Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Ustav Republike Hrvatske (2016)

 

Jedna od poslednjih i, za puritance, kontroverznijih uloga Nebojše Glogovca i film koji napada sve one koji mrze po bilo kom osnovu. Iako su likovi previše romansirani i na momente banalni po ugledu na španski film, sve ukupno ovo je dobar film, dovoljno oštra društvena kritika, a opet bez upadanja u zamku vulgarnosti i preterane dramatizacije. Vredi pogledati. 7/10

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Chaos Is Me said:

Hateful 8 je jedan od najzabavnijih filmova  ne bih baš ništa menjao.

 

Cak ni onu scenu oko orlanog seksa Semjuela L Dzeksona i zarobljenika... meni je ona over the top. Zabavan film svakako al meni nista vise od toga. 

Najveca zamerka mu je duzina, mislim da je naprosto predug i bez potrebe razvucen. Nekako mi se izgubio izmedju Inglorius Bastards i Ulicnih Pasa. Nit je vamo nit tamo

a zasebno nema snage da ostane upamcen. Sad da me pitas neku repliku ili epsku scenu... iz Iglorious bi mogao svaku da ti kazem iz ovog... Naglasavam meni je i onaj 

Betmen sa Hit Ledzerdom na koji svi orgazam dozivljavaju, malo vise od prosecnog filma za decu. Mislim da nikada nisam uspeo da ga odgledam od prvog do poslednjeg minuta.

Jbg ukusi. Prva asocijacija na Podlih 8 mi je gospodja koja igra zatvorenicu, pljunuta Dzenis Dzoplin. 

 

 

Videh jedan klasik juce na tv 

 

Резултат слика за bronx tale

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 3/18/2020 at 3:26 PM, Chaos Is Me said:

Ma ovi su mi prvi pali na pamet. Dogville je isto do jaja - za 10, Melancholia je odlična (kao uostalom i Nympho i The house Jack...) ali ima po nešto što mi smeta kod njih. Antichrist je pravi artističko-psihološki pakao od filma, to je najatmosferičniji film LVT-a po mom mišljenju, jednostavno razara tom atmosferom, da znaš kakav je moj muzički ukus, jasno bi ti bilo zašto mi je on 10ka. Moraću malo da se podsetim starih radova, davno sam gledao Dancer in the dark, sad ću nažalost imati vremena za filmove.

 

dancer in the dark je jedan od onih fimova koje ne zelis da pogledas ponovo koliko god dobar bio

Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Crni Bombarder said:

Jel gledao neko nastavak "Isijavanja"..vredi li cemu? U ove dane sam spreman da znatno snizavam kriterijume...

I ja čekam da me neko ubedi da gledam 😄 .Baš sam skeptičan.

 

edit:meni će skočiti kriterijumi jer sam započeo drugu sezonu Narcos Mexico 🙂 .

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2020 at 10:32 PM, Crni Bombarder said:

Jel gledao neko nastavak "Isijavanja"..vredi li cemu? U ove dane sam spreman da znatno snizavam kriterijume...

Meni dobar. Nista genijalno, ni blizu orginala,  ali nije bas ni gubljenje vremena.

Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2020 at 10:32 PM, Crni Bombarder said:

Jel gledao neko nastavak "Isijavanja"..vredi li cemu? U ove dane sam spreman da znatno snizavam kriterijume...

Solidan film, sa malo patetike, ali meni generalno ni knjiga Dr Sleep iz nekog razloga nije legla, a fan sam Stivena Kinga. Počeo sam tri puta da je čitam, ali nisam stigao dalje od 100-te strane, za razliku od Isijavanja koje sam "progutao".

Link to comment
Share on other sites

"Danger Close" (2019)

 

Film koji prati australijsku jedinicu tokom bitke za Long  Tan u Vijetnamu. Moram priznati da nisam ni znao da su Australijanci imali neke bitke u ratu u Vijetnamu. Elem glavna uloga je Travis Fimmel (poznat kao Ragnar iz Vikinga) i odradio je OK posao. Scenario je malo deža vu, podseća me na jedan stari američki film, pogovoto scene kada se poziva artiljerijska podrška na sopstvene položaje. Radnja kao radnja je ono. Pogledao sam na wiki o toj bitci u principu ovo je više okršaj dve jedinice nego što je bitka. Trajalo je dva dana i ukupno je poginulo manje od 300 vojnika na obe strane. Ali ok, u nedostatku pravih bitaka Oziji su i ovo proglasili za bitku 🙂

 

U filmu ima dosta kompjuterske grafike što daje efektne kadrove borbe. U principu klasičan ratni film, ništa specijalno.

Link to comment
Share on other sites

Ako te interesuju filmovi gde Australijanci ratuju, a nisi gledao, pogledaj Galipolje sa Mel Gibsonom (australijaska faza) film Pitera Vira

 

Zajedno sa Beritancima tamo su pocetkom I svetskog rata bile jedinice iz Australije i Novog Zelanada u britansko - francuskom pokusaju da odvuku tursku vojsku od Rusije. Odlican film, bez kompjuterske grafike doduse.

 

Gallipoli (1981)

https://www.imdb.com/title/tt0082432/

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

On 3/19/2020 at 8:09 PM, Krava kaze mu said:

 

dancer in the dark je jedan od onih fimova koje ne zelis da pogledas ponovo koliko god dobar bio

 

U stvari ne htedoh ovo da kvotujem, ali me mrzi sad da menjam. BTW, Melanholija je možda i najbolja kratka studija ljudskih karaktera koju sam ikada video na filmskom platnu. Maestralno.

Link to comment
Share on other sites

Captain Philips (2013)

 

Interesantan film o otmici broda od strane somalijskih pirata koja kreće kako ne treba. Glavna uloga Tom Hanks, prilično dobro se snašao u ovoj ulozi. Glavna zamerka nema veze sa filmom nego sa time da sam do sada pogledao bar 50 filmova sa razno-raznim otmicama tako da ovaj preporučujem samo onima koji su odgledali manje od 10 🙂

Link to comment
Share on other sites

30 minutes ago, Crni Bombarder said:

Pogledao sinoc L.A.Confidential..tipa peti put :classic_biggrin:..jebeno,ali jebeno dobar film.
Sto se mene tice - apsolutna preporuka since 1997


Subjektivno ubjedljivo najbolji film ikada...Vrhunski neo-noir.. Ima sve... Savrsen scenarij, odlican casting (5-6 vhunskih glumaca koji su odglumili za oskara...) pod Hansonovom palicom jedna kompleksa prica iz ugla 3 policajca ipak prikazana vrlo tecno.... Tip top... svako malo ga nanovo mogu pogledati...

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

12 minutes ago, Nenson said:


Subjektivno ubjedljivo najbolji film ikada...Vrhunski neo-noir.. Ima sve... Savrsen scenarij, odlican casting (5-6 vhunskih glumaca koji su odglumili za oskara...) pod Hansonovom palicom jedna kompleksa prica iz ugla 3 policajca ipak prikazana vrlo tecno.... Tip top... svako malo ga nanovo mogu pogledati...

Pazi..od svega sto si napisao jedino mi ne stoji da je meni najbolji film.
Sa ostatkom posta ne da se slazem,nego kao da si mi misli procitao. :Hail: Da li ti se cini da je zestoko potcenjen medju filmofilima?

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Crni Bombarder said:

 Da li ti se cini da je zestoko potcenjen medju filmofilima?

A jeste... bas to sto kazes...kad spomenes LaC svak se sjeti da je strasan film al niko ga ne nabraja na svojoj ljestvici najboljih/najdrazih filmova.... iako ga mnoge ugledne stranice i  ljestvice stavljaju kao najbolji neo noir film poslije Chinatowna...

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam tuce filmova ovih dana pa ću napisati samo kratak komentar i ocenu za svaki.

 

The grudge (2020) - Mlak, prazan, predvidljiv. 3/10

 

The Dawn (2019) - Dosadan, loša gluma. 1/10

 

Contagion (2011) - Odličan film. Gledao kad je izašao pa se sad podsetio. Ćerkin komentar: "Ljudi su odvratni". 8/10

 

Terminator dark fate (2019) - Možda nije najlošiji ali je pretposlednji na listi Terminator filmova. Usiljeni dijalozi su prvo na šta pomislim kad se setim ovog filma. 4/10

 

Midway (2019) - Efekti su ono što drži ovaj film. Tipična američka priča. Licemerna odjava gde piše da je film posvećen američkim i japanskim vojnicima je posebna priča. Nekako mi je sav zbrzan. 5/10

 

1917 (2019) - Dobar film sa dubljom pričom nego što izgleda. Gluma odlična. Svideo mi se. 7.5/10

 

Jumanji the next level (2020) - Zabavan kao i prethodni delovi. Razbibriga i podizanje raspoloženja. 5.5/10

 

The gentlemen (2020) - Odličan. Konačno Ričijev film, možda ne na nivou kvaliteta Sneča i 2 čađave dvocevke, ali vrlo blizu. Vrhunska glumačka ekipa. 8.5/10

Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Nenson said:

A jeste... bas to sto kazes...kad spomenes LaC svak se sjeti da je strasan film al niko ga ne nabraja na svojoj ljestvici najboljih/najdrazih filmova.... iako ga mnoge ugledne stranice i  ljestvice stavljaju kao najbolji neo noir film poslije Chinatowna...

 

Meni jeste, imam ga u svojoj privatnoj kolekciji. Mislim da sam presla dvocifren broj gledanja. Fenomenalan film sa fenomenalnim kastingom. 

 

 

Nego pade mi na pamet Rasel Krou u drugacijem tipu filma

 

Fathers and daughters (2015)

 

https://www.imdb.com/title/tt2582502/

 

Po meni odlican.

 

 

Edited by Plavi Golub
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

An education (2009)

 

Univerzalna pričica o tome da li izabrati put za koji nas od malena uglavnom uče da je najbolji (budi uzoran građanin, završi školu, nađi stabilan posao itd.) ili poći putem rizika, vođen emocijama i strašću. Ovo mi miriše na nekog belosvetskog Šotru, ups reč je o rediteljki. Konformistička dramica, ali može da se gleda. 5/10

 

Under the Silver Lake (2018)

 

Vrlo interesantan film, mene lično poprilično podseća na Inherent Vice, samo u nekoj milenijalskoj varijanti. Trip, misterija, teorije zavere itd. Prilično zabavno i dinamično. Dve su glavne zamerke - film predugo traje i negde se usput izgubi bilo kakav smisao scenarija - što bi se reklo, ne zna se da li je glavni junak (Andrew Garfield) poš'o il je doš'o. Ipak, pozitivne strane preovlađuju. Preporuka za gledanje u naduvanom stanju. 7/10

Edited by Chaos Is Me
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...