Jump to content

Gadost dana


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

17 minutes ago, Mama_mia said:

Evropski parlament je usvojio amandman kojim se osudjuje poricanje srebrenickog genocida u Srbiji.

Debata oko toga bi se sastojala u cemu tacno?

 

To je politička odluka političkog tijela, dakle podložna ispitivanju/kritici.

Sudske presude su nešto drugo, i po svojoj prirodi nisu podložne "preispitivanju" ako su pravosnažne.

 

Ono što kolegu @leki bg buni je razlika između onog što opisuje konvencija i onog što se desilo/dešavalo u Srebrenici.

Istina je da je postojao jak politički pritisak da se donese presuda koja bi zločine u BiH označila kao genocid.

Istina je da su postojali veoma jaki razlozi i argumenti da tako i bude, pa je došlo do neke vrste kompromisa gdje je presuda za genocid donešena samo za teritoriju Srebnrenice.

Presuda nije donešena zbog nekog broja žrtava, nego zbog načina izvršenja i radnji koje su uslijedile nakon ubistva nekoliko hiljada zarobljenih vojnika i civila. (Ukupan broj žrtava uključuje i poginule tokom ratnih dejstava, a ne samo žrtve strijeljanja).

Dakle, radilo se o sledećem - leševi ubijenih su nekoliko puta iskopavani i bagerima tovareni na teretne kamione, pa zatrpavani u nove grobnice. Pa tako imamo pojedine žrtve čije su kosti pronalažene na tri ili više lokacija. Sad izračunaj koliko je bagera i kamiona trebalo da se to sve uradi, nekoliko puta - za to je bila potrebna mehanizacija na industrijskom nivou.

 

Sledeće, Srebrenica je bila enklava, duboko u teritoriji pod kontrolom VRS i praktično nije imala fizičku vezu sa "maticom", pa se istrebljenje odnosi na Srebrenicu kao zasebnu cjelinu a ne na Bošnjake iz cijele BiH. 

Vjerujem da su sudije pri odlučivanje uzele u obzir sve činjenice, a činjenica jeste da presuda je presuda za genocid u najvećoj mjeri garantovala dostojno sjećanje i satisfakciju žrtvama, odnosno njihovim porodicama.

Zločin sličnog intenziteta se dešavao i u prijedorskom kraju, ali sad praktično niko i ne pominje Tomašicu, iako je po nekim aspektima zločin u Tomašici mnogo gori od onog u Srebrenici.

Dakle, može se činiti da konvencija propisuje jedno, a presuda drugo, ali ipak treba prihvatiti činjenicu da su presudu potvrdile sudije i u drugostepenom postupku.

 

Sud u Hagu je za genocid osudio pojedince, uz novu kvalifikaciju "udruženi zločinački poduhvat". To je bio elegantan način da se izbjegne odgovornost država jer su već potpisani mirovni sporazumi kad su suđenja počela, a kad je pisan statut pregovori, mirovni, su bili u toku. Bilo je tu mnogo politike, pa i prljave, ali vjerujem da je to najbolje do čega se moglo doći.

Za nadati je se da će iskustva i praksa tog suda pomoći da se izbjegnu neki novi zločini tih razmjera u sukobima širom svijeta.

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Imam sta da odgovorim, ali ne bih dok ne postoji opsti kompromis da debatujemo na ovu temu.

I nikako da se pretvori u to sta je evropski parlament doneo kao amandman, jer to pravno ima tezinu...nicega i primer je zasto sam ja ljude blokirao i oni mene po drust.mrezama.

Armine, tvoja argumentacija je na mestu. Imam repliku...ali kad dodje vreme tj.kad dobijem(o) zeleno svetlo foruma. Poz do tada i svako dobro!

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

39 minutes ago, Pristevac said:

Ovo je samo početak velike zavere. Samo kad bi znao kakav se tim sprema u  Sarajevu i Zagrebu.:smiley26::ajme: 

Ne čudim se ja ovoj budali koji se obogatila baš na stradanjima i mukama Srba sa Kosova, već se čudim onima koji veruju u ovakve budalaštine.

https://www.b92.net/info/vesti/index.php?yyyy=2019&mm=07&dd=13&nav_category=640&nav_id=1565741

 

Svaka rečenica u ovom tekstu je za divljenje, kakve su to nebuloze jebote.

Ipak bih izdvojio ovo:

On je istakao da bi makedonska vlast morala da odgovori koja je svrha formiranja obaveštajnog tima, čiji je cilj da u potpunosti naškodi Srbiji.

 

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Petoro osumnjičenih za incident na nišavskom keju kada je izboden 25-godišnjak koji je nosio majicu sa antifašističkom porukom, biće saslušani septembra. U niškom Osnovnom javnom tužilaštvu kažu da je razlog period godišnjih odmora, a advokat Vladimir Domazet da je kod ovakvog slučaja, zbog kojeg se uzburkala javnost, to trebalo da se uradi po hitnom postupku, a ne više od 3 meseca kasnije.

 

Policija je podnela 5 krivičnih prijava, među kojima je i ona protiv 33-godišnjeg napadača N. R, kome se stavlja na teret nanošenje teških telesnih povreda, ali i protiv samog Janjića zbog učešća u tuči. Međutim, šta se zapravo dogodilo te večeri, još je na nivou spekulacija, jer osumnjičeni nisu ni saslušani.

Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Slobodan Antonić, jedno raspalo klerofašističko govno bukvalno uspeva da sve što je do sada izgovorio/napisao prejebe lagano u jednom tekstu.

 

Milijana Baletić, Ratko Dmitrović i Vučela, čitaju tekst, gledaju u pod i ćute, posramljeni koji su oni amateri naspram ovog idiota.

 

Što je neko napisao na tviteru, Antonić da je Hrvat bio bi ustaša.

 

Nekako smognite snage i pročitajte, valja se podsetiti kakvih sve govana ima oko nas. Jedan od onih što nije Miloševiću zamerao na ratovima nego na tome što smo ih gubili.

 

Pička ti materina bolesna. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Grupa albanskih maloletnika predvođena starijom osobom ušla je u ograđen prostor kod ploče sa imenima ubijenih srpskih žeteleca u Starom Gracku, i slikala se pokazujući znak koji simbolizuje dvoglavog orla sa zastave Albanije.

Okupljanje i fotografisanje zabeležile su sigurnosne kamere na zgradi škole "Braća Aksić", na kojoj je postavljena ploča sa imenima 14 nastradalih Srba.

Ispred ploče, u krugu škole, pre sedam dana služen je parastos stradalima u julu 1999. godine.
Za to ubistvo još niko nije odgovarao.


http://mondo.rs/a1208392/Info/Srbija/Staro-Gracko-ubijeni-Srbi-Albanci-pokazivali-dvoglavog-orla.html

 

GOwk9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1b

Link to comment
Share on other sites

Mi smo bogovi, majke mi.

 

EBbY7fhXkAE7hnM.png

 

Dve godine kasnije:

 

 

EBbZEUeWsAEGvAP.png

 

ako je ovo tačno...ono...

 

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

 

 

Srbija, sigurna kuća za Ratka Mladića i Radovana Karadžića svakog odbeglog političara koji ima dovoljno keša da nam plati za državljanstvo. 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, NMX said:

Mi smo bogovi, majke mi.

 

EBbY7fhXkAE7hnM.png

 

Dve godine kasnije:

 

 

EBbZEUeWsAEGvAP.png

 

ako je ovo tačno...ono...

 

:roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao::roflmao:

 

 

Srbija, sigurna kuća za Ratka Mladića i Radovana Karadžića svakog odbeglog političara koji ima dovoljno keša da nam plati za državljanstvo. 

 

Šunavatra isto ovo probao sa CG pa su Milu rekli No-No i on ih deportovao.

 

Nije on jedini, uvozimobsvakoga ko ima neki keš, a domaće pravosuđe mu nije naklonjeno.

 

Na primer

 

Bugarin Cvetanov, ulagač u Fond Dragice Nikolić

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ova tema samo za gadosti politicara ili onako generalno?

 

Elem budes solidaran po naski da pijanom pomognes da namesti gumu, druga pijana budala te pokupi na putu. A ona prva stoka utekne sa lica mesta. 😡 😡😡

 

I onda ce se traziti ovima u politici gadosti. Ne sporim da su gadni.

 

Ucite decu da prijavljuju pijane u saobracaju da majke ne zale zdrave i prave dvadestogodisnjake. 

 

Meanwhile in Serbia, duhoviti komentari na:

 

https://www.b92.net/zivot/vesti.php?yyyy=2019&mm=08&dd=06&nav_id=1574350

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

40 minutes ago, Plavi Golub said:

Ova tema samo za gadosti politicara ili onako generalno?

 

Elem budes solidaran po naski da pijanom pomognes da namesti gumu, druga pijana budala te pokupi na putu.😡😡😡

 

kad sam vec tu da kazem da je na pdf politika uobicajena gadost politike i politicara

 

za generalno, ima recimo ona tema `kakvi smo to ljudi`

Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Mama_mia said:

 

kad sam vec tu da kazem da je na pdf politika uobicajena gadost politike i politicara

 

za generalno, ima recimo ona tema `kakvi smo to ljudi`

 

OK mozda napravim temu.

 

However, politicari i «politika» kao neko i nesto sto bi trebalo da upravlja drustvom nastaju superpozicijom i ovakvih «mozgova», a bogami i ne odstupaju ni oni nesto, hint onaj mutavi Babic sa kooridora i naplatna rampa na autoputu.

 

Meni se cini potpuno nadrealnom diskusija o politicarima i programima kao izdvojenom elementu koje egzistira kao cardak ni na nebu, ni na zemlji. Pa sad se o njima, njihovim postupcima i budalastinama raspravlja van konteksta ekosistema u kome obitavaju da ne kazem i da ga proizvode. Jbg takvi su svetski trendovi. Politika i drustvo nisu odvojeni entiteti.

 

Svakako cu ispostovati zelju OT. Fala na pojasnjenju, u svakom slucaju.

 

 

Edited by Plavi Golub
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Quote

Прекршајни суд у Београду више од пола године крио пресуду од адвоката Пиштаљке која је покренула поступак против директорке агенције. ( Агенције за борбу против корупције Верка Атанасковић )

 

 

Бивша директорка Агенције за борбу против корупције осуђена за прикривање података о имовини Синише Малог

 

 

 

 

 

 

a mislim koje su ovo seljačke fore ono baš. Znači mi imamo i sud i sudije i sve i sve da smo  prekršili zakon, to će naš čovek da drži u fijoci do zastare i teraj... može nam se.


A onda kuku lele dreka, drava i scenski nastupi kad stigne pismo iz EU da smo debilčine i moroni koji žive u plemensko-burazerskoj državi bez nezavisnih institucija, prava i pravde....

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Autobus u kom su bili pretežno Albanci, kamenovan je sinoć kada je prolazio kroz Kruševac.
 
suština je, kad gajiš mržnju, brižljivo je zalivaš i neguješ...  očekuješ li da se mržnja sama od sebe ugasi ili kako?

I nije ovo kamenovanje toliko poražavajuće, moraona je bilo na svakom ćošku i biće ih...  problem su kometari na ovu vest, gde ispada da  nije baš da morona ima i da se nadju...  nego brate mili izgleda da smo okruženi moronima...
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...