Jump to content

Gadost dana


Mljeveni Djetic

Recommended Posts

Pobegao u Crnu Goru... tako da nikada niko neće odgovarati za to prebijanje/teške telesne povrede/pokušaj ubistva.
Mada, i da nije pobegao verovatno bi završio sa nanogicom ili max nekoliko meseci...

Edited by Senn
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Pitam se da li ce ikakva prljavstina izaci na videlo. Ovde je u pitanju bilo klasicno zataskavanje. Snimak je nastao pre tri nedelje i od tada ni "A" od Sase Marcete (SNS) ili bilo koga drugog iz MaxBet-a. Ni reci ni od Zivanovica (nacelnika hitne pomoci u Novom Sadu...opet SNS). Tek danas nakon podignute prasine Susnjic (opet naravno SNS) daje izjavu da PU u Novom Sadu radi na rasvetljavanju zlocina.

Lik je ladno imao 3 nedelje da zbrise gde hoce.
Takodje, sigurno ima debelu vezu i u sprezi je sa SNSovom garniturom na ovaj ili onaj nacin. Ne postaje se sef obezbedjenja u MaxBetu tako sto dodjes sa CV-em na raspisani konkurs i imas strogo profesionalni odnos sa poslodavcem.

 

Pitam se sta se desilo pa da snimak ugleda svetlost dana. Neka previranja u MaxBetu? :(

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Nisam iz Novog Sada, pa da pitam. Po snimku, događaju je prisustvovalo brdo svedoka. Plus lekari i medicinske sestre u bolnici gde su zbrinuli nesrećnika. Kako se makar radio Milevom ovaj događaj nije pročuo, već tri nedelje tišine, a uzbuna nastala tek kad je Nova objavila snimak.

A i taj snimak se nije stvorio čarolijom na stolu urednika, već ga je neko dostavio, neko ko je znao i za događaj i da postoji video.

Link to comment
Share on other sites

Juče je bio neki psiholog na N1 pa ga pitaju u vezi toga što niko nije intervenisao. Kaže čovek što više ljudi svedoči nasilju manja je verovatnoća da će iko išta uraditi. Svi misle "neko drugi će, ne mogu ja". Doduše na snimku se vide neki koji pokušavaju da intervenišu ali nije baš najjasnije ko je tu ko.

Link to comment
Share on other sites

10 minutes ago, Klotzen said:

Juče je bio neki psiholog na N1 pa ga pitaju u vezi toga što niko nije intervenisao. Kaže čovek što više ljudi svedoči nasilju manja je verovatnoća da će iko išta uraditi. Svi misle "neko drugi će, ne mogu ja". Doduše na snimku se vide neki koji pokušavaju da intervenišu ali nije baš najjasnije ko je tu ko.

 

Pa pokusavaju neki da intervenisu, ali ocigledno je da Kontic ima i pomagace koji sprecavaju intervenciju. 

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, Klotzen said:

Juče je bio neki psiholog na N1 pa ga pitaju u vezi toga što niko nije intervenisao. Kaže čovek što više ljudi svedoči nasilju manja je verovatnoća da će iko išta uraditi. Svi misle "neko drugi će, ne mogu ja". Doduše na snimku se vide neki koji pokušavaju da intervenišu ali nije baš najjasnije ko je tu ko.

Od 50 ljudi koji prisustvuju nasilju - 49 ce snimati to za Tw, Ig, FB,tictoc, a onaj zadnji ce misliti

Quote

A sto bas ja?

:default_coffee:

Edited by Kronostime
Link to comment
Share on other sites

20 minutes ago, freethrow said:

bolesno.

hehe, baš ko treba.

 

Sto pobrisa post?

16 minutes ago, Klotzen said:

Juče je bio neki psiholog na N1 pa ga pitaju u vezi toga što niko nije intervenisao. Kaže čovek što više ljudi svedoči nasilju manja je verovatnoća da će iko išta uraditi. Svi misle "neko drugi će, ne mogu ja". Doduše na snimku se vide neki koji pokušavaju da intervenišu ali nije baš najjasnije ko je tu ko.

 

Padem mi napamet onaj cuveni citat Martin Niemöller -a. 

Link to comment
Share on other sites

On 9/11/2020 at 11:48 PM, Senn said:

Ja nisam mogao da verujem, toliko ljudi gleda... Užas.

 

Meni je najtužnija i najstrašnija činjenica da su prisutni svedoci i ostali koji su gledali posle tog događaja izjavljivali u medijima da "Ništa nisu čuli, ništa nisu videli"..

 

Kakav smo to narod postali? Bezosećajni, bez trunke empatije.

 

Bez obzira šta je taj mladić rekao ili uradio nije zaslužio takve batine.

 

 

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Verovatno su bili svesni kakav je manijak ovaj pa nisu smeli da kazu. Nije to opravdanje, ali je na neki nacin razumljivo.

 

Nasa zemlja je divlji zapad. Jel ima nekoga ovde ko bi smeo da se zakune da ce ga policija stititi ako da iskaz kao svedok za neko ubistvo ili pokusaj ubistva od strane ovih momaka sa asfalta?

 

Ja mislim da ne bih smeo. Neka sam ja najveca pizda, ali ako znas ko je pocinilac i cega je sve spreman da se hvata, i znas da ti policija nece pomoci, potrebno je da si bas i moralan i velikomudas pa da udjes u sve to.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Ono što je isplivalo je da su obojica radili kao obezbeđenje Maxbeta. Kontić je izgleda ozbiljan kriminalac, prošle godine je privođen sa još dvojicom jer im je CG policija pronašla pištolj i drogu u posedu. Kontić ima dvojno državljanstvo, iz Nikšića je a u NS živi trenutno. O pretučenom M.M. se još vrlo malo zna. Policija kaže da on do 2. septembra nije hteo da kaže ko ga je prebio a da su tada došli u posed ovog snimka i krenuli da traže Kontića, koliko je tome verovati to je već drugo pitanje.

Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, Klotzen said:

Ono što je isplivalo je da su obojica radili kao obezbeđenje Maxbeta. Kontić je izgleda ozbiljan kriminalac, prošle godine je privođen sa još dvojicom jer im je CG policija pronašla pištolj i drogu u posedu. Kontić ima dvojno državljanstvo, iz Nikšića je a u NS živi trenutno. O pretučenom M.M. se još vrlo malo zna. Policija kaže da on do 2. septembra nije hteo da kaže ko ga je prebio a da su tada došli u posed ovog snimka i krenuli da traže Kontića, koliko je tome verovati to je već drugo pitanje.

Pa u ovo niko ne može poverovati, jer šta ima on da govori go ga je prebio, kada ima nadzorna kamera koja gleda na mesto dešavanja. Policija u posed tog snimka može da dođe bukvalno za par sati, da hoće.

Edited by Green23
Link to comment
Share on other sites

2 hours ago, John Terry said:

Verovatno su bili svesni kakav je manijak ovaj pa nisu smeli da kazu. Nije to opravdanje, ali je na neki nacin razumljivo.

 

Nasa zemlja je divlji zapad. Jel ima nekoga ovde ko bi smeo da se zakune da ce ga policija stititi ako da iskaz kao svedok za neko ubistvo ili pokusaj ubistva od strane ovih momaka sa asfalta?

 

Ja mislim da ne bih smeo. Neka sam ja najveca pizda, ali ako znas ko je pocinilac i cega je sve spreman da se hvata, i znas da ti policija nece pomoci, potrebno je da si bas i moralan i velikomudas pa da udjes u sve to.

 

Upravo ovo. 

 

Nažalost, situacija u zemlji je takva da raznorazni kriminalci i barabe i pored gomile dokaza protiv njih prođu bez ikakvih posledica. Neki su čak i u dosluhu sa ljudima na vlasti i u policiji, tako da stvarno nema garancije da će bilo ko moći da te zaštiti. 

 

Da vidim na ulici kako neko nekog maltretira/pljačka, dva puta bih razmislio da li da se umešam, a u ovom konkretnom slučaju, gde znaš da ideš protiv poznatog kriminalca, nema šanse da bih svedočio u korist nekog nepoznatog. Tužno jeste, ali sopstvena i sigurnost mojih bližnjih mi je ipak na prvom mestu...

 

Sad, da je ovo sređena država, gde ljudi stvarno mogu da se oslone na organe reda, verovatno bi priča bila drugačija...

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...