Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Po meni,film nosi dobru poruku..da ne treba biti ekstreman..mogu se spojiti priroda i civilizacija. Ali treba ostati svoj.

Ima Vigo tako tih zanimljivih uloga..jedna je i u filmu The Road,koji je vrlo zanimljiv uradak iz zanra post-apokalipticnih filmova,iako je "Captain Fantastic" meni malo bolji film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt3825638/

Gledao skoro na nekom od filmskih kanala na SBB-u, možda i dalje ima. 

 

Radnja filma se dešava 1958. godine. Mladi tužilac pokreće slučaj u kom želi da osudi sve koji su imali veze sa dešavanjima u Aušvicu. I tu kreće borba sa svima koji su učestvovali u tome i onima pasivnim koji žele da zamaskiraju šta se dešavalo ili možda nisu ni bili svesni dešavanja, a takođe i borba sa samim sobom kada vidi koliko ljudi (čak i iz bliže okoline) je na neki način učestvovalo u svemu tome. Tu onda on preispituje svoje stavove i lomi se.

Jako mi se dopao film, pre svega zbog nekih istorijskih stvari koje nisam znao, a koje se tiču informisanosti u to vreme pre svega. A takođe i zbog te borbe sa samim sobom, kada si u manjini pa kreneš da preispituješ svoje stavove.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

"Neprijatelji" (Hostiles) 2017,vestern

Godine 1892.kapetan americke vojske Joseph Blocker (Christian Bale) nevoljno pristaje otpratiti poglavicu Cheyennea na samrti i njegovu porodicu nazad u njihovu rodnu zemlju. Oni krecu na dugo i opasno putovanje od vojnog utvrdjenja u Novom Meksiku do ravnica Montane te ubrzo srecu mladu udovicu (Rosamund Pike) cija je porodica pobijena. Surovo prostranstvo vrvi od neprijateljski raspolozenih Komanca i opasnih begunaca...

Nisam narocito veliki fan vesterna kao zanra,ali mogu reci da mi se mnogi noviji uradci dopadaju. To je slucaj i sa ovim filmom, koji je jedno solidno ostvarenje i kao takvo ne mora biti unapred preskoceno. Upravo je ta surovost "divljeg zapada" ovde dosta efektno docarana,a opet bez previse krvi. Dopada mi se kako je reditelj i scenarista (Scot Cooper) toj surovosti kontrirao solidarnost i humanost, jer da bi preziveli,putnici moraju udruziti svoje snage i pokazati ljudskost.

Edited by Drug Crni
  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Iščekivali smo Hostiles još na starom forumu i nije razočarao.

 

 

 

-------------------------------------------------------------------------------------

 

Ogledah 'King Richard' sa Will Smithom i skroz sam zadovoljan. 

Počeci sestara Williams i očeva uloga u svemu tome. Od Komptona do Kraljice Elizabete ...

 


 

Spoiler

 

Poseban naklon za Willa-

As a thank you to the cast, Will Smith divided his $40 million earnings from the movie amongst the other actors as bonuses for them.

 

 

Link to comment
Share on other sites

images?q=tbn:ANd9GcS3o4TIYrv_bdgTvmcHS4A

 

Natural Light (2021)

 

Mađarski ww2 film. Moj prvi na tu temu od severnih komšija. Tema vrlo hrabra. Pratimo mađarskog kaplara koji služi u izviđačkoj jedinici negde u Ukrajini koja traži partizane po tamošnjim bespućima. U filmu ima nekih 2 minuta borbi sa partizanima sve ostalo je odnos jedinice prema civilima i patrole po močvarama. Rekoh hrabra tema jer se bave zločinima nad civilima i kako glavni lik doživljava to. Ono što je čudno ali mi se svidelo je da glavna uloga ne iznosi svoje mišljenje o zločinima, deluje prilično izvan toga ali itekako nam je jasna njegova pozicija.

 

Film je ekstremno spor sa radnjom tako da preporuka ide za ljubitelje drame i istoričarima jer o Mađarima na istočnom frontu većina ne zna mnogo. Mene je film malo naterao da proguglam na ovu temu jer se ne sećam da sam ikad čitao nešto o tome. O njima uglavnom znamo samo da su bili tamo ali nema informacija kao što recimo imamo o Rumunima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2022 at 10:11 AM, Klotzen said:

images?q=tbn:ANd9GcS3o4TIYrv_bdgTvmcHS4A

 

Natural Light (2021)

 

Mađarski ww2 film. Moj prvi na tu temu od severnih komšija. Tema vrlo hrabra. Pratimo mađarskog kaplara koji služi u izviđačkoj jedinici negde u Ukrajini koja traži partizane po tamošnjim bespućima. U filmu ima nekih 2 minuta borbi sa partizanima sve ostalo je odnos jedinice prema civilima i patrole po močvarama. Rekoh hrabra tema jer se bave zločinima nad civilima i kako glavni lik doživljava to. Ono što je čudno ali mi se svidelo je da glavna uloga ne iznosi svoje mišljenje o zločinima, deluje prilično izvan toga ali itekako nam je jasna njegova pozicija.

 

Film je ekstremno spor sa radnjom tako da preporuka ide za ljubitelje drame i istoričarima jer o Mađarima na istočnom frontu većina ne zna mnogo. Mene je film malo naterao da proguglam na ovu temu jer se ne sećam da sam ikad čitao nešto o tome. O njima uglavnom znamo samo da su bili tamo ali nema informacija kao što recimo imamo o Rumunima.

https://m.imdb.com/title/tt3808342/?ref_=ext_shr_lnk

Pošto voliš da gledaš filmove na tu temu,evo ti jedan dobar od mađarskog režisera.Gledao sam kada je izašao.Ne mogu da se setim svih detalja,ali znam da su atmosfera i kamera upečatljivi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 1/23/2022 at 8:16 PM, Klotzen said:

The_Pilot._A_Battle_for_Survival.jpg

 

The Pilot (2021)

 

Ruski ww2 film rađen po istinitom događaju. Priča prati Alekseja Mareceva koji je oboren iznad neprijateljski linija. Pratimo ga u preživljavanju u polarnim uslovima. U principu više je borba protiv prirode nego protiv Nemaca tako da je na ivici da ga uopšte možemo staviti u ratni film. Vrlo dobar film, na momente je radnja spora, ali samo na momente jer u treutku se stvar zakomplikuje i postane zanimljivo. Ljubitelji ratnog filma se baš neće obradovati ali ko voli preživljavanje ili malo istorije definitivno vredi pogledati.

 

 

Mogao bih da preporučim dva (po meni odlična) filma slične tematike. Oba su vezana za WW2, na temu preživljavanja u neljudskim uslovima.

 

 

As Far as My Feet Will Carry Me aka So weit die Füße tragen (2001)

 

https://m.imdb.com/title/tt0277327/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

image.png.7848601f5f539f36f6ddf3ea79c1d6d5.png

 

 

The 12th Man aka Den 12. mann (2017)

 

https://m.imdb.com/title/tt3300980/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

1537137-b.jpg

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The Hand of God (2021)

 

Novi Sorentinov film, pošto sam jelte priličan fan njegovih radova ovo je bio must see. Previše je reći da sam razočaran ali film nije ostavio na mene naročit utisak niti nešto što ću duže pamtiti. Svakako je zabavan i dinimačin sa prelepim kadrovima Napulja i okoline, doduše ovog puta samo sa jednom zgodnom ženom (Luisa Ranieri) za razliku od uobičajene Sorentinove porcije. Film ima neku nehajnost, čak i u teškim temama ali kao što rekoh - nema neki dominantan narativ ili esenciju. Pa i takvog ga itekako vredi pogledati iako imho spada u donji ešalon Sorentinovih ostvarenja. 7/10

Link to comment
Share on other sites

On 2/23/2022 at 1:37 PM, Chaos Is Me said:

The Hand of God (2021)

 

Novi Sorentinov film, pošto sam jelte priličan fan njegovih radova ovo je bio must see. Previše je reći da sam razočaran ali film nije ostavio na mene naročit utisak niti nešto što ću duže pamtiti. Svakako je zabavan i dinimačin sa prelepim kadrovima Napulja i okoline, doduše ovog puta samo sa jednom zgodnom ženom (Luisa Ranieri) za razliku od uobičajene Sorentinove porcije. Film ima neku nehajnost, čak i u teškim temama ali kao što rekoh - nema neki dominantan narativ ili esenciju. Pa i takvog ga itekako vredi pogledati iako imho spada u donji ešalon Sorentinovih ostvarenja. 7/10

 

Poceo odlicno onda usporio, i na kraju usrao. Pa gde italijanski film da se pretvori u onakvu tesku dramu? 

images?q=tbn:ANd9GcQkbUmlAGJ4KRlF8qo0o_3

 

Ballon (2018)

 

Ovo je poslednje sto sam gledao. Hladni rat 70ih u istocnoj Nemackoj u kojoj pogadjate na koji nacin su gradjani pokusali da prebegnu na zapadnu stranu. Film je dobar, klasican napeti i tenzioni triler koji vam sve vreme drzi paznju, pogotovo sto je radjen po istinitoj prici pa vas posle zainteresuje da izguglate sta se to stvarno desilo... 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, sasha arsenal said:

Ne.Dobar?

 

Uf, odlican. Mada nisam siguran da je za svakoga. 

 

58 minutes ago, Klotzen said:

 

Film o devojčici koja traži svog psa ?

 

Vise je film o psu, koga je oterao ocuh devojcice. Kako su ga uradili to je cudo. Sve vreme prate psa a kako su to sproveli i Hickok bi se postideo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/24/2022 at 9:13 AM, Ne sam Safete said:

Ne bih baš izdvajao 'Bellezu' meni je sve što je do sada radio genijalno. 'This must be a place' se npr stalno zaboravlja kad se spominje Sorrentino a film je odličan. 'Youth' takodje.

 

Meni je Youth daleko najbolji, iako Bellezza vizuelno bolje izgleda ali nije ni čudo s obzirom na temu.

Loro me je razočarao prilično, očekivala sam dosta više.

Obe papske serije su mi isto super ali previše se razlikuje medij da bih ih poredila s filmovima.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...