Jump to content

VN Singapura 2019. (20. - 22. septembar)


Borko

Recommended Posts

Nakon male pauze, ponovo nam slede dva uzastopna F1 vikenda - dva kontrasta, Singapur i Rusija. Staza u Singapuru poznata je po spektakularnim ludilima od trke, dok je staza u Socija poznata kao smor nad smorovima. No, o tome ce nesto vise reci najveci fan VN Rusije, nas drug i prijatelj, Alberto Askari. :classic_biggrin: Da se je vratim Singapuru. Malo sam ostrascen sto se tice ove staze, ali meni je licno otkada je uvedena po uzbudjenjima koje je priredila lagano u top3 staze kojima se najvise raduje. Vremenski najduza trka, koja traje izmedju sat i 50 minuta i dva sata, zbog cak 23 krivine, od kojih su neke, narocito u trecem sektoru, medju najsporijim u celom sampionatu. Iako ulicna staza, za razliku od Monaka, sanse za preticanje postoje, ne toliko na startno-ciljnom pravcu koliko na potezu od krivina 5-7, koji je zapravo jedan dugacki pravac sa malenom i ultra brzom krivinom broj 6. 

Na 11 prethodnih trka u Singapuru Sejfti Kar je izasao na svakoj od 11 trka, a zanimljivo je da nikada nijedan tim nije uspeo da zabelezi dvostruku pobedu, cak ni Mercedes. Hamilton i Fetel su pobedili na 8 od tih 11 trka, obojica po 4 puta. Pol pozicija najcesce donosi pobedu, osvajac pol pozicije je na ovih 11 izdanja pobedjivao 8 puta.

 

Na prethodne dve trke videli smo renesansu Ferarija, koji je zabezelio uzastopne pobede sa Leklerom u Belgiji i Italije, demonstriravsi moc svog motora. Ipak, s obizrom na ono sto smo videli u dosadanjem delu sezone i karakteristikama ove staze, u Singapuru bi teoretski trebalo da budu tek treci najbrzi tim, iza Mercedesa i Red Bula. U svakom slucaju, iako su sampioni odavno poznati i u konkurenciji vozaca i u konkurenciji konstruktora, situacija se zaista izmenila na bolje u poslednjih 6 trka - nakon 8 pobeda kojima je Mercedes otvorio sezonu, od VN Austrije po dve pobede zabelezili su Red Bul, Mercedes i Ferari, odnosno Ferstapen, Hamilton i Lekler. Fetel se ove godine kao sto svi znamo stravicno muci sa Ferarijem, a Singapur je staza na kojoj je skoro pa uvek vozio briljantno, predstavlja najbolju stazu na kojoj bi mogao da prekine los niz. Botas nije vredan pomena. Od ostalih timova, Reno je uspeo da smanji razliku u odnosu na Meklaren sa 39 na 17 bodova u poslednje dve trke, tako da ce u Singapuru imati sansu da se dodatno priblize. Reno je u Monci bio prebrz za Meklaren, pa cak i za Red Bul (doduse za Albonov Red Bul, Ferstapen zbog kazne a onda i sudara u prvom krugu nije imao prilike da mnogo sta pokaze). Ipak, treba napomenuti da je Noris bio lagano peti u Belgiji do kvara koji mu se desio u poslednjem trku, cime je izgubio 10 bodova, a Sains lagano sesti u Italiji do odustajanja koji se desio jer mu mehanicari Meklarena nisu dobro pricvrstili tocak prilikom izlaska iz boksa, cime je Mekaren ostao bez 18 bodova.

 

Najvaznije vesti:

 

- Has je potvrdio ostanak Grozana i Magnusena i sledece sezone

- Vilijams i Kubica su objavili da se "rastaju" na kraju sezone"

- Ako ne zeli da vozi za ovakav Vilijams, Niko Hulkenberg najverovatnije nece voziti u Formuli 1 sledece sezone.

 

Pireli: Na zalost, ponovo konzervativni, nisu zeleli da cak ni u Singapuru donesu najmeksu komponentu guma, C5, nekadasnje hipersoft gume.

 

spacer.png

 

 

I na kraju, satnica po nasem vremenu:

 

Prvi trening: petak, 10:30

 

Drugi trening: petak, 14:30

 

Treci trening: subota, 12:00

 

Kvalifikacije: subota, 15:00

 

Trka: nedelja, 14:10

 

Dakle jos jednom, za slucaj da neko ne zna, trka nije u 15:10 kako smo navikli, vec u 14:10

 

Puno srece i brzine svima!

  • Like 5
  • Thanks 1
Link to comment
Share on other sites

Maks s obzirom na karakteristike staze ocekivano najbrzi na FP1 ali mu Fetel neocekivano dise za vrat, dok je Hamilton nekih pola sekunde iza Fetela. Lekler je imao kvar a Botas razlupao bolid. Reno i Meklaren poravnati u borbi za best of the rest.

 

fp1.jpg?w=1000&h=563

 

Edited by Radoye
Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li se radujem ili brinem. Mislio sam da imamo cist 1-2. Onaj Sebov krug je bio odlican. Lekler uhvatio u prvom sektoru mali greskicu koji je Vetel napravio i odradio ostatak kako treba. Ono sto me brine je sto je ocigledno da imamo mod za kvalifikacije. Ali izgleda da nije toliko bolji od Mercedesa. Zato se plasim da ce nas sutra ispreskakati ko nista.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Ne znam da li se radujem ili brinem. Mislio sam da imamo cist 1-2. Onaj Sebov krug je bio odlican. Lekler uhvatio u prvom sektoru mali greskicu koji je Vetel napravio i odradio ostatak kako treba. Ono sto me brine je sto je ocigledno da imamo mod za kvalifikacije. Ali izgleda da nije toliko bolji od Mercedesa. Zato se plasim da ce nas sutra ispreskakati ko nista.
 
 
Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Izvini, imas li ti problema u zivotu zbog tog pesimizma?[emoji848] Da su imali pola sekunde prednosti ti bi nesto smislio. Bas ga mracis. Ne kazem da treba potceniti Mercedes, pa i RB, ali ocigledno je da se mi malo vise pitamo poslednjih nedelja.
Nego, zna li neko sta se desava sa odlukom za one Alfine poene iz Nemacke?


Sent from my SM-G970F using Tapatalk

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

Ja uopste nisam pesimista. Isto kao i prozivka kako sam pesimista kad je Arivabene otisao. Tacno se desilo kako sam i razmisljao. Prosto, pratim ovo par decenija. Znam za toliko da prepoznam kad smo u problemu.

 

Ja sam ocekivao da je Spa bila korak napred, ali ne bas dovoljno vec smo ih takticki morali nadigrati. A onda sam mislio da je posle Monze to to. Ima da ih ladimo svaku trku a oni nas da jure. Bez obzira sto nam konfiguracija Monze vise odgovara. Iznenadilo me je sto Mercedes jos ima trkova, i posle prvih rezultata na treningu, trebalo je da je to gotovo, doneli smo jos nesto. Bice na nije to toliko veliki napredak, a najgore je ako smo brzi samo u jednom krugu.

 

Ocekujem od Leklera da odveze dobru trku. Nema vise pocetnickih greska. Trazio je da bude ravnopravan, sad mora da isporuci rezultat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Link to comment
Share on other sites

Ja uopste nisam pesimista. Isto kao i prozivka kako sam pesimista kad je Arivabene otisao. Tacno se desilo kako sam i razmisljao. Prosto, pratim ovo par decenija. Znam za toliko da prepoznam kad smo u problemu.

 

Ja sam ocekivao da je Spa bila korak napred, ali ne bas dovoljno vec smo ih takticki morali nadigrati. A onda sam mislio da je paole Monze to to. Ima da ih ladimo svaku trku a oni nas da jure. Bez obzira sto nam konfiguracija Monze vise odgovara. Bice na nije to toliko veliki napredak, a najgore je ako smo brzi samo u jednom krugu.

 

Ocekujem od Leklera da odveze dobru trku. Nema vise pocetnickih greska. Trazio je da bude ravnopravan, sad mora da isporuci rezultat.

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ja ne sumnjam da neće da isporuči. Njemu je bila dovoljna jedna lekcija na Spielbergu. Massa ni Bottas to nisu shvatili za celu karijeru.

 

Odesláno z mého BBF100-1 pomocí Tapatalk

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Create an account or sign in to comment

You need to be a member in order to leave a comment

Create an account

Sign up for a new account in our community. It's easy!

Register a new account

Sign in

Already have an account? Sign in here.

Sign In Now
×
×
  • Create New...