Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

On 11/27/2019 at 5:29 PM, drgnk said:

Ready Or Not (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt7798634/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Neobično zabavna kanadska horor-komedija sa Endi MekDauel, Adamom Brodijem, Henrijem Černim i Samarom Viving (bratanica Hjuga Vivinga). Šta se dogodi kad novopečena mlada, udajom dospe u familiju sociopata koja tradicionalno, za svakog novog člana porodice, sprovodi ritual inicijacije nakon kojeg isti, možda i ne pretekne. 🤣

 

 

Solidna zajebancija za ubijanje vremena. Fali tu jos dosta toga za epitet "vr'unski" (mozda bolja kamera?), ali su mi nekako najvise omanuli sa uskladjivanjem zanra. Nisu mi bas najkvalitetnije izmiksovali horor i komediju.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, BojanaCZV said:

https://www.imdb.com/title/tt2872718/

 

odlicna film, jedan od mojih omiljenih glumaca, mozda je moglo I na totalnu preporuku, svakako vredi gledati.

 

Da, odlican film, vrhunska gluma Jake Gyllenhaal :thumbsup:

 

 

50 minutes ago, MrTripleDouble said:

 

 

Koje njesra od filma..a mogao je 10x bolji film da se napravi na ovu temu. O izboru muzike tokom filma da ne pricam. Dno.

 

Ocena na imdb 8/10 hahahaha :lol_2:  Od mene jedva 2/10

 

Intersantno, htio sam da ga pogledam. U stvari pogledacu, pa cu reci utiske, mada Adam Sandler uglavnom glumi u trash filmovima.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

12 hours ago, dali_man said:

Solidna zajebancija za ubijanje vremena. Fali tu jos dosta toga za epitet "vr'unski" (mozda bolja kamera?), ali su mi nekako najvise omanuli sa uskladjivanjem zanra. Nisu mi bas najkvalitetnije izmiksovali horor i komediju.

Tesko da ovaj film spada u komediju. Cist horor, po meni. 

On 1/12/2020 at 6:58 PM, Sector said:

Meni se bas dopao jbg. 😄

Da nije bilo filma Midsommar- ne bih znao za ritualna ubijanja u Skandinavskoj kulturi i tradiciji! Pogotovo Blood Eagle je za mene pravo otkrovenje! 

Link to comment
Share on other sites

Šavovi (2019)

 

https://www.imdb.com/title/tt7319312/?ref_=fn_al_tt_2

 

Pristojan film koji se bavi tematikom oduzimanja (i prodaje) dece pri porođaju. Dobra, turobna i spora atmosfera, korektna i gluma, međutim nešto mi ovde nedostaje. Nisam siguran da film nudi bilo kakve odgovore, a i scenario je mogao biti bolji, previše se olako rasplete situacija. Vredi pogledati ali ništa za totalnu preporuku. Činjenica da je film rađen po istinitom događaju izaziva nelagodu, ali imho nema tu snagu da dublje uzdrma establišment. 6/10

Link to comment
Share on other sites

Alien: Covenant

 

Da nema impresivnih vizuelnih efekata ovo bi bilo bacenih 2 sata zivota, a ionako nije daleko od toga.

 

Ne znam sta je Ridliju bilo u glavi kada je snimao ovaj nastavak, ali mogu da pretpostavim da je u pitanju zelja za zgrtanjem jos miliona dolara od neuke publike. Pocev od lika zamenika kapetana, pa do dogadjaja na planeti i totalno retardiranih reakcija vecine likova, ludog androida kome je narasla kosa (?????!!!!!).

 

Posebno je "inteligentno" snimljena scena u kojoj oni beze od aliena u prostor u kojem je bio nekada drevni grad, koji je u potpunosti otvoren da alieni dodju i onda jedna clanica posade ode da se umiva, alien joj odsece glavu, kapetan ubije aliena i pored protesta androida. A onda, najludja scena, kapetan pita androida sta se kojeg vraga desava, a ovaj ga vodi u mracnu prostoriju i kaze mu da se nagne nad necim jako cudnim. Pogadjate - to je bio facehugger. :lol_2::ajme:

 

Uporediti reakcije likova sa reakcijom u filmu "The Thing" u kojem je obradjena paranoja koja se tamo moze seci nozem, a ovde kao da su likovi u igrici, imaju tri zivota i sta ima veze sto ce alien da ih zadavi ili iskasapi.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 1/19/2020 at 2:42 AM, MrTripleDouble said:

 

 

Koje njesra od filma..a mogao je 10x bolji film da se napravi na ovu temu. O izboru muzike tokom filma da ne pricam. Dno.

 

Ocena na imdb 8/10 hahahaha :lol_2:  Od mene jedva 2/10

 

 

Au, meni odlican film. Stavio bih ga i na totalnu preporuku. Savrseno prikazan primjer zivota na ivici, svaka odluka glavnog lika ti izaziva napetost.

 

Sandler odlicno skinuo nesimpaticnog, ocajnog i auto-destruktivnog gubitnika. Rekao bih da mu je ovo najbolja uloga u zivotu. 

Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, goldberg said:

Alien: Covenant

 

Da nema impresivnih vizuelnih efekata ovo bi bilo bacenih 2 sata zivota, a ionako nije daleko od toga.

 

Ne znam sta je Ridliju bilo u glavi kada je snimao ovaj nastavak, ali mogu da pretpostavim da je u pitanju zelja za zgrtanjem jos miliona dolara od neuke publike. Pocev od lika zamenika kapetana, pa do dogadjaja na planeti i totalno retardiranih reakcija vecine likova, ludog androida kome je narasla kosa (?????!!!!!).

 

Posebno je "inteligentno" snimljena scena u kojoj oni beze od aliena u prostor u kojem je bio nekada drevni grad, koji je u potpunosti otvoren da alieni dodju i onda jedna clanica posade ode da se umiva, alien joj odsece glavu, kapetan ubije aliena i pored protesta androida. A onda, najludja scena, kapetan pita androida sta se kojeg vraga desava, a ovaj ga vodi u mracnu prostoriju i kaze mu da se nagne nad necim jako cudnim. Pogadjate - to je bio facehugger. :lol_2::ajme:

 

Uporediti reakcije likova sa reakcijom u filmu "The Thing" u kojem je obradjena paranoja koja se tamo moze seci nozem, a ovde kao da su likovi u igrici, imaju tri zivota i sta ima veze sto ce alien da ih zadavi ili iskasapi.

 

 

Svi karakteri u filmu se ponasaju kao kompletni moroni. Hodaju bez kaciga po neistrazenoj planeti, guraju glave u cudne biljke, nesvjesni situacije u kojoj se nalaze.

Bar nam je film podario "I'll do the fingering" scenu, po tome cu ga i pamtiti. :lol_2:

  • Ha-ha 3
Link to comment
Share on other sites

 
 
Koje njesra od filma..a mogao je 10x bolji film da se napravi na ovu temu. O izboru muzike tokom filma da ne pricam. Dno.
 
Ocena na imdb 8/10 hahahaha [emoji38]_2:  Od mene jedva 2/10
John Torturo, nba fake tough guy i Elza - what can possibly do wrong?!
Link to comment
Share on other sites

8 hours ago, djole said:

1917

 

Fotografija, kamera, muzika, scenografija, a samim tim i atmosfera - vrh vrhova. Međutim, neki propusti i Rambo momenti kvare užitak s vremena na vreme. Šteta zbog toga, ali svakako vredi pogledati.

Mene nije kupio.Ne kažem da je loš,ali me nije impresionirao.

Slažem se za te pozitivne stvari.

Link to comment
Share on other sites

On 1/22/2020 at 3:53 PM, goldberg said:

Alien: Covenant

 

Da nema impresivnih vizuelnih efekata ovo bi bilo bacenih 2 sata zivota, a ionako nije daleko od toga.

 

Ne znam sta je Ridliju bilo u glavi kada je snimao ovaj nastavak, ali mogu da pretpostavim da je u pitanju zelja za zgrtanjem jos miliona dolara od neuke publike. Pocev od lika zamenika kapetana, pa do dogadjaja na planeti i totalno retardiranih reakcija vecine likova, ludog androida kome je narasla kosa (?????!!!!!).

 

Posebno je "inteligentno" snimljena scena u kojoj oni beze od aliena u prostor u kojem je bio nekada drevni grad, koji je u potpunosti otvoren da alieni dodju i onda jedna clanica posade ode da se umiva, alien joj odsece glavu, kapetan ubije aliena i pored protesta androida. A onda, najludja scena, kapetan pita androida sta se kojeg vraga desava, a ovaj ga vodi u mracnu prostoriju i kaze mu da se nagne nad necim jako cudnim. Pogadjate - to je bio facehugger. :lol_2::ajme:

 

Uporediti reakcije likova sa reakcijom u filmu "The Thing" u kojem je obradjena paranoja koja se tamo moze seci nozem, a ovde kao da su likovi u igrici, imaju tri zivota i sta ima veze sto ce alien da ih zadavi ili iskasapi.

 

Kovenant i Prometej su meni oba u top fajv najgljupljih filmova svih vremena. Bukvalno je nemoguće naborjati sve stupidarije i kretenluke koje su uspeli da ubace u 4 sata. Teško je spojiti desetak postupaka protagonista u oba nastavka koji imaju veze sa elementarnom logikom i zdravim razumom. Otprilike kao da je kompletnoj posadi u oba filma IQ 75 a uz to se nalaze na kombinaciji LSDa i meskalina. 

 

Nepojmljivo sranje. (I jedan i drugi)

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Dr. Strangelove or: How I Learned to Stop Worrying and Love the Bomb (1964)

 

https://www.imdb.com/title/tt0057012/?ref_=nv_sr_srsg_0

 

Konačno odgledah ovu legendarnu Kubrickovu crnu komediju o paranoji, teorijama zavere i fatalističnosti nuklearne trke. Zabavan film, dobra gluma, odlični efekti i scenografija za to vreme, jednostavno filmski klasik. Voleo bih da je scenario još malo popunjeniji i temeljniji, ali i ovako odlična zabava. 7/10 

Link to comment
Share on other sites

1. Togo

 

spacer.png

 

Veoma lep film po istinitoj prici na osnovu koje je zapocelo uzgajanje Haskija svuda po svetu. 

 

2. Downtown Abbey

 

spacer.png

 

Neje lose... pod uslovom da mozete podneti snobizam britanske aristrokratije. 

Edited by mmajstor
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

"First Man" film o "osvajanju" meseca. Film se fokusira na Armstronga i na njegov život. U odnosu na neke starije filmove na ovu temu ovde je Armstrong dosta "mračno" predstavljen. Preporuka za ljubitelje istorijskog filma i eventualno za ljubitelje drama. Ostali mogu komotno da preskoče.

Edited by Klotzen
Link to comment
Share on other sites

Pogledao sam Dolomite is my name, istinita prica koja me djelimicno podsjetila na naseg Decaka iz Junkovaca.

U pozadini je socijalni status afro-americke populacije, sto je vjerovatno najvrednije u filmu.

Druga polovina mnogo bolja od prve, Edi Marfi izlgeda isto kao i prije 20-30 godina, gluma besprekorna, muzika 5+, prica je dosta cudna, ali istinita, tako da treba pogledati.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Dobar Parasite,mada nije me baš oduševio kao Memories of murders istog režisera.

 

Karakterizacija likova 0,osim sestre,mada i to je više do toga što devojka sjajno glumi.Situacija na rođendanu meni previše bizarna.

 

Sve u svemu,treba pogledati.Finu poruku nosi.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Upravo sam završio Knives Out(2019) i moram priznati da mi se dopao.Film prosto vozi do samog kraja.Dosta dela je snimljeno na sličnoj ideji,ali ovaj je opet nekako uspeo da pruži nešto novo.

Sve je dobro odradjeno u filmu,ali scenario dobija najveću ocenu.

 

Može i u totalnu preporuku.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...