Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

47 minutes ago, Tamburinjo said:

Ta scena u Majamiju je druga najbolja u filmu i garantujem da ce postati kultna. Ona sjajno opisuje Dzimija Hofu kao egoisticnog manijaka koji ne moze da predje preko toga da nije vise glavni. Meni je tu Pacino briljijantan sa svojim zanovetanjima. 

 

Da,samo sam ja mislio da je scena iz zatvora kada se sukobljavaju, bila dovoljna da ukaze na taj antagonizam izmedju njih dvojice. No,dobro..zato sam ja forumas na Vox92,a g-din Scorsese jedan od najvecih ikad.

I da ovde dodam kako sam u svom postu napravio,ne gresku,vec jedan previd. Prevideo sam cinjenicu da su reditelj i glumac (Pacino) prikazali Hoffu i kao jednog neznog i briznog supruga i roditelja. Dakle,ponudili su i vise za njegov portret sto je novina jer je uglavnom u raznim ekranizacijama prikazivan iskljucivo kao beskrupuilozan covek.
 

 

54 minutes ago, Tamburinjo said:

Oko ribe u kolima. Prica je da se taj dijalog stvarno odigrao i da je to bila sifra sve je u redu idemo dalje, posto je po knjizi i svedocenju Irca i Hofin posinak bio ukljucen u njegovo ubistvo.  

Ovo nisam znao te se izvinjavam.

Nego,sto ti ne napises koju o filmu? Znam da mozes,ne znam sto neces? :wink2:
(ustvari..jesi napisao nesto u Kafani,zar ne?)

 

Link to comment
Share on other sites

Moja glavna zamjerku filmu The irishman je izbor glumaca. Dakle DeNiro, Pacino i Pesi su prematori za te uloge.

Zbog toga to nekako sve izgleda neuvjerljivo, previse izvjestaceno, ukratko vidi se da je gluma, a najveca zamjerka nekome glumcu je kada se vidi da glumi.

Link to comment
Share on other sites

On 1/13/2020 at 2:58 PM, Amigo said:

Parazit, treba gledati vise puta.

Poslije prvobitnog soka, u drugom gledanju se moze uzivati u kadrovima, u ljepoti korejanki :classic_rolleyes:, kao i malo vise paznje obratiti filigranskoj kritici tamosnjeg drustva, a i svakog drugog gdje ljudi zive po suterenima i podrumima, sa bubasvabama.

Muzika je takodje odobra, daje filmu posebnu dimenziju. Gledao sam ga u kinu sa dobrim ozvucenjem pa je ostavila jos jaci utisak.

 

Vrlo vjerovatno poslije Zlatne palme, i Zlatnog globusa da ce se tim nagradama pridruziti i Oskar.:thumbsup:

 

Drago mi je da nisam pogrijesio u vezi Oskara, ali da ce dobiti 4 komada, to je tek ludilo.

Vjerujem da ce ovaj film da ima veliki uticaj na buduce filmsko stvaralastvo. Samo fotografija filma je da stanes i gledas.

A pojedini detalji ce se proucavati u skolama.

Bong Joon-ho je imao rasta da se napije.

Link to comment
Share on other sites

Parazit, dojavili mi pa sam morala da odem na RTS (ima cca 30 godina kako ih preskacem no uredno placam) i bila ubedjena da cu prespavati pola filma, em mi je kasno, em - korejski film?

Nisam zaspala i oka nisam sklopila jos 2 sata jer nisam znala sta me je snashlo: toliko nivoa, konotacija.....ovo mora da se gleda bar jos jednom....a tek radost na vest sledeceg jutra da je dobio Oskara.....

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Crni Bombarder said:


Nego,sto ti ne napises koju o filmu? Znam da mozes,ne znam sto neces? :wink2:
(ustvari..jesi napisao nesto u Kafani,zar ne?)

 

 

par strana iza :-D 

Spoiler

elem u NG se uslo sa The Irishman i cujem da krecis kuce. 

Ko kaze da je ovo klasican Skorceze ili Skorseze kako vam je draze, jednostavno nije u pravu. Osim De Nira i mafijaske sage malo sta ima zajednicko sa ranijim radovima ovog reditelja. Za razliku od Dobrih momaka i Kazina koji voze 200 na sat ovo je spora prica. Moglo bi se reci da cak nema ni neki klimaks u filmu, jednostavno tece kao reka. I samo ubistvo Hofe oko kog se vrti vecina naslova u novinama vezanih za ovaj film je usputno i samo jedna od mnogih ravnopravnih scena o zivotu Frenka Sirana. 

 

Podmladjivanje je ok uradjeno mada konstantno oci glumaca izgledaju vestacki, neka sociva su valjda koriscena pa bas izgleda neprirodno. 

Veci problem je sto reditelj od De Nira koji ima 80godina skoro, zahteva pokrete 40-godisnjaka pa to bas jadno izgleda. U sceni kada prebija nekog tipa jedva nogu pomeri da ga sutne.

 

Ono sto je fenomenalno je gluma. Jednostavno nema loseg ili nepotpunog lika. Od Al Pacina koji fenomenalno prezentuje megalomansku licnost Dzimija Hofe koji ne zna kad da ucuti, preko Dzoa Pesija (ako ste mislili da je manijakalni krestavac sve sto ovaj covek moze prevarili ste se) do sporednih likova koji se pojavljuju na kratko ali ostavljaju bas jak utisak i svesni ste njihove vaznosti u celokupnoj prici. Da Rej Romano je u filmu i vrlo je dobar. 

 

Od mene tople preporuke i ne dajte da vas duzina filma odvrati od gledanja. Kao sto napisah nije 200 na sat prikovan si za stolicu rasirenih zenica film ali ce vam prica svakako drzati paznju. 

 

  • Thanks 2
Link to comment
Share on other sites

3 hours ago, Pletilja said:

Parazit, dojavili mi pa sam morala da odem na RTS (ima cca 30 godina kako ih preskacem no uredno placam) i bila ubedjena da cu prespavati pola filma, em mi je kasno, em - korejski film?

Nisam zaspala i oka nisam sklopila jos 2 sata jer nisam znala sta me je snashlo: toliko nivoa, konotacija.....ovo mora da se gleda bar jos jednom....a tek radost na vest sledeceg jutra da je dobio Oskara.....

 

Ovo "em - korejski film" pokazuje nepoznavanje materije kao i predrasude vezane za određene kinematografije. Radi se o odličnoj kinematografiji koja je u velikom usponu u poslednje dve decenije a kanska Zlatna Palma i Oskar predstavljaju krunu kvaliteta iste. Ako bi se samo na trenutak skinule holivudske naočare, shvatilo bi se da se i u ostatku sveta snimaju dobri filmovi. Treba samo raspolagati informacijama (koliko bi realno ljudi znalo za ovaj film da nije pokupio te dve značajne nagrade).

Edited by drgnk
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

7 hours ago, drgnk said:

 

Ovo "em - korejski film" pokazuje nepoznavanje materije kao i predrasude vezane za određene kinematografije. Radi se o odličnoj kinematografiji koja je u velikom usponu u poslednje dve decenije a kanska Zlatna Palma i Oskar predstavljaju krunu kvaliteta iste. Ako bi se samo na trenutak skinule holivudske naočare, shvatilo bi se da se i u ostatku sveta snimaju dobri filmovi. Treba samo raspolagati informacijama (koliko bi realno ljudi znalo za ovaj film da nije pokupio te dve značajne nagrade).

Yes, sasvim ste u pravu po pitanju mojih predrasuda i nepoznavanja materije.  Ako ista moze da me opravda, poslednjih 10 godina pratim skoro iskljucivo - crtane filmove. Tu i tamo mi jave da je neko snimio nesto bez cerecenja, bez zivih mrtvaca, bez interplanetarnih ratova kamufliranih kombajna i ja pogledam. 😄

Bez sale, drago mi je kada neko fil mskoj i ndustriji pokloni nesto suvislo i sa puno talenta, obraticu paznju u buduce.

  • Like 1
  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

Odgledao Midway (2019) i definitivno je prosek. Bolji je od onog iz 70-ih samo zbog animacija koje oni nisu imali kako da odrade. Istorijski je ok odrađen, tu su sve najznačjnije stvari vezane za bitku ali ....

 

Najveći problem ovog filma je katastrofalni scenario. Od 135 minuta tek 45 se odnosi na bitku za Midvej i dane pred istu. Scenarista je odlučio da ugura u film sledeće bitke : Pearl Harbour, Marshal island, Dulitlovo bombardovanje Tokija, Koralno more. 4 bitke + još par manje bitnih događaja u sat i po vremena. Ne treba ni da komentarišem na šta to liči. Na kraju u bitci u Midveju nema ništa o potapanju američkog nosača koji je na vrlo interesantan način potopljen.

 

Što se tiče glumaca stara garda je odradila vrhunski posao, Harrelson kao Nimitz i Quaid kao Halsey su odradili odličan posao, meni prvi put da ih vidim u ulogama starijih osoba. Od mlađih mogu reći da je Skrein odradio odličnu glavnu ulogu kao i Evans koji je glumio McClusky-ja ove ostale ne bih ocenjivao jer ne znam mnogo o tim ličnostima pa je nezahvalno. Sa druge strane kod japanaca nisam baš oduševljen, dosta je to tanko a pride i predstaviše Nagumoa u pogrešnom svetlu, u filmu je predstavljen kao agresivan admiral a on je bio baš suprotan tome i to mu se najviše i zamera u bitkama koje je vodio.

 

Kad smo već kod glumaca prava je enigma zašto je Ludwig pristao na tešku epizodnu ulogu u trenutku kada je zvezda serije Vikings (glumi Bjorna za one koji ga ne znaju po imenu). Praktično pojavljuje su u kadru i par minuta kasnije gine.

 

Za pohvalu je i da je ovo još jedan od ovih novijih filmova u kojima se protivnik ne prikazuje kao da je zlo nego se i njima pristupilo na normalan način mada je film mnogo više oslonjen na SAD stranu bitke.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

16 hours ago, Pletilja said:

Yes, sasvim ste u pravu po pitanju mojih predrasuda i nepoznavanja materije.  Ako ista moze da me opravda, poslednjih 10 godina pratim skoro iskljucivo - crtane filmove. Tu i tamo mi jave da je neko snimio nesto bez cerecenja, bez zivih mrtvaca, bez interplanetarnih ratova kamufliranih kombajna i ja pogledam. 😄

Bez sale, drago mi je kada neko fil mskoj i ndustriji pokloni nesto suvislo i sa puno talenta, obraticu paznju u buduce.

evo jos 1 dobar korejski:

 

Memories of Murder
Not Rated
 2003 ‧ Drama/Crime-Drama ‧ 2h 12m
  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Confessions

 

Kada bi sastavljao listu Top 10 mojih omiljenih filmova, morao bi dobrano da se zamislim. Ali mi uvek, na prvu loptu, kroz glavu proleti ovo remek delo. Pre par godina je na starom forumu bilo reci o njemu, danas resih da obnovim gradivo i ponovo sam uzivao u genijalnosti obrade jedne vrlo zayebane teme. 

 

Love exposure

 

Ovaj mi je sledeci na meniju za obnovu gradiva. Jedina ludja stvar od samog filma je to sto je pravljen po istinitom dogadjaju. Kako, zasto...pojma nemam. Ko da su unas, npr. Mratonci radjeni po istinitom dogadjaju. Koliko god da su reditelji i scenaristi pustili masti na volju, opet se postavlja pitanje cemu sve to :classic_biggrin:. I nemojte da vas obeshrabri ta "sitnica" da film traje skoro 4 sata. Onome kome film legne, to nece ni da oseti.

Edited by dali_man
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, dali_man said:

U cast ovogodisnjeg dobitnika 4 oskara, potsetih se sinoc svoje prve ljubavi koreanske kinematografije :smiley53:

 

 

 

 

U tri najbolja filma svih vremena.

 

Ima i jedna lepa priča vezana za taj film...

 

Spoiler

Moja draga je bila jako slaba sa korejskom kinematografijom. Stoga jednog dana pre par godina reših da je obradujem sa Oldbojem. Gledali kući i posle filma nije mogla da dođe sebi, bukvalno. I reče mi samo - toliko mi je žao što ovo nisam gledala u bioskopu...

 

Par dana kasnije, krenem da šaljem mejlove kino dvoranama po Bgdu, da li može da se dobije dvorana za privatnu projekciju. Dobih svega par odgovora, većina potpuno neprihvaljivih, pre svega finansijski... I mejl od Muzeja vazduhoplovstva, od strane direktora. Oni takođe imaju svoju kino dvoranu. Kaže čovek kada je čuo za šta mi treba - dobijaš salu bez plaćanja zakupa, platićeš samo simbolično dve ulaznice.

 

I onda odnesem DVD operateru, probamo na licu meste, funkcioniše, dogovromio se oko termina, a onda kada je vreme došlo, uhvatim dragu za ruku, sednemo u auto, stavim joj povez na oči. Dovezemo se na aerdorm, parkiramo preko puta muzeja. Izvedem je ja za ruku, sa sve povezom iz auta, i polako klaj klaj uz stepenice pa u salu.

 

Sednemo. Skinem joj povez u trenutku kada je film krenuo.

 

Sekund kasnije, ona brizne u plač. 

 

Ljubav.....

 

I Oldboj.

 

  • Like 14
  • Thanks 4
Link to comment
Share on other sites

On 2/13/2020 at 12:45 AM, SteveFrancis#3 said:

Two Popes (2019)

 

Sustinski isprazno. Bez supstance. Glumacki/zanatski korektno izrolano, ali za uspesnu izvedbu fali mnogo toga, a pre svega konkretne overarching ideje kao kohezivnog faktora. Ovako smo dobili igrani dokumentarac koji to na momente i jeste iako ne zeli da bude. 

Ja mislim da su oni i zeleli da izgleda kao igrani dokumentarac.

Prajs i Entoni su izbriljirali, ovaj drugi je zasluzio oskara za sporednu without any doubt.

Moj omiljeni film ove godine. 

Link to comment
Share on other sites

On 2/10/2020 at 7:35 PM, Amigo said:

Moja glavna zamjerku filmu The irishman je izbor glumaca. Dakle DeNiro, Pacino i Pesi su prematori za te uloge.

Zbog toga to nekako sve izgleda neuvjerljivo, previse izvjestaceno, ukratko vidi se da je gluma, a najveca zamjerka nekome glumcu je kada se vidi da glumi.

 

Moja glavna zamerka je sve od pocetka do kraja. Skorseze i dalje fura taj izlizani 'mi smo mnogo velike face jer smo gangsteri' fazon, bez neke specijalne dubine. Nije uslov da ako sprcas film od preko 3ipo sata da ce to automatski biti remek delo. Nece. De Niro je kao dobar porodicni covek koji sa druge strane hladnokrvno ubija i da ne trepne (ako se kaze 'kreci kuce' to bi trebalo da zvuci cool). I svima stave malo zelatina da bi glumili sebe samo 40 godina mladje. Ne ide. Pogotovo kada dodju oni narativni delovi gde u par minuta preskoci par godina uz razno prepricavanje dodje ti da se samoubijes. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

On 2/11/2020 at 9:23 PM, Klotzen said:

Odgledao Midway (2019) i definitivno je prosek. 

 

Gori a hajpovaniji film nisam gledao u zadnje vreme, kakav crni prosek. Holivudski uzas. Teror od americke propagande, loseg scenarija i glume (izdvojio bih glavnog glumca - klasicnog hrabrog kauboja). 

 

Ako je nekom do ratnih filmova nek se vise okrene britanskom ostvarenju '1917'... vredi pogledati, vrlo brzo vas realno ubaci u ono vreme i atmosferu na frontu. 

Link to comment
Share on other sites

Film je što se tiče istorijske tačnosti prilično dobro ocenjen, nikakve tu propagande nema. Skrein nije mogao drugačije da odglumi Best-a jer je Best bio takav čovek. Prznica koja je imala "sreće" da je bila nestašica za iskusnim pilotima inače bi verovatno bio skrajnut u neki magacin 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ja u to nista ne verujem. Ni istorijsku 'tacnost', niti karakter Besta.

Uostalom, film je klasican holivudski sa prenaglasenim naginjanjem na jednu stranu, i klasicnim mejnstrim nepuslusnim al hrabrim (stavlja glavu gde niko ne bi ni nogu) vojnikom herojem. Izem ti film. Najbolje je kada japanac daje pohvale na americke pilote, dok npr. skroz skrajnuto i nije naglaseno da je USA namerno isprovocirala napad na Perl.

U 1917 npr. nema tih prenaglasenih stvari koje sluze iskljucivo samo da se podidje prosecnom gledaocu. 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...