovo napad bersekera na početku filma. Radnja je umerene brzine taman toliko da ne bude dosadan. Ovo mogu i istoričari da gledaju zbog atmosfere koja je odlično pogođena. Inače preporuka za ljubitelje akcije.

 

MV5BNGI4ZWU1MWUtNWYzNS00OTFlLWJhYjItNjFh

 

Silverton Siege (2022)

 

Pljačka banke koja to nije. Sticajem određenih okolnosti borci za prava crnaca u Južnoj Africi se nađu u banci gde uzimaju radnike i stranke kao taoce. Gledamo kalsičnu talačku krizu ali smeštenu u rasističku Južnu Afriku gde su "otmičari" crnci. Film je u principu po istinitom događaju ali odprilike trećina filma je fikcija radi dramatizacije. Nažalost ne znam koja trećina no radnja je odlično povezana, ne morate da guglate o događaju jer je u filmu sve lepo objašnjeno i kontekst i sama radnja filma. Preporuka za sve jer ovde ima za svakog po nešto.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Jos uvek nisam gledao The Northmana, mada sam planirao da ga konzumiram cim stigne u bioskope. Kako god, ne ocekujem bogzna sta, ali danas bas fali ovakvih filmova. Akcija sa istorijskom tematikom (ww's excluded) je svedena na statisticku gresku. Nowadays se u kategoriji 'istorijskog' filma samo stancuju prazni, genericni biopici koji se zaboravljaju vec sutradan. Mogu da se kladim da ce i ovaj Scottov Napoleon (pka Kitbag) biti isti takav.

Link to comment
Share on other sites

The Lost city (2022)

 

 

 

Odličan film za razbibrigu i opuštanje tokom nedeljnog (tmurnog) popodneva. Sandra me je podsetila zašto sam je obožavala u ovakvim filmovima, Čejning standardno sjajan u ovom žanru. Jedino što mi je malo zasmetalo je što su relativno brzo sklonili lik Bred Pita i što je Redklif ponovo igrao identičnu ulogu negativca kao u filmu Now You See Me 2. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Uncharted (2022)

 

 

 

Kad sam već pogledala The Lost city, rekoh sebi hajde da nastavim sa akcionim žanrom. Plus Tom Holand igra u njemu, a slaba sam na njega. 😄 Vidim da fanovi igrice pljuju film, mada iskreno ne morate biti fan igrice kako biste kritikovali ovaj film (kao što ni ja nisam). Trebalo im je 14 godina da adaptiraju tu igricu i oni snime... ovo. Ne znam odakle da počnem, jedino pohvalno je što je film dovoljno brz i toliko se toga dešava da ne stignete da procesuirate koliko je radnja glupa i besmislena, bar ne dok film traje. Indirektna pohvala se odnosi na Tom Holanda i njegove akcione scene, koje znam da većinski radi sam tako da - rispekt. Gluma inače slaba, izgleda kao Spajdermen u civilu, on i Mark hemija u minusu. Dijalozi nikakvi. Sve u svemu, nije loš da se ubije vreme, ako baš nemate šta drugo da gledate.

 

5/10

 

Regression (2015)

 

 

 

Ako bih morala da opišem film u jednoj rečenici - pretenciozno sranje i veliko razočaranje (opa, eto i rime). Nakon HP franšize Emma i David su ponovo delili kadar, radnja je delovala interesantno, a takođe ne znam mnogo loših filmova Ethan Hawk-a. Sve su ovo bili pros da pogledam film i imam neka pristojna očekivanja. Međutim, film je potpuno razočarao, preteniozan je, površan i predvidiv. Ako je ideja dobra, egzekucija je jako loša. Jedino dobro u svemu je Ethan-ova gluma, leže mu uloge pogubljenih i pomalo impulsivnih detektiva. Sve ostalo, žali Bože para utrošenih na snimanje, a i mog vremena na gledanje filma. Redosled scena na momente deluje potpuno besmisleno, kao da je neko pijan montirao film.

 

4/10

Link to comment
Share on other sites

Pomalo sam iznenadjen da nije vec pominjan, buduci da je povelika kosarkaska publika na ovom forumu.

 

Hustle (2022)

 

Nakon vrlo pozitivnog utiska koji je Uncut Gems ostavio, nadao sam se slicnom i nakon najnovije Netflixove price koja govori o skautu Filadelfije 76ersa koji iz nezavidne pozicije grajnduje svoj put ka NBA coaching staff-u, tako sto putuje po svetu trazeci talente i eventually nalazi sjajnog klinca na Majorci (kojeg glumi Juancho Hernangomez). Ipak:

 

Spoiler

Vrlo predvidiv, tunjavo reziran film gde 90% plota moze da predvidi svako ko je odgledao 5-6 Netflixovih filmova ili pak 5-6 wider audience US filmova. Jako puno fraza, klasicnih poor background dude grinding his way floskula sa sve cerkom i majkom da to onako pojacaju. Jedini pozitivan utisak koji je film ostavio jeste specifican storyline koji je ljubiteljima kosarke drago da vide, ali osim poznatih faca koji se pojavljuju na par scena, jedno veliko nista. 3/10

 

Link to comment
Share on other sites

Dune (1984)

 

Linčov Dune je stvarno skroman. Nije bilo lako ovu epsku sci fi fantaziju prikazati osamdesetih uz skromne tehničke mogućnosti, ali sve vrlo često izgleda kao neka parodija iako je za to vreme film imao ogroman budžet. Za nijansu ozbiljnije od ruskog gospodara prstenova. U poređenju sa ovim novim Dune od Vilneeva izgleda kao tetris naspram modernih igrica ili kao snimljena pozorišna predstava (sa skromnom glumom). 3,5/10

  • Like 2
  • WOW 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, kendrick said:

Pomalo sam iznenadjen da nije vec pominjan, buduci da je povelika kosarkaska publika na ovom forumu.

 

Hustle (2022)

 

Ni meni nije nešto ovaj film. Ja odavno ne pratim NBA, tako da i nisam toliko u toku sa tim likovima koji se pojavljuju u filmu, osim ovih starijih sada već legendi (Dr J., Dirk Novicki, naš Bobi), ali ovom filmu se može naći mnoštvo mana. Ne preporučujem ga baš, osim ljubiteljima košarke, mada ni oni neće biti previše sretni.

Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 12:35 PM, kendrick said:

Pomalo sam iznenadjen da nije vec pominjan, buduci da je povelika kosarkaska publika na ovom forumu.

 

Hustle (2022)

 

Nakon vrlo pozitivnog utiska koji je Uncut Gems ostavio, nadao sam se slicnom i nakon najnovije Netflixove price koja govori o skautu Filadelfije 76ersa koji iz nezavidne pozicije grajnduje svoj put ka NBA coaching staff-u, tako sto putuje po svetu trazeci talente i eventually nalazi sjajnog klinca na Majorci (kojeg glumi Juancho Hernangomez). Ipak:

 

  Hide contents

Vrlo predvidiv, tunjavo reziran film gde 90% plota moze da predvidi svako ko je odgledao 5-6 Netflixovih filmova ili pak 5-6 wider audience US filmova. Jako puno fraza, klasicnih poor background dude grinding his way floskula sa sve cerkom i majkom da to onako pojacaju. Jedini pozitivan utisak koji je film ostavio jeste specifican storyline koji je ljubiteljima kosarke drago da vide, ali osim poznatih faca koji se pojavljuju na par scena, jedno veliko nista. 3/10

 

Ja sam ga ocekivao sa nestrpljenjem iako sam imao u glavi da ce mozda biti razocarenje, nijesam ocekivao da ce biti bas ovako. No kao i svaki basket film sam ga pogledao.

Neki utisci

 

Spoiler

Film je idealan za neko nedeljno popodne da se pogleda kao neko lagano stivo dje mozes i neke scene da propustis slobodno jer se nista znacajno nece propustiti.

Dosta dobrih NBA cameos, svidjeli su mi se najvise Jet i Anthony Edwards. Sandler mozda najgori dio filma.

Majorka od nekog turistickog ostrva odjednom postaje Rucker park dje imas basket hustlere na svaki cosak spremne da opeljese neke tu lokalne basketase.

Adam Sandler dolazi tu da nekog "skautira" za NBA a Majorka nema nijedan tim u prva 2 nivoa kosarke u Spaniji a pogotovo je tesko tamo naci nekog ko bi mogao napraviti razliku u NBA.

Juancho igra nekog fizikalca-gradjevinca koji nema nikakvo profi iskustvo ni na kakvom nivou al ima tuznu zivotnu pricu kao i svaki film. Pokazuje neke flasheve atleticizma i odbrane koje mozes vidjeti po instagramu koliko god oces pa ih niko ne zove za NBA. No je Sandler iz nekog razloga ubjedjen da je on neki miks Giannisa i Steph Currya.

Draft prospect koji se pobije na draft combineu sa potencijalnim top pikom (koji btw u zadnje vrijeme nikad ne ucestvuju u tim scrimage utakmicama) obicno ga mediji razvuku i bude red flagovan da ga niko normalan taknut nece a ne da ga draftuje. No ipak i to se dogodi.

Mogao bi jos o ovome koliko oces al jbg razocarenje.
 

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Men & Chicken

Original title: Mænd & høns

2015 1h 44m

 

Director Anders Thomas Jensen

Writer Anders Thomas Jensen

Stars 

David Dencik

Mads Mikkelsen

Nikolaj Lie Kaas

 

https://www.imdb.com/title/tt3877674/?ref_=nm_flmg_act_18

 

https://www.imdb.com/title/tt3877674/mediaviewer/rm1851203328/?ref_=tt_md_2

 

The story revolves around two brothers from Denmark who suffer from grotesque appearances and other mental issues that hinder them on a daily basis. While one brother, Gabriel, is a University professor who can't maintain a relationship, the other is the loose-cannon, Elias (phenomenally played by Mads Mikkelsen), who also has relationship issues and can't seem to go more than an hour without having to gratify himself.

The brothers learn from their now deceased father that he was not their biological father, that the real one is a Geneticist who specializes in Stem Cell Research, fathered both men with different women, and that he resides on a remote island. While this excites Gabriel at first due to his assumptions that him and Elias could not be related, they embark on a journey that reveals their true family history. They find out that they have three other half-brothers who live on the remote island, and surprise surprise, they have similar features. While Elias is able to, say, communicate with the loners of the island in far less civilized methods, Gabriel attempts to help improve their ways of problem solving by talking and not by hilarious comedy beatings.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

On 6/9/2022 at 12:55 PM, Chaos Is Me said:

Dune (1984)

 

Linčov Dune je stvarno skroman. Nije bilo lako ovu epsku sci fi fantaziju prikazati osamdesetih uz skromne tehničke mogućnosti, ali sve vrlo često izgleda kao neka parodija iako je za to vreme film imao ogroman budžet. Za nijansu ozbiljnije od ruskog gospodara prstenova. U poređenju sa ovim novim Dune od Vilneeva izgleda kao tetris naspram modernih igrica ili kao snimljena pozorišna predstava (sa skromnom glumom). 3,5/10

 

danas je puno toga moguće pronaći na netu na temu, pa ne bih ulazio u pojedinosti;

kao solidno veliki fan linča, koji ujedno ne misli da je dune (vrlo) dobar film, moram samo u par rečenica da se osvrnem na kontekst:

 

dune je tih godina već imao odavno reputaciju sci-fi priče koja je globalno popularna ali nikako nije dolazilo do toga da se sklopi produkcija koja bi zadovoljila delikatan i kompleksan svet franka herberta & bazične potrebe pop-publike, tj velikih filmskih blockbustera.

 

ako znamo (a znamo verovatno svi) da je jodorowsky bio ime koje je trebalo da realizuje dinu deceniju pre linča, onda je jasno i kakve pretenzije taj projekat ima, uprkos sci-fi-pop nameni: misticizam pre nego magija, spiritualno putovanje pre nego straightfwd spektakl u svemiru. mislim, čovek koji je napisao i režirao "el topo" a pri tome i glumio, sada treba da radi sci-fi spektakl. prilično psihodelično za današnje pojmove.

 

daklem, i 10 godina kasnije i nakon izlaska 2-3 rata zvezda, ekipa je i dalje izabrala david lyncha. on je do tada radio eraserhead i čovek slon, pametnom dosta.

hoću da kažem kako je pokušano nešto što nikada do tada a i kasnije nije, spojiti snažan + irreverent autorski pečat (nebitno da li je lynch ili jodorowsky) sa proizvodom za najšire mase.

 

pop sci-fi film iz 1984. je i dalje mogao biti prilično pod jurisdikcijom režisera; pop sci-fi film iz 1992, pod imenom alien 3 (takođe neuspešan) je već imao fokus-grupe & ekipu od 10ak marketing menadžera koji se pitaju usput šta je dozboljeno a šta nije. taj film je npr propao zato što je dat posao najvećem novom holivudskom talentu da radi svoj prvi film u životu a da paterni i zakonitosti onoga što se traži još uvek nisu čvrsto uspostavljeni (banalno i nebitno poređenje ali samo pruža dalji uvid u kontekst)

---

 

da odgovorim konačno i na nešto što si zapravo napisao ( :

svaki lynchov film ima neki segment koji izgleda kao parodija. ta potreba da naglasi kako ne shvata do kraja ozbiljno neke epske momente ili ono što se doživljava kao univerzalni bes, muka, tuga, drama = je od prvog do poslednjeg lynchovog dela uvek služilo da uvede publiku u ono što on smatra daleko važnijim aspektom te univerzalno-epske dileme.

 

ne branim film, više pokušavam da ukratko dočaram zašto & kako je taj film upravo takav.

evo i lynchovog citata na temu iz tih godina

 

In 1986, in an article headlined “Is There Life after Dune?” Lynch told Cinefantastique, “There’s something wrong with that movie. … I don’t really know what it is, and I’m not certain you could ‘fix’ it. It’s just so big, you know, and there’s so much there. A lot of it I like, but a lot of it I don’t like. It’s just got problems.” The article otherwise mostly focuses on Lynch’s latest project, the small-town noir Blue Velvet.

  • Like 3
  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

21 minutes ago, NikadProtivKaline said:

mislim nije nista novo da i lynch misli da je njegova dina sranje

u pravu je covek

samo se uini polomi ovoliko da ga opravda, ko da je zelimir, ili ne daj boze nacionale:)

 

ponekad se zaista zabrinem što ja doživljavam svoj post kao vrlo eksplicitno ukazivanje na kontekst, koji služi da možda nekome ko nije upoznat rasvetli pozadinu a dobijem reply "i lynch misli da je dina sranje a uini ga opravdava"

 

film nije dovoljno dobar, jer potrebe takvog filma & publike zahtevaju neki potpuno drugačiji pristup. zato bi i dina koju nikada niej napravio jodorowsky bila sranje.

sranje je uglavnom zato što je nemoguće pomiriti blockbuster i te nivoe psihodelije i nepoštovanja klasičnog narativa koji je linču jedan od trademarkova.

 

da banalizujem stvari, to je kao da želiš da twin peaks bude akciono-detektivski film koji će biti hit u bioskopima.

iako mi vilnevovi bladerunner i dune nisu neki filmovi kojima ću se vraćati*, mislim da je čovek, osim što je majstor svog zanata, pažljivo prilagodio oba dela današnjem senzibilitetu, zeitgeistu if you will i da je to legitiman recept za obradu dobro poznatih tema i projekata, na način koji će bez problema leći publici.

 

režiser blockbustera nije više kreator koji nosi primarno svoju viziju, već neko ko svojim umećem projektuje kolektivnu svest na ono o čemu već imamo određeno mišljenje i stav (jer je u pitanju ili remake ili iteracija globalno poznate teme).

 

---

* kad sam kod povratka, sinoć sam naleteo na sam početak pulp fiction na rtsu i naravno, odgledam ga sa zadovoljstvom po ko zna koji put (makar 20i+) do kraja.

kapiram da je meni pulp fiction ono što je mom ćaletu kum. al' to je druga tema, mada opet ima veze i sa pomenutim zeitgeistom.

 

 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

a sprdam se malo, nemoj da si toliko ozbiljan
mada sustina svakako ostaje - u pitanje je jedan los film, kojim ni sam lynch nije zadovoljan
pritom nije ostavio ni neki autorski pecat, pa da kazes sranje je ali je bar pravi lynch
to sta je jodorowski hteo da napravi nema mnogo veze sa tim cega se david latio
njegova odgovornost je najveca sto je film takav kakav je, los

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, NikadProtivKaline said:

pritom nije ostavio ni neki autorski pecat, pa da kazes sranje je ali je bar pravi lynch

 

pošto se sprdaš, ne mogu da trošim dalje lajne i vreme ali kao neko ko je fan lyncha, mogu da kažem da se apsolutno vidi da je to njegov film.

jedino što ne možeš da ga porediš ni žanrovski ni po toj blockbuster težnji sa bilo kojim drugim projektom koji je radio, pa ti se možda tako čini.

 

pravi lynch je iz današnje perspektive nastavo sa filmom blue velvet, koji je uradio nakon dine. 

 

ponavljam, film nije dobar ali to nije bilo ni sporno.

hteo sam da napišem nešto o samom kontekstu, pogotovo na temu projektovanih blockbustera nekad i sad.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ne znam kakve veze na temu imaju Hodorovski i Linč. To što je Hodorovski trebalo da radi bi bilo za to vreme nešto nezamislivo, spektakl svakog spektakla, pa bi verovatno opet ispalo smešno iz vizure današnjeg vremena i tehničkih mogućnosti. Ovaj Linčov film je bezveze, više parodija nego nešto ozbiljno (iako spucanih 40 miliona usd za produkciju u to vreme nije nikako malo). Ja nisam fan blokbastera ali ako ga već radiš to mora biti zadnja reč tehnike da se povadi banalnost fabule. Nije sporna Linčova filmografija već ovaj film. Nemoj mi se vaditi na autentičnost  na blokbasteru, tu sve treba da je pod konac i da grmi, što kažu mladi. A ovde je em gluma smeće.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...