Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Tek juce odgledao Once upon a time in Hollywod... nit vamo nit tamo, zamerka kao za novog Gaja Ricija, kao da se preterano trudi da napravi klasik. Moje misljenje, 

samo na osnovu osecaja posle gledanja filma bez ulazenja u detalje.  

 

 

Zamerka ne filmu nego filmskoj akademiji u SAD, Bred Pit = Oskar za sporednu ulogu :classic_wacko:  ko mu je bio protiv kandidat Baca iz Juznog vetra? Mislim lepo to sve odglumljeno ali kao da je Aldo Rejn dobio posao kaskadera jer mu je posao sa ubijanjem nacista propao. Nema neke upecatljive scene niti necega sto bih pamtio osim da je prebio Brus Lija :classic_biggrin:

Zato je Leonardo bas pokidao, neverovatno je uverljiv kao glumac na zalasku svake sanse za stvarnim uspehom.  

Margo Robi takodje lepo prikazala Seron Tejt mada sa radnjom filma i likovima nema nekih dodirnih tacaka. 

 

 

I za kraj kad videh odjavnu spicu gde pise Once upon a time... setih se da ima mnogo godina kako nisam pogledao remek delo Serdja Leonea istog naziva. 

Edited by Tamburinjo
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Relatos Salvajes [Wild Tales] (2014)

 

Odlican film. Inace uopste nisam fan filmova sacinjenih od vise zasebnih slika/epizoda, ali ovde mora da se skine kapa. Gluma fino dozirana, nema ekstrema ni na jednoj strani. Koncepti dobri i sto je jos vaznije izvedeni dosledno do kraja. Naravno, nije svih 6 sekvenci jednakog kvaliteta, ali u globalu film je isporucio bez dileme. Ako bi me neko pitao da li ga preporucujem, odgovorio bih potvrdno bez razmisljanja.

  • Like 7
Link to comment
Share on other sites

Meni je nekako Di Kaprio zauvek ostao u senci sopstvene uloge iz Titanika. Filmovi pre Titanika su mi se svi takođe svideli i možda još onaj na Tajlandu (zaboravih imena) gde ulgavnom glumi mlađe ljude i tinejdžere. ali kako je prešao da glumi zrele ljude nekako se uprosečio i nije mi ubedljiv pa sam i prestao da gledam njegove filmove.

 

Bred Pitove filmove uglavnom ne volim ali kod njega je vidan napredak u ulogama i kako ih nosi. Kao ljubitelj istorijskih filmova da mi je neko rekao da će Pit onako dobro odraditi ulogu tenkovskog nardnika u "Fury" verovatno bih mu se nasmejao ali bio je odličan i dodao na oceni inače solidnom filmu.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Meni je nekako Di Kaprio zauvek ostao u senci sopstvene uloge iz Titanika. Filmovi pre Titanika su mi se svi takođe svideli i možda još onaj na Tajlandu (zaboravih imena) gde ulgavnom glumi mlađe ljude i tinejdžere. ali kako je prešao da glumi zrele ljude nekako se uprosečio i nije mi ubedljiv pa sam i prestao da gledam njegove filmove.

 Čekaj, pa posle Titanika je snimio i Krvavi dijamant, Vuka sa Vol Strita, Inception, Uhvati me ako možeš... da pomenem samo neke. Praktično, to mu je značajniji deo karijere. Naravno, onakav blokbaster bi obeležio svačiju karijeru i delom je zarobio.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, SteveFrancis#3 said:

Relatos Salvajes [Wild Tales] (2014)

 

Odlican film. Inace uopste nisam fan filmova sacinjenih od vise zasebnih slika/epizoda, ali ovde mora da se skine kapa. Gluma fino dozirana, nema ekstrema ni na jednoj strani. Koncepti dobri i sto je jos vaznije izvedeni dosledno do kraja. Naravno, nije svih 6 sekvenci jednakog kvaliteta, ali u globalu film je isporucio bez dileme. Ako bi me neko pitao da li ga preporucujem, odgovorio bih potvrdno bez razmisljanja.

Film me je vozio od početka do kraja.Baš mi je legao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Meni je nekako Di Kaprio zauvek ostao u senci sopstvene uloge iz Titanika. Filmovi pre Titanika su mi se svi takođe svideli i možda još onaj na Tajlandu (zaboravih imena) gde ulgavnom glumi mlađe ljude i tinejdžere. ali kako je prešao da glumi zrele ljude nekako se uprosečio i nije mi ubedljiv pa sam i prestao da gledam njegove filmove.

 

Bred Pitove filmove uglavnom ne volim ali kod njega je vidan napredak u ulogama i kako ih nosi. Kao ljubitelj istorijskih filmova da mi je neko rekao da će Pit onako dobro odraditi ulogu tenkovskog nardnika u "Fury" verovatno bih mu se nasmejao ali bio je odličan i dodao na oceni inače solidnom filmu.

Di Kaprio nije ubedljiv?Pa dobro...

 

edit:ok,ako nisi gledao njegove filmove,onda i nije 😉

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, 21Barkley said:

 Čekaj, pa posle Titanika je snimio i Krvavi dijamant, Vuka sa Vol Strita, Inception, Uhvati me ako možeš... da pomenem samo neke. Praktično, to mu je značajniji deo karijere. Naravno, onakav blokbaster bi obeležio svačiju karijeru i delom je zarobio.

Ako sam o nekom glumcu promenio misljenje, to je Di Caprio. U Titaniku mi je opasno isao na zivce, ne samo njegova gluma vec i ceo hype oko njega i filma. Obican picopevac koji namesta shishke tri sata pred ogledalom. Onda su dosli gorenavedeni filmovi gde je izdominirao.

Link to comment
Share on other sites

19 minutes ago, Shunsuke Nakamura said:

Wild Tales je filmcina. Bombas je apsolutni pobjednik! Skoro sam zaplakao od srece kad je raznio onaj parking. Na kraju postaje neka vrsta legende, zatvorenici mu pjevaju rodjendansku pjesmu, a zena i cerka dolaze sa tortom, epska scena. 

 

Igra ga Rikardo Darin, legenda argentinskog filma (The Secret In Their Eyes, The Aura, Truman, Nine Queens...). On je neka vrsta argentinskog Bate Živojinovića. 😀

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Wild tales odlican ali odlican film. 

 

Kad se spominju glumci da li vam se cini da najveci skok i pad od uloge do uloge ima Dzim Keri? Covek koji je u stanju da 

te iritira fizickom komedijom, odigra neki lik neverovatno ubedljivo. Bas nema proseka kod njega, nekako ne mogu 

da mu sazmem karijeru pod jednu ocenu nego moram da odvajam od filma do filma.  

 

Link to comment
Share on other sites

11 hours ago, 21Barkley said:

Naravno, onakav blokbaster bi obeležio svačiju karijeru i delom je zarobio.

Ja cak tvrdim da nije zarobio uopste. Zasto nije,to si sam pokazao listom filmova koje je posle snimio. 
Meni je Leo postao gotivan tek nakon "Titanika"..pre sam cak izbegavao filmove u kojima igra,a danas mi je njegova pojava veliki plus da taj film pogledam.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Nisam se precizno izrazio, više sam mislio da ga je to obeležilo tako da uvek negde u podsvesti ostane veza sa tim filmom, bar kod značajnog broja onih koji su Titanik gledali u vreme nastanka i histerije oko istog. Cenim da kad pitaš random likove srednjeg doba šta im je prva asocijacija na Lea, verujem da bi Titanik bio ubedljivo prvi.

Link to comment
Share on other sites

Odgledao sam Krid: Radjanje legende na Areni. Mogu da kazem da je u pitanju fin sportski film. Ono sto je Stalone uradio sa Rambom, definitivno ovde nije slucaj. Mislim da je odlicna stvar sto su krenuli u spinof umesto da bez ikakve potrebe gledamo besomucne nastavke u kojima se matorac lema sa duplo mladjim bokserima. Ova uloga mentora je odlicno legla StaloneTu, mladi Dzordan je i vise nego dobar, a atmosfera i smek Filadelfije se i dalje oseca. I da, bas bih pohvalio izbor kamere (lici na kameru koriscenu za 1917). Skinucu ovih dana nastavak pa cu odgledati. U svakom slucaju preporuka. 

Link to comment
Share on other sites

18 hours ago, 21Barkley said:

 Čekaj, pa posle Titanika je snimio i Krvavi dijamant, Vuka sa Vol Strita, Inception, Uhvati me ako možeš... da pomenem samo neke. Praktično, to mu je značajniji deo karijere. Naravno, onakav blokbaster bi obeležio svačiju karijeru i delom je zarobio.

Dve fantastične uloge ima i u Shutter Island koji je jedan od najboljih filmova ovog veka i u Đangu gde jede malu decu. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 9:10 PM, Klotzen said:

Meni je nekako Di Kaprio zauvek ostao u senci sopstvene uloge iz Titanika. Filmovi pre Titanika su mi se svi takođe svideli i možda još onaj na Tajlandu (zaboravih imena) gde ulgavnom glumi mlađe ljude i tinejdžere. ali kako je prešao da glumi zrele ljude nekako se uprosečio i nije mi ubedljiv pa sam i prestao da gledam njegove filmove.

 

Bred Pitove filmove uglavnom ne volim ali kod njega je vidan napredak u ulogama i kako ih nosi. Kao ljubitelj istorijskih filmova da mi je neko rekao da će Pit onako dobro odraditi ulogu tenkovskog nardnika u "Fury" verovatno bih mu se nasmejao ali bio je odličan i dodao na oceni inače solidnom filmu.

 

Obojica su vrhunski, naročito Leo. Ne da se oslobodio nasleđa Titanika još pre ohoho godina, već je u međuvremenu glumio u toliko dobrih filmova (i to uglavnom maestralno) da se ja tog Titanika slabo i sećam. 

 

Brad takođe ima masu najrazličitijih uloga i mislim da odavno nema zbora o njegovom umeću, meni je sve omiljeniji kako je stariji.

  • Like 9
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Nego da nastavimo sa filmovima...

 

Snowpiercer (2013)

 

Dosta glupav film Bong Joon Hoa ili makar ja nisam fan ovakvih apokaliptičnih postavki koje ne nude nikakve odgovore već vas samo stave u određeni izmišljeni kontekst bez suvislih objašnjenja, to može svako. Ipak, ne može se poreći dinamika i nekoliko interesantnih likova. Film u ozbiljnoj meri kvari Chris Evans koji je očajan i bezizražajan u glavnoj ulozi, pa ne pomažu ni ekstravagantna Tilda Swinton ni Korejci i Ed Harris. Uopšte, veoma je malo ovih post apocalypse sci fi filmova koji su meni privlačni i koji osim akcijanja nude nešto interesantnije. 5/10

 

The Big Short (2015)

 

E ovo je zato interesantan film, koji se bavi kompleksnom tematikom finansijskih derivata i visokim bankarstvom, ali i onim što je univerzalno za svaku borbu moći i upravljanje ljudskim sudbinama. Zaintrigirala me tema jer sam se i sam bavio pomalo hedžing transakcijama (doduše, sa pravnog a ne finansijskog aspekta) i tržištem finansijskih derivata. Nije kao da film previše približava laiku temu ali može da se prati. Dobra glumačka postava i fin posao su odradili. Možda nedostaje malo više emocija u svemu. Vredi pogledati. 7/10

Link to comment
Share on other sites

Loving Vincent (2017)

 

Film jedino mogu da shvatim kao simpatican i originalan homagijum slikaru. Inace, ako se krene u seciranje, suplje na sve strane. Nije jasno ni sta je bila inicijalna ideja sa odabirom tematike, a razrada i finale su tek za ceskanje po glavi. Iznenadjujuce su se pojavila i neka 'teza' imena, ali nisu ostavila poseban utisak ili pecat niti izdigli film kao celinu. Ovako se svelo na one mockumentarye tipa potrage za Bigfootom ili slicnim kriptidima gde celu epizodu cekas da na kraju saznas da nisi saznao nista, a nije ponudjen ni neki naravno-moralni payoff, da se tako izrazim.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Kastel said:

Dve fantastične uloge ima i u Shutter Island koji je jedan od najboljih filmova ovog veka i u Đangu gde jede malu decu. 

Leo polako grabi ka tome da bude jedan od najboljih ikada.Naravno,još je rano za tako nešto,ali ovo što je do sada uradio u karijeri je impresivno.

Jedan od omiljenih glumaca.

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

On 5/2/2020 at 8:55 PM, SteveFrancis#3 said:

Inace uopste nisam fan filmova sacinjenih od vise zasebnih slika/epizoda, ali ovde mora da se skine kapa.

Sto se tice omnibusa uz Wild Tales meni na prvu pada i Dzarmusov Night on Earth,veoma zanimljiv film,isprican na komican i zabavan nacin sa dosta odlicnih dijaloga ali i dubokih poruka.Svakako film koji treba pogledati a vecina vjerovatno vec i jeste.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...