Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Gone Girl na drugo gledanje meni mnogo bolji nego na prvo.

 

Najzreliji Finčer.Ne nužno najbolji(mada meni jeste,jer volim taj spori tempo i "običnije" priče),ali najzreliji.I konačno savršena uloga za Afleka,na izgled tupav i hladan,a ustvari sakriveno emotivan lik.

 

I Rosemund Pike koja je u ovom filmu milion dolara,posebno kako se film bliži kraju.

 

8/10,a možda i 9

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Witness for the Prosecution (1957)

 

Movie_poster_for_%22Witness_for_the_Pros

 

https://www.imdb.com/title/tt0051201/

 

Po istoimenom romanu Agate Kristi, vrlo dobro ekranizovano, bas kao i sto su same knjige Agate, dok vam sama ona ne resi misteriju NIKADA je necete resiti sami :)


The Killing (1956)

 

TheKillingPosterKubrick.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt0049406/

 

Zadnje vreme sam zaglavio sa film-noir, i onako citajuci predloge, preporuke, naletim bas na ovaj "The Killing (1956)" od Stenli Kjubrika. I bas ono sto, pljacka... sve osmisljeno, step by step !:) Vrhunski - nemoj da vas prevare filmovi cak i od pre 5 decenija, nista danasnji filmovi nisu bolji od tadasnjih. Citaj filmovi...


Extraction (2020)

 

Extraction_%282020_film%29.png

 

https://www.imdb.com/title/tt8936646/

 

Nista specijalno, eto cisto ako nemate sta drugo na repertoaru...
 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam 'La odisea de los giles' sa Ricardo Darinom i nisam pretjerano zadovoljan. Volim ja 'nedelja popodne' filmove, nemam problem da potrošim sat-dva na nešto relaksirajuće ali ovaj me nije dirnuo nimalo.

Čak ni Darin nije na visini zadatka, mnogo bolji utisak je ostavio Luis Brandoni, pa ću zbog toga  iskoristiti ovaj upis da preporučim 'njegov' Mi ombra maestra

Link to comment
Share on other sites

On 5/6/2020 at 2:00 AM, Jerotije Pantic said:

Sto se tice omnibusa uz Wild Tales meni na prvu pada i Dzarmusov Night on Earth,veoma zanimljiv film,isprican na komican i zabavan nacin sa dosta odlicnih dijaloga ali i dubokih poruka.Svakako film koji treba pogledati a vecina vjerovatno vec i jeste.

 

Nezaboravan film, mislim da i sada znam svaku priču, osim Pariza, maltene napamet. Fenomenalni glumci, priče, likovi, komedija, tragedija, ponekad i zajedno. I ogroman plus što su Pariz, Rim i Helsinki na originalnim jezicima, jer čak ni danas u USA ljudi ne žele da gledaju filmove sa titlom. 

  • Like 8
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Jurgen said:

 

Nezaboravan film, mislim da i sada znam svaku priču, osim Pariza, maltene napamet. Fenomenalni glumci, priče, likovi, komedija, tragedija, ponekad i zajedno. I ogroman plus što su Pariz, Rim i Helsinki na originalnim jezicima, jer čak ni danas u USA ljudi ne žele da gledaju filmove sa titlom. 

 

Jedan od mojih omiljenih. I ja ga znam napamet. I izgleda da je to malo generacijski all around the world. Moje kolege (Nemac i koji se i danas zezaju sa onim D for drive na automatiku, Helmut i helmet. A Benjini kao taksista je za plakanje. Cak i prva prica koja je mozda najslabija karika je smesna samo pogledom na Vinonu Rajder kao buduceg aitomehanicara.

 

Ko nije gledao Down by Law (1986), treba obavezno da pogleda.

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, Jurgen said:

I ogroman plus što su Pariz, Rim i Helsinki na originalnim jezicima, jer čak ni danas u USA ljudi ne žele da gledaju filmove sa titlom. 

 

3 hours ago, Plavi Golub said:

A Benjini kao taksista je za plakanje.

Naravno, samo zamislite npr. taj segment sa Beninjijem na šta bi ličio da je sve na engleskom :classic_ninja: mislim da je prosto bilo nemoguće ne snimati na originalnim jezicima, upropastilo bi film.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Jurgen said:

 

Nezaboravan film, mislim da i sada znam svaku priču, osim Pariza, maltene napamet. Fenomenalni glumci, priče, likovi, komedija, tragedija, ponekad i zajedno. I ogroman plus što su Pariz, Rim i Helsinki na originalnim jezicima, jer čak ni danas u USA ljudi ne žele da gledaju filmove sa titlom. 

Obavezno naglasim da tražim makar jedno pivce za preporuku 😄 Film koji provoza samo tako.

 

edit:i za True Romance

Edited by sasha arsenal
Link to comment
Share on other sites

Human Capital aka Il Capitale Humano (2013)

 

https://www.imdb.com/title/tt2465578/?ref_=tt_urv

 

Izuzetno dobro režiran film Paola Vircija gde se, naizgled razbacani delići jedne tragične priče, na kraju filma savršeno slažu u celinu posmatranu iz ugla svakog od aktera iste. U pozadini ovog ostvarenja, krije se zapravo kritika korporativnog društva koje izjeda pojedinca i rastura čitave porodice. Mogao bi komotno da ide i u preporuke.

 

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/14/2020 at 9:30 PM, MilošVB said:

Uh,True Romance mi je omiljeni feel-good film,uz Groundhog day.I bolje je što se završio onako kako jeste,nego kako je Tarantino želeo.Nekako bi se izgubio smisao filma.

 

 

Genijalan film True Romance , plejada odličnih glumaca, sjajne scene, gluma sjajna, soundtrack odličan, obožavam kompozicije Hans Zimmera. Već nekoliko dana vrtim neke scene koje su mi ostale najupečatljivije, kao recimo scena sa Christopher Walkenom i Dennis Hoopperom , ili scene sa Elvisom, kojeg je Val Kilmer odlično skinuo.  Ova i ona u toaletu pred pucnjavu. Naravno tu je i klasična pucnjava, karakteristična za trilere 90ih. Atmosfera u filmi mi se isto dopada.

 

Pogledao sam alternate ending, bolje što je ostao ending kao u filmu, mada i alternate je zanimljiv. Mada mislim da je film sniman ovih godina, kao zvaničan ending bi bio upotrebljen onaj aletrnate. 

Link to comment
Share on other sites

The Place Beyond the Pines(2012)

https://m.imdb.com/title/tt1817273/

 

Koncept i sama zamisao filma su dosta interesantni, ali to nije bas odradjeno na najbolji nacin. Previse rupa u scenariju, dosta naivnih scena, ne bas najbolja karakterizacija likova. Gluma solidna u najbolju ruku. Meni ovaj Cianfrance jednostavno ne lezi kao reditelj. 

Edited by Shunsuke Nakamura
Link to comment
Share on other sites

Scenarista (The Rewrite), tipicna americka romanticna komedija, zaplet, rasplet i sve ostalo milion puta vidjeni, ali opet savrseno stivo za kisno nedeljno prepodne, pogotovo sto je kasting studentiknja (ima ih ukupno 9 u klasi od 11 studenata) savrsen, toliko su fizicki raznovrsne da svako moze da izabere svog favorita 🙂

Link to comment
Share on other sites

The Golden Glove (2019)

 

The_Golden_Glove.jpg

 

https://www.imdb.com/title/tt7670212/

 

O filmu „The Golden Glove“,novom delu Fatiha Akina, šuškalo se po ulicama i bioskopima Potsdamer placa mnogo pre prve novinarske projekcije na ovogodišnjem Berlinalu, uz najčešći komentar da je reč o priči koja šokira i koja nikoga neće i ne može da ostavi ravnodušnim. Oni koji su čitali izvorni materijal, istoimenu knjigu Hajnca Štrunka, upoređivali su je sa foršpanom i zazirali od posve različitog tona.



Pitali su se koliko je Akin, u kom god raspoloženju bio (ambiciozan ili neambiciozan, normalan ili čudan, ozbiljan ili ležeran), pravi izbor za ekranizaciju pohoda serijskog ubice Frica Honke koji je u prvoj polovini sedamdesetih godina prošlog veka u hamburškom predrađu Sent Pauli, notornom po izgredima, nemoralu i vrlo specifičnom tipu provoda, ubio najmanje četiri žene.

Da ne planira da nas ostavi ravnodušnima, Akin je pokazao već prvom scenom pre stilizovane špice u kojoj vidimo Honku (mladi glumac Jonas Dasler pokriven prilično debelim slojem maske i šminke) kako pokušava da se reši tela upravo ubijene žene. Plan sa iznošenjem u velikoj vreći propada jer bukom uspeva da probudi komšijinu kćerku. Honka bira najjednostavnije rešenje: drmnuti jednu ljutu, raskomadati leš i čuvati ga u ostavi. Režiser, doduše, vrlo pametno gro akcije drži van ekrana, ali nemojmo se zavaravati da se nećemo suočiti sa posledicama.

Ono što upada u oči je ekscesna grozota vezana za sve oko Honke, od njegove fizičke pojave (slomljen nos, rascepljena usna, loša koža), preko stana u kom živi (toalet je uporediv jedino sa onim u „Trainspottingu“, i to možda), pa do njegovih žrtava, po pravilu starih, olinjalih, čak bezubih alkoholičarki i prostitutki, i do njegovog omiljenog „lovišta“, naslovnog bara u kom se okupljao talog hamburškog, alkoholu sklonog lumpen-proleterijata.

Glamura, dakle, nema, niti mu ima mesta. Honka nije bio neki pametni filmični serijski ubica, šarmantan kao Ted Bandi ili misteriozan kao Zodijak, već je bio glupak vođen impulsima i besom, podgrejan neverovatnim količinama teškog alkohola.

Upravo tu Akin nalazi svoje mesto da napravi film o serijskom ubici grozniji nego što smo videliikada do sada, bez trunke glamurizacije i intelektualizacije čina, čak i bez imalo sentimenta za glavnog junaka i svet iz kojeg on dolazi i u kojem je poznavao jedino siromaštvo, koncentracioni logor, nasilje i alkohol.

Odstupanje od politički korektne i uobičajene romantizacije siromaštva je zaista osvežavajuće. Za to se film, kao i za nastudirane detalje perioda, mesta i miljea iz domena scenografije, kostima i rekvizite, mora pohvaliti. Isto vredi i za muziku, sačinjenu od onovremenih sladunjavih šlagera izvađenih iz naftalina.

Potpuno je drugi par rukava to što Akin, kako film odmiče, u svemu tome sve više preteruje i naglašava gadosti bez neke preterane poente, često prelazeći granicu dobrog ukusa i odlazeći u karikaturalnost, pa umesto monstruma koji je „specijalizovan“ zabesmisleno nasilje dobijamo stripovskog idiota.

Tako je na čudan način Honka čak i humanizovan jer u ovoj slepstik verziji svakako nije postojao. Isto važi i za inflaciju gadosti oko njega, u stanu, baru i slučaju njegovih žrtava, kao i u smislu sve brutalnijeg i eksplicitnijeg nasilja koje gubi svrhu, iako je trenutak osvete jedne od žrtava zaista došao kao predah.

Možda je ipak najveći problem filma „The Golden Glove“ potpuno odsustvo konzistentnog tona koji Akin arbitrarno menja kako mu odgovara, sve brže i brže kako film progresira. Istom brzinom se menja i žanrovski ključ, od faktografijom potkrepljene doku-drame, preko „gross out“ komedije do neprijatnog horor-trilera koji je baziranna pretećoj atmosferi, da ni u jednom trenutku nije jasno šta je autor hteo da postigne. Jedina konstanta sa „The Golden Glove“ je grozota, ali i ona postaje zamorna.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Akin je malo pretenciozan ili gubi ideju/entuzijazam kako radnja njegovih filmova prolazi.Ne znam,ali fali tu nešto.

 

Head-on čist primer.Prva polovina filma za 10,a nastavak školski odrađen,ali izgubi onu magiju.

 

Edited by MilošVB
Link to comment
Share on other sites

Cold War (2018)

 

https://m.imdb.com/title/tt6543652/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Poljski film, snimljen u crno-beloj tehnici. O dirigentu koji pokusava da pobegne na zapad 50-tih godina, o ljubavi, o spijunazi najblizih, hladnom ratu. Kroz detalje se provlaci kako se neki ni u komunizmu nisu oslobodili antisemitizma i price o cistoti naroda.

 

Dirigent se bavi prikupljanjem etno pesama iz raznih delova Poljske i regrutovanjem pevaca i igraca za KUD.

 

Kuriozitet je da folklorni ansambl peva «Svilen konac» na srpskom, a da njega u jednom pokusaju vracaju iz Jugoslavije (u filmu Zagreba) u Moskvu. U tom smislu se pojavljuju i sva hrvatska glumca u epizodnim ulogama.

 

Dobra ocena na imdb, kritika podeljena, zamera mu se pretencioznost.
 

Zanimljiva muzika, odlicna kamera i meni prijatno gledanje filma na slovenskom jeziku koji sam imala prilike da slusam cesto zadnjih petnaestak godina.

 

Lepa glumica u glavnoj ulozi. Pomalo podseca na mladu Milenu Dravic.  Uopste dobri glumci.

 

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, Plavi Golub said:

Cold War (2018)

 

https://m.imdb.com/title/tt6543652/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Poljski film, snimljen u crno-beloj tehnici. O dirigentu koji pokusava da pobegne na zapad 50-tih godina, o ljubavi, o spijunazi najblizih, hladnom ratu. Kroz detalje se provlaci kako se neki ni u komunizmu nisu oslobodili antisemitizma i price o cistoti naroda.

 

Dirigent se bavi prikupljanjem etno pesama iz raznih delova Poljske i regrutovanjem pevaca i igraca za KUD.

 

Kuriozitet je da folklorni ansambl peva «Svilen konac» na srpskom, a da njega u jednom pokusaju vracaju iz Jugoslavije (u filmu Zagreba) u Moskvu. U tom smislu se pojavljuju i sva hrvatska glumca u epizodnim ulogama.

 

Dobra ocena na imdb, kritika podeljena, zamera mu se pretencioznost.
 

Zanimljiva muzika, odlicna kamera i meni prijatno gledanje filma na slovenskom jeziku koji sam imala prilike da slusam cesto zadnjih petnaestak godina.

 

Lepa glumica u glavnoj ulozi. Pomalo podseca na mladu Milenu Dravic.  Uopste dobri glumci.

 

 

 

Reziser  ovog filma Pavel Pavlikovski pocetkom devedesetih godina je snimio  dokumentarac Serbian Epics, srpska epska knjizevnost plus rat u Bosni. 

 

Inace, ovaj film je nominovan za oskara za najbolji film na stranom jeziku. Pavlikovski je ranije dobio oskara u toj kategoriji za film Ida. 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...