Jump to content

Poslednji film koji ste gledali


Drug Crni

Recommended Posts

Da ukratko ponovim pravila.

Tema je namenjena KRATKOM opisu filma u nekoliko recenica (dovoljna je i jedna,ali smislena). Postovi koji sadrze samo jednu rec kao "odlican" "los" ili "preporuka" nisu prihvatljivi i bice brisani.
Takodje, ako ste raspolezeni da o filmu DISKUTUJETE pozeljno je otvoriti posebnu temu za film. 

To bi bilo to otprilike :)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Santiago, Italia

 

Odlican film Nanni Moretti-a , dokumentarac o pucu u Cile-u (Allende-Pinoche naravno), o tom periodu, samom pucu i  italijanskoj ambasadi koja je bila vrlo angazovana u spasavanju i davanju azila stotinama Cileanca - uglavnom su azilanti koji su posle ziveli u Italiji pricali o dogadjajima, njihovim secanjima.

Film je izasao u Italiji 2018 u Francuskoj proslog meseca

Sorry, nemam link (obozavam da gledam filmove u bioskopu) ali preporucujem iz sve snage da se pogleda

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

spacer.png

 

Novi Film Harmonija Korina, tvorca Gummo i Spring Breakers.

Ko ne zna Harmonija, moze docekati kraj filma cekajuci punchline. Ko zna, moze da uziva.

Metju Mekonahi je Mundog, Bukovski novog veka, koji stvara poeziju i propoveda zivot kroz kretanje i ne smetanje.

Nema niceg epohalnog u ovom filmu, niti novog, ali ti drzi kez od pocetka do kraja. Nije to mala stvar. Gomila bizarnih i sarenih detalja koji pricaju jednu obicnu pricu.

Zek Efron u prvoj iole gledljivoj ulozi.

Najjaci utisak - energija Metjua Mekonahija, koja se otrgla i postala zasebni entitet, jedan oblak koji preplavi svaki njegov film. Nesto slicno kao sto se desilo mimici Dzima Kerija.

Gledajte ili nemojte.

Ja sam gledao.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

15 hours ago, Ivan said:

Posle xy godina preporuka, pogledah ovaj film.

Evo ne znam. 

20190503_222949.jpg

od svega su mi u sećanju najbolje ostale naočare onog režisera. i frizura.

Link to comment
Share on other sites

 

Ja se divim ljudima koji zaborave ovu scenu, ovo je svakako trenutak vredan pamcenja, kao i mnogi u tom filmu. Cela ta scena sa dinerom bi trebala da bude nezaboravna.

 

Ne samo to nego Silencio, audicija, seks(iako je malo klise), kraj filma, scena sa ubistvima nekoliko ljudi u istom spratu, baba i deda, kauboj i da ne nabrajam dalje.

Link to comment
Share on other sites

Mother!

 

Nikada me ništa u životu nije smlavilo što se multimedijalne umetnosti tiče kao ovo životno iskustvo. Pažljivo sam birao reči, jer je to bio bukvalno jedan događaj koji prevazilazi okvire samog filma. Prvi puta gledao u bioskopu, po završetku shvatih da sam sav u suzama. Možda ne najbolji film ikada, ali svakako nešto najsnažnije što sam imao zadovoljstvo i čast da iskusim.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

"Destination wedding" 😳 Ne znam što mi je to trebalo. Verovatno nisam bio dovoljno pametan da se ne upecam na dve poznate face u naslovnim ulogama, ispostaviće se i jedinim ulogama, i dvoljno jak da se oduprem želji supruge i ćerke da gledaju romantičnu komediju. Film je bio ubitačno dosadan i na fast forward. Kijanu Rivs i Vinona Rajder, how yes no...

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Ne sam Safete said:

spacer.png

 

Dragged Across Concrete

 

Mislim da ce Vins obradovati mnoge fanove True Detectiv-a sa pokojnog nam foruma 🙂

 

Sedmica od mene, da je za nijansu brzi mozda bi bio bolji utisak a moram napomenuti da nemam nikakav problem sa 'sporim' filmovima.

Za pohvalu je dobra razrada likova i odlicni Mel kao neka vrsta antiheroja.

Uh, meni je film bas legao. Malo me podseca na Martina Mcdonagh-a

Link to comment
Share on other sites

On 5/4/2019 at 9:45 PM, Laki21 said:

Mother!

 

Nikada me ništa u životu nije smlavilo što se multimedijalne umetnosti tiče kao ovo životno iskustvo. Pažljivo sam birao reči, jer je to bio bukvalno jedan događaj koji prevazilazi okvire samog filma. Prvi puta gledao u bioskopu, po završetku shvatih da sam sav u suzama. Možda ne najbolji film ikada, ali svakako nešto najsnažnije što sam imao zadovoljstvo i čast da iskusim.

Najpretenciozniji film koji je ikad napravljen. Potpuno negledljiv.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...