Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

City of God- Nije baš apsolutno remek-djelo kakvim ga mnogi predstavljaju. Dobro je režiran i fino ispričan. Vrijedi ga pogledati zbog dokumentarističkog značaja, može da se stekne dobar uvid u užasno stanje Brazila u 60-tim. Filmu fali neka doza suptilnosti. Neke scene mi se čak čine previše naduvane i nerealne. 7/10

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

The Lighthouse 2019  7,7/10
https://www.imdb.com/title/tt7984734/

Vise umetnicki no Holivudski film. Posle gledanja sam bio u fazonu sta je bre ovo, tek posle su se utisci slegli i dobio sam neku objektivniju sliku ovog filma. 
Sjajna gluma, odlican set, crno bela slika kao i atmosfera za svaku pohvalu. Ceo film cekas da se razresi dilema o cemu se radi na ostrvu ali dilema postaje

sve dublja, na kraju sam bio totalno zbunjen, ali se posle nekog vremena "razdanilo" i 90% filma mi je jasno 🙂  
Malo za moj ukus reditelj preteruje sa aluzijama i metaforama ostavlja previse stvari otvoreno cega ja nisam bas ljubitelj.
 

p.s. obavezno gledanje sa srpskim titlovima zbog arhaicnog engleskog koji pricaju. 

 

 

 

Gone girl  6,8/10
https://www.imdb.com/title/tt2267998/?ref_=nv_sr_srsg_0

Drama triler u kome Ben Aflek igra po 23 put istu ulogu. Nestanak njegove drage zenice pokrece lavinu gde se otkriva da zenica i nije bas bila toliko draga.

Pocetak kraj razrada i zakljucak korektni, po mom misljenju nista vise od toga. Prica ima nekoliko wtf momenata u smislu da se bas ne dogadjaju stvari tako kako 

scenarista misli al ajde ima sanse za neke slucajnosti. 
Mozda je mogao da bude kraci, ali u svakom slucaju moze da se gleda ali ni reci o oceni preko 8 koju ima na imdb. 

 

 



Fury  4,3/10

https://www.imdb.com/title/tt2713180/?ref_=nv_sr_srsg_3

Drugi svetski rat, poslednji dani jurisa na Berlin, Bred Pit sa Kristijano Ronaldo frizurom u tenku ide na Nemce. Ne nije Inglorius drugi deo nego Fury ime lepog malog tenka porucnika Grubera tj Pita. 

Reziser je zahtevao neke poprilicno ekstremne mere za pripremu glumaca sto je rezultiralo sjajnim prvim delom filma. Uzasi WWII su lepo prikazani kao i brutalnost, atmosfera na 

ivici svake sekunde. Na tragu redova Rajana. 
Od polovine film pada poput padobranca kome se nije otvorio padobran i postaje americko propagadno smece. 5 hrabrih Amera nece da beze od 300 Nemaca

(za koje cemo vrlo brzo utvrditi da su mentalno zaostali jer normalan covek se ne ponasa onako) nego ce zivote svoje dati za raskrsnicu u pickovcu i Ujka Sema. 

Od tog trenutka svaki moguci klise iz Holivuda je ubacen u film fali samo Harison Ford kao americki predsednik da doleti avionom i spasi svet od nacista. 

Bred Pit na otvorenoj liniji puca iz pistolja ubije 4 Nemca od rikoseta dok njega ni 4 pucnja snajperiste iz neposredne blizine ne ubiju, nego mu ostave dovoljno snage da u pakao posalje jos nekoliko

nacistickih SS svinja i usput da par saveta svom mladjanom drugu iz vojske. 

Djubre americko pravi naziv. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja sam ga otprilike ocijenio slično kao Fender, neka 7 je najrealnija ocjena. Plot twist je interesantan, priča se dobro razvija, ali u nekim trenucima je malo pretenciozan. Nekako se lako izvukla iz onog FB-a ispitivanja. Zanimljiv je u filmu faktor masovnih medija, televizije koje prave heroje i negativce bez nekih konkretnih dokaza.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Nekako se lako izvukla iz onog FB-a ispitivanja

Upravo mi je to zasmetalo, niko nije proveravao njenu priču, čim joj postave prvo nezgodno pitanje ona prekorno pogleda onim okicama žrtve i svi se postide i  odustanu od dalje istrage :classic_rolleyes:

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/15/2021 at 3:42 PM, Don Juan said:

https://www.imdb.com/title/tt0006878306/

 

News of the world je film koji svakako treba pogledati. Radnja se odvija u Teksasu koji još vida rane od građanskog rata. Ipak, glavna priča je oko Tom Henksa, koji glumi bivšeg oficira, koji sada ide od mesta do mesta i čita vesti iz novina i male devojčice čija porodica je pobijena i Henks odlučuje da je vrati "kući" njenoj rodbini.

Svakako ovo nije najbolji Henskov film, pitanje je da li je i među prvih 10, ali lepa pitka priča, sa prelepim slikama i odličnom muzikom koja prati priču.

Film je od skoro na Netflixu sa hrvatskim prevodom.

Meni dobar, da se ne ponavljam otprilike mi je isti utisak o filmu. 

Jedan od onih za koje znaš da neće donijeti mnogo toga novoga, ali te gluma, fotografija i sama priča čvrsto drže ispred ekrana / platna. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Hitchcock (2012) biografska drama
https://www.imdb.com/title/tt0975645/

Film se zapravo bavi odnosom slavnog reditelja,Alfreda Hitchcocka (A.Hopkins) sa njegovom suprugom Almom Reville (H.Mirren) tokom snimanja njegovog kultnog ostvarenja  - filma Psycho,ali prikazuje i delic sada vec dobro poznatih sklonosti,navika i opsesija slavnog reditelja koje je ispoljavao tokom karijere prema saradnicima i posebno svojim glavnim glumicama. Glumacka postava impozantna,prica intrigantna,ali realizacija nekako ispala nedostatna. Film je obecavao mnogo vise,ali krajnji rezultat je izostao. Dobre strane filma su svakako:dve prelepe,atraktivne glumice (S.Johansson i J.Biel),dobra kostimografija,izvanredna sminka i frizure,kao i jako dobra uloga Helen Mirren. 
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

My Life as a Dog(1985)

https://m.imdb.com/title/tt0089606/

 

Biser Lasea Halstroma prije nego što je zakoračio u Holivud. Film je priča o teškom odrastanju jednog neobičnog klinca. Materijalno nije ugrožen, ali fali mu roditeljska ljubav, ćale koliko vidimo nije tu, a majka je teško bolesna i dane provodi u krevetu bjesomučno čitajući knjige. Život mu se preokreće kada ode da živi kod ujaka na selo. Režija je korektna, scenario je odličan, ruralni život je odslikan veoma lijepo i likovi u tom dijelu su mnogo zanimljivi i pozitivno ludi. Žanrovski je ovo drama- komedija, realističan prikaz odrastanja i života. Odličan film, može i na preporuku komotno. 8.5/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/22/2021 at 4:24 PM, Crni Bombarder said:

Bogumi,i meni je Gone Girl sasvim korektan uradak..dakako,kad si Fincher onda ti se svaki film meri do u sitna crevca jer si snimio i bolje,ali sasvim korektno ostvarenje. 

Agree.

Meni je sve Finčerovo od Seven do Mindhuntera dobrih 9/10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

81X0Jw32CEL._SL1500_.jpg

 

Romulus v Remus: The First King (2019)

 

Gledajući seriju Romulus usput sam dobio i preporuku za ovaj film. Film je radio isti reditelj kao i seriju, dosta glumaca sam prepoznao a i neke lokacije su iste. Međutim ovo je drugačija verzija priče o Romulu i Remu u odnosu na seriju. Realno mogu ovako jedno deset serija/filmova da naprave jer toliko verzija o nastajanju Rima imamo. Dakle ni ovde nije tema Rim nego događaji koji su vodili da osnivanja grada. Film ima sporiju radnju jer se temelji pre svega na odnosima dva brata i ljudi oko njih. I ovaj film je rađen na staro latinskom tako da pohvale za taj deo. Što se tiče preporuka samo za "istoričare" ostalima će sigurno biti dosadan. Između filma i serije definitivno biram seriju jer je mnogo gledljivija i filmskija priča.

 

images?q=tbn:ANd9GcSvhWKz1BssczmWDbmfwh7

 

"The Last Frontier" odnosno na ruskom "Podolski kadeti" (2020)

 

Posle "Ržev"-a ovo je drugi film za koji mogu da kažem da je preboleo sve boljke ruskog filma. Ok ima malo patetike ali nije u dozama za zameranje. Radnja korektna, nema preterane propagande, ima i kritičkih osvrta na to vreme. Glavni glumci su mlađi ljudi dvoje je ostavilo vrlo dobar utisak na mene dok je drugi mogao i bolje (Lavrov). Ostale uloge su manje više odlično odrađene, istorijske ličnosti predstavljene kako treba. Radnja prati Podolske Kadete koji su 1941. poslati na front da popune rupe dok ne dođu rezerve. Glavna priča je odnos dva drugara i jedne devojke. Dok budete gledali film svo vreme ćete misliti da su pokrali ideju iz američkog "Staljingrada" ali nisu, što se vidi tek na kraju filma. Preporuka svima da pogledaju.

 

Quo-Vadis-Aida-Film-Screening-Discussion

 

Quo Vadis, Aida ? (2020)

 

Dosta pominjani bosanski film koji je prošao za razliku od "Dare" u uži izbor za oskara. Film je vrlo dobar, drama o jednoj ženi i njenoj borbi da spase svoju porodicu. Radnja filma je dobro ispričana i film ne skreće mnogo sa nje. Gluma je ok mada bih mogao da prigovorim za šminku kod fleševa iz jednog vremena u drugo. Radnja praktično prati dešavanja u bazi UN-a tokom operacija oko Srebrenice 1995. godine. S tim u vezi ako skinete film skinite i prevod jer jedna od uloga je i holandski komandant i ima par dijaloga za koje sam ja ostao uskraćen jer su na holandskom. Čini mi se prilično bitnim jer su i holanđani prilično neslavno prikazani u ovom filmu, pa možemo da skontamo zašto je u to vreme jedna vlada u holandiji pala zbog Srebrenice.

 

Uslovno rečeno imam primedbe na montažu ali može biti i da je do verzije filma koji sam skinuo, pa neki kadrovi upadljivo budu loše isečeni no nije veliki problem jer uglavnom su greške vidljive na pozadini. Da li je dovoljno dobar za oskara ? Mislim da nije ali definitivno je zalužio mesto u 15. No videćemo zavisi i kakvi su ostali što su prošli. Zločini nisu eksplicitno prikazivani nego su apstrakovani što je pravi izbor za jedan igrani film a i odgovor antonijeviću kako se snima film o jednoj ovako osteljivoj temi. U filmu se pojavljuje i Mladić, naš Boris Isaković ga je glumio i prilično je uverljiv bio. Mladić je uglavnom ono što smo videli u dokumentaracima i mislim da je i ono što je govorio sve od reči do reči isto i u filmu.

 

Preporuka svima.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

https://www.imdb.com/title/tt3829266/?ref_=tt_mv_close

 

U stari,ovo je film koji sam do pola gledao ...

Toliko dosadnjikavo i predvidljivo da sam sinoć na pola filma pošteno zahrkao ...

A to je za filmove ovog žanra nedopustivo ....

Onaj predhodni deo sa Ejdrijenom "Švarciju nestalo steroida" Brodijem bar je koliko toliko držao pažnju, ovaj ič ....

Od mene 3/10 ...

Link to comment
Share on other sites

Posle duzeg vremena odgledah dva solidna ostvarenja

 

Bridge of Spies

Advokat (Tom Henks) dobija zadacu da, za vreme hladnog rata, brani na sudu ruskog spijuna, i postaje takoreci drzavni neprijatelj br. 1. Tom u ovoj ulozi opet nije uspeo da omane. 

 

Philophobia

Film prati grupu maturanta iz neke engleske zabiti u poslednjoj nedelji skolovanja. Tada im se desavaju neke stvari koje jedan zivot cine zajebanim. Ovom filmu mozda fali malo vise sirovosti da bi se smatralo vrhunskim ostvarenjem, ali je i ovako vredno gledanja.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Most spijuna" sam pogledao davno,ovaj drugi nisam ^

Ja kao da sam se pretplatio na filmove sa Reese Witherspoon u poslednje vreme,ali u pitanju je slucajnost,uveravam vas.

"Voda za slonove" 2011,romanticna drama
https://www.imdb.com/title/tt1067583/

Kad Jacobu (R.Pattinson) poginu roditelji,on biva prinudjen da napusti studije veterine i potrazi posao. Zaposljava se u putujucem cirkusu koji cvrstom rukom vodi August (C.Waltz),a njegova zena Marlena (R.Witherspoon) zvezda je predstave. Nova cirkuska atrakcija,slonica Rosie,poveze Jacoba i Marlene... Radnja filma se odvija u tridesetim godinama proslog veka,pa je prikazana i drustvena atmosfera u Americi tog doba sa velikom depresijom i prohibicijom na snazi.

Film se da pogledati,ali sam siguran da ga necu posebno upamtiti.

Link to comment
Share on other sites

Tenet 

Meni možda i najslabiji Nolanov film. Što ne znači da je film loš, jer Nolan takve ne snima. Akcijske scene vrhunske kroz cijeli film, glumačka postava također jako dobra. Najviše mi se svidio Robert Pattinson. Čini mi se da će on bit jedan od glumaca koje sam prvo izbjegavao, pa jako zavolio (Pitt, Di Caprio). Jedino mi glavni lik nije skroz sjeo. Čovjek mi jednostavno djeluje prenizak. Znam da ima puno niskih akcijskih zvijezda, ali ovdje to baš upada u oči. Priča je također dobra, kao i sama ideja filma jer drugačije i na posve novi i originalan način pristupaju temi koja je obrađena u stotinama fimova. Filmu najviše zamjeram to što puno detalja ostane nejasno nakon gledanja. I nisam jedini koji tako misli. Čim postoje razni dijagrami i 20 minutni yt videi koji pojašnjavaju što se u kojem trenutku desilo, to znači da većina ima taj problem. Ali Nolanovi filmovi meni budu puno bolji na 2. ili 3. gledanje (neki dan sam po 3. put pogledao Inception i oduševio se i više nego prethodni put), tako da je izgledno da će to biti i sa Tenetom. 

Ovako na prvu 7.5/10

 

The Gentlemen

Klasični Guy Ritchie. Da vam netko pusti bilo kojih 10-15 minuta filma znali bi ko ga je napravio. Imam osjećaj da već 4-5. put gledam isti film samo sa drugim glumcima. Zabavno, duhovito, sa živopisnim likovima i dobrim glumačkim izvedbama, ali sve već viđeno i to nekoliko puta. Ali barem znaš što očekuješ od njegovog filma tog tipa, i dobiješ točno to. Što se toga tiče, Guy Ritchie nikad ne razočara. 7/10

 

EDIT: Imam jedno pitanje nevezano za temu. Da li netko od vas koristi privatne torrent trackere? Trebao bi neke pozivnice ako ko ima. Imam i ja neke za podijeliti. Ko želi neka mi se javi na PM.

 

Edited by Bugl Khan
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sinoć sam se ponovo podsjetio kakvo je smeće Notebook. Ideja za neki romantični film je dobra, atmosfera je ok, neki kadrovi prirode su lijepi, ali nevjerovatno je koliko je Kasavetes jadan i patetičan reditelj. Razvoj priče mu je užasan, prepun svih mogućih klišea i neke najgore vrste patetike. Na kraju je izgledalo da će dobro da finišira film, ženi se vratilo sjećanje na nekoliko minuta, što je i dobra poruka za takav tip filma, tu je mogao i da završi, ali morao je ponovo da prospe patetiku i da završi film sa scenom u krevetu.  4/10

Edited by Betolingar Misdongard
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 2/25/2021 at 6:12 PM, Crni Bombarder said:

Sta znam..neki filmovi mu zasluzuju bas visoke ocene,neki mozda ne..ali za mene on nema los film..cak volim (i to prilicno) i BB iako ga mnogi smatraju smecem.

Meni su njegovi filmovi iz 90-ih za koplje iznad onoga što je snimao kasnije. Seven, Fight Club, i The Game su fenomenalni. Čak i Alien 3 je jako dobar film. To što ga je studio izrezao tj. unakazio, i takvog pustio u kina, nije njegova krivica. Zodiac, Gone Girl, Social Network, Panic Room su sve dobri filmovi, ali ne kao prva 3 koja sam naveo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...