Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

 
Geneza Jokera, jednog društvenog outcast-a, koji na svakom koraku biva odbačen od društva, ili možda bolje rečeno, shvata da nikad nije ni bio deo njega... usvojen, majka luda, oca nema, toliko ste se zabrinuli oko ovih troje mrtvih kretena, a mene biste mrtvog preskakali, itd. Kao posledica toga, sklizavanje u totalno ludilo, rušenje socijalnih normi i poretka, pobuna protiv sistema, ali ne sa nekog ideološkog stanovišta, jer za njega je bilo kakav sistem problem.
 
Može li šestica? [emoji1]


A da li si zapazio da Joker zapravo ima neurološki poremećaj (a ne psihički) tako da kad- god se nađe u nekoj neprijatnoj situaciji on krene da se nekontrolisano smeje? Kao i ono sa komšinicom i pokretom otpora... može biti a i ne mora.
Čini mi se da nisi baš pažljivo gledao film.
Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, melankolic said:


A da li si zapazio da Joker zapravo ima neurološki poremećaj (a ne psihički) tako da kad- god se nađe u nekoj neprijatnoj situaciji on krene da se nekontrolisano smeje? Kao i ono sa komšinicom i pokretom otpora... može biti a i ne mora.
Čini mi se da nisi baš pažljivo gledao film.

 

 

Aj staviću u spojler za svaki slučaj.

 

Spoiler

 

Pa dobro bre, to sa smehom se tri puta eksplicitno prikazuje u filmu, naravno da sam primetio.

 

Medicina nije moje polje, ali svakako da Joker jeste i psihički bolestan. Dobro, tu sad postoji pitanje gde možemo povući jasnu granicu, a i da ne ulazimo u psihijatriju kao takvu.

 

Oko pokreta otpora, nisam baš shvatio šta si želeo da kažeš? Da je sve to samo u njegovoj glavi? Koji deo filma se onda stvarno desio?

 

 

Link to comment
Share on other sites

 
Aj staviću u spojler za svaki slučaj.
 
Spoiler

 
Pa dobro bre, to sa smehom se tri puta eksplicitno prikazuje u filmu, naravno da sam primetio.
 
Medicina nije moje polje, ali svakako da Joker jeste i psihički bolestan. Dobro, tu sad postoji pitanje gde možemo povući jasnu granicu, a i da ne ulazimo u psihijatriju kao takvu.
 
Oko pokreta otpora, nisam baš shvatio šta si želeo da kažeš? Da je sve to samo u njegovoj glavi? Koji deo filma se onda stvarno desio?
 

 






Svakako da nije dokazano da je Joker psihički bolestan čovek ( on nije neko ko kao u ranijim verzijama Jokera ide sa bandom kriminalaca i pravi haos po gradu ili ludački smišlja mučenja i likvidacije ).
Obe verzije priče možemo posmatrati iz ugla posmatrača ali i iz njegovog ugla. Postoji grananje narativa u jednom momentu.

Jedino što je sigurno dokazano jeste da je osvetnik (ubistva u metrou i u njegovom stanu). Za majku se ne zna da li je ubio ili je to bio samo plod njegove fantazije da je se reši. Isto i sa karijerom stand- up komičara kojeg De Niro zove u emisiju.

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, melankolic said:

 

 

 

 

 

  Hide contents



Svakako da nije dokazano da je Joker psihički bolestan čovek ( on nije neko ko kao u ranijim verzijama Jokera ide sa bandom kriminalaca i pravi haos po gradu ili ludački smišlja mučenja i likvidacije ).
Obe verzije priče možemo posmatrati iz ugla posmatrača ali i iz njegovog ugla. Postoji grananje narativa u jednom momentu.

Jedino što je sigurno dokazano jeste da je osvetnik (ubistva u metrou i u njegovom stanu). Za majku se ne zna da li je ubio ili je to bio samo plod njegove fantazije da je se reši. Isto i sa karijerom stand- up komičara kojeg De Niro zove u emisiju.
 

 
 

 

Spoiler

 

Neredi u gradu i ceo pokret inspirisan njegovim ubistvima svakako postoje, jer ubistvo Tomasa Vejna i njegove žene vidimo, a Joker se uopšte ne pojavljuje u toj sceni. Odatle takođe vidimo i da je scena sa De Nirom u studiju stvarna jer tu on prospe onu foru you get what you deserve, pre nego što ubije Marija (De Nira) a isto to izgovara i onaj sa maskom klovna pre nego što ubija Betmenove roditelje.

 

A šta ti tačno znači da nije dokazano da je psihički bolestan čovek, nisam baš siguran.

 

 

Link to comment
Share on other sites

 

Spoiler

 

Neredi u gradu i ceo pokret inspirisan njegovim ubistvima svakako postoje, jer ubistvo Tomasa Vejna i njegove žene vidimo, a Joker se uopšte ne pojavljuje u toj sceni. Odatle takođe vidimo i da je scena sa De Nirom u studiju stvarna jer tu on prospe onu foru you get what you deserve, pre nego što ubije Marija (De Nira) a isto to izgovara i onaj sa maskom klovna pre nego što ubija Betmenove roditelje.

 

A šta ti tačno znači da nije dokazano da je psihički bolestan čovek, nisam baš siguran.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pisalo je na kraju filma da je radnja inspirisana likom Jokera iz DC produkcije.

Dakle, nije sve kao u stripu.

Pre svega razlika je u tom delu o kojem govoriš jer nije Jokerova banda ubila Tomasa Vejna nego je to uradio jedan od demonstranata kao čin osvete prema bahatoj, bogatoj eliti.

On ga je mogao ubiti ono kad ga je pratio do wc- a u operi ali nije.

Pitanje je da li je on uopšte učestvovao kao gost kod De Nira jer imaš više situacija da on zamišlja sebe kako ulazi i predstavlja se publici (ono kada gleda sebe na tv- u).

 

Pa nije dokazano lud. Svakome može da pukne film kada ga napadne grupa idiota u metrou i krene da ga bije; ili ono sa kolegom klovnom koji ga je zavrnuo s tim pištoljem zbog kog je izgubio posao, a onda bio povezan preko njega sa ubistvom u metrou.

Mi ga vidimo na samom kraju kako ga med. osoblje juri po hodniku psihijatrijske klinike a pre toga smo imali onu scenu gde stoji na krovu kola odakle ga pozdravlja masa.

Zato ti kažem, film gledaš onako kako TI zamišljaš Jokera a ne (kako je to bilo u prethodnim verzijama) kako ti ga reditelj predstavi.

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, melankolic said:

 

 

 

  Hide contents



Pisalo je na kraju filma da je radnja inspirisana likom Jokera iz DC produkcije.
Dakle, nije sve kao u stripu.
Pre svega razlika je u tom delu o kojem govoriš jer nije Jokerova banda ubila Tomasa Vejna nego je to uradio jedan od demonstranata kao čin osvete prema bahatoj, bogatoj eliti.
On ga je mogao ubiti ono kad ga je pratio do wc- a u operi ali nije.
Pitanje je da li je on uopšte učestvovao kao gost kod De Nira jer imaš više situacija da on zamišlja sebe kako ulazi i predstavlja se publici (ono kada gleda sebe na tv- u).

Pa nije dokazano lud. Mi ga vidimo na samom kraju kako ga med. osoblje juri po hodniku psihijatrijske klinike a pre toga smo imali onu scenu gde na stoji na krovu kola odakle ga pozdravlja masa.
Zato ti kažem, film gledaš onako kako ti (!) zamišljaš Jokera a ne (kako je to bilo u prethodnim verzijama) kako ti reditelj predstavi.
 

Spoiler

 

Nisam čitao stripove, ali koliko ja znam, u originalu, smrt Brusovih roditelja i nema nikakve veze sa Džokerom već je to posledica pljačke koja je pošla po zlu.

 

Ne znam ni koja je bila tvoja poenta. Ja ti samo kažem da je ovde prikazano da su Brusovi roditelji ubijeni tokom tih nereda koji su očigledno inspirisani Džokerovim ubistvima, pri čemu u toj sceni uopšte nema Džokera, dakle ne može se reći da je to sve možda samo u njegovoj glavi, dakle to sve se stvarno desilo. Takođe, ubica Brusovih roditelja izgovara istu rečenicu koju izgovara i Džoker u tom talk show-u pre nego što ubije De Nira, dakle i to se stvarno desilo.

 

To što je on u ludnici je samo neki fast forward događaja, a Joker i jeste prema stripovima više puta bio u i bežao iz Arkhama.

 

Opet kažem, ne kapiram šta želiš da kažeš time da nije dokazano lud. Šta je onda?

 

 

Edited by djole
Link to comment
Share on other sites

Odgledah Dzokera veceras i moram reci da sam i dalje poprilicno uzdrman. Zadnji put sam sam bio pod utiskom kada sam gledao shutter island, ali to je malo drugacija vrsta filma. Ovo veceras ce me proganjati neko vreme.

 

Film je mogao biti jos zesci da nas je povezao sa nekim od sporednih uloga u filmu sto je i moja jedina zamerka, ali je Finiks tako odigrao da to mozda nije ni bilo potrebno.

 

Zavrsni Arturov govor u Marijevoj emisiji je toliko jebeno jak, da mi je pritisak skocio.

 

Tod Filips je ovim filmom prevazisao sebe i  lansirao u ozbiljnije vode Holivuda. Kada te film ovako uzdrma, moramo konstatovati da je u pitanju remek delo. Ili eto makar ja koji su usko povezan u svet filma moram konstatovati da je film jebeno remek delo.

  • Like 5
Link to comment
Share on other sites

Da li ste iznenađeni što su 2 ponajbolja filma iz prethodne 2 godine dela reditelja koja su bila najpoznatija po Dumb and Dumber I The Hangover?

To možda najbolje govori koliko je talenta u Holivudu, ne samo među glumcima.

Nekako mi ide u ravan sa Jim Carray posle Eternal sunshine of the spotless mind ili McConaughey od uloge u Mud.

Joker je sjajan film, a šta reći o Phoenixu što se nije znalo posle uloge Commodusa. Možda nije prethodnih godina najbolje birao uloge, ali takav talenat, zaista se radujem svakom njegovom filmu.

Evo već peti dan od gledanja filma malo malo pa soundtrack, pa opet trailer, pa čačkam po youtube klipove, intervjue.

Ne izlazi iz glave nikako...

Jedva čekam oko novaka dobar snimak.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Poodle Care said:

Joker je sjajan film, a šta reći o Phoenixu što se nije znalo posle uloge Commodusa. Možda nije prethodnih godina najbolje birao uloge, ali takav talenat, zaista se radujem svakom njegovom filmu.

 

Ne mislim da nije dobro birao uloge, jednostavno nije peezda poput DDL-a da hoce da radi samo projekte za koje je siguran na keca da su buduci klasici. Pored toga, prilicno je ocigledno da filmove bira prema tome koji i koliki izazov je u pitanju za njega i njegov zanat. Pogledaj samo koliko je to sirok dijapazon i koliko su raznovrsni likovi/uloge koje tumaci - evo samo poslednjih 5-6 godina > Arthur Fleck (film jos nisam odgledao, ali svakako da o liku vec znam i pretpostavljam dosta), Charlie Sisters, Joe, Jesus, Theodore, Abe Lucas, Doc Sportello... Svaki lik za sebe, poseban svet, trazi drugaciji pristup i izvedbu. Tacno je da je u celokupnoj njegovoj filmografiji zaista malo onih bas sjajnih filmova, ali to svakako nema mnogo veze sa njim. 

 

Na kraju (vec smo jednom diskutovali o tome u kafani na kosarkaskom pdf-u) osim sto ga je tzv. Akademija redovno zaobilazila (pljackala, da budemo otvoreni), nikada nije bio media darling, poput recimo Di Capria, te se ne mogu ni porediti prilike, tj. konkretne ponude koje je dobijao u Hollywoodu tokom karijere. Nije kao da su mu nudjene silne naslovne uloge od strane najvecih i najuticajnijih reditelja, pa da se kaze kao mogao je birati pametnije. Iskreno se nadam da ce se to promeniti sa ovom godinom i ovim filmom i da ce konacno dobiti satus jednog od najboljih glumaca danasnjice (za mene je vec i najbolji, bez dileme) i sve sto ide sa tim, te da cemo ga u godinama koje dolaze gledati redovno u najkvalitetnijim ostvarenjima gde je slag na torti i tacka na i, a ne kao svih ovih godina kako svojim performansom vuce osrednje i bledunjave filmove koji svejedno vrlo brzo padaju u zaborav.

Edited by SteveFrancis#3
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Ne mislim da nije dobro birao uloge, jednostavno nije peezda poput DDL-a da hoce da radi samo projekte za koje je siguran na keca da su buduci klasici.

 

Ako je DDL, Daniel Day Lewis, on po porodicnom poreklu, a i vezama u umetnickom svetu pripada glumackoj aristokratiji. Tako da uz talenat mu se moze da birka.. Nije to ista zivotna prica kao Phoenixova i za petnaestak godina vise uhvatio je vreme kada su se snimali po meni nesto kvalitetniji i svakako raznovrsniji filmovi, sa boljom pricom.

Phoenix  je napravio sjajnu karijeru iz onoga sto mu se pruzilo i tek ce. Gladiator je sjajan film, sa odlicnim castingom, a Joaquin igra zlicu pa savrseno. Ja sa njim jako volim onaj film o Johnny Cash. Steta sto je River rano umro. I to bi verovatno bila sjajna karijera.

 

 

Zanimljiva spoiler diskusija o Jokeru. Moram da ga pogledam cim pre.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pogledah večeras.  Celokupan utisak blizu savršenstva, Oskar za glavnu mušku ulogu nije upitan, meni je i muzika legla, u par ključnih scena samo čelo, genijalno, par zaista antologijskih scena

 

Spoiler

Scena snimana odozdo kako se penje stepenicama, sav utučen, iskrivljen, umoran. Deluje da će taj put delovati beznadežno dugo, beskonačno.

 

Druga, momenat gde ubija kolegu s posla, a zatim sedi na podu, lica poprskanog krvlju. Fenomenalna i scena i fotografija. I kao trešnjica na vrhu® gorteskno bizarno smešna scena sa kepecom i vratima.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Gledao sam neku youtube snimak u kojem je rečeno da je Marvel, Finiksu ponudio ulogu Dr. Strejndža i da je on to odbio.

Iako sam fan Marvela i prosto volim te filmove, moram reći da je takva odluka, ukoliko je istinita za poštovanje.

Link to comment
Share on other sites

1020439.jpeg

 

...

 

pogledali sinoc supruga i ja. mada je bio 5. dan prikazivanja kino je na moje iznenadjenje bilo skoro krcato, i sto je zanimljivo, uglavnom stariji ljudi. nisam nikada vidio nekoga od 70 i 80 godina da ide na kino predstavu, eto, sinoc jesam. mladih dakle jako malo, barem koliko sam ja primjetio. film je neki miks igranog i dokumentarnog, i po meni promasen. presiroko zahvaceno, premalo prikazano, bez stvarnog fokusa, bio taj fokus umjetnickog, ili pak dokumentarnog karaktera. moja temeljna zamjerka redateljici je povrsno obradjen glavni lik. nismo saznali nista o Diani Budisavljevic prije dolaska ustasa na vlast, i sto je najbitnije, sve one stavke koje cine neku dramu dramom, sve se to vec dogodilo u njenoj glavi prije prve scene. kao da je sletila Marija Magdalena s Nebesa, i odradila svoj posao. a to je tako daleko od istine. dokumentarni pak dio, koji je dakako jeziv obzirom da prikazuje djecu koja umiru od gladi i bolesti, ili su vec mrtva, odgledao sam jos kao tinejdzer u Memorijalnom centru Jasenovac, tako da ne mogu reci da sam ostao sokiran. isto tako, dobro mi je poznata prica o Diani Budisavljevic, kao uostalom i njen dnevnik (preveden sa njemackog na hrvatski), koji sam procitao. na koncu pak filma, dobiva se utisak da partizanska vlast nije apsolutno nista ucinila ne bi li prezivjelu djecicu spojila s prezivjelim clanovima obitelji, kao uostalom i utisak da je ovom pricom obuhvaceno kompletno stradanje djece iz srpskih obitelji u NDH. a to je toliko daleko od istine.

 

ako nista, preporuka mladim Hrvatima da pogledaju dokumentarne isjecke iz tog filma. medjutim vise od toga, nazalost, ne. 

 

Link to comment
Share on other sites

Pogledao El Camino juče. 

 

Pročitao sam odgovarajući opis filma: "fan service executed at a very high level". Zaista jeste tako. Nismo dobili ništa neophodno, ništa bez čega nismo mogli živjeti. Egzekucija naravno na vrhunska, od glume do muzike i kamere. 

 

Preporučio bih svakako film fanovima BB. Zabavno je poslije toliko godina posjetiti stare likove, dobre i loše, da ne spojlujem ko se sve pojavljuje. Istovremeno, potrebno je smanjiti očekivanja, ne nadati se eksplozivnosti i velikom obimu. Ipak je ovo mirna, jednostavna i sažeta priča.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Ogledah Dzokera with mixed feeilings :classic_cool: 

Poslije svih silnih pohvala koja sam cuo i procitao, moja ocekivanja su valjda bila prevelika, tako da nisam bas toliko impresioniran da bih isao do Oskara, mada ce vjerovatano biti u igri.

I ako traje 2 sata, moram priznati da je tok filma drzao paznju cijelo vrijeme. Malo mi je transformacija u ubicu neubjedljiva i ne odgovara karakteru u prvoj polovini filma.

Dijete Bruce Wayne ce da postane Batman i slijedeci serijal Batmana ocekujem da bude blizi realizmu, nego Marvel stilu nadprirodnih moci, sto u stvari preferiram.

Konacna ocjena od 1 do 10, sedmica :classic_cool:

Muzika je za deset :thumbsup:

Link to comment
Share on other sites

Napokon i ja odgledah Džokera.Oduvao me. 

Ne znam šta me je više kupilo, gluma Finiksa, muzika, scenografija, kamera,režija...ma sve je savršeno upakovano. Neverovatno je da sam očekivao mnogo od ovog ostvarenja a da sam dobio više. Neke scene zaista ostavljaju jak utisak-stepenice,Džoker iznad klovnova na autu i fenomenalni Hoakin. 

Kad smo kod njega, po meni čovek je među top 5 glumaca. SteveFrancis je napisao da je najbolji i ne mogu da tvrdim da nije u pravu. Ovaj film je prosto stvoren za njega i on ga je izneo na briljantan način. Nadam se da će napokon dobiti oskara kojeg je odavno zaslužio. 

Čista desetka od mene. 

 

edit:jedva čekam da ga pogledam ponovo. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites


I ako traje 2 sata, moram priznati da je tok filma drzao paznju cijelo vrijeme. Malo mi je transformacija u ubicu neubjedljiva i ne odgovara karakteru u prvoj polovini filma.


A da li ti je bila očekivana transformacija De Nira u “Taksisti”?
Ovde u “Džokeru” isto imamo uvod u krvoproliće. Vidimo transformaciju lika, plus dostupno oružje koje, što reče Hičkok kada ga prikažeš na početku mora opaliti na kraju.
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...