Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

  • 2 weeks later...

The_Midnight_Sky_poster.png

 

The Midnight Sky (2020)

 

Oficijelno se ovo vodi kao naučna fantastika ali po meni ovo je drama u okruženju naučne fantastike. Film prati tužnu priču starog naučnika koga glumi Kluni koji ostaje na zemlji na kojoj je u toku smak sveta. No njegova priča uspeva da ostavi jači utisak na gledaoca nego što je kraj života na zemlji. Naravno nešto ljudi je uspelo da zbriše na "Novu Zemlju" no taj deo priče nije fokus filma. Kluni je i režiser i mislim da je usnovnoj zamisli uspeo a to je ovo gore rečeno oko toga da smo više zaokupljeni njegovim životom nego smakom sveta. No taj deo će nekima biti i smetnja pogotovo onima koji dođu da gledaju film jer se reklamira kao naučna fantastika. Ne može se ništa konkretnije od ovoga reći o filmu bez spoilera tako da je to, to. Preporuka ljubiteljima drame, mogu da gledaju i SF ljubitelji ali znajte da film ne puca mnogo u tom pravcu.

 

 

Greenland_(film).png

 

Greenland (2020)

 

Smak sveta izazvan kišom malih kometa i na kraju poklapanjem jedne velike (interesantno da pada negde u Mediteranu ova najveća 🙂 ). Butler glumi čoveka koji ima polurasturen brak i koji sa svojom porodicom pokušava da spasi i brak i njihove živote. Malo podseća film na onaj matori od pre 20 godina gde se zemlja raspada zbog erupcije onih gejzira u SAD ali ovde je manje spektakularnog rasturanja zemlje a više se priča bazira na odnose među ljudima. Kako njima u porodici tako i ljudima na koje nailaze tokom filma. Solidan film, drži pažnju. Ovo mogu da gledaju i ljubitelji survivor i ljubitelji drame. Sama priča oko kometa kao i sama razaranja nisu u prvom planu tako da opet jedan SF film koji to u suštini nije.

 

MV5BYmY0NjcwMWMtN2MyNC00ZmZjLWEwZTAtM2Ex

 

Ovo pišem vezano za celokupan serijal Resident Evil. Ja sam prva dva filma pogledao nekoliko puta jer su bili 1000 puta na TV ali nikad ostala tri nisam gledao. Sada sam to ispratio tako mogu da kažem da su mi 3. i 4. deo najbolji. 5. nije loš ali su isuviše robovali velikom finalu jer se znalo da je to zadnji u serijalu. Neću ići u detalje jer o ovom filmu znaju svi bez obzira da li su ga gledali ili ne. Meni je ovo akcioni film, horor možda za decu. Priča se malo popravlja u kasnijim delovima i postaje složenija ali u osnovi ništa za pamćenje. Kao veliki fan Mile Jovović ovo sam morao da odgledam iako mi nikad nije privlačio ovaj serijal.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

No Sudden Move (2021)

 

Bas prazno. Nisam imao neka velika ocekivanja i opet me je razocarao. Radnja je spora, ali zato lose hendlovana, vrlo dobra glumacka imena protracena na jako neinteresantne i blede likove. Bez ikakve atmosfere ili upecatljivih dijaloga. Film za zaborav.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Black widow (2021)

 

p_blackwidow_disneyplus_21043-1_63f71aa0

 

Dobra zabava kao i uvek u Marvelovom "univerzumu".Priča postaje složenija i donekle mračnija u odnosu na prethodne delove.

Florence Pugh (Pug,Puh ili samo Pu - veze nemam) Deluje kao dostojna naslednica Johansonove...

Moja jedina ali velika zamerka - predstavljanje Sovjeta/Rusa kao stereotipnih i nesposobnih negativaca.

Svejedno preporučujem.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Drakaris said:

Preporučite neke filmove o Astecima i Majama, ako postoje . Apokalipto sam već gledao.

 

 

Mada nije preporuka, pošto ga nisam gledao. Ima dobre kritike i recenzije.

Edited by drgnk
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Waves (2019)

 

Vrlo dobra drama o porodičnim odnosima, ličnim frustracijama i demonima, ali i preplitanju raznih emocija. Dinamički se smenjuju brze i intenzivne scene sa sporijim, meditativnijim momentima koji imaju za cilj da prikažu emotivna stanja junaka. Dobra gluma, na momente baš jaka emocija. Ovo može i na preporuke iako film nije savršen. 8/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ej, pa nije loše ovo ...

 

The tomorrow war 2021 USA

 

014q61wiwg171.jpg?fit=800,800&ssl=1

 

Imao sam dosta niska očekivanja - ali nije loša zabava.

A što je najvažnije kao jedan od lotr zaluđenika baš mi je drago da je "Amazon" izveo ovako ambicioznu produkciju.

Nije baš "The thing" ili "Alien" ali vredi pogledati.

Edited by Andrej
Link to comment
Share on other sites

On 7/10/2021 at 4:36 PM, Klotzen said:

 

 

Greenland_(film).png

 

Greenland (2020)

 

Smak sveta izazvan kišom malih kometa i na kraju poklapanjem jedne velike (interesantno da pada negde u Mediteranu ova najveća 🙂 ). Butler glumi čoveka koji ima polurasturen brak i koji sa svojom porodicom pokušava da spasi i brak i njihove živote. Malo podseća film na onaj matori od pre 20 godina gde se zemlja raspada zbog erupcije onih gejzira u SAD ali ovde je manje spektakularnog rasturanja zemlje a više se priča bazira na odnose među ljudima. Kako njima u porodici tako i ljudima na koje nailaze tokom filma. Solidan film, drži pažnju. Ovo mogu da gledaju i ljubitelji survivor i ljubitelji drame. Sama priča oko kometa kao i sama razaranja nisu u prvom planu tako da opet jedan SF film koji to u suštini nije.

 

Odgledala nedavno, i prilicno solidna gluma. Ima nesto stvari na koje mozes u fazonu da reagujes "Manemooj?' ali za Butlera odlicna uloga, jedna u kojoj ne igra svoje uobicajene uloge.

 

Odgledala Nobody 

https://www.imdb.com/title/tt7888964/

Toliko sam gledala reklame na TVu, da reko bas me interesuje sta je, totalno razocarenje, trailer je najbolji deo filma. Ako nekog interesuje jeftina verzija John Wicka (prvi) sa mnogo, mnogo manje paznje na pricu. Odenkirk odlicna gluma, medjutim dzaba kad je scenario los.

Inace, trebala sam da posumnjam kad sam skontala da su film odradili producenti John Wicka :classic_biggrin:

Link to comment
Share on other sites

Sinoc nisam mogla da spavam pa sam vrtela kanale I na kraju u 3 ujutru gledala Big Game https://www.imdb.com/title/tt2088003/

 

Nisam prethodno cula za film, ali onako kad ti je dosadno Samuel L Jackson u Finskom filmu, zvuci interesatno. Interesantantan twist na obicno herojske filmove gde teroristi pokusavaju da ubiju americkog predsednika.

 

Onako 80te stil. I SLJ koji bas I nije heroj. Mali finac je fenomenalan u ulozi. Ostalo je, da prodje vreme. Kome ne smeta malo neverovatna prica, da ne otkrivam detalje, tipa Die Hard, moze da bude razbribriga.

Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

The Gentlemen (2019)

 

Iz sarolikog spleta razloga sam izbegavao da ga pogledam do sad. Ukratko, ozbiljno precenjen, po komentarima ovde i sirom www-a sam ocekivao bas ozbiljan film. 9/10 filma je 'vec vidjeno', od nacina prezentacije, do manjih i vecih zapleta i raspleta, tu i tamo bacen neki krimi klise... Solidni glumacki performansi su spasli film da ga ne nazovem definicijom mediokritetskog eksn pekd trilera. Za pola ocene vise od toga i to je to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Who am I (2014)

 

MV5BYmRiYjQ0OGQtYTAzMi00OGVjLWE4YTQtM2Q4

 

Simpatican Nemacki triler sa hakerskom tematikom. Ko voli trilere zanemarice malo naivniju radnju ali produkcijski  dobar. 

 

 

The lives of others (2006)

 

MV5BOThkM2EzYmMtNDE3NS00NjlhLTg4YzktYTdh

 

Istocni Berlin krajem 70ih...Stazi agent dobija zadatak da "stavi pod monitoring" najuglednijeg istocnonemackog pisca i scenaristu. Ovo je vec ozbiljno ostvarenje. Odlican. 

Link to comment
Share on other sites

Oxygen (2021)

 

images?q=tbn:ANd9GcSKX9JTMHSDj4FfDofak9V

 

Francuski SF survivor horor koga bi pre oklasifikovao trilerom nego hororom. Ne znam da li je do mene i previse slicnih ideja u filmovima, ali nakon 10min sam otprilike namirisao ono sto junakinja pokusava da shvati. Da li je za preporuku? DA!

  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

The Guilty (2018)

 

MV5BZDk1NzcwYTMtYmJjNy00ZjE1LTlhMWMtODQ0

 

Kad sam vec u evropskom fazonu dosao na red i Danski. Krimi triler koji vuce i na dramu, ceo snimljen u policijskoj stanici za hitne pozive. Zanimljiva ideja, drzi paznju,  ok je, ali ostavlja neki mucan utisak. Tako da nisam siguran da je za svakoga.....

 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

Persian Lessons (2020)

 

iRuyXANJJ7AMrFOdmzGrk3jEifr.jpg

 

Da se ipak malo vratimo na Nemacki film i jednu dramu. WW2, vreme zla, da li ste pomislili da je neko u stanju da izmisli ceo jedan jezik da bi spasio zivu glavu? Odlican!

 

On 7/10/2021 at 11:54 PM, DameTIme said:

The Number 23 (2007)

https://www.imdb.com/title/tt0481369/

 

Odgledala pre neki dan, a još uvek ne znam šta da mislim o ovom filmu. Mislim da je dosta toga bilo očigledno još na početku ali su ipak uspeli da održe pažnju, to je svakako plus, kao i Džim Keri koji je pokazao da je odličan i izvan žanra komedije. 

 

 

 

Broj 23 je bombonica. Na kraju je ispao malko i deja vu, ali ne mari. 

Edited by mmajstor
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

20 hours ago, mmajstor said:

Persian Lessons (2020)

 

iRuyXANJJ7AMrFOdmzGrk3jEifr.jpg

 

Da se ipak malo vratimo na Nemacki film i jednu dramu. WW2, vreme zla, da li ste pomislili da je neko u stanju da izmisli ceo jedan jezik da bi spasio zivu glavu? Odlican!

 

 

Broj 23 je bombonica. Na kraju je ispao malko i deja vu, ali ne mari. 

 

Jako je čudan, ali mi se na kraju ipak dopao. 😄 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...