Jump to content

ФОРМУЛА 1 ВТБ ГРАН-ПРИ РОССИИ СОЧИ-2019


alberto.ascari

Recommended Posts

1 minute ago, Radoye said:

 

Nije trac, start je bio koreografisan da izvuku Fetela ispred Hamiltona uz dogovor da Fetel vrati poziciju. Vec odmah na pocetku su mu naredili da to ucini, prvo je rekao da bi ga pretekao svakako, na dalje insistiranje rekao je da je Lekler predaleko iza njega (usput praveci najbrzi krug jedan za drugim), ono repriza "Multi 21" price. A Lekler sve vise i vise pizdi u bolidu.

 

Onda su ga anderkatovali i Lekler ga tako pretice, ali jbg.

 

Bice interesantno gledati kako evoluiraju medjuljudski odnosi u Ferariju, cini mi se da nismo daleko od implozije poput Meklarena 2007. Lekler je namirisao krv, mlad, lud i kurcevit, a sa druge strane Fetel namazan svim bojama i spreman da ide na kvarno. Ne bih bio Binotu u kozi sada.

U trenutku kada sam pisao post je bila samo prica, sada znamo zvaničnu verziju :classic_smile:

Link to comment
Share on other sites

Vettelu nije bila potrebna nikakva pomoc da pretekne Hamiltona. Pretekao ga je nakon svega 100m. I imao je brzinu i obisao i Charlesa. I posle toga je konstatno bio brzi. Nakon toga je tim sredio da ga Charles undercutuje. Ironija trke je u tome, da su Seba prvog pozvali u box(racunajuci da bi svkako imao taj MGU-K problem), Leclerc bi najverovatnije pobedio.

 

Praviti timske dogovore u situaciji kad su obe titule izgubljene, stvarno nema smisla. I jedino mogu doprineti pogorsanju odnosa dva vozaca.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

2 minutes ago, Dzoni_m said:

Ne nego ces ti da mi objasnis za koga ja navijam. Od potencijalnih 1-2 mi smo 3-ci. 

Ja cu. Ti si navijac Sumahera koji je poceo da navija za Fetela jer je sjebao Alonsa 2010. Dok je Fetel tu, ti ces navijati za bolid broj 5 u Ferariju, a ne za Ferari kao tim. Cele sezone prosipas hejt po Lekleru jer je ugrozio Fetela. Raikonen ti je bio okej jer nikada nije ugrozavao Fetela, verujem da ti je cak istinski bilo drago kada je prosle godine pobedio u Ostinu. 

  • Like 4
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Radoye said:

ono repriza "Multi 21" price.

 

Ne vidim kako. Osim, ako nije klasična zamena teze.

 

Multi21 se desio, kad je brži vozač pretekao sporijeg.

 

Ovde sporiji vozač očekuje da ga pusti brži.

 

Inače bi mogli da kažemo da je Multi21 u pitanju, svaki put kad Bottas pusti Lewis-a.

 

Da ne pišemo o Force Indiji aka Racing Point.

Edited by 033zero330
Link to comment
Share on other sites

8 minutes ago, Borko said:

Ja cu. Ti si navijac Sumahera koji je poceo da navija za Fetela jer je sjebao Alonsa 2010. Dok je Fetel tu, ti ces navijati za bolid broj 5 u Ferariju, a ne za Ferari kao tim. Cele sezone prosipas hejt po Lekleru jer je ugrozio Fetela. Raikonen ti je bio okej jer nikada nije ugrozavao Fetela, verujem da ti je cak istinski bilo drago kada je prosle godine pobedio u Ostinu. 

 

Mislim da ti dajes previse slobode sebi. Bez ikakve ljutnje, ali nemas pojma o cemu pricas. Ako hoces da pises o F1 i trkama, ok. Mozes da mi osporis izjave argumentima, ali na licni nivo ne pokusavaj da se spustis a to pokusavas, vec prilicno dugo. 

Edited by Dzoni_m
Link to comment
Share on other sites

13 minutes ago, Borko said:

U trenutku kada sam pisao post je bila samo prica, sada znamo zvaničnu verziju :classic_smile:

 

Jbg na Skaju su jos tokom prenosa pricali o ovom scenariju kao o zvanicnoj verziji. Mislim da je Vindzor dobio info od nekoga sa Ferarijevog pitvola.

 

5 minutes ago, 033zero330 said:

Multi21 se desio, kad je brži vozač pretekao sporijeg.

 

Multi 21 se desio kada Fetel nije ispostovao timski dogovor u Maleziji 2013, kao sto ni sada nije ispostovao dogovor (doduse pod drugacijim okolnostima). Na to sam ciljao sa ovom opaskom.

Link to comment
Share on other sites

Ja ne znam kako su oni zamislili da ih zamene a da ne izgube mnogo vremena. Mozda su ocekivali da LEC bude brzi i blizi VET. Ali ako nije upalilo, ne vidim dramu. Tek je 1-2 krug. Prosto ranijim ulaskom u box su resili problem. Drama bez ikakvog razloga.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

1 minute ago, Dzoni_m said:

Ja ne znam kako su oni zamislili da ih zamene a da ne izgube mnogo vremena. Mozda su ocekivali da LEC bude brzi i blizi VET. Ali ako nije upalilo, ne vidim dramu. Tek je 1-2 krug. Prosto ranijim ulaskom u box su resili problem. Drama bez ikakvog razloga.

Problem je sto je tim rigidan i jako se tesko adaptira na novonastale okolnosti.

 

Na prosloj trci u Singapuru, nisu ocekivali da Vettel undercutom dodje ispred Leclerca. Ovaj put nisu ocekivali da Vettel bude toliko brzi u prvom stintu. A taj dogovor oko starta trke, gotovo da nema nikakvog smisla. Skoro u svakom scenariju Vettel bi dobio tow od Leclerca. Al eto, popustili su, dopustili da voze u prvom stintu i onda vratili Leclerca ispred.

 

Da ne spominjem sve gluposti koje su pravili od starta sezone.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Ja se slazem. To je toliko naduvana prica da je vise muka slusati bilo sta na tu temu. Kuknjava i drama svaki hebeni put. A rezultati nikakvi. Gledamo celu sezonu. Mercedes nas je izuo. Nismo mogli da se sastavimo. Cim smo jedva napravili taj auto, pocelo je prehebavanje i “strategija”. Koja bre strategija. Nema je. Nema borbe za titulu, svako za sebe i to je to.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, Dzoni_m said:

 

Mislim da ti dajes previse slobode sebi. Bez ikakve ljutnje, ali nemas pojma o cemu pricas. Ako hoces da pises o F1 i trkama, ok. Mozes da mi osporis izjave argumentima, ali na licni nivo ne pokusavaj da se spustis a to pokusavas, vec prilicno dugo. 

To je moj utisak. Previse dozvoljavam? Izneo sam mišljenje za koga ti navijas. I cinjenicu da cele sezone ocrnjujes Leklera koji vozi za tim za koji navodno navijas.

Link to comment
Share on other sites

Pogresan utisak. Tim dozivljavam kao “svoj” pravimo uzasne greske. Sve je to istina. Kao i da imamo primadonu koja se vecito buni na radio-linku.

A nama cela sezona u raspadu. Raspadu. To sto smo se sada oporavili ne znaci nista. Mercedes ne razvija vise auto. Boli ih uvo. Imaju obe titule. Onda cemo da dodjemo sledece sezone i ima da nas odvale opet prvu polovinu jer cemo, iako ce auto biti zver, se baviti kuknjavama u kokpitu i kome je sta obecano.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ok: dolazi iz Monaka, gde bas beskucnici ne zive, otac iz trkackog sveta kao i prijatelji. Uvek jaki sponzori i pratece stvari potrebne za bezbrizan razvoj karijere, direktno uskakanje u jedan od najboljih automobila na gridu.

 

Na radiju se stalno drami kako mu je nesto predodredjeno, kako ga je tim prevario i sl.

 

Hoces da copy-paste ovaj post svaki put ili da napisem da je razmazen? Ono, lakse je za citanje?

 

Ja razumem da je senzacija i next big thing zanimljiva tema uvek. Ali u ovom slucaju je pocela hiperprodukcija i davanje bozanskog statusa blanko. Bez pokrica. Bez icega.

 

Da li sam ja u krivu ako kazem da danas nije pokazao borbenost na stazi? Kako ti ne smeta da nije ni pokusao da napadne Botasa?

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

3 minutes ago, Xpert said:

Jebiga. Jedna "primadona" ima 4 titule, druga ima 2 pobede u karijeri.

 

To stoji, ali takodje stoji da je cetvorostruki ove sezone bio samo jednom na polu a klinac 6 puta, da je cetvorostruki osvojio jednu pobedu a klinac dve i da cetvorostruki ima 11 bodova manje na tabeli, jbg. Sto znaci ili je klinac stvarno jako dobar, ono rang Hamiltona kad je izasao Alonsu na crtu 2007. (a evo ga sada sa 5 titula na putu ka 6), ili cetvorostruki vozi daleko ispod mogucnosti i svojih i bolida.

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

44 minutes ago, Dzoni_m said:

Da li sam ja u krivu ako kazem da danas nije pokazao borbenost na stazi? Kako ti ne smeta da nije ni pokusao da napadne Botasa?

Tako sto znam da je nerealno da ga obidje u datim uslovima. Nije bilo ni 1s razlike u tempu ni u teoriji. I vozi se u Sociju, ne u Monzi ili Spa. I ne smeta mi sto vrsi pritisak na Vettela, jer je ovaj u nekom zescem limbu. Ono, nek se trgne iz njega i pokaze da je vozacina dostojna i 5 titule ili nek prestane da serenda. Covek se samoraspada vec duze vreme.

 

16 minutes ago, Radoye said:

 

To stoji, ali takodje stoji da je cetvorostruki ove sezone bio samo jednom na polu a klinac 6 puta, da je cetvorostruki osvojio jednu pobedu a klinac dve i da cetvorostruki ima 11 bodova manje na tabeli, jbg. Sto znaci ili je klinac stvarno jako dobar, ono rang Hamiltona kad je izasao Alonsu na crtu 2007. (a evo ga sada sa 5 titula na putu ka 6), ili cetvorostruki vozi daleko ispod mogucnosti i svojih i bolida.

 

Ovo je trenutno slucaj. Imamo McLaren 2007 malo blazu verziju. Jos su ovo dvoje daleko od titule, inace bi bilo...spektakularno. Pri tom je 2007 bila daleko izjednacenija nego ovo sada.

 

Daleko od toga da verujem da je Leclerc vanzemaljac ranga Hamiltona. Ono kamo srece jbt.

29 minutes ago, Xpert said:

Jebiga. Jedna "primadona" ima 4 titule, druga ima 2 pobede u karijeri.

 

Jedna primadona sa 4 titule je vec imala ovakav blazi raspad protiv Webbera. I toga se secamo valjda?

Edited by Downforce
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

11 minutes ago, Downforce said:

Jedna primadona sa 4 titule je vec imala ovakav blazi raspad protiv Webbera. I toga se secamo valjda?

Protiv Webbera ima 5-0, od 2009-2013. Svaki put je zavrsio ispred njega na kraju sezone. Verovatno mislis na Ricciarda, sezonu kad je promenjena vrsta motora, 2014.

Edited by Xpert
Link to comment
Share on other sites

Ne, ne...vec sa Webberom je imao dosta momenata kada je prilicno pizdio.

 

Ne znam koji problem ima, ali red je da se sabere. U zadnje vreme je imao previse gresaka, brainfartova i gluposti da bih mogao da ga opravdam. Jos pre Leclerca.

 

Ne mogu reci da su mu iz tima pomogli sa dovodjenjem napaljenog klinca koji bi da se trka. Cinjenica je da su mu uvalili do balcaka sa ovim junosom, ali opet ne mogu da kazem da mu nije trebao izazov. Da sam njegov okoreli navijac rekao bih da su pizde i da mu je trebao jasni vodonosa. A da nisam njegov navijac bio bi u fazonu - ko ga sisa, napred Lec!

 

Jos nisam nacisto sa tim. Nekako sam zbunjen trenutnom situacijom. A ni timu ocigledno nije jasno sta i kako, pa sada imamo ove "dve primadone" momente.

 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

49 minutes ago, 033zero330 said:

Ali si zato "načisto" sa Leclerc-om? :smiley33:

Nisam. Decko mi je simpatican, ali daleko od toga da je ovo dovoljno da krenem da vristim - puuuuuustite gaaaaa!

 

Treba da se lakta, treba da se bori, treba da ne prihvata drugu violinu. I mora da bude bolji na stazi da bi taj bunt imao smisla. A ove sezone rezultate u odnosu na Vettela ima. To je dobar pocetak.

 

Sledece sezone opet mora biti bolji. Milim da je to jedini pokazatelj.

 

Dobar udeo u losim partijama oba vozaca ove sezone ima i tim. Daleko od toga da nije bilo tako. I danas je tim zakazao, inace bi Vet bio bolji u odnosu na malog. Zato kazem, nije tu 100% cista situacija. Pri tome, jedna sezona moze biti (ne)srecan splet okolnosti.

 

Ako ga i naredne mali dobija, to je vec nesto.

 

Sto opet ne mora znaciti nista na nekom globalnom istorijskotitularnom znacaju, ako se ne posloze sve italijanske kockice...(ha ha ha 😢)

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...