Jump to content

Gadost dana


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

2 hours ago, Neme said:

Ovo bi se pre moglo nazvati "Žalost Dana"

 

https://rs.n1info.com/vesti/istrazivanje-vise-od-40-odsto-gradjana-srbije-veruje-u-teorije-zavere-o-koroni/

 

Jadna je zemlja u kojoj skoro polovina populacije grama mozga nema.

Pomalo je neukusno i agresivno pisati ovakve recenice.

U teorije zavere vezane za koronu spadaju i razlicite o nastanku virusa, a to je svakako tema o kojoj se moze raspravljati do sutra, usled nedostatka ikakvih cvrstih dokaza za bilo koje od postojecih verovanja.

Okarakterisati zemlju kao jadnu i reci da skoro polovina populacije nema grama mozga zato sto u ovoj situaciji realno i ne mogu da imaju objektivno prikazanu sliku je nista drugacije od istih tih epiteta.

 

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Gilmour said:

Pomalo je neukusno i agresivno pisati ovakve recenice.

 

 

Nažalost, postoje opšte stvari koje se podrazumevaju i to je tačno ono na šta sam ciljao. Svaki stručnjaktm ispred samiške ili ovisnik o Informeru će znati o čemu se radi. Takvih je, "optimistično" što veli štovani kolega Fenseraj, barem četres posto.

 

"

 

Edited by Neme
"
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Konkretno, prelezao sam koronu i nemam nikakvu sumnju u virus kao pojavu, stavise, nisu mi jasni ljudi koji ga dovode u pitanje.
Sto se tice verovanja u sam pocetak virusa, ne zelim da verujem nijednoj teoriji sve dok ne vidim dokaze za tako nesto. Apsolutno podjednako se ophodim i prema stavu da je neki tamo Kinez zakacio od slepog misa ili da je virus izasao iz laboratorije usled odredjenih slicnosti u strukturi sa HIV-om.

Manje lepljenja etiketa, vise gledanja u sebe dok ovo zlo ne prodje, a o nastanku mi obicni smrtnici verovatno i nikada necemo znati nista konkretno.

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, Neme said:

Ovo bi se pre moglo nazvati "Žalost Dana"

 

https://rs.n1info.com/vesti/istrazivanje-vise-od-40-odsto-gradjana-srbije-veruje-u-teorije-zavere-o-koroni/

 

Jadna je zemlja u kojoj skoro polovina populacije grama mozga nema.

 

Jadna Amerika... 

 

- Nearly A Third Of Americans Believe Covid-19 Death Toll Conspiracy Theory

- 23% of Americans think the coronavirus was created in a Chinese lab, a survey suggests. 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neme said:

 

Nažalost, postoje opšte stvari koje se podrazumevaju i to je tačno ono na šta sam ciljao. Svaki stručnjaktm ispred samiške ili ovisnik o Informeru će znati o čemu se radi. Takvih je, "optimistično" što veli štovani kolega Fenseraj, barem četres posto.

 

"

 


Ja ne znam za procenat. Evo sta znam.
 

Sestra mi radi sa nekim od tih antiprotivnih  u kancelariji. Posao joj je inace takav da mora da ima kontakt sa ljudima. Ona i zet su u periodu izmedju Svetog Nikole i Nove godine prelezali. Poceli su da rade, jos vuku posledice. Ne moze vise telefonom da razgovara iz kancelarije od agresivnih antivaksera sa celim paketom suludih teorija.  Kao da su na LSD svi zajedno.
 

Njima nije dosta da jedu *ovna za sebe, nego da preventivno jasu ostale svojim primitivizmom. Gomila idiota kojima nije bilo dovoljno ni to sto im se ruse ukucani, prijatelji i sto umiru. 

 

Pokusavala je mesecima da se zastiti sebe i zbog mame koja je dijabeticar i prosla kroz ozbiljan slog u martu prosle godine. Podsmevali se, unosili u lice, izazivali. Na kraju kad je obolela podsmevali kako njima nije nista, a eto ona ha, ha se zarazila.

 

Sa stavom ko si ti da meni kazes da se sklonim ima da te «bijem» (pisao je @Akiro o tome) kad je to teorija zavere. Gejc, cipovi, liberali belosvetska zavera.

 

Dete (15 godina) pita sta da radi sa decom antivaksera koji dave drugu decu. Pita da li su ti ljudi normalni i kako da se dodje do normalnog zivota opet. 


Predjasnje budale iz nekih bivsih vremena bar nisu jahale normalan deo sveta svojim halucinacijama.

Edited by Plavi Golub
  • Like 8
  • Tuzno 2
Link to comment
Share on other sites

Čudan je današnji svet a ovaj naš ovde u Srbiji teško da je ikad i bio normalan. Pre nekoliko dana sretnem jednu iz moje generacije iz OŠ, žena doktor i znam da je jesenas prelezala ovaj virus. Krenemo u klasičnu priču i dođemo do toga da ona tu pred još par ljudi kaze da je samo nekih 25% medicinskih radnika izrazilo saglasnost da primi vakcinu. Pitam je sta ona planira kaze " ni slucajno" a ima i majku od 80+ godina i zive zajedno. I nije jedina, slusao sam onog drHadzitanovića koji isto protiv vakcine. Šta sirotinja raja da kaze na sve to?

  • Like 1
  • Tuzno 3
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Neme said:

 

Nažalost, postoje opšte stvari koje se podrazumevaju i to je tačno ono na šta sam ciljao.

 

"

 

Ako se misli 'konkretno' na "neke opste stvari koje se podrazumevaju" (Verovatno niko ovde ne zna sta je pisac ovim hteo reci) onda je jos pojacaniji glup efekat prvog upisa i floskule o skoro polovine gradjana bez mozga jer je prikazani procenat Srba koji veruju u teorije zavere sveukupan. Od pitanja postojanja virusa, nastanka, sirenja itd.

Preuvelicavanje i bespotrebno etiketiranje.

 

Sto se tice vakcinacije, cudno je da narod koji je prosao kroz xy ratova, bombardovanje, kojekakvih STEP sokova iz kesice i ostalih proizvoda za zemlje osmog sveta, kvaliteta vazduha koji udisemo svakoga dana, burazerskih vlasti koji su personifikacija svega vezano za Srbiju i generalno hronicno jezivog stanja u kojem zivi pravi peezdariju oko vakcinisanja.

Trebalo bi da smo otupili na sve jer se tako ponasamo, lobotomija nam je drugo ime, ali mi moramo da pisamo uz vetar zato sto su komsija Pera i Mika rekli da nikada nece primiti vakcinu, a oni mora da znaju nesto vise o tome.

Ima u Srbiji mnogo opasnijih stvari od korone i ne spadaju u bolesti.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pomalo je neukusno i agresivno pisati ovakve recenice.

...

 

A mi smo svi veverice koje su živele u izobilju razuma i racionalnih odluka zadnjih 30 godina i odjednom smo se probudili u distopiji izazvanoj pandemijom?

Leba ti mojne brukaš časno Davidovo prezime.

 

Okarakterisati zemlju kao jadnu i reci da skoro polovina populacije nema grama mozga zato sto u ovoj situaciji realno i ne mogu da imaju objektivno prikazanu sliku je nista drugacije od istih tih epiteta.

 

A kad su imali objektivno prikazanu sliku za gomilu drugih stvari, nepogrešivo su umeli da donose prave odluke i formiraju mišljenje.

Not.

 

Zemlja leminga.

 

 

 

Sent from my phone using their app

 

 

 

  • Like 5
  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

 
A kad su imali objektivno prikazanu sliku za gomilu drugih stvari, nepogrešivo su umeli da donose prave odluke i formiraju mišljenje.
Not.
 
Zemlja leminga.
 
 
 
Sent from my phone using their app
 
 
 
Sustinski se slazem sa ovim upisom, zaista.
Konkretno mi smeta taj pristup na koji sam inicijalno reagovao.

Delove upisa o blamiranju nema potrebe da komentarisem, bespotrebni su.
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Plavi Golub said:


Ja ne znam za procenat. Evo sta znam.

 

Nema sumnje da su mobilni telefoni tu odigrali ogromnu ulogu, ali ne onakvu kakva im se pripisuje (5g i zračenja) već tog nekog užasno lažnog empowermenta ljudi koji su strašno uplašeni (pre svega zbog zjapećih rupa u obrazovanju i informisanosti) a koje je onda gugl (isključivo sa mobilnog, jer za kompjuter retko sedaju voljno)  uljuljkao pružajući im baš ono što traže. Na kraju će ispasti da je PageRank algoritam jedan od uzroka...  

Edited by freethrow
  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

21 hours ago, Gilmour said:

Sto se tice verovanja u sam pocetak virusa, ne zelim da verujem nijednoj teoriji sve dok ne vidim dokaze za tako nesto. Apsolutno podjednako se ophodim i prema stavu da je neki tamo Kinez zakacio od slepog misa ili da je virus izasao iz laboratorije usled odredjenih slicnosti u strukturi sa HIV-om.

 Ovo je sve manje verovatno.

 

edit:

Ozbiljne sumnje postoje već neko vreme.

 

Dugačko je i verovatno niko neće odslušati ali ipak, pre 7 meseci:

 

 

Edited by Cyrus Smith
link
Link to comment
Share on other sites

16 minutes ago, Kronostime said:

Stoka :furious:

 

Ertrpa5XYAE3E91?format=jpg&name=900x900

Pogledah sad njihov asortiman i 95 posto odece im je sa nekakvim aplikacijama koje pozivaju na mrznju i nasilje. Definitivno sramota (a koliko znam i krivicno delo) je da ovako nesto postoji, a jagoda na torti koja me je jos dodatno razbesnela je da su sajt nazvali street 011. Em su bolesnici, em pretenduju da sa svojim bolesnim asortimanom reprezentuju moj grad. Niti su oni Beograd, niti su puls ulica Beograda. Naravno, bice idiota medju ovim navijackim grupama koji jos brisu sline kojima ce biti zanimljivo da nose ovakve stvari.

Edited by Clovis
  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

9 minutes ago, Crni Bombarder said:

Danas malo jaca konkurencija za gadost dana.

U reci: Djuka Bizon rekao da zbog bahatih gradjana Srbije,koji nece da rade za 30k dinara,drzava gubi investitore i kako ce biti prinudjena da "uvozi" migrante koji ce da rade za 25k.
U slici:
139156337_1024768861376616_8720364399224

Djuka Bizon je pravnik k`o i Ridjan -  imaju zavrsen fakultet, ali nemaju praksu ni u tuzilastvu, ni u advokaturi.

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...