Jump to content

Gadost dana


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

Da je sreće da nam je sve potaman, da je manje bahaćenja, rasipništva, kabadahijskog ponašanja, da "najvećeg dilera na Balkanu" nisu uslovno osudili zbog "šurovanja sa geometrima", pa da nam je kripta hrama Svetog Save glavni i jedini problem....

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

On 2/1/2020 at 1:20 PM, Kronostime said:

Ne varas se, u duhu hriscanstva -  skromno i siromasno.

Preprošle godine sam boravio u Beogradu preko vikenda, i tada je bio i pravoslavni uskrs. Pozvan sam od nekih starih porodičnih prijatelja na uskršnju ručak, ali sam na Velikdan (petak) sa njima bio u kripti hrama da vidim kako iznutra izgleda. Tada nije bio 100% završen, ali arhitektonski gledano deluje zaista grandiozno.

Link to comment
Share on other sites

SRBI, nadasve dobri ljudi, otvorenog srca dobri domaćini... kako već mantramo... a onda nidje ovakva neka grupica neodgovornih pojedinaca i taj mit i mantru nam razbije... 

 

Quote

"Mi smo došli da pokupimo stvari migranata koje su ostale ovde. Oni su ušli, rekli su nam da izađemo, a mi smo tražili pet minuta da pokupimo sve, za šta oni očigledno nisu imali vremena. Počeli su gorivom da polivaju stvari koje smo mi hteli da ponesemo. Mi smo takođe i na sebi imali gorivo nakon toga. Moju koleginicu su gurnuli i pao joj je telefon nakon čega se razbio", navela je Neuman.

 

Oni tvrde da su nakon napada odmah obavestili policiju koja je izašla na lice mesta. Posle nekoliko sati provedenih u policijskoj stanici, gde su davali iskaz, uručena im je odluka Prekršajnog suda po kojoj im se nalaže da napuste Srbiju,  jer su krivi za ometanje javnog reda i mira kao i napad na pripadnike udruženja "Sokolovi" koji su čistili teren oko fabrike.


 



Sokolovi, beli orlovi i ostali tigrovi...  nadasve humanitarci i dobvrovoljci...   link za vest

Link to comment
Share on other sites

4 hours ago, RatzenStadt said:

Meni je stvar top. Slusam je vec deseti put i umirem od smeha.
Vucko u sve ulaze. Jos malo pa ce i filmove poceti da snima.

HAjde pokaži malo kreativnosti i dodeli role....koji glumac bi kojeg političara glumio ? Da li bi Ceca Bojković mogla da glimi Maju Gojković...samo da skine tikove, Svetislav Goncić bi mogao da glumi Vazduplohova, Acu pussylips bi mogao da glumi npr. Milan Vasić.....itd ???

Edited by Constantin
Link to comment
Share on other sites

14 hours ago, Constantin said:

HAjde pokaži malo kreativnosti i dodeli role....koji glumac bi kojeg političara glumio ? Da li bi Ceca Bojković mogla da glimi Maju Gojković...samo da skine tikove, Svetislav Goncić bi mogao da glumi Vazduplohova, Acu pussylips bi mogao da glumi npr. Milan Vasić.....itd ???

Znam samo da ce Bikovic da glumi mladog Vucica. Vec je ostavio pozitivne utiske u ulozi Chad-a u filmu "Juzni vetar"...

 

  • Ha-ha 1
Link to comment
Share on other sites

22 hours ago, Constantin said:

HAjde pokaži malo kreativnosti i dodeli role....koji glumac bi kojeg političara glumio ? Da li bi Ceca Bojković mogla da glimi Maju Gojković...samo da skine tikove, Svetislav Goncić bi mogao da glumi Vazduplohova, Acu pussylips bi mogao da glumi npr. Milan Vasić.....itd ???

Nebojsa Ilic je ko stvoren za ulogu Vazduplohova, Bajaga za Gasica, Goran Jevtic - Pussylips.

Edited by Kronostime
  • Like 1
  • Ha-ha 2
Link to comment
Share on other sites

Ja kad sam Babića prvi put video stvarno sam pomislio "vidi onaj glumac ušao u politiku", misleći na Ilića 🙂

 

Vučića bi Mićko Đuričić skinuo najbolje, ionako liče samo nabaci naočare i izvrne usta i to je to. Doduše on je odlično skinuo i Maju Gojković tako da se tu dvoumim oko dodele uloge 🙂

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

10 hours ago, Klotzen said:

Ja kad sam Babića prvi put video stvarno sam pomislio "vidi onaj glumac ušao u politiku", misleći na Ilića 🙂

 

Vučića bi Mićko Đuričić skinuo najbolje, ionako liče samo nabaci naočare i izvrne usta i to je to. Doduše on je odlično skinuo i Maju Gojković tako da se tu dvoumim oko dodele uloge 🙂

Misliš, Mićko Ljubičić.

Valja videti i kako je "skinuo" Anu Brnabić.

https://youtu.be/xpKnAqoKOQ4

 

  • Like 4
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, mare80 said:

Uloga Vesica dok objasnjava rekonstrukcije u Beogradu... 😀

Aleksandar Djurica.

Sinisa Mali - Bosiljcic

Seselj - Bercek.

Ceda Jovanovic - Nenad Okanovic

Micun - Vlasta

Bosko Obradovic - Jovan Memedovic.

 

:default_coffee: -

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

Nakon poništavanja presude za izazivanje verske, rasne i nacionalne mržnje, lider zabranjenog neonacističkog Nacionalnog stroja, Goran Davidović, vratio se u Srbiju i najavljuje političko delovanje. Širom zemlje niču organizacije koje promovišu ksenofobiju i ultranacionalnizam, a stručnjaci poručuju - dešava se ono na šta su godinama upozoravali - ekstremističke poruke postale su normalna pojava u srpskom društvu.

 

Link n1

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Quote

 

Vukosavljević je napisao „da je Žarković kao novinar bio hrabar bez jarosti, kritičan bez jetkosti, iskren bez zlobe, želeo je i uspevao da bude glas razuma u horovima nerazumnih, poštovali su ga i politički i ideološki neistomišljenici… Ostaće upamćen kao analitičar, novinar i urednik britkog pera, velike erudicije i postojanog karaktera. Više nego dovoljno za jedan časno pređen profesionalni i životni put“.

Samo par nedelja ranije, za tog istog Žarkovića i redakciju Vremena na čijem je čelu on bio, Vukosavljević kaže da nisu u stanju da razumeju, da lažu i da su tendenciozni, da ne umeju logično da misle, da se „bave patetičnom demagogijom“. A uz sve to i nanose štetu maloletnom licu. Malo pre toga, Vukosavljević je podneo i prekršajnu prijavu protiv Vremena sa Žarkovićem na čelu, izjednačivši tako ovaj magazin i njegovog glavnog urednika sa notornim tabloidima i njihovim glavnim urednicima. Šta se to promenilo za samo par nedelja, da je Vukosavljević stubokom promenio mišljenje o Žarkoviću?

Žarković je umro

 

https://pescanik.net/zivot-i-smrt-u-srbiji/?fbclid=IwAR3BLManWKt-v7ZaPL9yWz12tfc34-nt_SzX8S1o1_4TzalppWn5PZ3J9Wo

  • Tuzno 1
Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...