Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

3 hours ago, Ne sam Safete said:

Na svu sreću, Živko je sve samo nije potcijenjen. 

Jedino ako je tvoj utisak vezan za mladje generacije. 

Nije Živko kao reditelj potcijenjen, barem ne kod ljudi koji iole poznaju film. Samo mi se čini da ovaj film konkretno, nije dobio slavu kao recimo Čudo neviđeno ili Ljepota poroka. Teško mi je naći domaći film u kojem sistem tako melje pojedinca. Na svakom koraku je neka prepreka, zamka. 

Edited by Betolingar Misdongard
Link to comment
Share on other sites

Daughter of the Wolf (2019)

 

Bio sinoć na RTS-u. Đina Karano je jedini razlog zašto sam gledao ovaj film. Sve ostalo je vrlo loše, pogotovo scenario. Likovi su slabo razvijeni i neuverljivi. A o realnosti akcionih scena bolje da i ne govorim. Kler, glavni lik koga tumači Đina, ima 9 života. Stalno se "risponuje" (respawn).

 

4/10

Link to comment
Share on other sites

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

 

https://www.imdb.com/title/tt1972591/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Gledajući ovaj film Gaja Ričija, pitao sam se da li gledam kralja Artura ili GOT like fantasy shit. Jako glup film koji je naravno do jaja vizuelno urađen s obzirom na budžet, sve se odigrava linearno i kralja Artura koji je kombinacija betmena i supermena ništa ne može da zaustavi na putu. Ima nekih finih tehničkih momenata i Ričijevskog kadriranja gde postoje neki flashback-ovi usnimljeni nalik na trejlere itd. Dakle, tehnički besprekoran a supstrativno smeće. Charlie Hunnam u glavnoj ulozi baš neuverljiv i mediokritetan. 4/10

 

 

Kong: Skull Island (2017)

 

https://www.imdb.com/title/tt3731562/?ref_=nv_sr_srsg_3

 

A tek ovo je spektakl. Rokanje na rajskom ostrvu između vojske, naučnika, pustolova, nekakvih monstruoznih reptila od kojih je glavni baš nezgodan i King Konga, nikad većeg do sad na filmskim platnima. Ovaj film ima čak i veći budžet od ovog iznad, sve to je tehnički dosta dobro urađeno ali naravski u pitanju je prilično loš "crtani film" i tipična holivudska splačina. Brie Larson izgleda jako sexy ovde, nisam je ni prepoznao niti verovao da može tako dobro da izgleda u ovom Lara Croft izdanju. Moram priznati da me jeste donekle zabavio, naročito završna borba između Konga i master reptila. 4/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Just now, Chaos Is Me said:

King Arthur: Legend of the Sword (2017)

 

https://www.imdb.com/title/tt1972591/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Gledajući ovaj film Gaja Ričija, pitao sam se da li gledam kralja Artura ili GOT like fantasy shit. Jako glup film koji je naravno do jaja vizuelno urađen s obzirom na budžet, sve se odigrava linearno i kralja Artura koji je kombinacija betmena i supermena ništa ne može da zaustavi na putu. Ima nekih finih tehničkih momenata i Ričijevskog kadriranja gde postoje neki flashback-ovi usnimljeni nalik na trejlere itd. Dakle, tehnički besprekoran a supstrativno smeće. Charlie Hunnam u glavnoj ulozi baš neuverljiv i mediokritetan. 4/10

Gledala sam i ja neki dan i baš se pitala mora li u svakom Ričijevom filmu da bude boksa i blata :classic_biggrin:

Drago mi je što nisam dala pare kad je bilo u bioskopu. Mislim da je i on sam rekao da mu je cilj bio da napravi kombinaciju Sneča i LOTR, eto videli smo kako je ispalo. A glavni glumac je ulogu spremao tako da liči na Konora Mekgregora, samo ne znam kakve veze to ima s Arturom, u svakom slučaju inspiracije su im originalne :lol_2:

Link to comment
Share on other sites

38 minutes ago, Chaos Is Me said:

Kong: Skull Island (2017)

 

https://www.imdb.com/title/tt3731562/?ref_=nv_sr_srsg_3

 

A tek ovo je spektakl. Rokanje na rajskom ostrvu između vojske, naučnika, pustolova, nekakvih monstruoznih reptila od kojih je glavni baš nezgodan i King Konga, nikad većeg do sad na filmskim platnima. Ovaj film ima čak i veći budžet od ovog iznad, sve to je tehnički dosta dobro urađeno ali naravski u pitanju je prilično loš "crtani film" i tipična holivudska splačina. Brie Larson izgleda jako sexy ovde, nisam je ni prepoznao niti verovao da može tako dobro da izgleda u ovom Lara Croft izdanju. Moram priznati da me jeste donekle zabavio, naročito završna borba između Konga i master reptila. 4/10

 

Uzmi sad da odgledaš i "The Great Wall" Jedini gluplji film ikad snimljen od ovog "Skull Island" :classic_biggrin:

  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Rekvijem za snove... nisam ga gledao 15godina. I dalje je dobar. Sta dobar fenomenalan. Da ne duzim ko je ovo preskocio pre 20 godina eto prilike da popuni vece jednim dobrim filmom a ne ovim ubicama nervnih celija sto Haos gleda. 

 

 

P.s. ako vas pak interesuju glupi filmovi onda pod obavezno Ostrvo dr Monroa. Marlon Brando u vec odmaklom stadijumu bolaukurcu za realnost. Otpusteni reditelj koji napusta set pa se prerusen kao statista vraca da spijunira, statisti koji su nasminkani 24/7 jer nema vremena da se sminkaju svaki dan i tako kostimirani prave bunga bunga zurke i Val Kilmer koji ne komunicira sa okolinom... a da Brando je imao ideju da nosi sesir ceo film da bi ga na kraju skinuo i pokazao rupu na glavi posto je mislio da bi bilo super genijalno da njegov lik bude polu delfin polu covek. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

A, gledala sam ga jednom i dosta mi je, hvala. Ponekad još sanjam kako me napada onaj frižider :default_sofa:

Jeziv film, što reče jedan moj drug kad bi ga prikazivali po srednjim školama niko ne bi iglu zabio nikad.

 

Gledala sam daaaavno i Ostrvo dr Moroa ali mi je samo u magli da je bio ispod očekivanja. Doduše meni je i knjiga odvratna, ali ovo mi je delovalo nekako sirotinjski, s obzirom na glumačku podelu, i dosta aljkavo urađeno. Detalja se ne sećam osim da mi se maske nisu dopale i kao da su probali da naprave nešto što liči na Ljude mačke. 

Link to comment
Share on other sites

Da li moze neko da mi pomogne da se setim naslova jednog filma koji sam davno gledala. Cerka iz bogate familije, narkomanka, smestena kao u bolnicu (izolovana kuca u nedodjiji) za lecenje zavisnika i tu prolazi kroz uzasne situacije, da bi na kraju kao uspela da pobegne iz nje, a ustvari ostali narkomani su bili glumci koji su trebali da joj uteraju strah u kosti i da joj prikazu koliko je blizu smrti. 

Link to comment
Share on other sites

51 minutes ago, Betolingar Misdongard said:

Kako je opao Birdman na IMDB. Prije 5-6 godina je ocjena bila 8.5,  trenutno je 7.7

 

Nije da je nešto bitno previše, ali zapalo mi za oko. 

 

Mozda je u prvih mesec-dva nakon izlaska imao toliku ocenu. Sigurno pre sredine januara kada se mogao naci u kioscima. I ja se nesto secm kroz maglu da sam unovembru video tu ocenu.

 

Nisam siguran, ali mislim da je imao oko 8.3 pre dodela Oskara. I posle se naravno desio veci pad, jer nosi titulu najboljeg filma iz te godine pa je mnogima pogodniji za hejtovanje i ljude pre svega interesuju pobednici. Nije problem kada film ne ispuni njihova nebeska ocekivanja nego sto se ode u drugu krajnost i daje mu se 3,4 ili 5.

 

Ja sam mislio da je pao na 7.6. I to ce mu uslediti u nekom trenutku.

 

Bio sam tada vise za Birdmana nego za Boyhooda, ali sve mi vise deluje da ce ovaj drugi bolje da ostari i da je skoro pa neponovljiv dok ce Birdman da posluzi kao poligon (i inspiracija) za druge filmove i vremenom ce da devalvira. Ne verujem da cu ga istim ocima posmatrati sada i kroz 20 godina.

 

1982 godine je Gandi osvojio Oskara za najbolji film, a iste godine je izasao Blade Runner. E sada, ne moram da pricam koji je od ta dva filma brze dosao do mene. Bilo je takvih primera, a i bice ih u buducnosti gde najvecu slavu odnese film koji nije izabran po nekom kljucu za pobednika.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...