Jump to content

KK Partizan 19/20


Cooper

Recommended Posts

10 minutes ago, realno *w said:

 

Nijedan korisnik SBBa neće osetiti tu promenu. Ovo tvoje je kao kada bi ja napisao da MTS nije fer jer ne da Arene SBBu. Niđe veze.

Baš mi je drago zbog vas, ali:

Ja legalno, preko svog distributera u BiH, gledam i Arenu i SportKlub kanale. Sa saznanjem da SportKlub ima pravo da prenosi sadržaje koji me interesuju ušao sam u ugovorni odnos sa tim provajderom.

Međutim, sad je vlasnik SportKluba odlučio da uvede novi kanal i na njega stavi sadržaje koji me interesuju, a koji mi neće biti dostupni.

 

Vjerovatno je legalno, ali iz korisničke perspektive krajnje džukački.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

1 hour ago, quentin said:

Baš mi je drago zbog vas, ali:

Ja legalno, preko svog distributera u BiH, gledam i Arenu i SportKlub kanale. Sa saznanjem da SportKlub ima pravo da prenosi sadržaje koji me interesuju ušao sam u ugovorni odnos sa tim provajderom.

Međutim, sad je vlasnik SportKluba odlučio da uvede novi kanal i na njega stavi sadržaje koji me interesuju, a koji mi neće biti dostupni.

 

Vjerovatno je legalno, ali iz korisničke perspektive krajnje džukački.


Je l' se može zbog takvih stvari raskinuti ugovor? Ne kažem da ti hoćeš, nego ovako razmišljam. Kontam da bi mogao da su izbacili SK, a da ovako baš i ne možeš.

Link to comment
Share on other sites

Just now, uvrnuto said:


Je l' se može zbog takvih stvari raskinuti ugovor? Ne kažem da ti hoćeš, nego ovako razmišljam. Kontam da bi mogao da su izbacili SK, a da ovako baš i ne možeš.

 

Sigurno ne mogu. Vjerovatno ne bih mogao čak i da ukinu SK. Provajder se ugovorom debelo zaštiti da može da radi skoro šta hoće.

Zato i kažem da je sve legalno. Tako i SK može da ustupi svoja prava za neke prenose drugoj televiziji. To što sam ja baš zbog tih nekih prenosa postao njihov korisnik nikoga nije briga.

 

Ono, mogu da se složim da je normalno da jedna TV da više para pa otme prava na neko takmičenje od druge TV. To mi je nekako normalno.

Ovo kad sam svom kanalu oduzmeš neke prenose samo da bi zajebao distributera koji ti je konkurent (a zapravo zajebeš korisnike), je malkice over the top. Ali koga briga...

Link to comment
Share on other sites

Naravno da može da se raskine ugovor ukoliko se neki kanal skine sa liste kanala koja je važila u trenutku sklapanja ugovora. 

 

Jebiga, kada neko sa parama građana preplati ostale kablovske operatere da bi bio konkurentan na tržištu, moraš se nekako boriti protiv toga. Da li je mene neko pitao da li želim da se mojim parama otplaćuje kredit kojim se opralo 600m €, gde Telekom kupuje 3. i 4. operatera u zemlji, i gde partijski drugar postaje vlasnik 2 televizije sa nacionalnom frekvencijom, gde se odjednom dobijaju prenosi Arene sport, koje niko nije mogao godinama da dobije. 

  • Like 3
Link to comment
Share on other sites

Sustina cele price je da stranka na vlasti pokusava na sve nacine da privuce sto veci broj korisnika SBB-a, da se pretplate na jedan od telekomovih provajdera na kojima sada imaju i mogucnost gledanja SK-a, a da otkazu usluge SBB- a. I to rade zbog N1 kanala i tv Nova na kojoj ide Utisak nedelje. Njihov glavni cilj nije zarada, vec medijski mrak.

Zato SBB mora da pronadje nacin kako da se delimicno odbrani. Nazalost, sve ide preko ledja korisnika.

 

  • Like 12
Link to comment
Share on other sites

41 minutes ago, quentin said:

 

Sigurno ne mogu. Vjerovatno ne bih mogao čak i da ukinu SK. Provajder se ugovorom debelo zaštiti da može da radi skoro šta hoće.

Zato i kažem da je sve legalno. Tako i SK može da ustupi svoja prava za neke prenose drugoj televiziji. To što sam ja baš zbog tih nekih prenosa postao njihov korisnik nikoga nije briga.

 

Ono, mogu da se složim da je normalno da jedna TV da više para pa otme prava na neko takmičenje od druge TV. To mi je nekako normalno.

Ovo kad sam svom kanalu oduzmeš neke prenose samo da bi zajebao distributera koji ti je konkurent (a zapravo zajebeš korisnike), je malkice over the top. Ali koga briga...

 

Pepe ti je lepo objasnio u onom prvom postu posle tvog. Vrlo naivno gledaš na celu stvar. Sve ovo je i počelo kada je MTS krenuo sa državnim parama da kupuje sve manje konkurente, plus stvorili fantomskog novog provajdera koji ima oba sportska paketa, iako je bilo jasno da će to trajati samo godinu dana, ako i toliko.

Ako se već bore sa maltene neograničenim budžetom, onda bar mogu da zaštite ovo  što imaju. 

  • Like 6
Link to comment
Share on other sites

17 minutes ago, realno *w said:

 

Pepe ti je lepo objasnio u onom prvom postu posle tvog. Vrlo naivno gledaš na celu stvar. Sve ovo je i počelo kada je MTS krenuo sa državnim parama da kupuje sve manje konkurente, plus stvorili fantomskog novog provajdera koji ima oba sportska paketa, iako je bilo jasno da će to trajati samo godinu dana, ako i toliko.

Ako se već bore sa maltene neograničenim budžetom, onda bar mogu da zaštite ovo  što imaju. 

 

Ne, za mene nije. Niti je moja država u pitanju, niti su moje pare (uz puno poštovanje svakoga na ovom forumu).

Mi u BiH smo kolateralna šteta političko-tajkunskih trvenja u Srbiji.

Ako SBB želi da zajebe Telekom, mogu na tom novom kanalu (NOVA SPORT) da prikazuju sadržaje kojih nigdje do sada nije bilo. Ili da otkupe nešto što Arena sad ima, pa da tako privuku nove gledaoce. Skinuti programe sa SportKluba zato da ih ne bi mogli gledati korisnici Telekoma je jednostavno nepošteno.

Inače, u BiH Telekom nije stekao pravo da prikazuje SportKlub kanale nikakvim hostile preuzimanjem narodnim parama, nego regularnim sporazumom o razmjeni sadržaja. Tako da kapiram da će sad i SBB korisnici ovdje gubiti nešto što su inače glaedali preko Arene. Što je jednako loše.

 

Link to comment
Share on other sites

Jesi li ti probao nešto da otkupiš od nekog ko hoće da te uništi, ima neograničen budžet i političku podršku?

 

Jasno je da korisnici najviše trpe, ali treba biti oprezan kada upreš prstom u krivca. Očigledno je da ćeš najebati ti i još gomila drugih koje ne zanimaju te velike igre, ali posmatrano sa strane i lišeno emocija ne vidim da imaju drugi izlaz.

 

Meni je jasna strategija SBB-a da pri takvim napadima žrtvuje deo korisnika Sport Kluba koje je dobijao partnerstvom i tako navuče njihov bes (koji će biti pojačan propagandom lažovskih medija), u cilju da odigraju jako na ekskluzivnost ponude i time povećaju broj svojih čru korisnika. Ako je neko hteo rat, dobiće ga, ali zna se da u svakom ratu najebu i civili. 

 

Ako mislite da mogu da urade nešto drugo, izvol'te reći.

  • Like 11
Link to comment
Share on other sites

Daleko sam od toga da sam zabrinut za SBB, njegove vlasnike ili bilo kog kog ucesnika u vlasnistvu u medijima uopste. Sve se tu radi dobrano u rukavicama, suruje se sa vlascu i zaobilaze se fer pravila igre. A koliko je to turbulentno trziste pokazuje da je prije samo par godina izgledalo da ce SK potpuno ugasiti Arene. U svom portfelju imali su NBA, EL, ABA, Premijerligu, gomilu tenisa, formulu, strane kosarkaske lige. U sustini da Arena nije imala Ligu sampiona u jednom mometnu mogla je komotno da ugasi program.

 

Onda je ABA na volseban nacin presla na Arenu u onom prepakivanju vlasnistva. To, Liga sampiona i prenos domacih liga su napravili balans izmedju njih i SK pa su onda i korisnici osjetili benefit posto su programi postali dostupni istovremeno kod nekih provajdera.

 

Ali, Telekom ala nije mirovala. Ovaj masivni ugovor o prenosu NBA meceva u narednih sest godina nema sanse da ima ikakvu trzisnu podlogu vec se po svaku cijenu zeli premium programom zauzeti dominantni polazaj. Vjerovatno tu postoji jos jakih ugovora koje su izboksovali u svoju korist, ali je jasno da je SBB mreza na cijelom regionalnom trzistu u defanzivi. 

 

Kako ce se taj rat zavrsiti vidjecemo, ali dugorocno ocekujem pad broja korisnika uooste, jer ce svoje potrebe zadovoljavati direktnom kupovinom sadrzaja za koji su zainteresovani, a ne cijelog tv paketa.

  • Like 2
Link to comment
Share on other sites

31 minutes ago, 34Barkley said:

Meni je jasna strategija SBB-a da pri takvim napadima žrtvuje deo korisnika Sport Kluba koje je dobijao partnerstvom i tako navuče njihov bes (koji će biti pojačan propagandom lažovskih medija), u cilju da odigraju jako na ekskluzivnost ponude i time povećaju broj svojih čru korisnika. Ako je neko hteo rat, dobiće ga, ali zna se da u svakom ratu najebu i civili. 

 

 

Nešto mi govore da će to "žrtvovanje" trajati koliko i ugovori sa ovim starim "malim" operaterima preko kojijh ih MTS zajebava..

 

 

7 minutes ago, SteveFrancis#3 said:

Koliko znam, pravo i mogucnost promene kanala i programske seme od strane provajdera je deo Opstih uslova poslovanja i na svakom ugovoru stoji da se potpisom korisnik saglasava sa istim, tj. oni fakticki postaju integralni deo samog ugovora.

 

Naravno, liste kanala se stalno menjaju i toga će uvek biti. I moji klinci su negodovali kad su im pre godinu dve ukinuli neki kanal gde im je bio omiljeni crtać, pa sam im rekao - jbg, to vam je život 😄

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

ako sk nece prenositi zvezdu, koji ce mi qrtaz onda sk.. a plus sve i da hoci da placam taj harac za novu s ili kako vec, ne bi mogao, posto ga vamo ni nema kod ovih mojih sklj distributera.. i kome onda ja da saopstim sa mamama?:default_coffee:

Edited by n4l1m
Link to comment
Share on other sites

4 minutes ago, zoe Bg said:

Koji je to sadrzaj a da je dovoljno atraktivan za pokretanje novog kanala? 

Nemam pojma, nisam ja vlasnik televizije, ili šta već.

Suština je da nove korisnike trebaju privući nudeći im nešto što nemaju kod starog provajdera, a ne sprečavajući ih da gledaju ono što im je sad dostupno.

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, quentin said:

Nemam pojma, nisam ja vlasnik televizije, ili šta već.

Suština je da nove korisnike trebaju privući nudeći im nešto što nemaju kod starog provajdera, a ne sprečavajući ih da gledaju ono što im je sad dostupno.

Vec je bilo takvih situacija, kad su sadrzaj sa SK 1-3 selili na SK4+, da bi te motivisali na dodatne pakete. Nije isto PL i EL ali potez kao potez nije nevidjen, stavise ovaj cak ima dublje razloge od otimacine para. 

Edited by zoe Bg
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Prava adresa za ovaj problem je glavni i odgovorni urednik svih medija u Srbiji.

 

Ovo je najobicniji svinjac i izivljavanje nad gradjanstvom (u zemljama gde sport ima posebno mesto i tezinu), jer ne postoji drzava na svetu gde postoji ovakva sistemska perverzija kao sa dostupnoscu kanala Arena sport, odakle i poticu svi problemi.

 

U iole razumnim sredinama, svi kanali su nacelno dostupni a provajderi prave pakete i privlace korisnike tim putem. Mozda i gresim, ali to sto se radi sa sportskim prenosima je svakako bez presedana.

  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Nisam siguran da si u pravu za ovo "ne postoji država...". Drugar mi je bio par meseci u Švedskoj, kaže da dva operatera dele ligu šampiona, slično kao kod nas, jedan prenosi utorkom, drugi sredom, niko nema oba kanal, itd. 

Edited by realno *w
  • Like 1
Link to comment
Share on other sites

Guest
This topic is now closed to further replies.
×
×
  • Create New...