Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Lars and the Real Girl(2007)

 

Gosling mi je u vecini filmova naporan za gledanje, ali ovu ulogu je odigrao sjajno. Po nekom mom dozivljaju ovo mu je najbolja uloga u karijeri. Sam film je dosta solidan, kombinacija drame i komedije, ima tu dobrih scena.

 

The Fighter(2010)

 

Ovo je biografski  film o poznatom bokseru Micky Wardu. Klasicno ispricana prica o usponu sa dna do zvezda, ali ono sto cini ovaj film dobrim jesu ti porodicni odnosi. Bale je stvarno majstor glume, porobio je ovu ulogu i ukrao show.

 

Bachelorette (2012)

 

Da ima topic anti-preporuka ovaj film bi se tu nasao sigurno. Razumijem da neko napravi film prema odredjenom kalupu koji je tipican u nekim zanrovima, ali onda barem treba stvoriti nekakve zanimljive likove i dati neku dozu originalosti. U ovom filmu bas nista nema zanimljivo, likovi totalno sablonizirani, dijalozi uzasno dosadni i prosti, nepotrebna upotreba ogromnog broja vulgarizama. Totalno besmislneno djelo. 

 

Like crazy(2011)

 

Jedna solidna ljubavna drama. U osnovi price je veza na daljinu. Ja sam imao utisak kao da neke scene pocinju da se iznova ponavljaju, naglasava se jedna poenta mozda previse. Moze da se pogleda, ali nista specijalno. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, marejosip said:

Čekam @Ta'veren da se javi 

 

Nemam ja sta tu puno da dodam. 😄

 

Zna covek kako da dodje do mladje publike sa svojim specificnim humorom, a pritom i da pridobije stariju publiku. U ova poslednja dva filma glavni likovi su mu klinci sto se ispostavilo dobitnom formulom.Trebalo bih ponovo da pogledam Wilderpeople, ali mi ovako na prvu loptu JoJo deluje kao njegov najbolji film. Mnogo je kompleksniji od prethodnika i dok je trajao film terao me je na aktivno razmisljanje iako film obiluje crnim humorom. Nisam gledao Thora, ali skroz kapiram zasto mu karijera krenula u tom smeru. Probio se sa What We Do In The Shadows i vidi se njegov napredak od filma do filma po pitanju scenarija.

 

Da se ne lazemo, svaka kinematografija prepisuje od druge i to ne najcesce samo od jedne. Nema tu bas puno prostora za originalnost.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 4/30/2020 at 10:17 PM, A sad said:

 

 

Nevezano za film. Za Sobibor je vezivan i Dzon Demjanjuk, Ukrajinac koji je nakon rata emigrirao u USA. Optuzivan je vise puta da je bio cuvar u raznim koncentracionim logorima, dve najozbiljnije optuzbe se vezuju za Ausvic i Sobibor. Zbog tih optuzbi je i izgubio americko drzavljanstvo i bio izrucivan Izraelu i Nemackoj. O njemu se pouzdano zna da mu je pravo ime Ivan Demjanjuk i da je kao vojnik Crvene Armije zarobljen i deportovan u koncentracioni logor. Sta se dalje desavalo ostaje nejasno. Izrael ga je optuzio da je on cuveni strazar iz Ausvica koji je zbog svoje surovosti prozvan Ivan Grozni. USA ga je izrucila i on je osudjen na smrt.  Medjutim nekoliko godina kasnije on je oslobodjen, Vrhovni sud je preinacio presudu. Ostalo je nejasno sta se tu sve na kraju izdesavalo, ali izgleda da je pouzdano utvrdjeno da to nije bio on. Svo vreme on je isticao da je nevin i da se radi o zameni identiteta. Za ucestvovanje u mucenju logorasa u Sobiboru su navodno postojali cvrsti dokazi, medjutim Izrael je odbio da ga tereti za te zlocine. Vise godina kasnije za te zlocine je optuzen od strane Nemacke. Osudjen je na kaznu od pet godina, na koju se on zalio. Medjutim, umro je pre donosenja drugostepene presude u starackom domu u Nemackoj. Do kraja zivota je tvrdio da je nevin, da je zrtva i da je on sam bio logoras do pred kraj rata kada se pridruzio Ruskoj Oslobodilackoj Armiji. 

 

.

 

Citam forum da nadjem savet za neki film i naletim na ovo....Ipak je on,  bukvalno nedavno su nasli neke fotografije u privatnoj kolekciji..

 

“We had a suspicion it was him and we were able to enlist the support of the state police. They used modern investigation tools such as biometrics to conclude ‘this is the same person’ as Demjanjuk.”

 

.

Link to comment
Share on other sites

Zanatski odlican, jedna mudra i pitka prica o tome koliko smo vazni jedni drugima, da nas zli unizavaju, dobri potsticu dobro u nama, da ne mozemo uvek sami ma koliko da smo talentovani i jaki i da nam je potreban onaj drugi da nas inspirise na dobro, da zajedno rastemo u sebi ali i u drugima. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Searching (2018)

 

Vrhunski pacing, prakticno pokazna vezba u tom domenu. Osvezavajuc koncept, promisljena prica i uverljivi likovi. Uz dozu predvidljivosti (sto je gotovo nemoguce izbeci kod filmova ove tematike jer ima mnogo manje likova i vremena za tkanje nego sto je to slucaj sa serijama koje poseduju sav taj luksuz), jedina konkretna zamerka je gluma - daleko od toga da je losa, samo ipak osetis da ti fali jos malo dubine za potpuni, vrhunski dozivljaj. 

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

The Guilty (2018)

 

Zanimljiv pristup emergency call trope-u. Izuzetan posao uradjen na audio planu - gluma, zvucni efekti, podloga. Maksimalno uverljivo i zrelo. Film ni na trenutak nije dosadan, sto je veliko dostignuce imajuci u vidu da nikakve akcije nema i da se sve (vizuelno) odvija u jednoj jedinoj prostoriji. Dopala mi se bas ta audio-vizuelna diskrepanca. Posebno bih izdvojio i fenomenalno obradjenu problematiku perspektive. Zamerka ide na izgradnju lika glavnog protagoniste - nismo dobili dovoljno materijala u uvodnom delu da steknemo uvid u njegovo stvarno mentalno i emocionalno stanje (stidljivi hintovi prosto ne rade dovoljan posao kada su ove stvari u pitanju), pa sam rasplet biva ne narocito zadovoljavajuc jer se taj segment razvoja lika stoga ne cini u potpunosti organskim. Da nije toga, film bih mirne duse mogao nazvati briljantnim, mada i ovako ostaje odlican.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Maid in Manhattan (2002)

 

https://www.imdb.com/title/tt0252076/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Ne pitajte kako i zašto pogledah ovo, zajebavanje oko klinca, išlo na tv-u i onako dijagonalno pogledah. Jasno je u koju kategoriju spada ovo ostvarenje, cinderella story za tetke/babe. Čak mi i J Lo ovde deluje kao mnogo lošija riba u odnosu na kakvom se smatra. 2/10

 

 

The Wild Pear Tree (2018)

 

https://www.imdb.com/title/tt6628102/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Odmah da naglasim da ovo nije film za one koji vole dinamiku, pucačinu, akcijanje i slično. Pošto ne spadam u takve, meni je film dosta dobar, malo predug (preko 3 sata). Prati mladog svršenog diplomca koji se bori ne bi li objavio knjigu u učmaloj/konzervativnoj sredini, a pri tome je lajtmotiv njegov odnos sa ocem i uopšte porodični odnosi u takvom kontekstu. Glavni lik je kompleksan i njegove reakcije nisu linearne i uvek očekivane. Lepa kamera i fotografija, ima taj neki geografski šmek koji mi je dopadljiv i možeš se povezati sa likovima. Nije za najviše ocene ali vredi pogledati ako volite slow burning porodične drame. 7/10

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

The Paperboy (2012)

 

https://www.imdb.com/title/tt1496422/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Fin krimić sa upečatljivom atmosferom. Iako je ovakva priča malo prežvakana, dobra gluma, psihološko portretisanje i kao što rekoh overall atmosfera čine ovaj film boljim u odnosu na sam scenarijski supstrat. Čak i jebeni Zac Efron ovde ima ulogu koja mu odlično paše. Nisam sad pao na dupe, al s obzirom da mi je držao pažnju i da na kraju nisam bio razočaran, od mene nategnutih 7/10.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Slabo sta sam gledao u poslednje vreme..evo upisacu jedan post..

Mirni Amerikanac (The Quiet American) (2002)
Radnja filma se odigrava u Sajgonu 1952. Thomas Fowler (M.Caine) britanski je dopisnik iz Vijetnama koji prati burna zbivanja u zemlji otkako se lokalno stanovnistvo predvodjeno komunistickom gerilom bori protiv francuskih kolonizatora. Propalog braka i bez puno iluzija o zivotu,Fowler odrzava vezu sa znatno mladjom ljubavnicom,plesacicom Phuong. Jednog dana upoznaje mladog Amerikanca Aldena Pylea (B.Fraser) koji je stigao kao clan americke humanitarne misije...

Film je snimljen po knjizi birtanskog romanopisca Grahama Greene-a. Zaplet je gotovo prorocanski jer kroz pricu o jednom trouglu minuciozno analizira americku spoljnu politiku i nacin na koji SAD brani svoje interese sirom sveta. Stoga ne cudi sto su americki bioskopski distributeri odgodili ovu ekranizaciju sa jeseni 2001. na jesen 2002. kako bi izbegli poveznice izmedju dogadjaja 11.septembra 2001. i britkih zapazanja iznetih u prici. Ovo nije prvi put da je americka bioskopska industrija postupila "oprezno" sa njegovim romanom,jer je prva ekranizacija iz 1958.pretrpela brojne promene.

Ova verzija je puno doslednija. Australijski reditelj Phillip Noyce se fokusirao na slozene odnose medju likovima i politicki kontekst njihovih privatnih nesporazuma. Kao glavne atribute filma istakao bih slojevitu pricu, dobro pogodjenu atmosferu i izvrsne glumacke nastupe,posebno sira Michael Caine-a..

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Tesis (1996)

https://m.imdb.com/title/tt0117883/

 

Film ima interesantnu pricu, odlicnu atmosferu, ali ima naivnih scena koje kvare utisak. Moze da se pogleda, ako ste u stanju da progutate neke tipicne stvari vezane za ovakve filmove, onda ovaj film moze da ispadne sasvim dobar.

 

Zombieland(2009)

https://m.imdb.com/title/tt1156398/

 

Interesantan pokusaj da se spoje zombi apokalipsa i komedija. Film za relaksaciju, ima zabavnih dijaloga, solidne akcije, dovoljno da bude gledljiv. Vudi Harelson je odlican. Ostatak glumacke ekipe na dosta nizem nivou. 

Edited by Shunsuke Nakamura
  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

The Death Of Stalin (2017)

 

Klasican primer half-baked projekta. Agresivna karikaturizacija likova je jednostavno nedovoljno zanimljiva i pocesto banalna. Stalno ocekujes neku recenicu ili repliku koja ce odzvoniti i dati ton i svezinu, ali ona ne dolazi. Filmu nije poslo za rukom ni da zabavi ni da zaista nasmeje (a sto je izvesno bio cilj). Na kraju je ispricana neka prica sa jakim istorijskim osloncem, ali je sve to kao paket vrlo mlako i nedoreceno. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 7/25/2020 at 2:46 AM, Shunsuke Nakamura said:

ali ima naivnih scena koje kvare utisak

To je malo pojednostavljen pogled na film. Ukoliko pogledas recimo da su oba lika opsednuta hororima, logicno je da ce film da koristi klisee ili gluposti likova (kao vid satiricnog komentara na film uopste). Vrisak je to uradio dosta ociglednije, npr. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Dok su oni leteli na Mesec (2015)

 

Dok-su-oni-leteli-na-Mesec.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt4028310/

 

Kratki igrani film Boriše Simovića u produkciji kuće CINE PLANET, "Dok su oni leteli na Mesec", osvojio je nagradu za najbolji internacionalni film na uglednom filmskom festivalu kratkometražnog filma HollyShorts u Holivudu.



Radnja filma smeštena je u Beograd, 20. jula 1969. godine, kada je Apolo 11 sleteo na Mesec. Grad je pust, svi su u kućama hipnotično prate prenos, svi izuzev jednog čoveka (Tihomir Stanić) i jedne žene (Jelena Đokić) koji su nezaiteresovani za ovaj planetarni događaj. Film je zasnovan na istoimenoj priči Svetozara Vlajkovića objavljenoj u zbirci “Dobar provod” 1984. godine.

 

Film mozete odgledati na YouTube: https://www.youtube.com/watch?v=OMmFNgtvgWs&feature=youtu.be

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ismael (2013)

 

Nothing to write home about. Ubaceno je toliko niti, a kao da autori ni u jednom trenutku zapravo nisu ni znali sta ce sa njima niti koja je njihova svrha i funkcija. Osecaj potpune nedovrsenosti projekta i tu ne mislim na sam rasplet/kraj koji je cak i najbolji deo filma. Ella Kweku mi je svakako u znacajnoj meri ulepsala tih sat i 45.

Edited by SteveFrancis#3
Link to comment
Share on other sites

Dead Man's Letters(1986)

https://www.imdb.com/title/tt0091759/

 

Vrlo realan i mracan prikaz postapokalipse izazvane nuklearnom eksplozijom. Mali dio prezivjelih zivi u podzemnom svijetu, tumara i proklinje prokletstvo ljudskog roda. Radnja filma je skroz linearna, dosta spora, nema tu nekih iznenadjenja. Vizuelno je film dosta sirov, ali savrseno prikladan za ovu tematiku. Neke fotografije su zaista impresivne, pogotovo ostaci grada izgledaju uvjerljivo, kao da se radi o dokumentarcu. Totalno mracan i pesimistican film, ne daje skoro nikakvu nadu, ali postoji jedna blaga doza optimizma( poslednja scena). Tipican crni ruski film, ima Tarkovskog u sebi, ali nesto manje sadrzajno bogat. Moze preporuka slobodno, najvise zbog te realisticnosti koju Lopushansky predstavlja, bez trunke uljepsavanja.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...